Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 lutego 2012 r.
18:37
Edytuj ten wpis

Lubelskie gminy: Zostawcie nam "janosikowe”!

0 8 A A
Gminy boją się, że gdy stracą subwencję wyrównawczą, nie będzie ich stać na remonty i budowę nowych
Gminy boją się, że gdy stracą subwencję wyrównawczą, nie będzie ich stać na remonty i budowę nowych

Pierwsi zaprotestowali radni z Kocka, a w ich ślady idą kolejne samorządy. Lubelskie gminy nie chcą, żeby odebrano im tzw. janosikowe, które na rzecz biedniejszych płacą bogate samorządy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Rocznie tzw. janosikowego dostajemy 265 tys. zł. Za to można wybudować kilometr drogi – przelicza Tomasz Futera, burmistrz Kocka w powiecie lubartowskim. I dodaje: – Pozbawienie nas tych pieniędzy, to cios w nasze inwestycje: mniej zamówień publicznych i mniej pracy dla firm, które dla nas pracują.

Samorządy niepokoją się, bo Sejm zajmuje się właśnie obywatelskim projektem ustawy Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Janosikowe”. Jego autorzy chcą, by pieniądze jakie bogatsze samorządy płacą na rzecz tych biedniejszych, ograniczyć o 20 proc. Projekt ma poparcie wielu posłów.

W ostatni piątek radni z Kocka zdecydowali, że będą protestować przeciwko zmniejszeniu "janosikowego”. – Warszawa i inne miasta zostały odbudowane wysiłkiem całego narodu. Również wysiłkiem tych, na rzecz których odprowadzają teraz "janosikowe” – argumentują.

Stanowisko w tej sprawie zajął także Związek Gmin Lubelszczyzny. – Będziemy je wysyłać do Ministerstwa Finansów i parlamentarzystów – zapowiada Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego i wiceprzewodniczący ZGL. – To nasze wołanie o pomoc – dodaje Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice, także wiceprzewodniczący związku.

Kto płaci \"janosikowe\"?

W 2010 roku "janosikowe” zapłaciło niewielu: m.in. 87 z 2479 polskich gmin i 55 z 379 powiatów. Korzysta zaś wielu, zwłaszcza we wschodnich województwach – aż 132 z 213 gmin Lubelszczyzny. W ubiegłym roku łącznie otrzymały 26,7 mln zł.

Ile dostają poszczególne samorządy? – Od kilkudziesięciu tysięcy zł w przypadku małych gmin, do kilku milionów zł w przypadku takich miast, jak Chełm, Zamość czy Biała Podlaska – wylicza Dragan.
– W tym roku z tzw. janosikowego mamy 235 tys. zł. W poprzednim - 147 tys. zł. To dla nas bardzo dużo – mówi Jan Majewski, wójt gminy Chodel w powiecie opolskim. – Dla porównania: rocznie na utrzymanie dróg gminnych, wraz z odśnieżaniem, mamy ok. 200 tys. zł.

W Lubelskiem są także gminy, które muszą płacić "janosikowe”. To m.in. Puchaczów, którego kasę zasilają podatki z kopalni węgla. – W tym roku mamy odprowadzić ponad 2,8 mln zł "janosikowego” – mówi wójt Puchaczowa Adam Grzesiuk. Wójt narzeka na mało precyzyjne przepisy w tej sprawie: kwota ustalana jest z góry, a w ustawie nie ma słowa o tym, jak gmina może dochodzić zwrotu pieniędzy, gdyby uzyskała wpływy mniejsze niż zabudżetowała. – W dodatku od "janosikowego” nie można się odwołać – podkreśla Grzesiuk.

