środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2007 Licytuj i pomagaj dzieciom

Kilkumetrowy anioł, obraz namalowany przez więźniów, zdjęcia z autografami aktorów, medale sportowe, złote serduszka, udarowa wiertarka lub dwa kursy na prawo jazdy. To wszystko można w wylicytować podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W Białej Podlaskiej zbieranie pieniędzy zacznie się już dziś. Aukcja prac plastyków i fotografów rozpocznie się o godz. 17 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym. Na licytacjach podczas niedzielnego koncertu będą oferowane gadżety sportowe - m.in. koszulki z podpisami reprezentantów kraju i Białej Podlaskiej. Trafi też tam osiem rzeźb i płaskorzeźb wykonanych przez więźniów z bialskiego Zakładu Karnego.

Także w Lublinie na aukcje trafi coś od osadzonych w zakładzie karnym. - Mężczyźni namalowali obraz przedstawiający widok z Bramy Grodzkiej na Zamek Lubelski. Poza tym mamy maskotkę misia, kalendarze z piłkarkami ręcznymi - wylicza Kamil Smerdel, szef lubelskiego sztabu WOŚP. - Jeśli ktoś chce coś jeszcze przynieść na licytację, to zapraszamy.
W Łukowskim Sztabie WOŚP dużym powodzeniem cieszy się trofeum, jakie otrzymała podczas Championatu Świata w Paryżu 2004 r. roczna klaczka Pianissima ze Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. Cena wywoławcza 255 zł. Do licytacji wystawiono też złoty medal łukowianina Marcina Dołęgi, który zdobył na Mistrzostwach Świata w Podnoszeniu Ciężarów w Santo Domingo w 2006 roku. Inną atrakcją jest srebrny sygnet Dariusza Jabłońskiego mistrza świata w zapasach w roku 2003.

- Sądzę że hitem okaże się kilkumetrowy anioł - przewiduje Magdalena Cieplechowicz, szefowa zamojskiego sztabu. - Od rana będzie jeździł na lawecie po mieście i informował o tym, gdzie gramy, a około godz. 15 na Rynku Wielkim zostanie zlicytowany. Cena wywoławcza 200 zł.
W Chełmie przez lokalne radio licytowane będą ufundowane przez firmę jubilerską złote serduszka, udarowa wiertarka i dwa kursy na prawo jazdy. Natomiast na ustawionej przy ul Lwowskiej scenie pojawią się gadżety orkiestry i różne drobne przedmioty użytkowe. Równolegle działać będzie loteria fantowa.
Medale olimpijskich zapaśników, złote serduszka, hełmy strażackie, prac dzieci z Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz obrazy osadzonych w zakładzie karnym można wylicytować we Włodawie. Na aukcje wystawiona zostanie też ubrania dla młodzieży.
(pim), (AK) (RYS) (SZER)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!