środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

Mieszkasz na wsi i marzysz o dobrym liceum? Zgłoś się!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 marca 2012, 11:25
Autor: am

Stypendyści Akropol na ferie wyjechali do Murzasichle (Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneck
Stypendyści Akropol na ferie wyjechali do Murzasichle (Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneck

Jeszcze przez tylko dwa tygodnie trwa rekrutacja do programu stypendiów licealnych Akropol. Szanse na stypendia ma setka młodych ludzi z całej Polski, w tym około dziesięciu z naszego województwa.

Pomoc skierowana jest do młodzieży pochodzącej z terenów wiejskich, która obecnie uczy się w III klasie gimnazjum i dochód na członka jego rodziny nie przekracza 850 zł. Warunkiem udziału w programie są też dobre wyniki w nauce: średnia ocen minimum 4,75 na koniec I semestru. O stypendium mogą się ubiegać także uczniowie o niższej średniej, ale tylko w przypadku gdy są finalistami kuratoryjnego konkursu przedmiotowego.

Gimnazjaliści, którzy zgłoszą się do programu i pomyślnie przejdą proces rekrutacyjny, mogą liczyć na wsparcie podczas całego okresu nauki w najlepszym liceum w województwie.

– Obecnie pod swoją opieką mam 11 stypendystów z poprzedniej edycji programu. Wszyscy chodzą do I LO o im. S. Staszica w Lublinie – mówi Maciej Ziółkowski, koordynator wojewódzki Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC.

Swoim stypendystom fundacja pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia w internacie lub bursie, płaci za podręczniki i inne pomoce dydaktyczne, a także refunduje dojazdy na weekendy do domu, czy dodatkowe lekcje języka obcego.

Dodatkowo podopieczni fundacji mogą liczyć na udział w warsztatach, szkoleniach i wyjazdach.
Rekrutacja potrwa do 14 marca 2012 r. Aby ubiegać się o stypendium wystarczy wypełnić formularz on-line na stronie www.efc.edu.pl. Więcej informacji: tel. 696-648-119, mziolkowski@efc.edu.pl).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!