Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 sierpnia 2011 r.
17:17
Edytuj ten wpis

Lubelska Piesza Pielgrzymka rusza: 320 km marszu i modlitwy

0 4 A A
– Zaczęłam się pakować we wtorek rano, kiedy już wyschły mi wszystkie uprane ubrania. A przy tej pog
– Zaczęłam się pakować we wtorek rano, kiedy już wyschły mi wszystkie uprane ubrania. A przy tej pog

W połowie sierpnia dotrą do na Jasną Górę. Wczoraj wierni kończyli pakowanie rzeczy potrzebnych podczas wędrówki. Dziś pierwszy dzień pielgrzymki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
33. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę startuje o godz. 10. Wcześniej trzeba się było przygotować. – Zaczęłam się pakować we wtorek rano, kiedy już wyschły mi wszystkie uprane ubrania. A przy tej pogodzie nie było to łatwe – śmieje się Magda Krzyżewska z Lublina, która już piąty raz wybiera się na pielgrzymkę. – Zabieram ze sobą duży plecak, śpiwór, karimatę i namiot. Bagaże na szczęście jadą w samochodzie, nie trzeba nieść plecaka.

Studentka III roku psychologii przyznaje, że nie wyobraża sobie lata bez pielgrzymki. – To uzależnia, po tych kilkunastu dniach wracam do domu umocniona w wierze. Jestem bliżej Boga, mam naładowane baterie – opowiada Magda. – Najważniejsze momenty pielgrzymki to chyba ostatni nocleg przed Częstochową. Wtedy wiem, że jutro już upragniony finał i wejście na Jasną Górę. Widzę tysiące ludzi, wszyscy jesteśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.

Magda od czterech lat na pielgrzymce działa w grupie porządkowej. Jej zadaniem jest kierowanie mijającymi piechurów samochodami tak, by nie doszło do potrącenia. Ze sobą niesie dwie chorągiewki. Białą macha, kiedy auto może przejeżdżać obok grupy. Czerwona służy do zatrzymywania samochodów. Przydaje się, gdy droga jest wąska i trzeba przepuszczać samochody wahadłowo. – Najtrudniej jest w województwie świętokrzyskim. Musimy pokonywać góry, drogi są dość wąskie – kontynuuje Magda. – Najczęściej bywa tak, że kierowcy stosują się do naszych sygnałów. Jednak zdarzało się, że samochód nie zatrzymywał się na widok czerwonej chorągiewki i mijał nas poboczem.
Pielgrzymi dziennie w drodze spędzają ok. 8 godzin. Najtrudniejszy moment czeka ich podczas wejścia na górę Święty Krzyż, 8 sierpnia. Wtedy w drogę wyruszą o godzinie 5:45 i zakończą marsz ok. 19:30. Tam też lubelska część pielgrzymki spotka się z chełmską, która wyruszyła 1 sierpnia.

Pielgrzymka z Lublina jest podzielona na trzy grupy. Pierwsza i druga podróżują obok siebie. – Przekroczą Wisłę mostem w Annopolu. Trzecia grupa promem w Solcu – mówi ksiądz Mirosław Ładniak, szef lubelskiej pielgrzymki. – Do tej pory zapisało się trochę ponad dwa tysiące wiernych. Liczymy, że po drodze dołączy do nas kolejny tysiąc.

Pielgrzymi zbierają się dziś o godz. 8:30 w Archikatedrze Lubelskiej, gdzie mszę odprawi bp. Mieczysław Cisło. Grupy wyruszą po godzinie 10. W Lublinie przejdą ulicami: Królewską, Krakowskim Przedmieściem, al. Racławickimi i Kraśnickimi.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
matka Boża / 3 sierpnia 2011 o 08:42
[color="#000080"]W DRODZE [color="#FF0000"]DO MATKI [/color](z)[color="#FF0000"]BAWICIELA[/color] ŚWIATA:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Ostatnie szaleństwa Ojca Rydzyka Tadka, ks. Piotrka Natanka, bpa Antka Długosza wyglądają dziwnie - tak samo dziwnie jak Radio (z)BAWICIELA ŚWIATA - jedyne Takie Radio: [color="#FF0000"]WCHODZĄC DO SKLEPU Z RADIAMI WIDAĆ JEDNO TAKIE RADIO - MA RYJA - INNE NIE[/color]!

Wszystkie grupy Pielgrzymów udających się do Częstochowy z nadzieją i Wa(g)ra, że[color="#FF0000"] Matka Boska Ich [/color](z)[color="#FF0000"]BAWI[/color] powinny być przeszKULone przez[color="#FF0000"] Ministerstwo Głupich Kroków[/color], a sama Pielgrzymka będzie bardziej widowiskowa i wylegajacy na ulice Tłum(oki) gapiów nadziwić się nie będzie mógł dokąd Oni tak idą...

