Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 grudnia 2008 r.
17:05
Edytuj ten wpis

Miliony na lotnisko i dla rodziny Zamoyskich

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 12 A A

987 mln zł wydadzą w przyszłym roku władze Lubelszczyzny. Sejmik dzisiaj przegłosował jednogłośnie budżet województwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prawie 40 procent wydatków pójdzie na inwestycje m. in. rozbudowę lotniska pod Świdnikiem (12 mln zł), dokończenie Teatru w Budowie i przekształcenie go w Centrum Spotkania Kultur (10 mln zł), centrum konferencyjne w Lublinie (3,2 mln zł). Znajdą się również pieniądze na budowę nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego, ścieżki rowerowej wzdłuż szosy Okuninka-Włodawa, remont budynku teatru z Gardzienic oraz mostu na Krznie w Białej Podlaskiej.

- To budżet rozsądku i inwestycji, nastawiony na wieloletni rozwój Lubelszczyzny - reklamował marszałek województwa Krzysztof Grabczuk (PO). Dodał jednak, że wydatki mogą być niepewne ze względu na kryzys gospodarczy i niepewną wysokość wpływów z podatków. Przekonywał: nowa siedziba UM jest potrzebna, bo na wynajem pomieszczeń co roku idzie 3,2 mln zł.

Radni PiS krytykowali projekt budżetu za nieuwzględnienie ich wniosków i mniejsze niż w tym roku nakłady na drogi. - Nie ma żadnych systemowych rozwiązań w sprawie służby zdrowia - mówił Krzysztof Rusztyn (PiS). Zarząd województwa potwierdził, że szpital przy al. Kraśnickich ma tylko za ten rok 27 mln zł straty i zapewnił, że szuka rozwiązaniem problemu służby zdrowia. - To mało odważny budżet, trzeba było zwiększyć zadłużenie i zrobić więcej z postulatów radnych - mówił Józef Krzyszczak (Samoobrona).

W budżecie województwa znalazło się 17 mln zł dla rodziny Zamoyskich za zrzeczenie się roszczeń do wyposażenie i pałac w Kozłówce. Zgodnie z umową sprzed kilku tygodni pieniądze mają być im wypłacone do końca kwietnia. Majątek Zamoyskim zabrały komunistyczne władze w 1944 r.

- Dlaczego zamiast na istotne zadania mamy płacić tak duże pieniądze za zbrodnie komunistyczne? To państwo dopuściło się tej grabieży - komentował Andrzej Pruszkowski (PiS). Apelował, żeby wszelkimi sposobami doprowadzić do spłaty zobowiązania przez Skarb Państwa. Grabczuk zapewnił, że w tej sprawie trwają "bardzo zaawansowane rozmowy”. - Musieliśmy zawrzeć umowę, bo w sądzie byśmy sprawę z Zamoyskimi przegrali - powiedział marszałek.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
koles / 16 stycznia 2009 o 11:53
jak to jest ze majatki zdrajcow polski naleza sie ich potomkom i nikt nie domaga sie zadoscuczynienia za krzywdy ludzi ktorzy stacili zycie i zdrowie wznoszac te budowle?
Avatar
bwpo / 10 stycznia 2009 o 22:40
qa napisał:
No to wszystko jasne. Jak mój dziadek miał majątek, to w tym czasie twój zajmował się wyrzucaniem końskich gówien - rumaków, z którymi mój dziadek jeździł dorożką do teatru.
A co do majątków, to czy nie jest to dla ciebie kmiocie z plebsu dziwne, że znani towarzysze np. Tito czy Ceausescu również dorobili się majątku? Zapewne ciężką pracą, a nie z "wyzysku biednych"? W Ameryce nigdy nie było komunizmu i jak wiadomo dziś żyją tam sami biedni ludzie. I wszyscy proszą o azyl na bogatej komunistycznej Kubie, gdzie nie ma wyzysku biednych ludzi.
A poza tym naucz się poprawnie pisać po polsku, matole oderwany od pługa.


qa, twój czas po prostu minął


qa, twój czas po prostu minął rozwiń
Avatar
qa / 10 stycznia 2009 o 19:03
TADO napisał:
Odpowiadam głupiemu palantowi. Gdyby nie komuna to pewnie byś dzisiaj pasał krowy na majątkach hrabioskich , chyba że należysz do tego klanu hrabiosko klerykalnego . Te wielkie majątki dorobili się na wyzysku biednych ludzi.


