piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Kościelna będzie kościelna

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lutego 2005, 21:54
Autor: (ema)

Ulica Kościelna w Tomaszowie Lubelskim nie zmieni nazwy na aleję Najświętszej Marii Panny. Uprawomocnił się wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie stwierdzający, że decyzja Rady Miasta o zmianie nazwy ulicy była bezprawna.
Władze miasta nie skorzystały z możliwości odwołania się od orzeczenia. – Uchwałę o zmianie nazwy ulicy Kościelnej podejmowała Rada Miasta. Radni nie upoważnili burmistrza do składania odwołania, więc nie podjął żadnych działań w tej sprawie – tłumaczy Jan Zgardziński, sekretarz Urzędu Miasta Tomaszów Lub.
Brak odwołania od wyroku WSA nie oznacza jednak, że sprawa zmiany nazwy ulicy jest zamknięta. – Prawdopodobnie wrócimy do tego na najbliższej sesji – zapowiada Wojciech Żukowski, przewodniczący RM. – Wyrok sądu wskazywał na konieczność przeprowadzenia dodatkowych konsultacji z mieszkańcami ulicy Kościelnej. I pewnie pójdziemy w tym kierunku.
Jednak to właśnie mieszkańcy Kościelnej nie chcieli zmiany nazwy ulicy i zaskarżyli uchwałę do WSA. Inicjatywa powstania alei NMP wyszła od ks. Hermenegilda Frąkały, proboszcza miejscowej parafii Zwiastowania NMP. W ubiegłym roku, chodząc po kolędzie, zebrał podpisy parafian pod wnioskiem o zmianę nazwy ulicy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!