Gdyby projekt Komitetu "Stop Janosikowe” wszedł w życie, pieniądze dla biedniejszych nie byłyby przydzielane z automatu, ale w drodze konkursów, z przeznaczeniem na konkretne projekty.
Pomysłodawcy chcą też urealnienia liczby mieszkańców miast, które płacą "haracz”. Ich zdaniem, część osób nie jest tam zameldowana, nie płaci podatków, ale korzysta z usług samorządu.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Chełmianin N / 5 czerwca 2012 o 11:02
[quote name='jeszcze dalszy sąsiad' timestamp='1337095052' post='630482']
Brawo P.Chełmianin N.
[/quote]

Dziękuję sąsiedzie i wspieraj mnie w dążeniu do prawdy.Tylko w tych miastach jest społeczna siła,która by jarzmo Lubelszczyzny zrzuciła.Pozdrawiam.
Avatar
jeszcze dalszy sąsiad / 15 maja 2012 o 17:17
[quote name='Gość' timestamp='1330539666' post='603927']
Chełm,Zamość,Biała Podlaska,to lubelskie,a nie Lubelszczyzna i zatory myślowe trzeba leczyć.
[/quote]Brawo P.Chełmianin N.
Avatar
Karolina / 15 maja 2012 o 10:29
[quote name='pk' timestamp='1330767394' post='605071']
Bicie piany jak zwykle. Zacznijscie uszuplać swoje portfele:
1. Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego = 118.132,00 / 12 miesięcy = 9.844,35 zł
2. Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice = 129.796,45 / 12 miesięcy = 10.816,36 zł
3. Jan Majewski, wójt gminy Chodel = 143.516,17 / 12 miesięcy = 11.959,68 zł
Burmistrzowie dzielnic warszawskich zarabiaja podobne kwoty.
Drodzy mieszkańcy dodajcie teraz zarobki zastępców, skrabników, sekretarzy i kierowników i póxniej narzekajcie że nie macie poczym jeździć.
[/quote]

O ile ciężej pracuje burmistrz warszawskiej dzielnicy od wójta gminy???? Jakież to nadzwyczajne obowiązki wykonuje lub nadzwyczajne probllemy rozwiązuje, że przyznajesz mu prawo do zarobków wyższych niż wójtowi gminy wiejskiej???
Przekonaj mnie, że burmistrz warszawskiej dzielnicy ma więcej pracy i problemów niż wójt gminy wiejskiej. Na chwilę obecną jestem bowiem przekonana, że podczas gdy większość burmistrzów warszawskich siedzi i p...i w stołek tp w tym samym czasie większość wójtów gmin podlubelskich roztłukuje auta sprawdzajac stan przejezdności dróg, głowi się jak wytrzasnąć jeszcze trochę grosza na tłuczeń, otwiera gminne kopalnie piachu aby zaoszczędzić na zakupie od prywaciarza, ogranicza oświetlenie uliczne w celu zaoszczędzenia na utrzymanie przedszkola lub organizację zajęć dodatkowych dla dzieci, itp.

