Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 czerwca 2008 r.
19:47
Edytuj ten wpis

Krasienin: Nie chcemy więcej zabitych (wideo)

0 7 A A

Ile jeszcze osób musi zginąć, żeby ktoś poprawił skrzyżowanie w naszej miejscowości - pytają mieszkańcy Krasienina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
We wtorek rozpoczynają zbieranie podpisów, żeby wymóc na drogowcach jego przebudowę.

- Sprawa przebudowy skrzyżowania ugrzęzła w urzędach a ludzie giną - rozkłada ręce Marta Mańkowska, która przy skrzyżowaniu prowadzi aptekę.

W piątek widziała jak rozpędzony tir niemal składa się w pół, po czym taranuje samochody na parkingu. Najpierw w ciężarówkę uderzył dostawczy renault. Powinien zatrzymać się przed znakiem Stop i ustąpić jej pierwszeństwa. Kierowca Tira stracił panowanie nad pojazdem. Nie tylko staranował dwa samochody, ale uderzył w wejście przy sklepie a potem w budynek banku. W szpitalu zmarł pasażer renaulta, ranny został też kierowca tego pojazdu oraz mężczyzna, który wychodził ze sklepu. Obrażenia odniosło też dziecko, które było w jednym ze staranowanych aut.


Mieszkańcy Krasienina o bezpieczeństwie i zmianach organizacji ruchu


W ostatnim tygodniu doszło na skrzyżowaniu w Krasieninie doszło jeszcze do dwóch wypadków. Trudno zliczyć ile było ich w ostatnich latach. Niemal za każdym razem scenariusz jest taki sam. Kierowcy nie zwracają uwagi na to, że nie mają pierwszeństwa przejazdu. Wjeżdżają wprost pod samochody jadące od strony Garbowa.

W niebezpieczeństwie są też przechodnie, bo skrzyżowanie znajduje się w centralnym punkcie Krasienina. Obok jest szkoła, kościół i mały pasaż handlowy.
W Krasieninie krzyżują się drogi wojewódzkie, za które odpowiada Zarząd Wojewódzkich Dróg w Lublinie. Drogowcy od lat wiedzieli, że jest tam niebezpieczne.

- Wielokrotnie występowaliśmy do nich o jego przebudowę - mówi Jarosław Królik, zastępca wójta Niemiec. - Dobrze, że zostaną przy nim wybudowane chodniki i dzieci nie będą musiały iść poboczem do szkoły.

Czy tragiczne wypadki z minionego tygodnia na krasienińskim skrzyżowaniu spowodują, że drogowcy zajmą się jego przebudową? Kazimierz Piłek, dyrektor ZDW w Lublinie, nie znalazł w poniedziałek czasu, żeby odpowiedzieć na to pytanie. Jego sekretarka poleciła przesłać zapytania mailem. Nad udzieleniem odpowiedzi myślą podwładni dyrektora.

Okazuje się, że doraźna poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu nie wymaga wielkich nakładów ani długich prac.

Policja zapowiada, że w rejonie skrzyżowania będzie się częściej pojawiał radiowóz z radarem.