Na czasie też [color="#FF0000"]w SUPEREXPRESSIE ks. bp. ANTONI DLUGOSZ [/color]zamieścił poradnik JAK PODRYWAĆ PO KATOLICKU! - KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje [color="#FF0000"]PODRYW NA ZDROWAŚKĘ[/color]: [color="#FF0000"]On na Jej widok woła[/color]: „ZDROWAŚ MARYJO”; [color="#FF0000"]Ona odpowiada[/color]: „ŁASKIM PEŁNA”;[color="#FF0000"] On woła[/color]: „PAN Z TOBĄ, BŁOGOSŁAWIONAŚTY MIĘDZY NIEWIASTAMI I...” i... lepiej dalej nie mówic, bo[color="#FF0000"] przed OKNAMI ŻYCIA KULejka będzie dluższa niż w PRL-u za mięsem[/color]!
Samemu Axcelencji Związek proponuje, aby uszczknął rąbka Tajemnicy[color="#FF0000"] co robić dalej[/color], czyli jak już się poderwie?
Wspomniany zaś [color="#FF0000"]ks. Piotr Natanek[/color] określany przez Kur...iewną Brac jako [color="#FF0000"]Opętany[/color] [color="#FF0000"]bo napier[/color]...nicza [color="#FF0000"]na ś.p. A-bpa Józefa Życińskiego[/color], a nikt z ksie[color="#FF0000"]ŻULKÓW nie wziął po uwage, że abp. Józef Zyciński po KATolicku poderwal Mu dzewuchę [/color]i [color="#FF0000"]Axcelencja Życiński obcuje w Niebie, a ks. Piotr Natanek szaleje „na tym Łez Padole”.[/color]
Sami Pielgrzymi muszą uważać[color="#FF0000"] w której grupie pójdzie Bosek z rodziną [/color]- pilnować należy, [color="#FF0000"]aby matka Boska szła w szeregu[/color], a jak się trafi jeszcze[color="#FF0000"] BOŻ z rodziną - to już będzie jak w 7-mym Niebie![/color]

W drodze [color="#FF0000"]do Matki [/color](z)[color="#FF0000"]BAWICIELA[/color] obowiązkowo muszą Modlić się tak, jak nauczył Jezus Chrystus (z)[color="#FF0000"]BAWICIEL ŚWIATA[/color]:

„[color="#FF0000"]OJCZE NASZ[/color], któryś jest w Niebie,
Święć się Imię Twoje.
bądź wola Twoja jako w Niebie tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj
I odpuść nam nasze winy Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom
I nie wódź nas na pokuszenie
[color="#FF0000"]Ale nas[/color] (z)[color="#FF0000"]BAW[/color] …"

Odmawiać [color="#FF0000"]„Wierzę w Jednego B(L)OGA'; „Wierzę w B(L)OGA OJCA Wszechmogącego”[/color] ipamiętać, że „[color="#FF0000"]Nie będziesz miał B(L)OGÓW cudzych[/color]...”, a jak dojdą to [color="#FF0000"]nawet Najświętsza Panienka nie wie co się będzie działo[/color]...

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM. [/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color]
[color="#000080"]W DRODZE [color="#FF0000"]DO MATKI [/color](z)[color="#FF0000"]BAWICIELA[/color] ŚWIATA:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Ostatnie szaleństwa Ojca Rydzyka Tadka, ks. Pi... rozwiń
Avatar
lucypher / 3 sierpnia 2011 o 08:40
jezdnie są dla ruchu kołowego - precz na chodniki i pola nawiedzona bando!!
Avatar
magda / 3 sierpnia 2011 o 08:35
Szczęśliwej drogi, wiary i wytrwałości a co najważniejsze dobrej pogody.
Niestety teraz nie mogę z Wami uczestniczyć, ale pamiętam te czasy,
Pozdrawiam
Avatar
Leszek / 3 sierpnia 2011 o 08:21
Z Bogiem!
Avatar
matka Boża / 3 sierpnia 2011 o 08:42
[color="#000080"]W DRODZE [color="#FF0000"]DO MATKI [/color](z)[color="#FF0000"]BAWICIELA[/color] ŚWIATA:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Ostatnie szaleństwa Ojca Rydzyka Tadka, ks. Piotrka Natanka, bpa Antka Długosza wyglądają dziwnie - tak samo dziwnie jak Radio (z)BAWICIELA ŚWIATA - jedyne Takie Radio: [color="#FF0000"]WCHODZĄC DO SKLEPU Z RADIAMI WIDAĆ JEDNO TAKIE RADIO - MA RYJA - INNE NIE[/color]!

