Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 listopada 2013 r.
18:59
Edytuj ten wpis

Lubelscy narodowcy pękają

0 20 A A
 (Wojciech Nieśpiałowski)
(Wojciech Nieśpiałowski)

Marian Kowalski może zakończyć swoją działalność w Ruchu Narodowym. Powód? Narodowcy nie chcą wystawić list do Parlamentu Europejskiego, a do Brukseli wybierał się właśnie Kowalski

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kowalski to szef Obozu Narodowo-Radykalnego w województwie lubelskim, kiedyś rzecznik całego ONR. Konflikt w organizacji wybuchł po tym, jak podczas weekendowych zjazdów Ruchu Narodowego ogłoszono wyniki głosowania nad wystawieniem list do PE.

Jak informuje "Rzeczpospolita”, po sześciu głosowaniach cztery województwa opowiedziały się za listami, a dwa przeciw. W tej drugiej grupie znajduje się właśnie Lubelskie.

Kowalski, zwolennik list i członek dziesięcioosobowej Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego, był bardzo rozczarowany decyzją kolegów, bo widział się wśród kandydatów do Brukseli z Lubelszczyzny. I zagroził, że jeżeli nie zmienią swojej decyzji, to odejdzie z polityki.

– Nie mogłem postąpić inaczej. Działanie moich kolegów odebrałem jako wotum nieufności wobec mnie i moją osobistą porażkę. Wielu głosowało przeciw, ale zrobili to wbrew własnym przekonaniom. Tylko ze względu na dziwną dyscyplinę partyjną. Dlatego doręczyłem odpowiednie pisma i poinformowałem, że mogę zrezygnować. Mam przecież swoje życie prywatne i jemu mogę się poświęcić – wyjaśnia nam Marian Kowalski. I dodaje, co musiałoby się stać, żeby zmienił zdanie: Lubelski ONR musi wycofać się ze swojej decyzji.

Przeciwko wystawieniu list do PE był m.in. Krzysztof Kobylas, członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego. – Po prostu uważam, że jest za wcześnie, żebyśmy wchodzili do polityki. Najpierw musimy się skupić na wykształceniu działaczy – przekonuje narodowiec.

Czy to początek rozłamu w ONR? Jak przyznaje Kowalski, wielu jego kolegów jest niezadowolonych.

– Ja nikogo za sobą nie ciągnę. Rzeczywiście jest jednak więcej osób, które się ze mną zgadzają. Zresztą wydzwaniają teraz do mnie koledzy, którzy głosowali przeciwko listom i pytają przerażeni, co mają robić. Co będzie dalej? Na najbliższy weekend zaplanowane są referenda w innych województwach i zobaczymy, co się wydarzy – dodaje Kowalski.

O rozłamie nie chcą z kolei słyszeć przeciwnicy list do Parlamentu Europejskiego. – Bez względu na to, jak zakończą się referenda podporządkujemy się wynikom. Spodziewaliśmy się, że może się pojawić konflikt, ale zrobimy wszystko, żeby nie doszło do rozłamu – zapewnia Krzysztof Kobylas.

Marian Kowalski

Jest instruktorem kulturystki, pracuje także jako szef ochrony w klubie Grafitti. Kilka lat temu startował w wyborach na prezydenta Lublina jako kandydat Unii Polityki Realnej. Próbował także swoich sił w wyborach do europarlamentu ("Silny człowiek na trudne czasy”), ale bez powodzenia. Fiaskiem zakończyły się też dla niego próby dostania się do Sejmu (z listy Kongresu Nowej Prawicy), czy do Rady Miasta Lublin (z PiS).

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dam / 2 grudnia 2013 o 14:24

Kowalski to dla mnie twarz Ruchu Narodowego jak odejdzie to juz nie bedzie to samo i jak maja zostac takie zamuły jak a ten Krzysztof Kobylas to podziekowania.

