Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 czerwca 2009 r.
15:14
Edytuj ten wpis

Koniec procesu ws. odszkodowania za śmierć motocyklisty w Chodlu

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 12 A A

Nie będzie wizji lokalnej i odtwarzania jak w Chodlu doszło do śmiertelnego postrzelenia przez policjanta motocyklisty. Sąd uznał dzisiaj, że ma już wszystkie dowody i może rozstrzygnąć czy rodzinie Marcina Kopcia należy się odszkodowanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Już raz w Sądzie Okręgowym w Lublinie było blisko ogłoszenia wyroku, ale zmienił się sędzia, który prowadził sprawę. Nowy uznał, że jeszcze musi poszerzyć materiał dowodowy.

Dzisiaj ponownie przesłuchał policjanta, który oddał śmiertelne strzały. Prawnicy rodziny motocyklisty chcieli, żeby funkcjonariusz w miejscu tragedii pokazał jak doszło do śmierci Marcina. Sąd nie przystał na ten wniosek.

Marcin Kopeć zginął w lipcu 2006 roku. Przejeżdżał przez skrzyżowanie, na którym policjanci ustawili blokadę. Polowali na bandytów na motocyklu, którzy napadli na hurtownię w Kraśniku. Chłopak nie zatrzymał się. Funkcjonariusz zaczął do niego strzelać. Twierdzi, że zrobił to dlatego, że motocyklista jechał wprost na niego.

Adwokaci rodziny zabitego podtrzymali dzisiaj swoje roszczenie: domagają się od policji 800 tys. zł. KWP w Lublinie chce oddalenia powództwa. Wyrok w tej sprawie zapadnie 29 czerwca.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Były motocyklista. / 22 maja 2010 o 14:53
Ludzie, nie przekrzyczycie motocyklistów. Spójrzcie przez okno, zobaczcie co oni wyprawiaja na motocyklach. Ludzie z drogi musza przed nimi uciekac. Ale jak sie cos stanie, mają zal do wszystkich. W szczególności kierowców samochodów, rowerzystów, głupich pieszych. A najgłupsi są dziennikarze, którzy opisują takie pogrzeby, dajac im jedynie pozywkę. Zero tolerancji dla wriatów na motorze.
Avatar
Jarek78D / 22 maja 2010 o 02:08
Z tego co mi jest wiadomo to ci bandyci napadli motocyklem marki MZ a ten chłopak jechał ścigaczem i z tego co widze mamy inteligetna policje dla nich nie ma róznicy czy to wsk czy komar
Avatar
Gość / 19 czerwca 2009 o 09:26
Może i miał zamiar pracować ale testów nie przeszedł... Jak widać słusznie.
Avatar
~Asia~ / 19 czerwca 2009 o 08:04
Tragedia tragedią (to akurat sprawa bezdyskusyjna), ale przecież on nie miał prawka - to raz, nie zatrzymał się - to dwa, była obława na motocyklistów, którzy z bronią w ręku napadli na hurtownię.
Co miał policjant zrobić, pomachać wesoło i życzyć szrokiej drogi?????????????
A potem byłyby komentarze, że policja nic nie robi a gówniarstwo rozbija się po drogach jadąc 150 w terenie zabudowanym.
Jak się wsiada za jakiekolwiek "kółko" czy kierownicę to trzeba myśleć. Nie miał 12 lat, był dorosły,wiedział na co się decyduje.
A najgorsze w tym wszystkim jest to, co jego rodzina i znajomi mówili o nim zaraz po tragedii. ZE MIAŁ ZAMIAR PRACOWAĆ W POLICJI!
Super, miał zamiar być policjantem i łamał prawo... NIc sobie z niego nie robił. Wiedział co mu grozi jak go zatrzymają za jazdę bez uprawnień i w związku z tym pożegnałby się z szansą na pracę w mundurówce. Więc pomijając cały tragizm tej sytuacji, nie róbmy z niego bohatera, bo nim nie był. Był nieodpowiedzialny i tyle.
Tragedia tragedią (to akurat sprawa bezdyskusyjna), ale przecież on nie miał prawka - to raz, nie zatrzymał się - to dwa, była obława na motocyklistów, którzy z bronią w ręku napadli na hurtownię.
Co miał policjant zrobić, pomachać wesoło i życzyć szrokiej drogi?????????????
A potem byłyby komentarze, że policja nic nie robi a gówniarstwo rozbija się po drogach jadąc 150 w terenie zabudowanym.
Jak się wsiada za jakiekolwiek "kółko" czy kierownicę to trzeba myśleć. Nie miał 12 lat, był dorosły,wiedział na co się d... rozwiń
Avatar
ik / 19 czerwca 2009 o 07:53
Gość napisał:
tu nie jeste wazne czy marcin się nie zatrzymal czy nie miał prawka, ludzie policjant strzelał do człowieka , jakby bronił sie przed rozjechaniem to postrzeliłby go w brzuch a nie w plecy jak odjezdzał co to za zagrozenie mu stwarzał...jakby tak do wszystkich zaczeli strzelac to bysmy bardziej policji sie bali od bandziorów. Ludzie czy wam sie w głowach poprzewracało. to była straszna tragedia dramat