- Wystąpimy też o to, żeby było bardziej widocznie oznakowane - mówi Piotr Branica, z biura prasowego KMP w Lublinie.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gardena / 24 czerwca 2008 o 13:46
WAŻNY JEST TYLKO INTERES JAŚNIE NAM PANUJĄCEGO WÓJTA I JEGO PRZYDUPASÓW ARESZTA LUDZI TO ZWYKŁEŚMIECI
Avatar
Gardło / 24 czerwca 2008 o 11:29
Dodam jeszcze że w petycjach chodzi o budowę chodników i zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w tym miejscu. Nikt nie obracza winą za te wypadki tylko zarządu dróg! W artykule też tego nie widzę,. TO kierowcy głównie są winni. Dlatego panie "szofer" naucz się pan czytać. Do tego jest pan cham, panie "szofer".
Avatar
Gardło / 24 czerwca 2008 o 11:18
Panie "szofer" pisz pan całą prawdę, a nie pół, zdejmij pan klapki z oczu. Brawura jazdy, a felerne skrzyżowanie to dwie inne sprawy. SKoro w tym miejscu dochodzi często do wypadków, to znaczy że coś jest nie tak i trzeba ludziom pomóc. Widać jest pan z tego zarządu dróg, który nie odpowiada na nasze petycje w sprawie drogi. Bardzo dobrze, że ktoś wreszcie o tym napisał, wreszcie dał nam otworzyć głośno usta i nie prawda, że nasze stanowisko jest nieobiektywne. Łatwo pisać tylko o tym, że ktoś gdzieś zginął, ale żeby poszukać przyczyny, to już często nie ma komu. A ! I jeszcze jedno panie szofer. To nie jakiś redaktor obarcza winą zarząd dróg, w którym pan zapewne pracuje, tylko MY, My Mieszkańcy gminy obarczamy. Tyle panie szofer.
Panie "szofer" pisz pan całą prawdę, a nie pół, zdejmij pan klapki z oczu. Brawura jazdy, a felerne skrzyżowanie to dwie inne sprawy. SKoro w tym miejscu dochodzi często do wypadków, to znaczy że coś jest nie tak i trzeba ludziom pomóc. Widać jest pan z tego zarządu dróg, który nie odpowiada na nasze petycje w sprawie drogi. Bardzo dobrze, że ktoś wreszcie o tym napisał, wreszcie dał nam otworzyć głośno usta i nie prawda, że nasze stanowisko jest nieobiektywne. Łatwo pisać tylko o tym, że ktoś gdzieś zginął, ale żeby poszukać przyc... rozwiń
Avatar
ople / 24 czerwca 2008 o 09:20
Pan Królik mówi,że będą Chodniki wzdłuż całej drogi wojewódzkie 828 nie ma chodników a dzieci chodzą do szkoły nie tylko w Krasieninie, ale władz gminy to nie interesuje WAŻNE jest KOLESIOSTWO i KASA. Od Niemiec w nielicznych miejscach są namalowane pasy na jezdni, droga jest wąska i w złym stanie technicznym.
Avatar
kierowca / 24 czerwca 2008 o 07:10
Mieszkam z drugiej strony Lublina, ale dosyć często jeżdżę przez Krasienin. Znak Stop jest dobrze widoczny i nie potrzeba przerabiać niczego, a jedynie przestrzegać tego, do czego zobowiązuje nas kodeks drogowy. Podobnie sprawa ma się z wycinaniem drzew przy drogach. Przez wariatów, którzy się na nich rozbijają, bo mylą samochód z samolotem, wycina się wszystko, co daje cień. Zostaje asfaltowa pustynia, co przy upałach jest nie do zniesienia. Głupota i pogarda dla prawa zwycięża w naszym kraju.
Avatar
szofer / 23 czerwca 2008 o 23:23
Cubasaa napisał:
Może teraz się wezmą do roboty. Nigdy tamtędy nie jechałem, ale jak czytam o tych ciągłych wypadkach to widocznie coś jest na rzeczy... To mnie właśnie w tym kraju denerwuje... zamiast zapobiegać zawczasu czeka się na tragedie... szkoda gadać. Zginął młody człowiek[*] parę osób jest jeszcze rannych... szkoda gadać. Może teraz wystarczy przelanej krwi decydentom, osobom odpowiedzialnym za to skrzyżowanie...

Tak głupiego i bezsensownego artykułu juz dawno nie czytałem!
Gratuluję Panie Jendryszka, oby tak dalej! Kierowcy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego szczególnie dopuszczalnej prędkości, znaków "stop" a Pan obarcza za to winą drogowców - paranoja! Z jakiego świata Pan przybył na lubelszczyznę? Czy nie widzi Pan co się wyprawia na drogach - właczne CB, "misiaczków" nie widać, "krokodylki" w Kalinówce, gaz do dechy i kto pierwszy do mety! A że często taka brawura kończy sie na tamtym świecie to inna sprawa. Jak taki idiota powędruje na tamten świat, to mnie go nie żal, szkoda mi tych, którzy giną lub są ranni w wypadkach spowodowanych przez szalenców.
Panie Jendryszka - zacznij pisać rzetelnie i obiektywnie! Do dzieła!

