środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

Lokatorzy jeszcze nie marzną

  Edytuj ten wpis

Zamojskie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ATEX, które jest właścicielem ciepłowni w Szopinku, ograniczyło za długi dopływ energii dla Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. W mieszkaniach temperatury jeszcze nie spadły.
Zamojski PEC winny jest ATEX-owi 2,7 mln zł. Firma ta wytwarza dla zamojskiego PEC-u od 75 do 80 proc. ciepła. - Ograniczyliśmy dostawy ciepła, ponieważ PEC zalega nam z pieniędzmi od mniej więcej pół roku. Mając na uwadze mieszkańców, ograniczyliśmy dostawy w ten sposób, że wraz z kotłami, które dodatkowo uruchomił PEC, przynajmniej na razie nie będzie to dla nich odczuwalne - mówi Krystyna Kropornicka, dyr. ds. ekonomicznych PW "ATEX” .
Dodaje, że zanim ATEX podjął decyzję o ograniczeniu dostaw ciepła, przedstawił we wrześniu na spotkaniu z Zarządem Miasta i Zarządem PEC- u kilka propozycji, które byłyby jakimś rozwiązaniem tej sytuacji. Ale jak dotąd nie dostał odpowiedzi.
Także w piątek odbyły się rozmowy w tej sprawie z przedstawicielami PEC. - Jednak nic konkretnego z nich nie wynikło - twierdzi dyr. Kropornicka.
Prezes PEC Roman Cioch informuje, że firma robi wszystko, żeby zapłacić ATEX-owi. - Taka sytuacja nie jest niczym nowym, bo trwa od kilku lat. Zazwyczaj w lecie brakuje nam pieniędzy, bo są małe przychody i nie mamy czym płacić, ale w sezonie grzewczym wszystko wraca do normy.
Urząd Regulacji Energetyki w Lublinie wystąpił z pismem do ATEX-u o podanie przyczyny obniżenia mocy cieplnej. - Jest to pierwszy przypadek, kiedy producent ciepła ogranicza jego dostawę - przyznaje Stanisław Cioch, zastępca dyr. URE w Lublinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!