Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 marca 2013 r.
17:43
Edytuj ten wpis

Lublinianin na saksach. Gdzie pracują i ile zarabiają nasi emigranci?

0 41 A A
Gdzie pracujemy i ile zarabiamy? Zarobki brutto. (Tomasz Piekut-Jóźwicki)
Gdzie pracujemy i ile zarabiamy? Zarobki brutto. (Tomasz Piekut-Jóźwicki)

Mieszkańcy naszego województwa wyjeżdżają do pracy głównie do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec i Norwegii. I zarabiają tam średnio od 5 do 15 tysięcy złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z najnowszego raportu Euro-tax.pl wynika, że mieszkańcy województwa lubelskiego już od lat szukają pracy zazwyczaj na Wyspach Brytyjskich. I często zostają tam na dłużej.

– Młodzi ludzie, którzy tam wyjechali po 2004 roku, znaleźli pracę, zaciągnęli kredyty i kupili mieszkania. Ich życie przeniosło się w nowe miejsca – mówi Magdalena Pituła z Euro-tax.pl.

Henryk z Lublina od 2007 roku mieszka i pracuje w Irlandii. O powrocie nawet nie chce słyszeć. – W Irlandii nikt nie zaczyna rozmowy od biadolenia – mówi. A poza tym, gdy wyjeżdżał, zarabiał w Lublinie 1800 zł. Teraz miałby tyle samo. W najlepszym razie.

Kolejne popularne kierunki wśród lubelskiej emigracji zarobkowej to Holandia, Niemcy i Belgia. – To najszybciej rozwijające się w tej chwili rynki pracy. Ich przewagą jest bliska odległość i wysokość wynagrodzenia – wyjaśnia Marta Danko, ekspert Euro-tax.pl ds. Holandii i Belgii.
Dużą popularnością w tych krajach cieszą się prace sezonowe w budownictwie, ogrodnictwie i przy produkcji. – Holandię charakteryzuje dodatkowo przyjazny system podatkowy, który gwarantuje naszym rodakom wysoki zwrot podatku nawet za niedługi czas pracy. Polacy mogą tam liczyć na zwroty ubezpieczenia oraz wypłatę zasiłków na dzieci – dodaje Danko.

Coraz większą popularnością wśród mieszkańców Lubelskiego cieszy się także Norwegia. – Jest blisko, zarobki są tam wysokie, a warunki pracy bardzo dobre – tłumaczy Marta Sadowska, doradca EURES w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie. – Nic dziwnego, że to atrakcyjny rynek, tym bardziej, że ofert pracy jest naprawdę dużo.

Najwięcej propozycji zatrudnienia w Norwegii można znaleźć w budownictwie, gastronomii i rolnictwie. – Średnie zarobki to ok. 15 tys. zł. Ale trzeba znać język, przynajmniej angielski – dodaje Sadłowska.

Najdłużej mieszkańcy Lubelskiego pracują w Irlandii (średnio 14 miesięcy), Austrii (12 miesięcy) i Wielkiej Brytanii (7 miesięcy).

KRIS

Zarobiliśmy miliardy

W ciągu ostatnich pięciu lat emigranci z całej Polski pracujący w Wielkiej Brytanii zarobili około 30 miliardów funtów. Natomiast pracownicy zatrudnieni w Niemczech, Irlandii, Holandii, Austrii i Belgii zarobili łącznie 60 miliardów euro. Dane Euro-tax.pl

