środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Lekcje po lekcjach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 września 2007, 11:50

Jeśli korepetycje, to tylko na Lubelszczyźnie. Dodatkowe zajęcia w naszym województwie są najtańsze w kraju!

21 zł za godzinę - tyle przeciętnie trzeba zapłacić za dodatkowe lekcje w Lublinie, Chełmie czy Zamościu. To znacznie mniej niż za godzinę lekcyjną z korepetytorem z województwa mazowieckiego. Tam, za 45 minut pracy, nauczyciele kasują ok. 31 zł. Taniej o kilka złotych jest w województwie świętokrzyskim, małopolskim czy zachodniopomorskim. Tak wynika z raportu o korepetycjach i korepetytorach przygotowanym przez Ekorki.pl - serwis internetowy dotyczący dodatkowych lekcji.
- W naszym województwie korepetycje są najtańsze? - dziwi się Agnieszka, od października studentka prawa. - Na historię chodziłam do wykładowcy akademickiego, który za każdą godzinę życzył sobie 70 zł. A to i tak podobno nie były wygórowane ceny.

Taniej można chodzić na korki do nauczycieli szkolnych. Ale tutaj stawki podbijają pedagodzy z renomowanych liceów czy gimnazjów. Grzegorz uczy matematyki w jednym z lepszych liceów w Lublinie. Za godzinę korepetycji u siebie w domu bierze 50 zł. - Drzwi się czasami nie zamykają. Jeden uczeń wychodzi, drugi wchodzi - mówi. - Ale proszę uwierzyć, że dzięki temu jest mnie na coś stać. Z nauczycielskiej pensji nie utrzymałbym rodziny.
Dyrektorzy szkół doskonale wiedzą, że uczniowie chodzą na korepetycje. - Robią to z różnych powodów. Bo jest moda, bo rodzice uważają, że dziecko nie nauczy się wszystkiego w szkole - mówi Marek Krukowski, dyrektor Gimnazjum nr 18 w Lublinie. - Dlatego staramy się organizować dodatkowe zajęcia w szkole. Ale dorośli wolą zapłacić, żeby student czy nauczyciel posiedział z dzieckiem i odrobił z nim pracę domową.
- Najpopularniejsze są korepetycje z języka angielskiego, niemieckiego i matematyki - wymienia Tomasz Orłowski z portalu Ekorki.pl. - Ale nie brakuje osób, które chcą dokształcać się z innych przedmiotów, np. języka norweskiego czy emisji głosu.
Arleta Kubicka
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!