I jeszcze jedno, - o ile więcej od ciebie wart jest mieszkaniec warszawy??? O ile więcej powinno się zapłacić mieszkańcowi warszawy za wykonanie takiej samej pracy jaką ty wykonałeś pracę??? O ile więcej powinno dostać dziecko warszawskie od twojego dziecka?
[quote name='pk' timestamp='1330767394' post='605071']
Bicie piany jak zwykle. Zacznijscie uszuplać swoje portfele:
1. Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego = 118.132,00 / 12 miesięcy = 9.844,35 zł
2. Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice = 129.796,45 / 12 miesięcy = 10.816,36 zł
3. Jan Majewski, wójt gminy Chodel = 143.516,17 / 12 miesięcy = 11.959,68 zł
Burmistrzowie dzielnic warszawskich zarabiaja podobne kwoty.
Drodzy mieszkańcy dodajcie teraz zarobki zastępców, skrabników,... rozwiń
Avatar
Karolina / 15 maja 2012 o 10:10
Prawda jet taka, że po wojnie duże miasta, w tym zwłaszcza Warszawa przerobiona na gruzowisko, - były odbudowywane wysiłkiem ogółu. Każdy chłop zobowiązany był do przekazywania części plonu na rzecz państwa (i nie kto ile miał to tyle dał, ale ustawowo - każdy tyle ile mu wyliczono). Lata powojenne były na wsiach badzo trudne, po oddaniu ustawowej "daniny" niejeden chłop nie miał co dać jeść własnym dzieciom.
Za "daniny" ściągnięte od chłopa odbudowywano w piewszej kolejności infrastrukturę miast! Na budowę infrastruktury wsi a zwłaszcza wsi bloku wschodniego - nie było pieniędzy (niewiele się zmieniło od tamtego okresu). Wyłącznie dzięki sojuszowi z ZSRR - na wsiach podlubelskich pojawiło się światło!!! I tyle .... Do chwili obecnej obecnej znaczna część dróg gminnych w woj. lubelskim jest nieutwardzona, co więcej nieutwardzone w całości są nawet drogi kat. dróg powiatowych. Wielu mieszkańców lubelskiego do chwili obecnej tonie w błocie i nie ma dojazdu do własnego gospodarstwa! Znam wsie, w których dzieci wychodząć rano do szkoły zakładają na nogi gumiaki i dopiero po dojściu do przystanku autobusowego zmieniają gumiaki na normalne buty a gumiaki chowają za wiatę przystankową!!! Przestańcie więc bredzić, że "janosikowe" powinno zostać zlikwidowane! Najpierw udzielcie nam takiej pomocy jaką my wam udzieliliśmy kilkadziesiąt lat temu.
Prawda jet taka, że po wojnie duże miasta, w tym zwłaszcza Warszawa przerobiona na gruzowisko, - były odbudowywane wysiłkiem ogółu. Każdy chłop zobowiązany był do przekazywania części plonu na rzecz państwa (i nie kto ile miał to tyle dał, ale ustawowo - każdy tyle ile mu wyliczono). Lata powojenne były na wsiach badzo trudne, po oddaniu ustawowej "daniny" niejeden chłop nie miał co dać jeść własnym dzieciom.
Za "daniny" ściągnięte od chłopa odbudowywano w piewszej kolejności infrastrukturę miast! Na budowę infr... rozwiń
Avatar
pk / 3 marca 2012 o 10:36
Bicie piany jak zwykle. Zacznijscie uszuplać swoje portfele:
1. Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego = 118.132,00 / 12 miesięcy = 9.844,35 zł
2. Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice = 129.796,45 / 12 miesięcy = 10.816,36 zł
3. Jan Majewski, wójt gminy Chodel = 143.516,17 / 12 miesięcy = 11.959,68 zł
Burmistrzowie dzielnic warszawskich zarabiaja podobne kwoty.
Drodzy mieszkańcy dodajcie teraz zarobki zastępców, skrabników, sekretarzy i kierowników i póxniej narzekajcie że nie macie poczym jeździć.
Avatar
viniak / 1 marca 2012 o 14:51
[quote name='kolo' timestamp='1330546580' post='603964']
ciekaw jestem gdzie mnóstwo osób pracujących z lubelskiego np w Warszawie płaci podatatki? u siebie czy w warszawie?
[/quote]

roznie, część pozostaje na stałe w warszawie i okolicach, kupją mieszkania i tym samym meldują się i płacą podatki, część po prostu płaci podatki w warszawie mieszkajac bez meldunku - da sie tak robic, a czesc nie zwraca na to uwagi gdzie placi :-)
Avatar
kolo / 29 lutego 2012 o 21:16
ciekaw jestem gdzie mnóstwo osób pracujących z lubelskiego np w Warszawie płaci podatatki? u siebie czy w warszawie?
Avatar
Gość / 29 lutego 2012 o 19:21
Chełm,Zamość,Biała Podlaska,to lubelskie,a nie Lubelszczyzna i zatory myślowe trzeba leczyć.
Avatar
Chełmianin N / 5 czerwca 2012 o 11:02
[quote name='jeszcze dalszy sąsiad' timestamp='1337095052' post='630482']
Brawo P.Chełmianin N.
[/quote]