Tak głupiego i bezsensownego artykułu juz dawno nie czytałem!
Gratuluję Panie Jendryszka, oby tak dalej! Kierowcy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego szczególnie dopuszczalnej prędkości, znaków "stop" a Pan obarcza za to winą drogowców - paranoja! Z jakiego świata Pan przybył na lubelszczyznę? Czy nie widzi Pan co się wyprawia na drogach - właczne CB, "misiaczków" nie widać, "krokodylki" w Kalinówce, gaz do dechy i kto pierwszy do mety! A że często taka brawura k... rozwiń
Avatar
Cubasaa / 23 czerwca 2008 o 21:33
Może teraz się wezmą do roboty. Nigdy tamtędy nie jechałem, ale jak czytam o tych ciągłych wypadkach to widocznie coś jest na rzeczy... To mnie właśnie w tym kraju denerwuje... zamiast zapobiegać zawczasu czeka się na tragedie... szkoda gadać. Zginął młody człowiek[*] parę osób jest jeszcze rannych... szkoda gadać. Może teraz wystarczy przelanej krwi decydentom, osobom odpowiedzialnym za to skrzyżowanie...
Avatar
gardena / 24 czerwca 2008 o 13:46
WAŻNY JEST TYLKO INTERES JAŚNIE NAM PANUJĄCEGO WÓJTA I JEGO PRZYDUPASÓW ARESZTA LUDZI TO ZWYKŁEŚMIECI
Avatar
Gardło / 24 czerwca 2008 o 11:29
Dodam jeszcze że w petycjach chodzi o budowę chodników i zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w tym miejscu. Nikt nie obracza winą za te wypadki tylko zarządu dróg! W artykule też tego nie widzę,. TO kierowcy głównie są winni. Dlatego panie "szofer" naucz się pan czytać. Do tego jest pan cham, panie "szofer".
Avatar
Gardło / 24 czerwca 2008 o 11:18
Panie "szofer" pisz pan całą prawdę, a nie pół, zdejmij pan klapki z oczu. Brawura jazdy, a felerne skrzyżowanie to dwie inne sprawy. SKoro w tym miejscu dochodzi często do wypadków, to znaczy że coś jest nie tak i trzeba ludziom pomóc. Widać jest pan z tego zarządu dróg, który nie odpowiada na nasze petycje w sprawie drogi. Bardzo dobrze, że ktoś wreszcie o tym napisał, wreszcie dał nam otworzyć głośno usta i nie prawda, że nasze stanowisko jest nieobiektywne. Łatwo pisać tylko o tym, że ktoś gdzieś zginął, ale żeby poszukać przyczyny, to już często nie ma komu. A ! I jeszcze jedno panie szofer. To nie jakiś redaktor obarcza winą zarząd dróg, w którym pan zapewne pracuje, tylko MY, My Mieszkańcy gminy obarczamy. Tyle panie szofer.
Panie "szofer" pisz pan całą prawdę, a nie pół, zdejmij pan klapki z oczu. Brawura jazdy, a felerne skrzyżowanie to dwie inne sprawy. SKoro w tym miejscu dochodzi często do wypadków, to znaczy że coś jest nie tak i trzeba ludziom pomóc. Widać jest pan z tego zarządu dróg, który nie odpowiada na nasze petycje w sprawie drogi. Bardzo dobrze, że ktoś wreszcie o tym napisał, wreszcie dał nam otworzyć głośno usta i nie prawda, że nasze stanowisko jest nieobiektywne. Łatwo pisać tylko o tym, że ktoś gdzieś zginął, ale żeby poszukać przyc... rozwiń
Avatar
ople / 24 czerwca 2008 o 09:20
Pan Królik mówi,że będą Chodniki wzdłuż całej drogi wojewódzkie 828 nie ma chodników a dzieci chodzą do szkoły nie tylko w Krasieninie, ale władz gminy to nie interesuje WAŻNE jest KOLESIOSTWO i KASA. Od Niemiec w nielicznych miejscach są namalowane pasy na jezdni, droga jest wąska i w złym stanie technicznym.
Avatar
kierowca / 24 czerwca 2008 o 07:10
Mieszkam z drugiej strony Lublina, ale dosyć często jeżdżę przez Krasienin. Znak Stop jest dobrze widoczny i nie potrzeba przerabiać niczego, a jedynie przestrzegać tego, do czego zobowiązuje nas kodeks drogowy. Podobnie sprawa ma się z wycinaniem drzew przy drogach. Przez wariatów, którzy się na nich rozbijają, bo mylą samochód z samolotem, wycina się wszystko, co daje cień. Zostaje asfaltowa pustynia, co przy upałach jest nie do zniesienia. Głupota i pogarda dla prawa zwycięża w naszym kraju.
Avatar
szofer / 23 czerwca 2008 o 23:23
Cubasaa napisał:
Może teraz się wezmą do roboty. Nigdy tamtędy nie jechałem, ale jak czytam o tych ciągłych wypadkach to widocznie coś jest na rzeczy... To mnie właśnie w tym kraju denerwuje... zamiast zapobiegać zawczasu czeka się na tragedie... szkoda gadać. Zginął młody człowiek[*] parę osób jest jeszcze rannych... szkoda gadać. Może teraz wystarczy przelanej krwi decydentom, osobom odpowiedzialnym za to skrzyżowanie...

