sobota, 17 marca 2018 r.

Lubelskie

Kraśnik. Czy będzie budżet?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 marca 2006, 18:10
Autor: Fabian Plapis

Sesja Rady Miasta zaczyna się o godz. 9.00. Radni rozstrzygną, czy przyjmują budżet, czy nie. Jeszcze w środę trwały ostatnie rozmowy tak zwanego zespołu roboczego powołanego do skonstruowania budżetu. Na sesji może być ciekawie, bo ustalenia zespołu nie do końca satysfakcjonują część radnych.Wiadomo, że na „nie” będą głosować radni Twojego Miasta. – Jest to budżet wyborczych obietnic – uważa Konrad Węcławski szef klubu.
Nie wiadomo jak zagłosują radni SLD. – Burmistrz chce zmniejszać deficyt przez wprowadzanie do dochodów miasta zysków ze sprzedaży działki. Nie ma istotnych propozycji ograniczenia wydatków bieżących i deficytu. To jest główny problem gospodarczy miasta, niebezpieczne zbliżenie się poziomu wydatków bieżących do przychodów – wylicza wady projektu uchwały budżetowej Tadeusz Członka przewodniczący klubu radnych SLD.
– Liczę na zrozumienie ze strony radnych, mimo że nie wszystkie ich wnioski zostały ujęte w budżecie. Myślę, że celem nadrzędnym jest staranie się o środki unijne – podkreśla Piotr Czubiński, burmistrz Kraśnika.
Dotychczasowe dwie próby przyjęcia planu wydatków dla miasta na 2006 rok nie powiodły się. Pierwsza sesja budżetowa 29 grudnia 2005 r. została zerwana. Przy kolejnej próbie wynik głosowania był remisowy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!