poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Lubelskie apteki ograniczały dostęp do leków ratujących życie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lipca 2011, 12:24

Cztery apteki w woj. lubelskim, w tym jedna w Lublinie, uczestniczyły w nielegalnym obrocie lekami. W wyniku tego, pacjenci mogli być pozbawieni dostępu do terapii. Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny zakończył właśnie kontrolę w aptekach na terenie województwa.


Właściciele tych placówek mogą teraz stracić koncesję na prowadzenie aptek. O tym, o które placówki chodzi, dowiemy się najwcześniej za dwa tygodnie.

W połowie czerwca Główny Inspektorat Farmaceutyczny sprawdził, czy w aptekach i hurtowniach na terenie całego kraju dochodziło do nielegalnego obrotu lekami, głównie przeciwzakrzepowymi.

Hurtownie miały kupować leki od aptek, a później sprzedawać je za granicą, po wyższych cenach. W wyniku tego, polscy pacjenci mogli być pozbawieni dostępu do terapii daną substancją. Hurtownie skupowały od aptek leki w ilościach masowych, a te, zgodnie z prawem handlowym, mogą prowadzić jedynie sprzedaż detaliczną. W takim procederze uczestniczyły łącznie cztery apteki w woj. lubelskim.

– Właściciele placówek poznali już decyzje pokontrolne. Teraz mają czas na to, by się od nich odwołać. Dopiero wtedy będziemy mogli podać konkretne adresy – mówi Elżbieta Peret, zastępca Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Lublinie.

Kontrola ostatecznie zakończy się na początku sierpnia. – Wtedy WIF zadecyduje o tym, jakie konsekwencje poniosą wskazane apteki. Zwykle w takich przypadkach kończy się na cofnięciu koncesji na prowadzenie apteki – zaznacza Elżbieta Peret.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
abrakadabra
mezopotamia
natiinvisible
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

abrakadabra
abrakadabra (10 sierpnia 2011 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgoda – różnie w życiu bywa, grunt to jest zdrowie, i dzięki Bogu w Polsce zjawiło się coś takiego - http:// ######/site/457news - bardzo mi pomogło.
Rozwiń
mezopotamia
mezopotamia (10 sierpnia 2011 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgoda – różnie w życiu bywa, grunt to jest zdrowie, i dzięki Bogu w Polsce zjawiło się coś takiego - http://######/site/457news - bardzo mi pomogło.
Rozwiń
natiinvisible
natiinvisible (1 sierpnia 2011 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dowiedziałam się o nowej metodzie wykrywania raka. Na stronie http://tojefura.com są wszelkie informacje dotyczącej tej metody. Ponadto można się dowiedzieć jakie są symptomy chorobowe raka i jego profilaktyka.
Rozwiń
ede
ede (27 lipca 2011 o 09:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fotka bardzo "trafiona" do artykułu... Trutka na bociany a lek ratujący życie - hehehehe
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!