niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lubelskie

Likwidator płacił podwójnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 grudnia 2004, 22:06
Autor: Dominik Smaga

W najbliższych dniach do sądu trafi ok. 50 pozwów przeciw pracownikom, którzy egzekwowali dla siebie podwyżki „203” z pomocą komornika. Likwidator chce, by zwrócili część pieniędzy. Chodzi o składki na ZUS.

– Komornik zabierał z naszego konta i przekazywał pracownikom kwoty, które nie uwzględniały potrąceń np. na ZUS. Aby wywiązać się z obowiązków wobec ZUS musieliśmy osobno zapłacić składki. Wyszło na to, że płaciliśmy podwójnie – mówi Barbara Dubiel, likwidator Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
Pracownicy nie chcą nic zwracać ZOZ-owi. – Przecież te pieniądze zasądził sąd pracy – mówi Iwona Rowińska, która pracowała w ZOZ jako szkolny stomatolog. – Nie zamierzam nic oddawać.
Ale sądowe pozwy to nie jedyny powód, że w planowanym terminie nie uda się zakończyć likwidacji ZOZ. Trzeba sprzedać stary sprzęt, wypłacić załodze odprawy i resztę podwyżek przyznanych ustawą „203”.
– Już w listopadzie zorientowałam się, że czasu jest za mało i nie zdążę ze wszystkim do końca stycznia, jak pierwotnie planowano – dodaje Dubiel. Jest niemal pewne, że radni podczas jutrzejszej sesji dadzą jej dodatkowy czas na dokończenie likwidacji.
Mniej cierpliwości ma część załogi. – Wypowiedzenia mamy. Odpraw nie widać – mówi jeden z pracowników. Pieniądze na ten cel wpłyną na konto SP ZOZ na początku przyszłego roku.
Likwidator ZOZ musi też znaleźć kupców na stary sprzęt. W pierwszej kolejności mogą go przejąć spółki powstające na bazie zespołu. Wkrótce ponownie dostaną ofertę zakupu. To, co zostanie, ma być sprzedane w drodze przetargu. Majątek, który nie znajdzie nabywców, może być przekazany innym podmiotom, ale tylko za zgodą władz miasta.
Teraz w SP ZOZ pracuje jeszcze około 600 osób. Za kilka dni zostanie tylko likwidator. Dotychczasowi pracownicy będą przyjmować pacjentów w przychodniach prowadzonych przez spółki, które sami założyli.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!