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MAtt / 18 marca 2013 o 23:20
Jestem po t.elektrycznym. Pracuje w UK w niewielkim mieście od ponad roku w niedużym zakladzie maszynowym jako operator prostej maszyny. Ł1300 /msc netto
Avatar
Bronisław K. Żyrandol / 12 marca 2013 o 00:23
Moja wypowiedź dotyczyła pierdka, a mniejsza o to czy POwyżej czy POniżej (mojego wpisu).
Avatar
bolesław / 11 marca 2013 o 19:47
Ale bzdury piszecie
Gdzie w Anglii zwykły polak tyle zarobi na czysto jak zatrudniający polacy naszych rodaków goszczą 6 funtami za godzinę pracy brutto a pokój kosztuje min. 70 funtów tygodniowo?
Niemcy zarobisz średnio 1200 euro bo zabiorą ci podatku 36 % zapłać za mieszkanie 300 euro i dojazdy. Całe szczęście paliwo jest tańsze niż w Polsce. A to ciekawe bo ropa do diesla jest tańsza o 20 centów od benzyny kosztuje 1,35 euro za litr.
Niech sobie dobrze ludziska przeliczają. A propo ceny w sklepach takie same jak w niemczech a w anglii to jeszcze taniej.
Ale bzdury piszecie
Gdzie w Anglii zwykły polak tyle zarobi na czysto jak zatrudniający polacy naszych rodaków goszczą 6 funtami za godzinę pracy brutto a pokój kosztuje min. 70 funtów tygodniowo?
Niemcy zarobisz średnio 1200 euro bo zabiorą ci podatku 36 % zapłać za mieszkanie 300 euro i dojazdy. Całe szczęście paliwo jest tańsze niż w Polsce. A to ciekawe bo ropa do diesla jest tańsza o 20 centów od benzyny kosztuje 1,35 euro za litr.
Niech sobie dobrze ludziska przeliczają. A propo ceny w sklepach takie same jak w niem... rozwiń
Avatar
Bronisław K. Żyrandol / 11 marca 2013 o 19:37
[quote name='pierdek' timestamp='1363024441' post='743824']
-zapisiony wschod zawsze bedzie za obludnie kleczacym , chorym na wladze zramolalym wodzem Jaroslawem , niedobre jest WSZYSTKO ! ,co niema aprobaty ojca inwestora...
[/quote]


Tylko wy pierdka stać na takie dictum, jak POwyżej...
Avatar
pierdek / 11 marca 2013 o 18:54
-zapisiony wschod zawsze bedzie za obludnie kleczacym , chorym na wladze zramolalym wodzem Jaroslawem , niedobre jest WSZYSTKO ! ,co niema aprobaty ojca inwestora...
Avatar
Księgowy / 11 marca 2013 o 17:38
[quote name='moks' timestamp='1363003698' post='743685']
Tym samym przyznajesz, że POdwyżka była a rząd PiS nie był suwerenny w swoich decyzjach(wpływ UE) Widzę, że hofman płaci Hofman wymaga. A teraz POliczmy ile benzyny kupilibysmy za minimalną pensję za rządów PiS i teraz. W ostatnim miesiącu rządów PiS (listopad 2007) litr benzyny(Pb95) kosztował średnio na stacjach 4.20 za litr. [url="http://mrc.tychy.pl/ceny.paliw/?okres=PIS&slowo=%C5%9Brednia&wykres="]http://mrc.tychy.pl/...średnia&wykres=[/url] Pensja minimalna wynosiła wtedy 702.95 PLN netto za tę sumę kupilibyśmy 167 litrów benzyny. Obecnie cena Pb 95 wynosi 5.64 a płaca minimalna to 1186,38 PLN netto. Kupimy więc za tę sumę 209 litrów Pb95. 162 litry - PiS i 209 litrów - obecnie. nie jestem fanem obecnej władzy wręcz przeciwnie ale jak zobaczyłem ciurkiem wymienione partie obwinione za obecny stan a zabrakło najbardziej kłamliwej z nich, która już miała okazję się wykazaći efektem była masowa emigracja Polaków za chlebem, w dodatku manipulujacej danymi na swoją korzyć POstanowiłem zareagować.
[/quote]


