Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 marca 2014 r.
9:30
Edytuj ten wpis

Lubelskie: Pracy mało, a pensje stoją w miejscu

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
3 13 A A

Nasze pensje nieznacznie wzrosły, ale wciąż nie radzimy sobie z bezrobociem. Statystycy przyjrzeli się sytuacji gospodarczej naszego regionu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
GUS opublikował właśnie dane za styczeń 2014 roku. Wynika z nich, że poziom zatrudnienia w przedsiębiorstwach zwiększył się śladowo - zaledwie o 0,1 procent. Najwięcej miejsc pracy dają takie branże jak przemysł, budownictwo i handel. Z końcem stycznia, w pośredniakach w całym regionie zarejestrowanych było ponad 140 tys. osób. Prawie połowa bezrobotnych nie ma żadnych kwalifikacji zawodowych. Niemal 60 proc. nie może znaleźć pracy co najmniej od roku. Styczniowa stopa bezrobocia to 15 proc. - podobnie jak rok wcześniej. Daje nam to ósme miejsce w kraju. Najniższe bezrobocie jest w Wielkopolsce (10 proc.) i na Mazowszu (11,4 proc.). Najgorzej jest w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie stopa bezrobocia sięgnęła 22,4 proc. Ale w naszym regionie tez nie brakuje miejsc o podobnych wynikach. Chodzi o powiat włodawski, chełmski i hrubieszowski. Tam poziom bezrobocia wynosi od 20 do blisko 26 proc. W styczniu do urzędów pracy w całym regionie zgłoszono 2,9 tys. ofert zatrudnienia. To o 800 więcej niż przed rokiem. Na jedną propozycję pracy przypada 71 bezrobotnych. Z danych GUS wynika też, że średnia miesięczna pensja w województwie to 3344 zł brutto. To niecały procent więcej niż rok temu. Najgorszy wynik - na poziomie 3136 zł - zanotowało Podkarpacie. W sumie, w siedmiu województwach przeciętna pensja nie przekracza 3200 zł. Średnia krajowa to nieco ponad 3800 zł brutto. Statystyki pokazują, że najniższe płace są w tych branżach, które zatrudniają najwięcej osób. To przede wszystkim gastronomia i handel oraz budownictwo i przemysł.
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pipi / 10 marca 2014 o 10:43

poproś o podwyżkę!!

Nie muszę, zarabiam dużo ponad to, dlatego zastanawiam się jak można spiąć budżet z takim małym wynagrodzeniem

Avatar
jojo / 7 marca 2014 o 20:52

To w Warszawie nie trzeba mieć doświadczenia jak sie szuka pracy ? fajnie! nie wiedziałem!

Jacusiu, jest łatwiej. Jako przykład podam Ci moją znajomą, jeszcze ze studiów. Skończyła licencjat, a na VI semestrze się dogadała z prowadzącymi i wyjechała od Warszawy. Ma fajną pensję, a zaczynała od zera. Nie miała doświadczenia,ale była nieźle wygadana - duży plus. Po licencjacie poszła do Wawy, a ja ciągnęłam mgr. Ona się wybiła i fajnie zarabia, po samym licencjacie.Jest łatwiej.

Jacusiu, jest łatwiej. Jako przykład podam Ci moją znajomą, jeszcze ze studiów. Skończyła licencjat, a na VI semestrze się dogadała z prowadzącymi i wyjechała od Warszawy. Ma fajną pensję, a zaczynała od zera. Nie miała doświadczenia,ale była nieźle wygadana - duży plus. Po licencjacie poszła do Wawy, a ja ciągnęłam mgr. Ona się wybiła i fajnie zarabia, po samym licencjacie.Jest łatwiej.

rozwiń
Avatar
impala / 7 marca 2014 o 14:04

Za to mamy Lublin Airport dla emigrantów (ze 3 loty dziennie) oraz niedługo Stadion Miejski (na 15 tysięcy widzów na trybunach),  żeby stał pusty cały rok.

No ewentualnie mecze Motoru Lublin i czasem festynowe koncerty.

Avatar
ŻYCIE TUTAJ / 7 marca 2014 o 13:33

A jak żyć za 1 680, 00 brutto? 7 lat doświadczenia zawodowego - mgr prawa - podwyżka? Pani przecież tu lubelskie, nie wie Pani że tutaj tyle się płaci, i niech się Pani cieszy, że jest coś takiego jak płaca minimalna, bo dostałaby Pani co najwyżej 1 000,00 netto.

Avatar
Lub / 7 marca 2014 o 13:18

Może ktoś mi wytłumaczyć jak związać koniec z końcem za 3400 brutto? Przecież to jakaś cholerna jałmużna a nie wynagrodzenie...

poproś o podwyżkę!!

