poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

"Marzenie o Nauce” ruszył nabór na stypendia dla gimnazjalistów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lutego 2013, 16:34

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego (EFC) rozpoczęła nabór do trzeciej edycji programu
Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego (EFC) rozpoczęła nabór do trzeciej edycji programu

Zdolni i niezamożni gimnazjaliści z terenów wiejskich mogą uczyć się w najlepszych liceach w kraju. Za mieszkanie, wyżywienie, dojazdy i dodatkowe lekcje zapłaci fundacja.

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego (EFC) rozpoczęła nabór do trzeciej edycji programu stypendialnego "Marzenie o Nauce”. W ramach stypendium uczeń objęty jest całoroczną opieką fundacji. Uczy się w najlepszych polskich liceach, otrzymuje bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, a także niezbędny sprzęt i przybory szkolne. Ma także opłacone lekcje języków obcych. Ponadto stypendyści uczestniczą w dodatkowych warsztatach i wyjazdach.

– Obecnie z programu korzysta 162 gimnazjalistów z całej Polski. W tym roku przyjmiemy kolejne 80 osób – mówi Maciej Ziółkowski, koordynator wojewódzki EFC. – W roku 2012 z województwa lubelskiego mieliśmy 19 uczniów, m.in. z Chrzanowa, Braciejowic czy Malinówki.

Jedną z nich jest Ania Gajdemska. – Pochodzę z małej miejscowości niedaleko Chełma. O EFC dowiedziałam się zupełnie przypadkowo i nie zagłębiając się w szczegóły postanowiłam wysłać zgłoszenie. Gdy przeszłam pierwszy etap w mojej głowie pojawiło się mnóstwo obaw, zastanawiałam się nawet czy nie zrezygnować. Jednak po 1,5 roku mogę stwierdzić, że była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Namawiam wszystkich gimnazjalistów do wysyłania zgłoszeń. Naprawdę warto – mówi uczennica I LO im. Staszica w Lublinie.

– Bycie stypendystą EFC to także wiele przyjemności, jak wyjazdy na ferie zimowe czy wakacje. Naprawdę warto starać się o dobre wyniki w nauce, po to by dołączyć do tego grona – dodaje Weronika Łusiak z Łopiennika Podleśnego k. Krasnegostawu.

Stypendystami programu mogą zostać uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy przejdą pozytywnie dwie fazy rekrutacji oraz zostaną przyjęci do wskazanego przez fundację liceum. O stypendium ubiegać się mogą gimnazjaliści mieszkający na stałe na wsi, którzy uzyskali w pierwszym semestrze trzeciej klasy gimnazjum średnią ocen co najmniej 4,75 lub byli finalistami kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Dodatkowym kryterium jest średni miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie wyższy niż 850 zł.

W pierwszym etapie rekrutacji kandydaci powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.efc.edu.pl. Mają na to czas do 1 kwietnia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!