niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Lubelska Piesza Pielgrzymka rusza: 320 km marszu i modlitwy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2011, 17:17

– Zaczęłam się pakować we wtorek rano, kiedy już wyschły mi wszystkie uprane ubrania. A przy tej pog
– Zaczęłam się pakować we wtorek rano, kiedy już wyschły mi wszystkie uprane ubrania. A przy tej pog

W połowie sierpnia dotrą do na Jasną Górę. Wczoraj wierni kończyli pakowanie rzeczy potrzebnych podczas wędrówki. Dziś pierwszy dzień pielgrzymki.

33. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę startuje o godz. 10. Wcześniej trzeba się było przygotować. – Zaczęłam się pakować we wtorek rano, kiedy już wyschły mi wszystkie uprane ubrania. A przy tej pogodzie nie było to łatwe – śmieje się Magda Krzyżewska z Lublina, która już piąty raz wybiera się na pielgrzymkę. – Zabieram ze sobą duży plecak, śpiwór, karimatę i namiot. Bagaże na szczęście jadą w samochodzie, nie trzeba nieść plecaka.

Studentka III roku psychologii przyznaje, że nie wyobraża sobie lata bez pielgrzymki. – To uzależnia, po tych kilkunastu dniach wracam do domu umocniona w wierze. Jestem bliżej Boga, mam naładowane baterie – opowiada Magda. – Najważniejsze momenty pielgrzymki to chyba ostatni nocleg przed Częstochową. Wtedy wiem, że jutro już upragniony finał i wejście na Jasną Górę. Widzę tysiące ludzi, wszyscy jesteśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.

Magda od czterech lat na pielgrzymce działa w grupie porządkowej. Jej zadaniem jest kierowanie mijającymi piechurów samochodami tak, by nie doszło do potrącenia. Ze sobą niesie dwie chorągiewki. Białą macha, kiedy auto może przejeżdżać obok grupy. Czerwona służy do zatrzymywania samochodów. Przydaje się, gdy droga jest wąska i trzeba przepuszczać samochody wahadłowo. – Najtrudniej jest w województwie świętokrzyskim. Musimy pokonywać góry, drogi są dość wąskie – kontynuuje Magda. – Najczęściej bywa tak, że kierowcy stosują się do naszych sygnałów. Jednak zdarzało się, że samochód nie zatrzymywał się na widok czerwonej chorągiewki i mijał nas poboczem.

Pielgrzymi dziennie w drodze spędzają ok. 8 godzin. Najtrudniejszy moment czeka ich podczas wejścia na górę Święty Krzyż, 8 sierpnia. Wtedy w drogę wyruszą o godzinie 5:45 i zakończą marsz ok. 19:30. Tam też lubelska część pielgrzymki spotka się z chełmską, która wyruszyła 1 sierpnia.

Pielgrzymka z Lublina jest podzielona na trzy grupy. Pierwsza i druga podróżują obok siebie. – Przekroczą Wisłę mostem w Annopolu. Trzecia grupa promem w Solcu – mówi ksiądz Mirosław Ładniak, szef lubelskiej pielgrzymki. – Do tej pory zapisało się trochę ponad dwa tysiące wiernych. Liczymy, że po drodze dołączy do nas kolejny tysiąc.

Pielgrzymi zbierają się dziś o godz. 8:30 w Archikatedrze Lubelskiej, gdzie mszę odprawi bp. Mieczysław Cisło. Grupy wyruszą po godzinie 10. W Lublinie przejdą ulicami: Królewską, Krakowskim Przedmieściem, al. Racławickimi i Kraśnickimi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
matka Boża
lucypher
magda
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

matka Boża
matka Boża (3 sierpnia 2011 o 08:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#000080"]W DRODZE [color="#FF0000"]DO MATKI [/color](z)[color="#FF0000"]BAWICIELA[/color] ŚWIATA:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Ostatnie szaleństwa Ojca Rydzyka Tadka, ks. Piotrka Natanka, bpa Antka Długosza wyglądają dziwnie - tak samo dziwnie jak Radio (z)BAWICIELA ŚWIATA - jedyne Takie Radio: [color="#FF0000"]WCHODZĄC DO SKLEPU Z RADIAMI WIDAĆ JEDNO TAKIE RADIO - MA RYJA - INNE NIE[/color]!