Avatar
Jacuś / 7 marca 2014 o 12:30

To powiedz mi jak ja mam związać koniec z końcem za 2 tys BRUTTO? :( To jest dopiero jałmużna.

Ale wiem o czym mówisz, przecież i moja i twoja "pensja" to są śmieszna grosze - jak patrzę na ceny mieszkań, czy też czynsz...to mi słabo się robi - zastanawiam się jak ludzie żyją.

Moi znajomi pojechali do wysławianej słoikowej Warszawy - może nie jest to idealny przykład - ale żyje im się 100% lepiej niż mi tutaj :( Tutaj nawet na sprzedawcę trzeba mieć doświadczenie...

To w Warszawie nie trzeba mieć doświadczenia jak sie szuka pracy ? fajnie! nie wiedziałem!

szawie nie trzeba mieć doświadczenia jak sie szuka pracy ? fajnie! nie wiedziałem!

rozwiń
Avatar
gs / 7 marca 2014 o 12:28

Czas na Majdan!

Avatar
Josef / 7 marca 2014 o 11:26

A może tak urzędy pracy i statystyczne zaczną podawać średnią płacę dla funkcyjnych i pozostałych p-racowników oraz średnią płacę netto,bo taka wpływa do portfela na zakupy.???Dziwnym jest ,że władza ma płace w pułapie /w stosunku  do kraju/,a pozostali taka jsk się płaci w odstającym województwie???Czy to jest budowanie klas kosztem 60% społeczeństwa???Chociaż mnie się wydaje,że jest to realizacja zdrady Ojczyzny i okradanie społeczeństwa w tzw.majestcie prawa!!!

Avatar
jojo / 7 marca 2014 o 10:48

Może ktoś mi wytłumaczyć jak związać koniec z końcem za 3400 brutto? Przecież to jakaś cholerna jałmużna a nie wynagrodzenie...

To powiedz mi jak ja mam związać koniec z końcem za 2 tys BRUTTO? :( To jest dopiero jałmużna.

Ale wiem o czym mówisz, przecież i moja i twoja "pensja" to są śmieszna grosze - jak patrzę na ceny mieszkań, czy też czynsz...to mi słabo się robi - zastanawiam się jak ludzie żyją.

Moi znajomi pojechali do wysławianej słoikowej Warszawy - może nie jest to idealny przykład - ale żyje im się 100% lepiej niż mi tutaj :( Tutaj nawet na sprzedawcę trzeba mieć doświadczenie...

To powiedz mi jak ja mam związać koniec z końcem za 2 tys BRUTTO? :( To jest dopiero jałmużna.

Ale wiem o czym mówisz, przecież i moja i twoja "pensja" to są śmieszna grosze - jak patrzę na ceny mieszkań, czy też czynsz...to mi słabo się robi - zastanawiam się jak ludzie żyją.

Moi znajomi pojechali do wysławianej słoikowej Warszawy - może nie jest to idealny przykład - ale żyje im się 100% lepiej niż mi tutaj :( Tutaj nawet na sprzedawcę trzeba mieć doświadczenie...

rozwiń
Avatar
paprykarz z Łodzi / 7 marca 2014 o 10:46

Jak Tusku żyć, jak Qurwa żyć !!! z cała tą bandą komuchów musisz odejść !!!  nerwy puszczają , jak długo można ???

Avatar
pipi / 10 marca 2014 o 10:43

poproś o podwyżkę!!

Nie muszę, zarabiam dużo ponad to, dlatego zastanawiam się jak można spiąć budżet z takim małym wynagrodzeniem

Avatar
jojo / 7 marca 2014 o 20:52

To w Warszawie nie trzeba mieć doświadczenia jak sie szuka pracy ? fajnie! nie wiedziałem!

Jacusiu, jest łatwiej. Jako przykład podam Ci moją znajomą, jeszcze ze studiów. Skończyła licencjat, a na VI semestrze się dogadała z prowadzącymi i wyjechała od Warszawy. Ma fajną pensję, a zaczynała od zera. Nie miała doświadczenia,ale była nieźle wygadana - duży plus. Po licencjacie poszła do Wawy, a ja ciągnęłam mgr. Ona się wybiła i fajnie zarabia, po samym licencjacie.Jest łatwiej.

