sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Koniec z szambami w Niedzrzwicy Dużej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 stycznia 2008, 19:05

Budowa nowoczesnego gimnazjum, sal gimnastycznych, dróg oraz kanalizacji – to najważniejsze inwestycje budżetu gminy na ten rok.

Aż 210 tys. zł będzie kosztować w tym roku gminę budowa Gimnazjum i sali gimnastycznej w Niedrzwicy Dużej. Całość ma kosztować aż 16 mln zł i będzie realizowana do końca 2010 r.

Gmina planuje również budowę sali gimnastycznej w Krężnicy Jarej. Wybudowana zostanie również ul. Żabia oraz droga w Sobieszczanach.

– Mamy gotową dokumentację, teraz wszystko zależy od tego, czy zdobędziemy środki z zewnątrz. To ważna inwestycja, gdyż te dwie wyremontowane byłyby naturalną obwodnicą „dziewiętnastki” w razie jakiegoś wypadku – tłumaczy Piotr Stec z Urzędu Gminy. Zapowiada również informatyzację gminy. Urzędnicy przeznaczą na ten cel prawie 60 tys. zł.

– W planie mamy nie tylko elektroniczny obieg dokumentów, ale również darmowy Internet na terenie gminy oraz infokioski – dodaje Stec.

Najważniejszą inwestycją będzie jednak budowa kanalizacji wraz z oczyszczalnią ścieków. – Robiliśmy w ubiegłym roku analizę potrzeb mieszkańców gminy i na tę pozycje wskazało najwięcej osób. W naszej gminie nie ma ani jednego metra kanalizacji. Takich gmin w całym powiecie jest tylko trzy – mówi Stec. – Niedrzwica jest gminą podmiejską i w związku z tym chcemy przyciągnąć inwestorów i nowych mieszkańców, a bez kanalizacji to się nie uda.

I etap inwestycji (czyli 24 km kanalizacji) realizowany byłby przez trzy lata. Koszt tego etapu inwestycji wynosi 9 mln zł, a w tym roku gmina wydałaby na ten cel prawie 500 tys. zł. Stara się też o dofinansowanie z funduszy na kwotę 2,5 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zz
loopa
Yaho
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zz
zz (9 sierpnia 2009 o 18:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja się nie pchałem na wójta. Po to głosowałem na obecnego, żeby posprzątał po cwaniaku poprzedniku. I za to, jako mieszkaniec gminy, Mu płacę. A kilka dodatkowych wskazówek zawsze Mu się przyda. Poza tym uczciwa krytyka władzy i patrzenie jej na ręce jest tak samo potrzebne jak dla konia... owies...
Rozwiń
loopa
loopa (6 stycznia 2008 o 19:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Boże... ale tępy naród w tej Niedrzwicy jest...
właśnie prze takie osoby jak zz i Yaho niewiele się zmienia w tej gminie
Rozwiń
Yaho
Yaho (6 stycznia 2008 o 11:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tyle tylko, że ojciec dyrektor z Torunia pracuje z ludźmi o trochę wyższym poziomie inteligencji a wójt gminy Niedrzwica mając takich Fangów do współpracy daleko nie zajedzie. Ale skoro intelekt Fanga tak podpowiada? Panie wójcie, niech pan uderzy do ojca dyrektora z Torunia. Może Min.Ochr. Środ. znajdzie jakieś fundusze dla Niedrzwicy?
Rozwiń
Fang
Fang (6 stycznia 2008 o 10:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nareszcie jakaś pozytywna informacja.A co do funduszy to jeżeli Ministerstwo Ochrony Srodowiska miało środki na działalność ojca dyrektora w Toruniu to powinny sie one również znaleźć dla biednej gminy.
Rozwiń
zz
zz (5 stycznia 2008 o 17:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Baju baju baju. Nie po raz pierwszy gmina ogłasza co ona nie zrobi. A tu jak nic nie było tak nie ma: segregacji śmieci, kontroli dziurawych szamb, pozwala na wylewanie ścieków w lasach, na pola i na łąki, pozwala na wysypywanie śmieci po rowach, w lasach i na nieużytkach. Ochrona środowiska w tej gminie to żart. Brak chodników przy ulicach o dużym natężeniu ruchu, a te które zbudowano (w zimie!) to obraz nędzy i rozpaczy. I nic to dziwnego jak roboty budowlane nadzorują dwie urzędniczki z budową dróg nie mające nic wspólnego oprócz tego, że podpisały jakiś papierek nazywający się protokół odbioru. Dlatego takie szumne wypowiedzi to nic innego jak propaganda sukcesu rodem z Gierka. A tak ludzie lczyli, że się zmieni jak wybiorą nowego Wójta. Eeee tam....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!