Avatar
radoslaw grotowski / 27 listopada 2013 o 19:47

Panie Marianie jeśli w RN są ludzie którzy blokują założenie Endecji i start w wyborach ,to o czym My możemy mówić?    dudekblady44@gmail.com

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 12:07

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
luki / 27 listopada 2013 o 09:32

Coś zmienny ten Kowalski jest. Nie dziwię się że nie może awansować w polityce

Avatar
Prawda / 27 listopada 2013 o 09:08

UE = ZSRR (CCCP)

Avatar
f / 27 listopada 2013 o 08:38

narodowcy nadają się do stania na bramach w dyskotekach i pilnowania supermarketów.

do niczego innego się nie nadają, niestety głupki na nich mogą głosować i takie głąby zaczną nami rządzić

smutne

Avatar
pytalski / 27 listopada 2013 o 08:37

wszelkiej maści narodowców chciałem zapytać czy to oni oklejajątnymi wlepkami miasta lubelskie, szczególnie Łęczną  ?  Jęśli to oni yo brzydzę się takimi patriotami.  Na ścianach bloków ohydne napisy  i wlepki, na nowo odnowionych blokac wlepki, na oknac sklepów wlepki... Patrioci czy wandale? Kto niszczy nowe elewacje?

Avatar
Krzysztof / 27 listopada 2013 o 08:17

A co w tym złego, że Kowalski chce zarobić pieniądze? Czy mają być one tylko dla ludzi Palikota, Millera i Tuska?

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 07:01
oni tacy narodowcy ... jak z koziej d...trąbą oni potrafią tylko krzyczeć te ich nierealne, utopijne hasła tacy Wielcy patrioci, a sami by chcieli nachapać się z unii. Niechcą ale muszą też się , spróbować nachapać, jak PO czy PIS
Avatar
Marian - Kowalski / 27 listopada 2013 o 06:55

(...)

I żeby to zrozumieć to trzeba się zestarzeć,
lub rzucić się ze schodów najlepiej głową w dół!

Bo kiedy Marian ze schodów spadł,
i całkiem mu się pozmieniał świat.

(..)

Avatar
Dam / 2 grudnia 2013 o 14:24

Kowalski to dla mnie twarz Ruchu Narodowego jak odejdzie to juz nie bedzie to samo i jak maja zostac takie zamuły jak a ten Krzysztof Kobylas to podziekowania.

Avatar
radoslaw grotowski / 27 listopada 2013 o 19:47

Panie Marianie jeśli w RN są ludzie którzy blokują założenie Endecji i start w wyborach ,to o czym My możemy mówić?    dudekblady44@gmail.com

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 12:07

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
luki / 27 listopada 2013 o 09:32

Coś zmienny ten Kowalski jest. Nie dziwię się że nie może awansować w polityce

Avatar
Prawda / 27 listopada 2013 o 09:08

UE = ZSRR (CCCP)

Avatar
f / 27 listopada 2013 o 08:38

narodowcy nadają się do stania na bramach w dyskotekach i pilnowania supermarketów.

do niczego innego się nie nadają, niestety głupki na nich mogą głosować i takie głąby zaczną nami rządzić

smutne

Avatar
pytalski / 27 listopada 2013 o 08:37

wszelkiej maści narodowców chciałem zapytać czy to oni oklejajątnymi wlepkami miasta lubelskie, szczególnie Łęczną  ?  Jęśli to oni yo brzydzę się takimi patriotami.  Na ścianach bloków ohydne napisy  i wlepki, na nowo odnowionych blokac wlepki, na oknac sklepów wlepki... Patrioci czy wandale? Kto niszczy nowe elewacje?

Avatar
Krzysztof / 27 listopada 2013 o 08:17

A co w tym złego, że Kowalski chce zarobić pieniądze? Czy mają być one tylko dla ludzi Palikota, Millera i Tuska?

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 07:01
oni tacy narodowcy ... jak z koziej d...trąbą oni potrafią tylko krzyczeć te ich nierealne, utopijne hasła tacy Wielcy patrioci, a sami by chcieli nachapać się z unii. Niechcą ale muszą też się , spróbować nachapać, jak PO czy PIS
Avatar
Marian - Kowalski / 27 listopada 2013 o 06:55

(...)

I żeby to zrozumieć to trzeba się zestarzeć,
lub rzucić się ze schodów najlepiej głową w dół!

Bo kiedy Marian ze schodów spadł,
i całkiem mu się pozmieniał świat.

(..)

Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 9

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!