Tak głupiego i bezsensownego artykułu juz dawno nie czytałem!
Gratuluję Panie Jendryszka, oby tak dalej! Kierowcy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego szczególnie dopuszczalnej prędkości, znaków "stop" a Pan obarcza za to winą drogowców - paranoja! Z jakiego świata Pan przybył na lubelszczyznę? Czy nie widzi Pan co się wyprawia na drogach - właczne CB, "misiaczków" nie widać, "krokodylki" w Kalinówce, gaz do dechy i kto pierwszy do mety! A że często taka brawura kończy sie na tamtym świecie to inna sprawa. Jak taki idiota powędruje na tamten świat, to mnie go nie żal, szkoda mi tych, którzy giną lub są ranni w wypadkach spowodowanych przez szalenców.
Panie Jendryszka - zacznij pisać rzetelnie i obiektywnie! Do dzieła!

Tak głupiego i bezsensownego artykułu juz dawno nie czytałem!
Gratuluję Panie Jendryszka, oby tak dalej! Kierowcy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego szczególnie dopuszczalnej prędkości, znaków "stop" a Pan obarcza za to winą drogowców - paranoja! Z jakiego świata Pan przybył na lubelszczyznę? Czy nie widzi Pan co się wyprawia na drogach - właczne CB, "misiaczków" nie widać, "krokodylki" w Kalinówce, gaz do dechy i kto pierwszy do mety! A że często taka brawura k... rozwiń
Avatar
Cubasaa / 23 czerwca 2008 o 21:33
Może teraz się wezmą do roboty. Nigdy tamtędy nie jechałem, ale jak czytam o tych ciągłych wypadkach to widocznie coś jest na rzeczy... To mnie właśnie w tym kraju denerwuje... zamiast zapobiegać zawczasu czeka się na tragedie... szkoda gadać. Zginął młody człowiek[*] parę osób jest jeszcze rannych... szkoda gadać. Może teraz wystarczy przelanej krwi decydentom, osobom odpowiedzialnym za to skrzyżowanie...
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 11 26

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 9

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 8

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 10 5

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 3

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!