Jacusiu, jest łatwiej. Jako przykład podam Ci moją znajomą, jeszcze ze studiów. Skończyła licencjat, a na VI semestrze się dogadała z prowadzącymi i wyjechała od Warszawy. Ma fajną pensję, a zaczynała od zera. Nie miała doświadczenia,ale była nieźle wygadana - duży plus. Po licencjacie poszła do Wawy, a ja ciągnęłam mgr. Ona się wybiła i fajnie zarabia, po samym licencjacie.Jest łatwiej.

rozwiń
Avatar
impala / 7 marca 2014 o 14:04

Za to mamy Lublin Airport dla emigrantów (ze 3 loty dziennie) oraz niedługo Stadion Miejski (na 15 tysięcy widzów na trybunach),  żeby stał pusty cały rok.

No ewentualnie mecze Motoru Lublin i czasem festynowe koncerty.

Avatar
ŻYCIE TUTAJ / 7 marca 2014 o 13:33

A jak żyć za 1 680, 00 brutto? 7 lat doświadczenia zawodowego - mgr prawa - podwyżka? Pani przecież tu lubelskie, nie wie Pani że tutaj tyle się płaci, i niech się Pani cieszy, że jest coś takiego jak płaca minimalna, bo dostałaby Pani co najwyżej 1 000,00 netto.

Avatar
Lub / 7 marca 2014 o 13:18

Może ktoś mi wytłumaczyć jak związać koniec z końcem za 3400 brutto? Przecież to jakaś cholerna jałmużna a nie wynagrodzenie...

poproś o podwyżkę!!

Avatar
Jacuś / 7 marca 2014 o 12:30

To powiedz mi jak ja mam związać koniec z końcem za 2 tys BRUTTO? :( To jest dopiero jałmużna.

Ale wiem o czym mówisz, przecież i moja i twoja "pensja" to są śmieszna grosze - jak patrzę na ceny mieszkań, czy też czynsz...to mi słabo się robi - zastanawiam się jak ludzie żyją.

Moi znajomi pojechali do wysławianej słoikowej Warszawy - może nie jest to idealny przykład - ale żyje im się 100% lepiej niż mi tutaj :( Tutaj nawet na sprzedawcę trzeba mieć doświadczenie...

To w Warszawie nie trzeba mieć doświadczenia jak sie szuka pracy ? fajnie! nie wiedziałem!

szawie nie trzeba mieć doświadczenia jak sie szuka pracy ? fajnie! nie wiedziałem!

rozwiń
Avatar
gs / 7 marca 2014 o 12:28

Czas na Majdan!

Avatar
Josef / 7 marca 2014 o 11:26

A może tak urzędy pracy i statystyczne zaczną podawać średnią płacę dla funkcyjnych i pozostałych p-racowników oraz średnią płacę netto,bo taka wpływa do portfela na zakupy.???Dziwnym jest ,że władza ma płace w pułapie /w stosunku  do kraju/,a pozostali taka jsk się płaci w odstającym województwie???Czy to jest budowanie klas kosztem 60% społeczeństwa???Chociaż mnie się wydaje,że jest to realizacja zdrady Ojczyzny i okradanie społeczeństwa w tzw.majestcie prawa!!!

Avatar
jojo / 7 marca 2014 o 10:48

Może ktoś mi wytłumaczyć jak związać koniec z końcem za 3400 brutto? Przecież to jakaś cholerna jałmużna a nie wynagrodzenie...

To powiedz mi jak ja mam związać koniec z końcem za 2 tys BRUTTO? :( To jest dopiero jałmużna.

Ale wiem o czym mówisz, przecież i moja i twoja "pensja" to są śmieszna grosze - jak patrzę na ceny mieszkań, czy też czynsz...to mi słabo się robi - zastanawiam się jak ludzie żyją.

Moi znajomi pojechali do wysławianej słoikowej Warszawy - może nie jest to idealny przykład - ale żyje im się 100% lepiej niż mi tutaj :( Tutaj nawet na sprzedawcę trzeba mieć doświadczenie...

To powiedz mi jak ja mam związać koniec z końcem za 2 tys BRUTTO? :( To jest dopiero jałmużna.

Ale wiem o czym mówisz, przecież i moja i twoja "pensja" to są śmieszna grosze - jak patrzę na ceny mieszkań, czy też czynsz...to mi słabo się robi - zastanawiam się jak ludzie żyją.

Moi znajomi pojechali do wysławianej słoikowej Warszawy - może nie jest to idealny przykład - ale żyje im się 100% lepiej niż mi tutaj :( Tutaj nawet na sprzedawcę trzeba mieć doświadczenie...

rozwiń
Avatar
paprykarz z Łodzi / 7 marca 2014 o 10:46

Jak Tusku żyć, jak Qurwa żyć !!! z cała tą bandą komuchów musisz odejść !!!  nerwy puszczają , jak długo można ???

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 3

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 23

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 31

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!