Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 czerwca 2013 r.
19:57
Edytuj ten wpis

Lubelskie na emigracji. Wyjechało 500 osób

0 18 A A
Lubelskie najchętniej opuszczają mieszkańcy z rejonu Zamościa i Chełma. Najrzadziej wyjeżdżają miesz
Lubelskie najchętniej opuszczają mieszkańcy z rejonu Zamościa i Chełma. Najrzadziej wyjeżdżają miesz

Pod względem emigracji zarobkowej Lubelskie plasuje się w krajowej średniej. W ubiegłym roku opuściło nas na stałe zaledwie 500 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Taki obraz wyłania się z badań Głównego Urzędu Statystycznego, który opublikował właśnie szczegółowe dane na temat migracji. Statystycy zbierali je podczas Narodowego Spisu Powszechnego w 2011 roku. Dotarliśmy również do dokładnych informacji z ubiegłego roku.

W czasie prowadzenia spisu za granicą pracowało ponad 2 mln Polaków. Liczba ta uwzględnia wszystkich, którzy opuścili kraj na co najmniej trzy miesiące. Około 110 tys. z nich to mieszkańcy Lubelskiego. Podobnie było w przypadku Małopolski, Zachodniopomorskiego, czy na Podlasiu. Liderem jest Śląsk. Ponad 230 tys. zameldowanych tam osób wyjechało za granicę.

Z badań wynika, że na taki krok częściej decydują się kobiety niż mężczyźni. Wśród wyjeżdżających dominują mieszkańcy miast. – Wróciłam do Lublina po czterech latach nauki za granicą, z kilkoma certyfikatami językowymi, sporą sumą na koncie i marzeniami o studiach w kraju – mówi Karolina. – Wytrzymałam rok i przeniosłam się z chłopakiem do Wielkiej Brytanii. Od trzech lat to jest mój dom i chyba tak zostanie.

Takie podejście jest wśród emigrantów coraz bardziej popularne. – Wyjeżdżamy nie po to, aby zaoszczędzić pieniądze i wrócić do kraju, ale żeby zostać tu na dłużej, kupić dom, zdobyć dobrą pracę i nie martwić się o przyszłość – przyznaje Krzysztof, 30-latek z Lublina, który za na nowy dom również wybrał Wielką Brytanię. – Zaoszczędzić dużą sumę, tak jak kiedyś, jest trudno. Pracy, jak na lekarstwo, rachunki za mieszkanie i media są spore. Jedzenie drożeje z dnia na dzień. Mimo to nadal żyje się nieźle i łatwiej niż w Lublinie.
Z danych GUS wynika, że w ubiegłym roku dokładnie 505 osób z naszego regionu zdecydowało się na stałe wyjechać za granicę. Większość tej grupy stanowią mieszkańcy rejonu Chełma i Zamościa.

Największy wkład w ten wynik mają dotychczasowi mieszkańcy powiatu biłgorajskiego i tomaszowskiego. Z Lublina i okolic wyjechało na stałe 160 osób. W tej grupie dominują mieszkańcy stolicy regionu oraz powiatu świdnickiego.

Niewiele ponad sto osób opuściło rejon Puław. Najmniej skorzy do emigracji są mieszkańcy okolic Białej Podlaskiej. W ubiegłym roku region ten opuściło na stałe tylko 47 osób.

W skali regionu warto zwrócić uwagę na powiaty włodawski i hrubieszowski. Od lat zmagają się one z ponad 20-procentowym bezrobociem. Tymczasem w ubiegłym roku na stałą emigrację zdecydowało się tam w sumie 20 osób. Dane te nie obejmują jednak wyjeżdżających na kilka miesięcy lub rok.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kazik / 11 czerwca 2013 o 08:18

wyjezdzajta wieśniaki :) bedzie wiecej roboty dla mnie....

Ciekawe kto bedzie kupowal twoje uslugi albo to co wyprodukujesz...

Avatar
lubliniak / 10 czerwca 2013 o 22:23

Trzeba być idiotą zeby takie brednie wypisywać. to ze ktoś jest zameldowany to nie znaczy ze nie wyjechał. Ja osobiście znam chyba ze 100osób które wyjechało z tej wiochy do UK

Avatar
honorata / 10 czerwca 2013 o 15:07

ja uwazam ze z woj. lubelskiego wyjechalo  co najmniej  500 ale tysiecy osob, jesli nie wiecej.  Prtzeciez u nas mozna  pracowac   tylko  w obozach pracy tzn. zydow2skich  hipermarketach

Avatar
bot3ak / 10 czerwca 2013 o 14:25

Opuściło nas zaledwie 500 osób, w tym moje dzieci, wnuki których już zapwene nie zobaczę. Więc co tam... to zaledwie 500 osób... Szkoda że nie 2 tysiące, by bezrobocie spadło i kolejny cud gospodarczy! Jak jakieś pismaki z zagranicy napiszą o "polskich obozach", jest jedność i wojna. Jeśli chodzi o emigrację, bezrobocie itd. nic bo zaledwie 500 osób, a co tam...