Myślałem, że cię nie POye Ba uo, ale się myliłem.
Problemem dla ciebie jest logika, a właściwie moralność Kalego: Jak za PiS cena benzyny wzrosła o 30 gr - to źle, ale jak za Słoneczka Peruuuu o 1,30 zł - to wszystko ok., bo inflacja etc.
Nic do rzeczy nie ma też siła nabywcza płacy minimalnej w 2006/7 i w 2013 roku - tylko trend o ile punktów procentowych podnoszono ceny benzyny w latach 2005-2007 w przedziale rok do roku - oraz to samo w okresie trwania tuskowej "zielonej wyspy" 2007-2013.
Wartość (wysokość) płacy minimalnej jako siły nabywczej określonej pojemności paliwa (X litrów) została ODZIEDZICZONA zarówno przez PiS w 2005 roku po poprzednikach i tak samo przez PO w 2007 roku - czyli w punkcie wyjścia (przejęcie władzy) nie była ani "zasługą" jednych ani drugich. [Inny aspekt może wynikać z zastoju gospodarczego - np. ceny samochodów praktycznie "stanęły w miejscu" w ostatnich kilku latach lub nieznacznie wzrosły, co nie jest zasługą POpapranych rządów, tylko wyrazem kryzysu i reakcją rynku; brak popytu - cena "spada"]

Natomiast masowa migracja to efekt 20-letniej polityki gospodarczej wszystkich rządów od 1989 roku (m.in. ideologiczne niszczenie całych gałęzi gospodarki, złodziejska prywatyzacja, uwłaszczanie się nomenklatury z czasów PRL na majątku państwowym, brak spójnej polityki prorozwojowej: bełkot Lewandowskiego i Balcerowicza o niewidzialnej ręce rynku - gdy wokół wszystko w Europie i świecie było regulowane politycznie, i wszyscy nagminnie stosowali politykę protekcjonistyczną lub ceny dampingowe.

P.s.
Na pewno nie jestem zaprzyjaźniony z politykami z PiS-u.
Nazwisko hofman nie wzbudza we mnie żadnych pozytywnych reakcji - niezależnie od płci.

Jeszce raz powtarzam, że wszystkie razem wzięte syfy sceny POlitycznej nie są z mojej bajki (w tym Pederast Party). W tym ostatnim przypadku, tak kłamliwej postaci, jak jej szef - nie było od czasu szefów kierujących nieboszczką PZPR.
[quote name='moks' timestamp='1363003698' post='743685']
Tym samym przyznajesz, że POdwyżka była a rząd PiS nie był suwerenny w swoich decyzjach(wpływ UE) Widzę, że hofman płaci Hofman wymaga. A teraz POliczmy ile benzyny kupilibysmy za minimalną pensję za rządów PiS i teraz. W ostatnim miesiącu rządów PiS (listopad 2007) litr benzyny(Pb95) kosztował średnio na stacjach 4.20 za litr. [url="http://mrc.tychy.pl/ceny.paliw/?okres=PIS&slowo=%C5%9Brednia&wykres="]http://mrc.tychy.pl/...średnia&wykres=[/... rozwiń
Avatar
adg / 11 marca 2013 o 15:55
PO-PIS-PSL-SLD = wlasciwie to jedno i to samo, wszyscy to socjalisci.

95% Polaków ma słabe pojecie o gospodarce wiec ciezko cokolwiek zmienic.
Jedyna szansa w Kongresie Nowej Prawicy ale ludzie musza zmadrzeć aby wybrac sobie dobrego prezydenta i rząd.
Avatar
ToMasz / 11 marca 2013 o 15:02
[quote name='moks' timestamp='1363010089' post='743726']
Naprawdę wierzysz, że w cudownych latach 06/07 inflacji nie było? Masz ochotę pożonglować cyferkami?
[/quote]

