środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

Mieszkańcy Chodla zamienili cmentarz w śmietnisko

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 kwietnia 2008, 18:33

Sterty gruzu, stare znicze i wieńce a do tego resztki rozebranych pomników - taki widok straszy w nowej części cmentarza

parafialnego w Chodlu. - To ludzie zrobili ten bałagan, a teraz my musimy sprzątać - ubolewają proboszcz i wójt.

- Byłam ostatnio na grobie cioci i jak zobaczyłam ten bałagan to aż się złapałam za głowę. Wszędzie ogromne sterty śmieci. Makabra - narzeka pani Katarzyna. - Ktoś powinien się tym zająć. Tak nie powinien wyglądać cmentarz, przecież to jest miejsce spoczynku zmarłych.

- Nowa część cmentarza parafialnego wygląda fatalnie, a najgorszy jest widok tych zwalonych krzyży. Nie wiem, jak ksiądz proboszcz może na to patrzeć. Powinien z tym zrobić porządek, to w końcu cmentarz parafialny i wiadomo, kto nim zarządza. Zachęcam też wydział ochrony środowiska powiatu opolskiego, aby tam zajrzał. Widok mrożący krew w żyłach - dodaje inny mieszkaniec.

Pani Danuta z Chodla jest innego zdania. - Proboszcz nie jest winien, że ludzie po sobie nie sprzątają - uważa.

Gmina wie o wysypisku śmieci na cmentarzu i zastanawia się, jak poradzić sobie z tym problemem. - To głównie stare nagrobki, które nasi ludzie porozbierali i nie wywieźli gruzu. Wymienili na nowe, a resztki zostały. Z czasem zrobiło się tego coraz więcej - mówi Jan Majewski, wójt Chodla. Jego zdaniem, każdy powinien po sobie posprzątać, a nie czekać aż zrobi to ksiądz.

- Sami nabrudzili a teraz narzekają na gminę czy parafię. Ksiądz wiele razy zwracał im uwagę i zakazywał podobnych zachowań. Ale przecież nie postawi straży przy każdym grobie - podkreśla wójt. Zapewnia jednak, że śmieci usunie. - Porządek musi być. W zimie się nie dało tego zrobić, bo samochód się zapadał w miękką mokrą ziemię i nie mogliśmy wjechać na cmentarz.

- Też mi się to nie podoba! Ciągle walczę o porządek. Tyle razy prosiłem parafian, żeby mówili pracownikom firm, które im stawiały pomniki, żeby wynajęli furmankę i wywieźli po sobie odpady. Ale jest już plan, do czerwca wywieziemy wszystko. Do lata będzie porządek - obiecuje Ryszard Sowa, proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej i Narodzin NMP. Nie traci nadziei, że na dłużej...
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Idiota
jadwiga
wkurzony
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Idiota
Idiota (21 lipca 2016 o 13:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
straszna ta twoja wypowiedź droga "majo" ludzie potrafią być bardzo podli. Ja niestety nie podzielam twojego marnego, pełnego bzdur zdania na temat naszego proboszcza. Otóż uważam, że jak żaden dotąd zrobił bardzo wiele dla parafii a zwłaszcza dla parafian (tylko o tym już nikt nie powie-że zawsze pomoże, jak ma się problem) dlaczego wogóle tak piszecie ludzie, opamiętajcie się. Przecież każdy kościół ma swojego proboszcza, uważacie że wszyscy poza naszym są idealni, ludzie czasami popełniają błędy.A tak nawiasem to chyba miał być artykuł o cmentarzu a nie o proboszczu. Śmieszni jesteście ludzie, naprawę, ile razy widzi się jak jeden z drugim leci do proboszcza pomagać, a później piszą takie rzeczy. Ludzie gdybyście sami nie robili takiego bajzlu wszystko byłoby ok.  WIERZę W TO, żE TEN KTO ROZPOCZął Tą OKROPNą DYSKUSJę BęDZIE SIę SMAżYł W PIEKLE!!!!! JESTEśMY Z TOBą DROGI NAM KSIężę PROBOSZCZU!!!
Rozwiń
jadwiga
jadwiga (5 maja 2013 o 18:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam nadzieję, że proboszcz parafi to łaskawie wszystko sobie przeczyta. Wołając na ludzi po 700 zł od pogrzebu ma za co załatwić sprawę ze śmieciami. Jeśli zaś ta droga mu nie odpowiada - chodząc po kolędzie zbiera powyżej 100 tys zł więc też może te środki częściowo wykorzystać. Marzy mu się natomiast cmentarz komunalny...ok...w Łodzi moja rodzina za pochówek płaciła 50 zł!
Nie 500, nie 700 - szanowny proboszczu, ale 50 zł. Też będziemy Ci tyle płacić i na siebie-jako parafia weźmiemy kwestię śmieci.
Rozwiń
wkurzony
wkurzony (10 czerwca 2008 o 13:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
obserwator napisał:
Jak to prawda w oczy kole.
1. cmentarz jest parafialny - więc proboszcz powinien postawić kosze na śmieci i tylko tyle! ( i wywozic śmieci jak są pełne pojemniki i nie dola su jak do tej pory)
2. kościelny jest też grabarzem tak? Jest!
3. Mieszka probosz w jednych " apartamentach z gosposią" ? mieszka - więc ???
4. Probosz na łamach gazety użala sią na swoich parafian że mu cmentarz zaśmiecaja , a może uderzył by sie w piersi i powiedział " moja wina , nie dopilnowałem , na koszach i wyworzeniu śmieci oszczędzałem"
a co do życzenia ze osoby krytykujące proboszcza do " piekła" mają trafić - to droga "parafianko" nie ty i nie proboszcz decydować będzie kto do piekła a kto do nieba ma iść - całe szczęście.
5. Proboszcz to też człowiek, zwykły śmiertelnik i błędy popełnia i "Grzeszy".... tak jak i my
6. Z tym pomaganiem ludziom , to lepiej nic nie mówić bo darmo tego nie robi - to może być oddzielny temat dyskusji i też pewnie bedzie bujna.