Avatar
eot / 10 czerwca 2013 o 12:45

"W ubiegłym roku opuściło nas na stałe zaledwie 500 osób"

Przypominam, że to są tylko osoby, które się WYMELDOWAŁY a zameldowały za granicą. Większość emigrantów nie wymeldowuje się ze swojego rodzinnego domu. Tyle tylko, że to wcale nie oznacza, że wrócą!

Avatar
henryk / 10 czerwca 2013 o 12:05

Smutne to bo to dotyczy również stolicy regionu czyli Lublina -a w  regionie jeszcze gorzej .Władze Lublina Pruszon Wasyl i Żuk bardzo mało zrobili aby Lublin pustoszał ?

Avatar
ołtt / 10 czerwca 2013 o 11:21

Dane GUS-u  nie przedstawiają prawdziwej fali emigracji, gdyż są setki tysięcy emigrantów, którzy od lat tu nie mieszkają ale sie nie wymeldowały. Powinny zniknąc melduunki, wówczas poznamy prawdziwa liczbe mieszkanców i emigracji. Jesli ktos przebywa w Lublinie 10 dni w roku jak moze być jego mieszkańcem?Eurostat i EU wymuszą na POlsce i GUs zniesienie fikcyjnych meldunków i za pare lat faktycznie poznamy ogrom emigracji. Spiszą liczbe pracujacych, uczacych, bezrobotnych a nie jakeis meldunki.150 osób rocznie to ucieka  z mojego osiedla a nie z Lublina haha. Lublin traci rocznie ponad 1000-1500 i to sa fakty, nawet biorąc metody GUS- Chełm to w ogle sie wyludnia. 

Dane GUS-u  nie przedstawiają prawdziwej fali emigracji, gdyż są setki tysięcy emigrantów, którzy od lat tu nie mieszkają ale sie nie wymeldowały. Powinny zniknąc melduunki, wówczas poznamy prawdziwa liczbe mieszkanców i emigracji. Jesli ktos przebywa w Lublinie 10 dni w roku jak moze być jego mieszkańcem?Eurostat i EU wymuszą na POlsce i GUs zniesienie fikcyjnych meldunków i za pare lat faktycznie poznamy ogrom emigracji. Spiszą liczbe pracujacych, uczacych, bezrobotnych a nie jakeis meldunki.150 osób r... rozwiń

Avatar
schaboszczak / 10 czerwca 2013 o 10:50

wyjezdzajta wieśniaki :) bedzie wiecej roboty dla mnie....

Bu,ha.ha.ha  BUCU ,  żydokomuna ci portki przez głowę ściągnie i nie poczujesz nawet kiedy. !!!!  Wyżeżbią cię jak barana, całe życie będziesz robił chójowi na kapelusz,

Avatar
maupa / 10 czerwca 2013 o 09:49

Wniosek z tego artykułu jest jeden. Zarówno władza jak i media mają bardzo luźny kontakt z rzeczywistością. Znam kilkadziesiąt osób które na stałe wyjechały z tego kraju i zaledwie kilka z nich nie jest zameldowanych w polsce. Ta kraina to ruina tego nikt już nie powstrzyma.

Avatar
kijek / 10 czerwca 2013 o 09:47

wyjezdzajta wieśniaki :) bedzie wiecej roboty dla mnie....

Avatar
Kazik / 11 czerwca 2013 o 08:18

wyjezdzajta wieśniaki :) bedzie wiecej roboty dla mnie....

Ciekawe kto bedzie kupowal twoje uslugi albo to co wyprodukujesz...