A napisałem, że nie było?
Avatar
moks / 11 marca 2013 o 14:54
[quote name='ToMAsz' timestamp='1363008954' post='743718']
Artykuł dotyczył emigracji. Sam się przyczepiłeś akcyzy na benzynę jako koronnego argumentu na zbrodnię gospodarczą rządów PiS :-). Weź pod uwagę całokształt obciążeń podatkowych społeczeństwa za rządów PO. Do tego dochodzi wzrost kosztów życia (inflacja). Twarde dane i żadna ustawowa podwyżka płacy minimalnej tego nie zrekompensuje (zwłaszcza coraz liczniejszym bezrobotnym).
Jak chcesz to możesz leczyć samopoczucie przekonaniem, że winny i tak jest PiS (ulubiony argument wystąpień sejmowych Tuska, gorliwie pokazywanych w TVN'nie), albo PiS&Kryzys, ale rządy PO-PSL to jest totalna katastrofa i żadne żonglowanie cyferkami tego nie przykryje.

Trawestując: "I w tym zabawa, żeby manipulator zginął od swoich manipulacji" ;-)
[/quote]
Naprawdę wierzysz, że w cudownych latach 06/07 inflacji nie było? Masz ochotę pożonglować cyferkami?
[quote name='ToMAsz' timestamp='1363008954' post='743718']
Artykuł dotyczył emigracji. Sam się przyczepiłeś akcyzy na benzynę jako koronnego argumentu na zbrodnię gospodarczą rządów PiS :-). Weź pod uwagę całokształt obciążeń podatkowych społeczeństwa za rządów PO. Do tego dochodzi wzrost kosztów życia (inflacja). Twarde dane i żadna ustawowa podwyżka płacy minimalnej tego nie zrekompensuje (zwłaszcza coraz liczniejszym bezrobotnym).
Jak chcesz to możesz leczyć samopoczucie przekonaniem, że winny i tak jes... rozwiń
Avatar
ToMAsz / 11 marca 2013 o 14:35
[quote name='moks' timestamp='1363006696' post='743705']
Chyba nie rozumiesz problemu. Czyli tej manipulacji w postaci wrzucania cen paliwa na przestrzeni lat bez uwzględnienia wzrostu płac. Tak samo można manipulować w drugą stronę, wszak benzyna za rządu Buzka kosztowała 2 zł/litr a za Cimoszewicza to nawet ok. 1.60 zł/l o cenach innych produktów nie wspominając.
[/quote]

Artykuł dotyczył emigracji. Sam się przyczepiłeś akcyzy na benzynę jako koronnego argumentu na zbrodnię gospodarczą rządów PiS :-). Weź pod uwagę całokształt obciążeń podatkowych społeczeństwa za rządów PO. Do tego dochodzi wzrost kosztów życia (inflacja). Twarde dane i żadna ustawowa podwyżka płacy minimalnej tego nie zrekompensuje (zwłaszcza coraz liczniejszym bezrobotnym).
Jak chcesz to możesz leczyć samopoczucie przekonaniem, że winny i tak jest PiS (ulubiony argument wystąpień sejmowych Tuska, gorliwie pokazywanych w TVN'nie), albo PiS&Kryzys, ale rządy PO-PSL to jest totalna katastrofa i żadne żonglowanie cyferkami tego nie przykryje.

Trawestując: "I w tym zabawa, żeby manipulator zginął od swoich manipulacji" ;-)
[quote name='moks' timestamp='1363006696' post='743705']
Chyba nie rozumiesz problemu. Czyli tej manipulacji w postaci wrzucania cen paliwa na przestrzeni lat bez uwzględnienia wzrostu płac. Tak samo można manipulować w drugą stronę, wszak benzyna za rządu Buzka kosztowała 2 zł/litr a za Cimoszewicza to nawet ok. 1.60 zł/l o cenach innych produktów nie wspominając.
[/quote]