No to wszystko jasne. Jak mój dziadek miał majątek, to w tym czasie twój zajmował się wyrzucaniem końskich gówien - rumaków, z którymi mój dziadek jeździł dorożką do teatru.
A co do majątków, to czy nie jest to dla ciebie kmiocie z plebsu dziwne, że znani towarzysze np. Tito czy Ceausescu również dorobili się majątku? Zapewne ciężką pracą, a nie z "wyzysku biednych"? W Ameryce nigdy nie było komunizmu i jak wiadomo dziś żyją tam sami biedni ludzie. I wszyscy proszą o azyl na bogatej komunistycznej Kubie, gdzie nie ma wyzysku biednych ludzi.
A poza tym naucz się poprawnie pisać po polsku, matole oderwany od pługa.


No to wszystko jasne. Jak mój dziadek miał majątek, to w tym czasie twój zajmował się wyrzucaniem końskich gówien - rumaków, z którymi mój dziadek jeździł dorożką do teatru.
A co do majątków, to czy nie jest to dla ciebie kmiocie z plebsu dziwne, że znani towarzysze np. Tito czy Ceausescu również dorobili się majątku? Zapewne ciężką pracą, a nie z "wyzysku biednych"? W Ameryce nigdy nie było komunizmu i jak wiadomo dziś żyją tam sami biedni ludzie. I wszyscy proszą o azyl na bogatej komunistycznej ... rozwiń
Avatar
TADO / 9 stycznia 2009 o 22:36
Odpowiadam głupiemu palantowi. Gdyby nie komuna to pewnie byś dzisiaj pasał krowy na majątkach hrabioskich , chyba że należysz do tego klanu hrabiosko klerykalnego . Te wielkie majątki dorobili się na wyzysku biednych ludzi.
Avatar
qa / 9 stycznia 2009 o 15:47
krr napisał:
Zapłacicie Zamoyskim, zapłacicie ludziom którzy stracą na budowie lotniska i z pewnością jeszcze wielu innym. Przy takich mądrych politykach jacy są w Lublinie zapłacicie jeszcze wiele odszkodowań! A moja rada brzmi: PRZYZWYCZAJAJCIE SIĘ DO TEGO!!! - albo wynocha.


Palancie jeden, komuna UKRADŁA ludziom domy, majątki, ziemię. Ale przyszły czasy, że trzeba oddać. Dziwne to dla ciebie? Jesteś komuchem czy złodziejem? Bo tylko tacy są oburzeni zwrotem mienia skradzionego przez państwo za komuny albo skradzionego w ogóle.


Palancie jeden, komuna UKRADŁA ludziom domy, majątki, ziemię. Ale przyszły czasy, że trzeba oddać. Dziwne to dla ciebie? Jesteś komuchem czy złodziejem? Bo tylko tacy są oburzeni zwrotem mienia skradzionego przez państwo za komuny albo skradzionego w ogóle. rozwiń
Avatar
m6 / 31 grudnia 2008 o 13:06
meniena napisał:
a po co nowy urząd marszałkowski???Są ważniejsze inwestycje niż to!!!!A drogi???jak czytam takie rzeczy to aż mnie krew zalewa,my ludzie sie nie liczymy,liczy sie zeby urzędasom było wygodnie.Nasze lubelskie drogi proszą o pomstę do nieba,a im sie chce nowego gmachu:(I gdzie tu sprawiedliwość.Dopóki bedzie takie przyzwolenie społeczne to oni będą szastali naszymi pieniędzmi na prawo i na lewo.

po to że roczny czynsz za obecnie zajmowane budynki wynosi 2,5 mln zł, nie ma to jak mieć klapki na oczach i wąskie myślenie (

po to że roczny czynsz za obecnie zajmowane budynki wynosi 2,5 mln zł, nie ma to jak mieć klapki na oczach i wąskie myślenie ( rozwiń
Avatar
krr / 30 grudnia 2008 o 17:17
Zapłacicie Zamoyskim, zapłacicie ludziom którzy stracą na budowie lotniska i z pewnością jeszcze wielu innym. Przy takich mądrych politykach jacy są w Lublinie zapłacicie jeszcze wiele odszkodowań! A moja rada brzmi: PRZYZWYCZAJAJCIE SIĘ DO TEGO!!! - albo wynocha.
Avatar
Orzel / 29 grudnia 2008 o 22:01
Orzel napisał:
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła,
ogonek sobie sparzyła...
Temu dała na miseczkę,
temu dała na łyżeczkę,
temu, bo grzecznie prosił,
temu, bo wodę nosił,
a temu najmniejszemu nic nie dała,
tylko ogonkiem zamieszała,
i frrrr... poleciała
i TU się schowała!