Dziękuję sąsiedzie i wspieraj mnie w dążeniu do prawdy.Tylko w tych miastach jest społeczna siła,która by jarzmo Lubelszczyzny zrzuciła.Pozdrawiam.
Avatar
jeszcze dalszy sąsiad / 15 maja 2012 o 17:17
[quote name='Gość' timestamp='1330539666' post='603927']
Chełm,Zamość,Biała Podlaska,to lubelskie,a nie Lubelszczyzna i zatory myślowe trzeba leczyć.
[/quote]Brawo P.Chełmianin N.
Avatar
Karolina / 15 maja 2012 o 10:29
[quote name='pk' timestamp='1330767394' post='605071']
Bicie piany jak zwykle. Zacznijscie uszuplać swoje portfele:
1. Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego = 118.132,00 / 12 miesięcy = 9.844,35 zł
2. Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice = 129.796,45 / 12 miesięcy = 10.816,36 zł
3. Jan Majewski, wójt gminy Chodel = 143.516,17 / 12 miesięcy = 11.959,68 zł
Burmistrzowie dzielnic warszawskich zarabiaja podobne kwoty.
Drodzy mieszkańcy dodajcie teraz zarobki zastępców, skrabników, sekretarzy i kierowników i póxniej narzekajcie że nie macie poczym jeździć.
[/quote]

O ile ciężej pracuje burmistrz warszawskiej dzielnicy od wójta gminy???? Jakież to nadzwyczajne obowiązki wykonuje lub nadzwyczajne probllemy rozwiązuje, że przyznajesz mu prawo do zarobków wyższych niż wójtowi gminy wiejskiej???
Przekonaj mnie, że burmistrz warszawskiej dzielnicy ma więcej pracy i problemów niż wójt gminy wiejskiej. Na chwilę obecną jestem bowiem przekonana, że podczas gdy większość burmistrzów warszawskich siedzi i p...i w stołek tp w tym samym czasie większość wójtów gmin podlubelskich roztłukuje auta sprawdzajac stan przejezdności dróg, głowi się jak wytrzasnąć jeszcze trochę grosza na tłuczeń, otwiera gminne kopalnie piachu aby zaoszczędzić na zakupie od prywaciarza, ogranicza oświetlenie uliczne w celu zaoszczędzenia na utrzymanie przedszkola lub organizację zajęć dodatkowych dla dzieci, itp.