Artykuł dotyczył emigracji. Sam się przyczepiłeś akcyzy na benzynę jako koronnego argumentu na zbrodnię gospodarczą rządó... rozwiń
Avatar
MAtt / 18 marca 2013 o 23:20
Jestem po t.elektrycznym. Pracuje w UK w niewielkim mieście od ponad roku w niedużym zakladzie maszynowym jako operator prostej maszyny. Ł1300 /msc netto
Avatar
Bronisław K. Żyrandol / 12 marca 2013 o 00:23
Moja wypowiedź dotyczyła pierdka, a mniejsza o to czy POwyżej czy POniżej (mojego wpisu).
Avatar
bolesław / 11 marca 2013 o 19:47
Ale bzdury piszecie
Gdzie w Anglii zwykły polak tyle zarobi na czysto jak zatrudniający polacy naszych rodaków goszczą 6 funtami za godzinę pracy brutto a pokój kosztuje min. 70 funtów tygodniowo?
Niemcy zarobisz średnio 1200 euro bo zabiorą ci podatku 36 % zapłać za mieszkanie 300 euro i dojazdy. Całe szczęście paliwo jest tańsze niż w Polsce. A to ciekawe bo ropa do diesla jest tańsza o 20 centów od benzyny kosztuje 1,35 euro za litr.
Niech sobie dobrze ludziska przeliczają. A propo ceny w sklepach takie same jak w niemczech a w anglii to jeszcze taniej.
Ale bzdury piszecie
Gdzie w Anglii zwykły polak tyle zarobi na czysto jak zatrudniający polacy naszych rodaków goszczą 6 funtami za godzinę pracy brutto a pokój kosztuje min. 70 funtów tygodniowo?
Niemcy zarobisz średnio 1200 euro bo zabiorą ci podatku 36 % zapłać za mieszkanie 300 euro i dojazdy. Całe szczęście paliwo jest tańsze niż w Polsce. A to ciekawe bo ropa do diesla jest tańsza o 20 centów od benzyny kosztuje 1,35 euro za litr.
Niech sobie dobrze ludziska przeliczają. A propo ceny w sklepach takie same jak w niem... rozwiń
Avatar
Bronisław K. Żyrandol / 11 marca 2013 o 19:37
[quote name='pierdek' timestamp='1363024441' post='743824']
-zapisiony wschod zawsze bedzie za obludnie kleczacym , chorym na wladze zramolalym wodzem Jaroslawem , niedobre jest WSZYSTKO ! ,co niema aprobaty ojca inwestora...
[/quote]


Tylko wy pierdka stać na takie dictum, jak POwyżej...
Avatar
pierdek / 11 marca 2013 o 18:54
-zapisiony wschod zawsze bedzie za obludnie kleczacym , chorym na wladze zramolalym wodzem Jaroslawem , niedobre jest WSZYSTKO ! ,co niema aprobaty ojca inwestora...
Avatar
Księgowy / 11 marca 2013 o 17:38
[quote name='moks' timestamp='1363003698' post='743685']
Tym samym przyznajesz, że POdwyżka była a rząd PiS nie był suwerenny w swoich decyzjach(wpływ UE) Widzę, że hofman płaci Hofman wymaga. A teraz POliczmy ile benzyny kupilibysmy za minimalną pensję za rządów PiS i teraz. W ostatnim miesiącu rządów PiS (listopad 2007) litr benzyny(Pb95) kosztował średnio na stacjach 4.20 za litr. [url="http://mrc.tychy.pl/ceny.paliw/?okres=PIS&slowo=%C5%9Brednia&wykres="]http://mrc.tychy.pl/...średnia&wykres=[/url] Pensja minimalna wynosiła wtedy 702.95 PLN netto za tę sumę kupilibyśmy 167 litrów benzyny. Obecnie cena Pb 95 wynosi 5.64 a płaca minimalna to 1186,38 PLN netto. Kupimy więc za tę sumę 209 litrów Pb95. 162 litry - PiS i 209 litrów - obecnie. nie jestem fanem obecnej władzy wręcz przeciwnie ale jak zobaczyłem ciurkiem wymienione partie obwinione za obecny stan a zabrakło najbardziej kłamliwej z nich, która już miała okazję się wykazaći efektem była masowa emigracja Polaków za chlebem, w dodatku manipulujacej danymi na swoją korzyć POstanowiłem zareagować.
[/quote]


Myślałem, że cię nie POye Ba uo, ale się myliłem.
Problemem dla ciebie jest logika, a właściwie moralność Kalego: Jak za PiS cena benzyny wzrosła o 30 gr - to źle, ale jak za Słoneczka Peruuuu o 1,30 zł - to wszystko ok., bo inflacja etc.
Nic do rzeczy nie ma też siła nabywcza płacy minimalnej w 2006/7 i w 2013 roku - tylko trend o ile punktów procentowych podnoszono ceny benzyny w latach 2005-2007 w przedziale rok do roku - oraz to samo w okresie trwania tuskowej "zielonej wyspy" 2007-2013.
Wartość (wysokość) płacy minimalnej jako siły nabywczej określonej pojemności paliwa (X litrów) została ODZIEDZICZONA zarówno przez PiS w 2005 roku po poprzednikach i tak samo przez PO w 2007 roku - czyli w punkcie wyjścia (przejęcie władzy) nie była ani "zasługą" jednych ani drugich. [Inny aspekt może wynikać z zastoju gospodarczego - np. ceny samochodów praktycznie "stanęły w miejscu" w ostatnich kilku latach lub nieznacznie wzrosły, co nie jest zasługą POpapranych rządów, tylko wyrazem kryzysu i reakcją rynku; brak popytu - cena "spada"]

Natomiast masowa migracja to efekt 20-letniej polityki gospodarczej wszystkich rządów od 1989 roku (m.in. ideologiczne niszczenie całych gałęzi gospodarki, złodziejska prywatyzacja, uwłaszczanie się nomenklatury z czasów PRL na majątku państwowym, brak spójnej polityki prorozwojowej: bełkot Lewandowskiego i Balcerowicza o niewidzialnej ręce rynku - gdy wokół wszystko w Europie i świecie było regulowane politycznie, i wszyscy nagminnie stosowali politykę protekcjonistyczną lub ceny dampingowe.

P.s.
Na pewno nie jestem zaprzyjaźniony z politykami z PiS-u.
Nazwisko hofman nie wzbudza we mnie żadnych pozytywnych reakcji - niezależnie od płci.

Jeszce raz powtarzam, że wszystkie razem wzięte syfy sceny POlitycznej nie są z mojej bajki (w tym Pederast Party). W tym ostatnim przypadku, tak kłamliwej postaci, jak jej szef - nie było od czasu szefów kierujących nieboszczką PZPR.
[quote name='moks' timestamp='1363003698' post='743685']
Tym samym przyznajesz, że POdwyżka była a rząd PiS nie był suwerenny w swoich decyzjach(wpływ UE) Widzę, że hofman płaci Hofman wymaga. A teraz POliczmy ile benzyny kupilibysmy za minimalną pensję za rządów PiS i teraz. W ostatnim miesiącu rządów PiS (listopad 2007) litr benzyny(Pb95) kosztował średnio na stacjach 4.20 za litr. [url="http://mrc.tychy.pl/ceny.paliw/?okres=PIS&slowo=%C5%9Brednia&wykres="]http://mrc.tychy.pl/...średnia&wykres=[/... rozwiń
Avatar
adg / 11 marca 2013 o 15:55
PO-PIS-PSL-SLD = wlasciwie to jedno i to samo, wszyscy to socjalisci.

95% Polaków ma słabe pojecie o gospodarce wiec ciezko cokolwiek zmienic.
Jedyna szansa w Kongresie Nowej Prawicy ale ludzie musza zmadrzeć aby wybrac sobie dobrego prezydenta i rząd.
Avatar
ToMasz / 11 marca 2013 o 15:02
[quote name='moks' timestamp='1363010089' post='743726']
Naprawdę wierzysz, że w cudownych latach 06/07 inflacji nie było? Masz ochotę pożonglować cyferkami?
[/quote]