i tak powinno być: bać sie policji, a nie bandziorów, żeby bandzior wiedział ze nie jest bezkarny

i tak powinno być: bać sie policji, a nie bandziorów, żeby bandzior wiedział ze nie jest bezkarny rozwiń
Avatar
Gość / 19 czerwca 2009 o 07:33
tu nie jeste wazne czy marcin się nie zatrzymal czy nie miał prawka, ludzie policjant strzelał do człowieka , jakby bronił sie przed rozjechaniem to postrzeliłby go w brzuch a nie w plecy jak odjezdzał co to za zagrozenie mu stwarzał...jakby tak do wszystkich zaczeli strzelac to bysmy bardziej policji sie bali od bandziorów. Ludzie czy wam sie w głowach poprzewracało. to była straszna tragedia dramat
Avatar
sebol / 18 czerwca 2009 o 22:51
powinni postawic rodzine motocyklisty przed sądem!!!!jak mozna byc tak bezczelnym???ssac kase za syna ktory zrobil wielki blad...byla oblawa na bandytow na motorze..on nie zatrzymal sie na blokadzie czyli wskazal na siebie ze moze byc jednym z nich...a pozatym zamiast uciekac od blokady on zawrocil i chcial staranowac policjanta...to nie jest film.to zycie ktore czasem bywa okrutne...dosyc tych glupich spraw...wezcie sie za d..e tym rodzicom krwiopijcom...dokad to sie bedzie ciagnelo...???
Avatar
robi / 18 czerwca 2009 o 22:20
Gość napisał:
śmierć za śmierć
MORE DEAD COPS

Aha! I zapewne chciałbyś aby tacy jak ty rządzili na drogach i poza nimi? Śmieszny jesteś...
Avatar
ja / 18 czerwca 2009 o 21:45
Gość napisał:
śmierć za śmierć
MORE DEAD COPS

a z jakiej okazji on tam był na motorze NIE MAJĄC PRAWA JAZDY?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! Nie doszłoby do tragedii, gdyby po pierwsze nie wsiadł na motor bez prawka , a po drugie - jesli juz wsiadł- gdyby się jednak zatrzymał... O czym tu dyskutować?!?! O głupocie niedojrzałego cwaniaka?!?!
Avatar
~roman~ / 18 czerwca 2009 o 18:44
nic dziadostwu nie płacić,nie umieli wychować synka to trudno,takie życie
Avatar
Były motocyklista. / 22 maja 2010 o 14:53
Ludzie, nie przekrzyczycie motocyklistów. Spójrzcie przez okno, zobaczcie co oni wyprawiaja na motocyklach. Ludzie z drogi musza przed nimi uciekac. Ale jak sie cos stanie, mają zal do wszystkich. W szczególności kierowców samochodów, rowerzystów, głupich pieszych. A najgłupsi są dziennikarze, którzy opisują takie pogrzeby, dajac im jedynie pozywkę. Zero tolerancji dla wriatów na motorze.
Avatar
Jarek78D / 22 maja 2010 o 02:08
Z tego co mi jest wiadomo to ci bandyci napadli motocyklem marki MZ a ten chłopak jechał ścigaczem i z tego co widze mamy inteligetna policje dla nich nie ma róznicy czy to wsk czy komar
Avatar
Gość / 19 czerwca 2009 o 09:26
Może i miał zamiar pracować ale testów nie przeszedł... Jak widać słusznie.
Avatar
~Asia~ / 19 czerwca 2009 o 08:04
Tragedia tragedią (to akurat sprawa bezdyskusyjna), ale przecież on nie miał prawka - to raz, nie zatrzymał się - to dwa, była obława na motocyklistów, którzy z bronią w ręku napadli na hurtownię.
Co miał policjant zrobić, pomachać wesoło i życzyć szrokiej drogi?????????????
A potem byłyby komentarze, że policja nic nie robi a gówniarstwo rozbija się po drogach jadąc 150 w terenie zabudowanym.
Jak się wsiada za jakiekolwiek "kółko" czy kierownicę to trzeba myśleć. Nie miał 12 lat, był dorosły,wiedział na co się decyduje.
A najgorsze w tym wszystkim jest to, co jego rodzina i znajomi mówili o nim zaraz po tragedii. ZE MIAŁ ZAMIAR PRACOWAĆ W POLICJI!
Super, miał zamiar być policjantem i łamał prawo... NIc sobie z niego nie robił. Wiedział co mu grozi jak go zatrzymają za jazdę bez uprawnień i w związku z tym pożegnałby się z szansą na pracę w mundurówce. Więc pomijając cały tragizm tej sytuacji, nie róbmy z niego bohatera, bo nim nie był. Był nieodpowiedzialny i tyle.
Tragedia tragedią (to akurat sprawa bezdyskusyjna), ale przecież on nie miał prawka - to raz, nie zatrzymał się - to dwa, była obława na motocyklistów, którzy z bronią w ręku napadli na hurtownię.
Co miał policjant zrobić, pomachać wesoło i życzyć szrokiej drogi?????????????
A potem byłyby komentarze, że policja nic nie robi a gówniarstwo rozbija się po drogach jadąc 150 w terenie zabudowanym.
Jak się wsiada za jakiekolwiek "kółko" czy kierownicę to trzeba myśleć. Nie miał 12 lat, był dorosły,wiedział na co się d... rozwiń
Avatar
ik / 19 czerwca 2009 o 07:53
Gość napisał:
tu nie jeste wazne czy marcin się nie zatrzymal czy nie miał prawka, ludzie policjant strzelał do człowieka , jakby bronił sie przed rozjechaniem to postrzeliłby go w brzuch a nie w plecy jak odjezdzał co to za zagrozenie mu stwarzał...jakby tak do wszystkich zaczeli strzelac to bysmy bardziej policji sie bali od bandziorów. Ludzie czy wam sie w głowach poprzewracało. to była straszna tragedia dramat

