środa, 24 maja 2017 r.

Lubelskie

Lubelszczyzna w skrócie

Dodano: 15 lipca 2002, 20:06

Pieniądze z Phare do wzięcia

Lublin. Tysiąc euro, ale nie więcej niż 60 proc. kwalifikowanych kosztów netto szkolenia, będzie mógł otrzymać jeden wnioskodawca, w ramach programu "Wprowadzenie do Eksportu”, z unijnego funduszu PHARE na podnoszenie kwalifikacji zawodowych swych pracowników w zakresie prowadzenia działalności eksportowej. Zakończenie okresu zawierania umów o przyznaniu pieniędzy przewidywane jest na 31 października. - Formalności będzie niemało - mówił wczoraj, podczas konferencji prasowej prof. dr hab. Andrzej Kidyba, prezes Zarządu Lubelskiej Fundacji Rozwoju. - Przedsiębiorcy powinni nauczyć się sięgać po unijne pieniądze. (bmk)

Targi coraz bliżej

Lublin. Umowę trójstronną w sprawie budowy Regionalnego Centrum Targowo-Wystawienniczego podpisali wczoraj marszałek województwa Edward Hunek, prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski i prezes Międzynarodowych Targów Lubelskich S.A. Jerzy Wolniak. Samorząd wojewódzki zadeklarował przekazanie na ten cel 2,5 mln zł z Kontraktu Regionalnego i 2,5 mln zł z obligacji wojewódzkich w 2002 roku oraz łącznie 15 mln zł w 2003 roku. Gmina Lublin przekazała pod budowę teren Parku Ludowego, a MTL S.A swoje godło. (Osta)

Kowale nagrodzeni

Wojciechów. Rozdano nagrody w IX Ogólnopolskich Spotkaniach Kowali. W konkursie kowalstwa artystycznego grand prix przypadło Andrzejowi Słowikowi (woj. podkarpackiego), dwie pierwsze nagrody zdobyli: Henryk Borowski (woj. podlaskie) oraz Henryk i Sylwester Izdebscy (woj. lubelskie). W pokazie kucia zorganizowanym w ramach Ogólnopolskich Targów Sztuki Kowalskiej pierwsze miejsce zajęli Igor Doroszko, Andriej Atuamienko, Siergiej Kierza z Witebska. W konkursie kucia konia najlepszy był Roman Czerniecow (woj. lubelskie).

Przed pielgrzymką

Lublin. We wszystkich parafiach diecezji lubelskiej trwają zapisy na XXIV pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. W tym roku przyświecać jej będzie hasło - "Przez Maryję poznamy Chrystusa”. Wpisowe wynosi 80 zł od osoby. Na zwolnienie z opłat mogą liczyć osoby bezrobotne. - Z Lublina wyruszamy 3 sierpnia, z placu Katedralnego. Z Chełma pielgrzymi wyruszają 1 sierpnia - mówi ks. Józef Dziduch, proboszcz Parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. - W swoich parafiach można zapisywać się do 25 lipca, później do 31 lipca w Kurii Arcybiskupiej w Lublinie. (bea)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24