poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lubelskie

Koszmar powrócił

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 stycznia 2005, 20:40

Nie ma sprawiedliwości. Nawet śmierć pedofila, to mało, za to co zrobił naszym dzieciom – mówi matka jednej z molestowanych dziewczynek.

W miniony wtorek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej za kilkuletnie molestowanie dwóch dziewczynek skazał 61-letniego emerytowanego wojskowego Ryszarda P. na dwa lata i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Uchylił także decyzję o tymczasowym aresztowaniu do czasu uprawomocnienia się wyroku. Pedofil natychmiast po ogłoszeniu wyroku został wypuszczony na wolność.
– Kiedy w środę zobaczyłam go przed naszym blokiem, nie mogłam się opanować. Jak to teraz będzie? – Helena U. nie kryje oburzenia. W szoku są ofiary pedofila i ich rodziny.
Z relacji matki wynika, że emerytowany wojskowy wkradł się w łaski wszystkich domowników. Potrafił też zjednać sobie siedmioletnie wówczas dziewczynki.
– Przychodził do nas niby na herbatkę. Kupował dziecku flamastry, misie, wsuwki do włosów, pączki i ciepłe lody. Najpierw zwabił córeczkę do siebie, rzekomo chcąc pokazać żywego królika. Ale powód był inny. Rozbierał dziecko, dotykał, robił zdjęcia i kręcił filmy – opowiada.
Później zażądał, żeby Kasia przychodziła do niego sama. Groził, że jeśli komuś o tym powie, to ojciec wyrzuci ją z domu. Rodzice nie domyślali się, dlaczego córka jest taka nadpobudliwa i opryskliwa.– Z piętnem niezasłużonej winy dziecko pozostanie do końca życia. Żadna terapia nie pomaga. Psycholodzy rozkładają ręce – płacze matka.
Chociaż od tamtych wydarzeń minęło kilka lat ani dziewczynka, ani jej matka nie mogą o wszystkim zapomnieć. Teraz koszmar wrócił. Pedofil mieszka w tym samym co one bloku. W każdej chwili mogą się na niego natknąć. Emerytowany sierżant w areszcie zachowywał się wzorowo. Przesiedział 14 miesięcy. Teraz może liczyć na to, że nawet po uprawomocnieniu się wyroku, pójdzie za kraty jedynie na kilka miesięcy.
Zapytana, dlaczego tak się stało, Urszula Daniluk, przewodnicząca Wydziału Karnego Sądy Rejonowego w Białej Podlaskiej, powiedziała, że nie było podstaw do przedłużenia aresztu. Sędzia dodała, że system prawny jest niedoskonały, a państwo nie dysponuje środkami na dożywotnią izolację takich osób.
Udało nam się skontaktować z Ryszardem P. Powiedział, że teraz dzieciom nic już z jego strony nie zagraża. Obiecał, że w ciągu czterech miesięcy wyprowadzi się z budynku, gdzie mieszkają poszkodowane przez niego rodziny.

Krzysztof Orszagh, główny specjalista Zespołu Pomocy Ofiarom Przestępstw w Warszawie

Niestety, niekiedy zdarzają się takie jak ta sytuacje, kiedy ofiara musi kryć się przed swoim prześladowcą. Skazany powinien zmienić miejsce zamieszkania. Wystąpimy do prokuratury, aby zastosowała wobec Ryszarda P. zakaz zbliżania się do poszkodowanych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!