Wszystkie grupy Pielgrzymów udających się do Częstochowy z nadzieją i Wa(g)ra, że[color="#FF0000"] Matka Boska Ich [/color](z)[color="#FF0000"]BAWI[/color] powinny być przeszKULone przez[color="#FF0000"] Ministerstwo Głupich Kroków[/color], a sama Pielgrzymka będzie bardziej widowiskowa i wylegajacy na ulice Tłum(oki) gapiów nadziwić się nie będzie mógł dokąd Oni tak idą...

Na czasie też [color="#FF0000"]w SUPEREXPRESSIE ks. bp. ANTONI DLUGOSZ [/color]zamieścił poradnik JAK PODRYWAĆ PO KATOLICKU! - KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje [color="#FF0000"]PODRYW NA ZDROWAŚKĘ[/color]: [color="#FF0000"]On na Jej widok woła[/color]: „ZDROWAŚ MARYJO”; [color="#FF0000"]Ona odpowiada[/color]: „ŁASKIM PEŁNA”;[color="#FF0000"] On woła[/color]: „PAN Z TOBĄ, BŁOGOSŁAWIONAŚTY MIĘDZY NIEWIASTAMI I...” i... lepiej dalej nie mówic, bo[color="#FF0000"] przed OKNAMI ŻYCIA KULejka będzie dluższa niż w PRL-u za mięsem[/color]!
Samemu Axcelencji Związek proponuje, aby uszczknął rąbka Tajemnicy[color="#FF0000"] co robić dalej[/color], czyli jak już się poderwie?
Wspomniany zaś [color="#FF0000"]ks. Piotr Natanek[/color] określany przez Kur...iewną Brac jako [color="#FF0000"]Opętany[/color] [color="#FF0000"]bo napier[/color]...nicza [color="#FF0000"]na ś.p. A-bpa Józefa Życińskiego[/color], a nikt z ksie[color="#FF0000"]ŻULKÓW nie wziął po uwage, że abp. Józef Zyciński po KATolicku poderwal Mu dzewuchę [/color]i [color="#FF0000"]Axcelencja Życiński obcuje w Niebie, a ks. Piotr Natanek szaleje „na tym Łez Padole”.[/color]
Sami Pielgrzymi muszą uważać[color="#FF0000"] w której grupie pójdzie Bosek z rodziną [/color]- pilnować należy, [color="#FF0000"]aby matka Boska szła w szeregu[/color], a jak się trafi jeszcze[color="#FF0000"] BOŻ z rodziną - to już będzie jak w 7-mym Niebie![/color]

W drodze [color="#FF0000"]do Matki [/color](z)[color="#FF0000"]BAWICIELA[/color] obowiązkowo muszą Modlić się tak, jak nauczył Jezus Chrystus (z)[color="#FF0000"]BAWICIEL ŚWIATA[/color]:

„[color="#FF0000"]OJCZE NASZ[/color], któryś jest w Niebie,
Święć się Imię Twoje.
bądź wola Twoja jako w Niebie tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj
I odpuść nam nasze winy Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom
I nie wódź nas na pokuszenie
[color="#FF0000"]Ale nas[/color] (z)[color="#FF0000"]BAW[/color] …"

Odmawiać [color="#FF0000"]„Wierzę w Jednego B(L)OGA'; „Wierzę w B(L)OGA OJCA Wszechmogącego”[/color] ipamiętać, że „[color="#FF0000"]Nie będziesz miał B(L)OGÓW cudzych[/color]...”, a jak dojdą to [color="#FF0000"]nawet Najświętsza Panienka nie wie co się będzie działo[/color]...

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM. [/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color]
Rozwiń
lucypher
lucypher (3 sierpnia 2011 o 08:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jezdnie są dla ruchu kołowego - precz na chodniki i pola nawiedzona bando!!
Rozwiń
magda
magda (3 sierpnia 2011 o 08:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szczęśliwej drogi, wiary i wytrwałości a co najważniejsze dobrej pogody.
Niestety teraz nie mogę z Wami uczestniczyć, ale pamiętam te czasy,
Pozdrawiam
Rozwiń
Leszek
Leszek (3 sierpnia 2011 o 08:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z Bogiem!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!