i tak powinno być: bać sie policji, a nie bandziorów, żeby bandzior wiedział ze nie jest bezkarny

i tak powinno być: bać sie policji, a nie bandziorów, żeby bandzior wiedział ze nie jest bezkarny rozwiń
Avatar
Gość / 19 czerwca 2009 o 07:33
tu nie jeste wazne czy marcin się nie zatrzymal czy nie miał prawka, ludzie policjant strzelał do człowieka , jakby bronił sie przed rozjechaniem to postrzeliłby go w brzuch a nie w plecy jak odjezdzał co to za zagrozenie mu stwarzał...jakby tak do wszystkich zaczeli strzelac to bysmy bardziej policji sie bali od bandziorów. Ludzie czy wam sie w głowach poprzewracało. to była straszna tragedia dramat
Avatar
sebol / 18 czerwca 2009 o 22:51
powinni postawic rodzine motocyklisty przed sądem!!!!jak mozna byc tak bezczelnym???ssac kase za syna ktory zrobil wielki blad...byla oblawa na bandytow na motorze..on nie zatrzymal sie na blokadzie czyli wskazal na siebie ze moze byc jednym z nich...a pozatym zamiast uciekac od blokady on zawrocil i chcial staranowac policjanta...to nie jest film.to zycie ktore czasem bywa okrutne...dosyc tych glupich spraw...wezcie sie za d..e tym rodzicom krwiopijcom...dokad to sie bedzie ciagnelo...???
Avatar
robi / 18 czerwca 2009 o 22:20
Gość napisał:
śmierć za śmierć
MORE DEAD COPS

Aha! I zapewne chciałbyś aby tacy jak ty rządzili na drogach i poza nimi? Śmieszny jesteś...
Avatar
ja / 18 czerwca 2009 o 21:45
Gość napisał:
śmierć za śmierć
MORE DEAD COPS

a z jakiej okazji on tam był na motorze NIE MAJĄC PRAWA JAZDY?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! Nie doszłoby do tragedii, gdyby po pierwsze nie wsiadł na motor bez prawka , a po drugie - jesli juz wsiadł- gdyby się jednak zatrzymał... O czym tu dyskutować?!?! O głupocie niedojrzałego cwaniaka?!?!
Avatar
~roman~ / 18 czerwca 2009 o 18:44
nic dziadostwu nie płacić,nie umieli wychować synka to trudno,takie życie
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 0 0

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 0

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał
film

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał 0 2

Mieszkaniec Pakości wskazał urzędnikom nielegalne składowisko beczek. Postawa obywatelska dla lokalnych władz okazała się nie lada problemem.

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę 0 0

Lubartów inwestuje w odnawialne źródła energii. Do końca października w mieście będą 142 instalacje fotowoltaiczne w prywatnych domach. Kończy się też montaż 180 instalacji solarnych i 40 kotłów na biomasę. Stopniowo wymieniane są piece węglowe na ekologiczne kotły

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 1

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 8

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 4

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 47 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!