Wszystkie grupy Pielgrzymów udających się do Częstochowy z nadzieją i Wa(g)ra, że[color="#FF0000"] Matka Boska Ich [/color](z)[color="#FF0000"]BAWI[/color] powinny być przeszKULone przez[color="#FF0000"] Ministerstwo Głupich Kroków[/color], a sama Pielgrzymka będzie bardziej widowiskowa i wylegajacy na ulice Tłum(oki) gapiów nadziwić się nie będzie mógł dokąd Oni tak idą...

Na czasie też [color="#FF0000"]w SUPEREXPRESSIE ks. bp. ANTONI DLUGOSZ [/color]zamieścił poradnik JAK PODRYWAĆ PO KATOLICKU! - KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje [color="#FF0000"]PODRYW NA ZDROWAŚKĘ[/color]: [color="#FF0000"]On na Jej widok woła[/color]: „ZDROWAŚ MARYJO”; [color="#FF0000"]Ona odpowiada[/color]: „ŁASKIM PEŁNA”;[color="#FF0000"] On woła[/color]: „PAN Z TOBĄ, BŁOGOSŁAWIONAŚTY MIĘDZY NIEWIASTAMI I...” i... lepiej dalej nie mówic, bo[color="#FF0000"] przed OKNAMI ŻYCIA KULejka będzie dluższa niż w PRL-u za mięsem[/color]!
Samemu Axcelencji Związek proponuje, aby uszczknął rąbka Tajemnicy[color="#FF0000"] co robić dalej[/color], czyli jak już się poderwie?
Wspomniany zaś [color="#FF0000"]ks. Piotr Natanek[/color] określany przez Kur...iewną Brac jako [color="#FF0000"]Opętany[/color] [color="#FF0000"]bo napier[/color]...nicza [color="#FF0000"]na ś.p. A-bpa Józefa Życińskiego[/color], a nikt z ksie[color="#FF0000"]ŻULKÓW nie wziął po uwage, że abp. Józef Zyciński po KATolicku poderwal Mu dzewuchę [/color]i [color="#FF0000"]Axcelencja Życiński obcuje w Niebie, a ks. Piotr Natanek szaleje „na tym Łez Padole”.[/color]
Sami Pielgrzymi muszą uważać[color="#FF0000"] w której grupie pójdzie Bosek z rodziną [/color]- pilnować należy, [color="#FF0000"]aby matka Boska szła w szeregu[/color], a jak się trafi jeszcze[color="#FF0000"] BOŻ z rodziną - to już będzie jak w 7-mym Niebie![/color]

W drodze [color="#FF0000"]do Matki [/color](z)[color="#FF0000"]BAWICIELA[/color] obowiązkowo muszą Modlić się tak, jak nauczył Jezus Chrystus (z)[color="#FF0000"]BAWICIEL ŚWIATA[/color]:

„[color="#FF0000"]OJCZE NASZ[/color], któryś jest w Niebie,
Święć się Imię Twoje.
bądź wola Twoja jako w Niebie tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj
I odpuść nam nasze winy Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom
I nie wódź nas na pokuszenie
[color="#FF0000"]Ale nas[/color] (z)[color="#FF0000"]BAW[/color] …"

Odmawiać [color="#FF0000"]„Wierzę w Jednego B(L)OGA'; „Wierzę w B(L)OGA OJCA Wszechmogącego”[/color] ipamiętać, że „[color="#FF0000"]Nie będziesz miał B(L)OGÓW cudzych[/color]...”, a jak dojdą to [color="#FF0000"]nawet Najświętsza Panienka nie wie co się będzie działo[/color]...

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM. [/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color]
[color="#000080"]W DRODZE [color="#FF0000"]DO MATKI [/color](z)[color="#FF0000"]BAWICIELA[/color] ŚWIATA:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Ostatnie szaleństwa Ojca Rydzyka Tadka, ks. Pi... rozwiń
Avatar
lucypher / 3 sierpnia 2011 o 08:40
jezdnie są dla ruchu kołowego - precz na chodniki i pola nawiedzona bando!!
Avatar
magda / 3 sierpnia 2011 o 08:35
Szczęśliwej drogi, wiary i wytrwałości a co najważniejsze dobrej pogody.
Niestety teraz nie mogę z Wami uczestniczyć, ale pamiętam te czasy,
Pozdrawiam
Avatar
Leszek / 3 sierpnia 2011 o 08:21
Z Bogiem!
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pobili go i rozebrali do naga w lesie. Dopiero rano dotarł do domu

Pobili go i rozebrali do naga w lesie. Dopiero rano dotarł do domu 0 0

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 4 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 4 3

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 5 2

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 36 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 7 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!