Panie/Pani OBSERWATOR. Piszesz prawdę i całą prawdę. Proboszcz jest "dobry" jak mu czegoś trzeba, wtedy to by w d... wlazł. Ale na krótko. Później szybki zapomni i ... do następnej potrzeby. Przekonałem się na własnej skórze, jak to się mówi. I od tego czasu jest dla mnie nikim, urzędnikiem w sukience, który nawet nie wierzy w to co głosi, taki zwykły karierowicz w sukience. Pozdro.
Rozwiń
wkurzony
wkurzony (10 czerwca 2008 o 12:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
parafianka :) napisał:
straszna ta twoja wypowiedź droga "majo" ludzie potrafią być bardzo podli. Ja niestety nie podzielam twojego marnego, pełnego bzdur zdania na temat naszego proboszcza. Otóż uważam, że jak żaden dotąd zrobił bardzo wiele dla parafii a zwłaszcza dla parafian (tylko o tym już nikt nie powie-że zawsze pomoże, jak ma się problem) dlaczego wogóle tak piszecie ludzie, opamiętajcie się. Przecież każdy kościół ma swojego proboszcza, uważacie że wszyscy poza naszym są idealni, ludzie czasami popełniają błędy.A tak nawiasem to chyba miał być artykuł o cmentarzu a nie o proboszczu. Śmieszni jesteście ludzie, naprawę, ile razy widzi się jak jeden z drugim leci do proboszcza pomagać, a później piszą takie rzeczy. Ludzie gdybyście sami nie robili takiego bajzlu wszystko byłoby ok. WIERZę W TO, żE TEN KTO ROZPOCZął Tą OKROPNą DYSKUSJę BęDZIE SIę SMAżYł W PIEKLE!!!!! JESTEśMY Z TOBą DROGI NAM KSIężę PROBOSZCZU!!!

Oj parafianko, parafianko. Wg ciebie nie należy o księżach wcale dyskutować bez względu jacy są i co robią? Nic bardziej bzdurnego. Czasy, kiedy nie wolno było się odzywać na tematy partii i kleru dawno minęły i na pewno nie wrócą. A faktu, że na cmentarzu parafialnym od lat jest bajzel jakiego trudno sobie wyobrazić, nic nie zmieni, czy tobie i innym nawiedzonym beretom sie to podoba czy nie. To zwykły dusigrosz a ten z urzędu patrzy na to i nie robi nic bo się boi choć jak pracował w IV departamencie do zwalczania kleru to się pajac nie bał. Pozdrowionka.
Rozwiń
Gość
Gość (16 maja 2008 o 22:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gość napisał:
już nie płacz nad proboszczem cwaniakiem....on świetnie daje sobie radę ze wszystkim i wszystkimi, więc niech coś odsypie z kasy kościelnej na te porządki i sprawa załatwiona. Ale skoro tak piszesz, w ramach obrony proboszcza..............hmmmmmmmmm, to pomóż sama ))))))
żal mi Ciebie...widać , zę Cię ludzie nie szanują;]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!