Avatar
lubliniak / 10 czerwca 2013 o 22:23

Trzeba być idiotą zeby takie brednie wypisywać. to ze ktoś jest zameldowany to nie znaczy ze nie wyjechał. Ja osobiście znam chyba ze 100osób które wyjechało z tej wiochy do UK

Avatar
honorata / 10 czerwca 2013 o 15:07

ja uwazam ze z woj. lubelskiego wyjechalo  co najmniej  500 ale tysiecy osob, jesli nie wiecej.  Prtzeciez u nas mozna  pracowac   tylko  w obozach pracy tzn. zydow2skich  hipermarketach

Avatar
bot3ak / 10 czerwca 2013 o 14:25

Opuściło nas zaledwie 500 osób, w tym moje dzieci, wnuki których już zapwene nie zobaczę. Więc co tam... to zaledwie 500 osób... Szkoda że nie 2 tysiące, by bezrobocie spadło i kolejny cud gospodarczy! Jak jakieś pismaki z zagranicy napiszą o "polskich obozach", jest jedność i wojna. Jeśli chodzi o emigrację, bezrobocie itd. nic bo zaledwie 500 osób, a co tam...

Avatar
eot / 10 czerwca 2013 o 12:45

"W ubiegłym roku opuściło nas na stałe zaledwie 500 osób"

Przypominam, że to są tylko osoby, które się WYMELDOWAŁY a zameldowały za granicą. Większość emigrantów nie wymeldowuje się ze swojego rodzinnego domu. Tyle tylko, że to wcale nie oznacza, że wrócą!

Avatar
henryk / 10 czerwca 2013 o 12:05

Smutne to bo to dotyczy również stolicy regionu czyli Lublina -a w  regionie jeszcze gorzej .Władze Lublina Pruszon Wasyl i Żuk bardzo mało zrobili aby Lublin pustoszał ?

Avatar
ołtt / 10 czerwca 2013 o 11:21

Dane GUS-u  nie przedstawiają prawdziwej fali emigracji, gdyż są setki tysięcy emigrantów, którzy od lat tu nie mieszkają ale sie nie wymeldowały. Powinny zniknąc melduunki, wówczas poznamy prawdziwa liczbe mieszkanców i emigracji. Jesli ktos przebywa w Lublinie 10 dni w roku jak moze być jego mieszkańcem?Eurostat i EU wymuszą na POlsce i GUs zniesienie fikcyjnych meldunków i za pare lat faktycznie poznamy ogrom emigracji. Spiszą liczbe pracujacych, uczacych, bezrobotnych a nie jakeis meldunki.150 osób rocznie to ucieka  z mojego osiedla a nie z Lublina haha. Lublin traci rocznie ponad 1000-1500 i to sa fakty, nawet biorąc metody GUS- Chełm to w ogle sie wyludnia. 

Dane GUS-u  nie przedstawiają prawdziwej fali emigracji, gdyż są setki tysięcy emigrantów, którzy od lat tu nie mieszkają ale sie nie wymeldowały. Powinny zniknąc melduunki, wówczas poznamy prawdziwa liczbe mieszkanców i emigracji. Jesli ktos przebywa w Lublinie 10 dni w roku jak moze być jego mieszkańcem?Eurostat i EU wymuszą na POlsce i GUs zniesienie fikcyjnych meldunków i za pare lat faktycznie poznamy ogrom emigracji. Spiszą liczbe pracujacych, uczacych, bezrobotnych a nie jakeis meldunki.150 osób r... rozwiń

Avatar
schaboszczak / 10 czerwca 2013 o 10:50

wyjezdzajta wieśniaki :) bedzie wiecej roboty dla mnie....

Bu,ha.ha.ha  BUCU ,  żydokomuna ci portki przez głowę ściągnie i nie poczujesz nawet kiedy. !!!!  Wyżeżbią cię jak barana, całe życie będziesz robił chójowi na kapelusz,

Avatar
maupa / 10 czerwca 2013 o 09:49

Wniosek z tego artykułu jest jeden. Zarówno władza jak i media mają bardzo luźny kontakt z rzeczywistością. Znam kilkadziesiąt osób które na stałe wyjechały z tego kraju i zaledwie kilka z nich nie jest zameldowanych w polsce. Ta kraina to ruina tego nikt już nie powstrzyma.

Avatar
kijek / 10 czerwca 2013 o 09:47

wyjezdzajta wieśniaki :) bedzie wiecej roboty dla mnie....

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 0

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 0

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 3

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości 0 10

Prawie 2 mln zł zapłaci miasto za utrzymanie wodotrysków na pl. Litewskim. Na taką kwotę opiewa umowa z firmą, która będzie się opiekować fontannami oraz oświetleniem placu. Samo oświetlenie wymaga napraw, bo nie wszystkie elementy iluminacji działają tak jak powinny. Kiedy usunięte będą usterki?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 1 6

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych