sobota, 17 marca 2018 r.

Lubelskie

Marszałek Hetman poleciał do USA po wiedzę o gazie łupkowym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 kwietnia 2012, 18:51
Autor: pap, rp

Krzysztof Hetman (Maciej Kaczanowski)
Krzysztof Hetman (Maciej Kaczanowski)

Pięciu marszałków województwa - w tym Krzysztof Hetman (PSL) z lubelskiego - poleciało do Stanów Zjednoczonych żeby dowiedzieć się więcej o wydobyciu gazu łupkowego.

Samorządowców zaprosił Departamentu Stanu USA. Amerykanie również opłacili podróż. Dobrali marszałków z województw, w których mogą występować największe w Polsce złoża gazu łupkowego. Polska delegacja ma być w USA do 24 kwietnia.

- Spotkają się ze swoimi odpowiednikami i zapytają m. in. o to, jakie były kłopoty w związku z wydobyciem gazu łupkowego i jak je rozwiązano. Szukamy dobrych praktyk - mówi nam Katarzyna Olchowska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Marszałkowie odwiedzą kilka stanów i miast, m.in. Waszyngton i Dallas. Mają rozmawiać z naukowcami, przemysłowcami, ekologami, działaczami organizacji pozarządowych.

M.in. w Morgantown w Zachodniej Wirginii poznają nowe badania dotyczące monitorowania odwiertów gazu łupkowego, w Pittsburghu w Pensylwanii dowiedzą się o oddziaływaniach środowiskowych i prawie dotyczącym wydobycia gazu. Zorientują się również jak władze lokalne i krajowe współpracują z ruchami ekologicznymi.

Amerykanie ustalając program wizyty obiecali, że pokażą Polakom zarówno dobre, jak i złe strony wydobywania gazu z łupków.

Razem z marszałkami do Stanów polecieli również urzędnicy z Ministerstwa Spraw Zagranicznych..
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
zwykły człowiek
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 kwietnia 2012 o 09:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z ostatniej logiki wynika,że na razie jest po gazie.
Rozwiń
Gość
Gość (21 kwietnia 2012 o 05:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
430 miliardów dolarów dodatkowych środków na rozwiązanie kryzysu finansowego w strefie euro (tzw. zaporę przeciwogniową) zebrał Międzynarodowy Fundusz Walutowy - poinformowano w piątek podczas wiosennej konferencji MFW i Banku Światowego w Waszyngtonie.
[size="4"]Do puli tej dołożyły się kraje spoza strefy euro, m.in.[/size] Japonia, Wielka Brytania i [size="4"]Polska,[/size] która obiecała wpłacić 8 miliardów dolarów.

Brawo rząd PSL-PO

http://www.tvn24.pl/-1,1742178,0,1,430-miliardow-dol-wiecej-na-zapore-przeciwogniowa,wiadomosc.html
Rozwiń
zwykły człowiek
zwykły człowiek (19 kwietnia 2012 o 08:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowny gościu,zapewne spało się na lekcjach LOGIKI i wyrywa się i wytłuszcza urywki tekstu,nie miałem na celu pochwał dla zagranicznych wojaży zarobkowych,tylko chciałem pokazać jak się mają dobrze rozwinięte gospodarki nawet w dobie kryzysu.Narazie w Polsce z "przemysłu" kwitnie rozbudowa hipermarketów w których wydaje się pieniążki ciężko zarobione za granicą.Witaj głowo i rozumie,to ma wielką przyszłość.
Rozwiń
Gość
Gość (19 kwietnia 2012 o 00:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='zwykły człowiek' timestamp='1334778760' post='622768']
Szanowni Państwo mieszkam w gminie w której są prowadzone badania w kierunku gazu łupkowego,powiem tyle gdy w 1975r. tow. Gierek podjął decyzję o powstaniu LUBELSKIEGO OKRĘGU GÓRNICZEGO na Śląsku powiedzieli kaktus na dłoni,teraz najlepsza kopalnia w Europie i dopłaty do konserwacji i odnawiania NP.Katedry Lubelskiej,Lubelskiego Zamku rozwój Łęcznej,która z miasta 2500 osób w ciągu 30 lat stała się miastem 25tys osób.Polacy Wy ze swoją zapyziałkowością i wszczepionym przez PC i PiS jadem jesteście niemożliwi,spójrzcie na świat pomimo kłopotów finansowych [[size="5"]b]Polacy dalej zarabiają we Włoszech,Niemczech,Holandii,i innych n-tych Państwach[/b].[/size]Pojawiła się szansa gaz ŁUPKOWY ,ludzie opłacani przez GASPROM bombardują wszystko,bo Polska zużywa rocznie ok.50% gazu sprzedawanego przez w|w firmę.Uwierzcie w siebie a durnie ,którzy nie rozumieją i za bułkę szczekają pójdą do odstawki.Oni za pieniądze ekologiczne wspaniale się bawią i zarabiają 2x średnią krajową.
[/quote]
szczyt sukcesu - tyrać na emigracji na cudzoziemców, bo w tym jak piszesz miodem i mlekiem płynacym regionie nie ma pracy i zadnych perespektyw

pozdrowienia dla pana Krzysztofa, dziękuje za prace aż po deskę grobową!!!
Rozwiń
zwykły człowiek
zwykły człowiek (18 kwietnia 2012 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1334743560' post='622609']
Po powrocie z Hameryki gaz wypłynie i zielona konieczynka zginie.
[/quote]
Szanowni Państwo mieszkam w gminie w której są prowadzone badania w kierunku gazu łupkowego,powiem tyle gdy w 1975r. tow. Gierek podjął decyzję o powstaniu LUBELSKIEGO OKRĘGU GÓRNICZEGO na Śląsku powiedzieli kaktus na dłoni,teraz najlepsza kopalnia w Europie i dopłaty do konserwacji i odnawiania NP.Katedry Lubelskiej,Lubelskiego Zamku rozwój Łęcznej,która z miasta 2500 osób w ciągu 30 lat stała się miastem 25tys osób.Polacy Wy ze swoją zapyziałkowością i wszczepionym przez PC i PiS jadem jesteście niemożliwi,spójrzcie na świat pomimo kłopotów finansowych Polacy dalej zarabiają we Włoszech,Niemczech,Holandii,i innych n-tych Państwach.Pojawiła się szansa gaz ŁUPKOWY ,ludzie opłacani przez GASPROM bombardują wszystko,bo Polska zużywa rocznie ok.50% gazu sprzedawanego przez w|w firmę.Uwierzcie w siebie a durnie ,którzy nie rozumieją i za bułkę szczekają pójdą do odstawki.Oni za pieniądze ekologiczne wspaniale się bawią i zarabiają 2x średnią krajową.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!