A napisałem, że nie było?
Avatar
moks / 11 marca 2013 o 14:54
[quote name='ToMAsz' timestamp='1363008954' post='743718']
Artykuł dotyczył emigracji. Sam się przyczepiłeś akcyzy na benzynę jako koronnego argumentu na zbrodnię gospodarczą rządów PiS :-). Weź pod uwagę całokształt obciążeń podatkowych społeczeństwa za rządów PO. Do tego dochodzi wzrost kosztów życia (inflacja). Twarde dane i żadna ustawowa podwyżka płacy minimalnej tego nie zrekompensuje (zwłaszcza coraz liczniejszym bezrobotnym).
Jak chcesz to możesz leczyć samopoczucie przekonaniem, że winny i tak jest PiS (ulubiony argument wystąpień sejmowych Tuska, gorliwie pokazywanych w TVN'nie), albo PiS&Kryzys, ale rządy PO-PSL to jest totalna katastrofa i żadne żonglowanie cyferkami tego nie przykryje.

Trawestując: "I w tym zabawa, żeby manipulator zginął od swoich manipulacji" ;-)
[/quote]
Naprawdę wierzysz, że w cudownych latach 06/07 inflacji nie było? Masz ochotę pożonglować cyferkami?
[quote name='ToMAsz' timestamp='1363008954' post='743718']
Artykuł dotyczył emigracji. Sam się przyczepiłeś akcyzy na benzynę jako koronnego argumentu na zbrodnię gospodarczą rządów PiS :-). Weź pod uwagę całokształt obciążeń podatkowych społeczeństwa za rządów PO. Do tego dochodzi wzrost kosztów życia (inflacja). Twarde dane i żadna ustawowa podwyżka płacy minimalnej tego nie zrekompensuje (zwłaszcza coraz liczniejszym bezrobotnym).
Jak chcesz to możesz leczyć samopoczucie przekonaniem, że winny i tak jes... rozwiń
Avatar
ToMAsz / 11 marca 2013 o 14:35
[quote name='moks' timestamp='1363006696' post='743705']
Chyba nie rozumiesz problemu. Czyli tej manipulacji w postaci wrzucania cen paliwa na przestrzeni lat bez uwzględnienia wzrostu płac. Tak samo można manipulować w drugą stronę, wszak benzyna za rządu Buzka kosztowała 2 zł/litr a za Cimoszewicza to nawet ok. 1.60 zł/l o cenach innych produktów nie wspominając.
[/quote]

Artykuł dotyczył emigracji. Sam się przyczepiłeś akcyzy na benzynę jako koronnego argumentu na zbrodnię gospodarczą rządów PiS :-). Weź pod uwagę całokształt obciążeń podatkowych społeczeństwa za rządów PO. Do tego dochodzi wzrost kosztów życia (inflacja). Twarde dane i żadna ustawowa podwyżka płacy minimalnej tego nie zrekompensuje (zwłaszcza coraz liczniejszym bezrobotnym).
Jak chcesz to możesz leczyć samopoczucie przekonaniem, że winny i tak jest PiS (ulubiony argument wystąpień sejmowych Tuska, gorliwie pokazywanych w TVN'nie), albo PiS&Kryzys, ale rządy PO-PSL to jest totalna katastrofa i żadne żonglowanie cyferkami tego nie przykryje.

Trawestując: "I w tym zabawa, żeby manipulator zginął od swoich manipulacji" ;-)
[quote name='moks' timestamp='1363006696' post='743705']
Chyba nie rozumiesz problemu. Czyli tej manipulacji w postaci wrzucania cen paliwa na przestrzeni lat bez uwzględnienia wzrostu płac. Tak samo można manipulować w drugą stronę, wszak benzyna za rządu Buzka kosztowała 2 zł/litr a za Cimoszewicza to nawet ok. 1.60 zł/l o cenach innych produktów nie wspominając.
[/quote]

Artykuł dotyczył emigracji. Sam się przyczepiłeś akcyzy na benzynę jako koronnego argumentu na zbrodnię gospodarczą rządó... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 2

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 22

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!