wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Lubelszczyzna w skrócie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lipca 2002, 20:06

Pieniądze z Phare do wzięcia

Lublin. Tysiąc euro, ale nie więcej niż 60 proc. kwalifikowanych kosztów netto szkolenia, będzie mógł otrzymać jeden wnioskodawca, w ramach programu "Wprowadzenie do Eksportu”, z unijnego funduszu PHARE na podnoszenie kwalifikacji zawodowych swych pracowników w zakresie prowadzenia działalności eksportowej. Zakończenie okresu zawierania umów o przyznaniu pieniędzy przewidywane jest na 31 października. - Formalności będzie niemało - mówił wczoraj, podczas konferencji prasowej prof. dr hab. Andrzej Kidyba, prezes Zarządu Lubelskiej Fundacji Rozwoju. - Przedsiębiorcy powinni nauczyć się sięgać po unijne pieniądze. (bmk)

Targi coraz bliżej

Lublin. Umowę trójstronną w sprawie budowy Regionalnego Centrum Targowo-Wystawienniczego podpisali wczoraj marszałek województwa Edward Hunek, prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski i prezes Międzynarodowych Targów Lubelskich S.A. Jerzy Wolniak. Samorząd wojewódzki zadeklarował przekazanie na ten cel 2,5 mln zł z Kontraktu Regionalnego i 2,5 mln zł z obligacji wojewódzkich w 2002 roku oraz łącznie 15 mln zł w 2003 roku. Gmina Lublin przekazała pod budowę teren Parku Ludowego, a MTL S.A swoje godło. (Osta)

Kowale nagrodzeni

Wojciechów. Rozdano nagrody w IX Ogólnopolskich Spotkaniach Kowali. W konkursie kowalstwa artystycznego grand prix przypadło Andrzejowi Słowikowi (woj. podkarpackiego), dwie pierwsze nagrody zdobyli: Henryk Borowski (woj. podlaskie) oraz Henryk i Sylwester Izdebscy (woj. lubelskie). W pokazie kucia zorganizowanym w ramach Ogólnopolskich Targów Sztuki Kowalskiej pierwsze miejsce zajęli Igor Doroszko, Andriej Atuamienko, Siergiej Kierza z Witebska. W konkursie kucia konia najlepszy był Roman Czerniecow (woj. lubelskie).

Przed pielgrzymką

Lublin. We wszystkich parafiach diecezji lubelskiej trwają zapisy na XXIV pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. W tym roku przyświecać jej będzie hasło - "Przez Maryję poznamy Chrystusa”. Wpisowe wynosi 80 zł od osoby. Na zwolnienie z opłat mogą liczyć osoby bezrobotne. - Z Lublina wyruszamy 3 sierpnia, z placu Katedralnego. Z Chełma pielgrzymi wyruszają 1 sierpnia - mówi ks. Józef Dziduch, proboszcz Parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. - W swoich parafiach można zapisywać się do 25 lipca, później do 31 lipca w Kurii Arcybiskupiej w Lublinie. (bea)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!