I jeszcze jedno, - o ile więcej od ciebie wart jest mieszkaniec warszawy??? O ile więcej powinno się zapłacić mieszkańcowi warszawy za wykonanie takiej samej pracy jaką ty wykonałeś pracę??? O ile więcej powinno dostać dziecko warszawskie od twojego dziecka?
[quote name='pk' timestamp='1330767394' post='605071']
Bicie piany jak zwykle. Zacznijscie uszuplać swoje portfele:
1. Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego = 118.132,00 / 12 miesięcy = 9.844,35 zł
2. Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice = 129.796,45 / 12 miesięcy = 10.816,36 zł
3. Jan Majewski, wójt gminy Chodel = 143.516,17 / 12 miesięcy = 11.959,68 zł
Burmistrzowie dzielnic warszawskich zarabiaja podobne kwoty.
Drodzy mieszkańcy dodajcie teraz zarobki zastępców, skrabników,... rozwiń
Avatar
Karolina / 15 maja 2012 o 10:10
Prawda jet taka, że po wojnie duże miasta, w tym zwłaszcza Warszawa przerobiona na gruzowisko, - były odbudowywane wysiłkiem ogółu. Każdy chłop zobowiązany był do przekazywania części plonu na rzecz państwa (i nie kto ile miał to tyle dał, ale ustawowo - każdy tyle ile mu wyliczono). Lata powojenne były na wsiach badzo trudne, po oddaniu ustawowej "daniny" niejeden chłop nie miał co dać jeść własnym dzieciom.
Za "daniny" ściągnięte od chłopa odbudowywano w piewszej kolejności infrastrukturę miast! Na budowę infrastruktury wsi a zwłaszcza wsi bloku wschodniego - nie było pieniędzy (niewiele się zmieniło od tamtego okresu). Wyłącznie dzięki sojuszowi z ZSRR - na wsiach podlubelskich pojawiło się światło!!! I tyle .... Do chwili obecnej obecnej znaczna część dróg gminnych w woj. lubelskim jest nieutwardzona, co więcej nieutwardzone w całości są nawet drogi kat. dróg powiatowych. Wielu mieszkańców lubelskiego do chwili obecnej tonie w błocie i nie ma dojazdu do własnego gospodarstwa! Znam wsie, w których dzieci wychodząć rano do szkoły zakładają na nogi gumiaki i dopiero po dojściu do przystanku autobusowego zmieniają gumiaki na normalne buty a gumiaki chowają za wiatę przystankową!!! Przestańcie więc bredzić, że "janosikowe" powinno zostać zlikwidowane! Najpierw udzielcie nam takiej pomocy jaką my wam udzieliliśmy kilkadziesiąt lat temu.
Prawda jet taka, że po wojnie duże miasta, w tym zwłaszcza Warszawa przerobiona na gruzowisko, - były odbudowywane wysiłkiem ogółu. Każdy chłop zobowiązany był do przekazywania części plonu na rzecz państwa (i nie kto ile miał to tyle dał, ale ustawowo - każdy tyle ile mu wyliczono). Lata powojenne były na wsiach badzo trudne, po oddaniu ustawowej "daniny" niejeden chłop nie miał co dać jeść własnym dzieciom.
Za "daniny" ściągnięte od chłopa odbudowywano w piewszej kolejności infrastrukturę miast! Na budowę infr... rozwiń
Avatar
pk / 3 marca 2012 o 10:36
Bicie piany jak zwykle. Zacznijscie uszuplać swoje portfele:
1. Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego = 118.132,00 / 12 miesięcy = 9.844,35 zł
2. Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice = 129.796,45 / 12 miesięcy = 10.816,36 zł
3. Jan Majewski, wójt gminy Chodel = 143.516,17 / 12 miesięcy = 11.959,68 zł
Burmistrzowie dzielnic warszawskich zarabiaja podobne kwoty.
Drodzy mieszkańcy dodajcie teraz zarobki zastępców, skrabników, sekretarzy i kierowników i póxniej narzekajcie że nie macie poczym jeździć.
Avatar
viniak / 1 marca 2012 o 14:51
[quote name='kolo' timestamp='1330546580' post='603964']
ciekaw jestem gdzie mnóstwo osób pracujących z lubelskiego np w Warszawie płaci podatatki? u siebie czy w warszawie?
[/quote]

roznie, część pozostaje na stałe w warszawie i okolicach, kupją mieszkania i tym samym meldują się i płacą podatki, część po prostu płaci podatki w warszawie mieszkajac bez meldunku - da sie tak robic, a czesc nie zwraca na to uwagi gdzie placi :-)
Avatar
kolo / 29 lutego 2012 o 21:16
ciekaw jestem gdzie mnóstwo osób pracujących z lubelskiego np w Warszawie płaci podatatki? u siebie czy w warszawie?
Avatar
Gość / 29 lutego 2012 o 19:21
Chełm,Zamość,Biała Podlaska,to lubelskie,a nie Lubelszczyzna i zatory myślowe trzeba leczyć.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 7 3

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

Summer Sauna Night w Aqua Lublin
23 czerwca 2018, 21:00

Summer Sauna Night w Aqua Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Saunarium Aqua Lublin (al. Zygmuntowskie 4) zaprasza na Saunową Noc, która odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników
galeria

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników 0 2

Już w niedzielę 25. Święto Roweru. Zarejestrowało się już kilka tysięcy rowerzystów, którzy chcą wziąć udział w imprezie. Organizatorzy spodziewają się ok. 15 tys. uczestników

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem 0 0

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem. O godz. 10 na parkingu Areny rozpocznie się turniej 3x3 Quest, który jest eliminacją mistrzostw Polski. Wieczorem w tym samym miejscu zaplanowano Nocne Granie, czyli czempionat miasta

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 1

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 5 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 1 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 44 8

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 5 1

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!