Gdzie sie pochowaja nasi spece od dywersyfikacji inwestycji regionalnych - w parlamencie, spolkach komunalnych czy po raz pierwszy od 1989 na smietniku historii i polityki?
"Zbyt duże rozdrobnienie powoduje, że mamy wszystkiego po trochę, czyli ZOO, jak mówi Warren Buffett."
Dywersyfikacja wydatkow inwestycyjnych w czasie kiedypowstaje gospodarcze tsunami moze skonczyc sie tylko i wylacznie rozciagnieciem cyklu inwestycyjnego. Jeszcze im malo 40 lat "teatru w budowie" i 10 lat w budowie PLL?
Sprawa "Zamojskich" ktora powinna byc zalatwiona juz dawno i z puli srodkow skarbu panstwa nie powinna w zadnym wypadku obciazac budzetu wojewodztwa podobnie zreszta jak nie obciazal budzetu lokalnego zwrot majatku zydom czy tez KK.
"Rekompensaty za żydowskie mienie zostaną wypłacone szybko i sprawnie – zapewnił polski premier Donald Tusk" - co stoi na przeszkodzie zeby to samo zrobic w stosunku do polskich obywateli?


Zapomnialem dodac, ze historycznie rzecz biorac jednoglosnosc zawsze konczyla sie bieda dla podatnikow i wysokimi emeryturami dla "jednomyslnych".
Ani jeden "sprawiedliwy" sie nie znalazl podczas tego budzetowego glosowania-ani jeden...
Czyzby racje mial Andrzej Gwiazda, ze juz na etapie kandydatów nie ma przypadkowych kandydatur?


Zapomnialem dodac, ze historycznie rzecz biorac jednoglosnosc zawsze konczyla sie bieda dla podatnikow i wysokimi emeryturami dla "jednomyslnych".
Ani jeden "sprawiedliwy" sie nie znalazl podczas tego budzetowego glosowania-ani jeden...
Czyzby racje mial Andrzej Gwiazda, ze juz na etapie kandydatów nie ma przypadkowych kandydatur? rozwiń
Avatar
Orzel / 29 grudnia 2008 o 21:53
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła,
ogonek sobie sparzyła...
Temu dała na miseczkę,
temu dała na łyżeczkę,
temu, bo grzecznie prosił,
temu, bo wodę nosił,
a temu najmniejszemu nic nie dała,
tylko ogonkiem zamieszała,
i frrrr... poleciała
i TU się schowała!

Gdzie sie pochowaja nasi spece od dywersyfikacji inwestycji regionalnych - w parlamencie, spolkach komunalnych czy po raz pierwszy od 1989 na smietniku historii i polityki?
"Zbyt duże rozdrobnienie powoduje, że mamy wszystkiego po trochę, czyli ZOO, jak mówi Warren Buffett."
Dywersyfikacja wydatkow inwestycyjnych w czasie kiedypowstaje gospodarcze tsunami moze skonczyc sie tylko i wylacznie rozciagnieciem cyklu inwestycyjnego. Jeszcze im malo 40 lat "teatru w budowie" i 10 lat w budowie PLL?
Sprawa "Zamojskich" ktora powinna byc zalatwiona juz dawno i z puli srodkow skarbu panstwa nie powinna w zadnym wypadku obciazac budzetu wojewodztwa podobnie zreszta jak nie obciazal budzetu lokalnego zwrot majatku zydom czy tez KK.
"Rekompensaty za żydowskie mienie zostaną wypłacone szybko i sprawnie – zapewnił polski premier Donald Tusk" - co stoi na przeszkodzie zeby to samo zrobic w stosunku do polskich obywateli?
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła,
ogonek sobie sparzyła...
Temu dała na miseczkę,
temu dała na łyżeczkę,
temu, bo grzecznie prosił,
temu, bo wodę nosił,
a temu najmniejszemu nic nie dała,
tylko ogonkiem zamieszała,
i frrrr... poleciała
i TU się schowała!

Gdzie sie pochowaja nasi spece od dywersyfikacji inwestycji regionalnych - w parlamencie, spolkach komunalnych czy po raz pierwszy od 1989 na smietniku historii i polityki?
"Zbyt duże rozdrobnienie powoduje, że ma... rozwiń
Avatar
~Jarek~ / 29 grudnia 2008 o 21:19
meniena napisał:
a po co nowy urząd marszałkowski???Są ważniejsze inwestycje niż to!!!!A drogi???jak czytam takie rzeczy to aż mnie krew zalewa,my ludzie sie nie liczymy,liczy sie zeby urzędasom było wygodnie.Nasze lubelskie drogi proszą o pomstę do nieba,a im sie chce nowego gmachu:(I gdzie tu sprawiedliwość.Dopóki bedzie takie przyzwolenie społeczne to oni będą szastali naszymi pieniędzmi na prawo i na lewo.

Spokojnie, mamy teraz specjalistów od dróg z najlepszymi kwalifikacjami! Teraz drogi będą budowły sie same i za darmo!

Spokojnie, mamy teraz specjalistów od dróg z najlepszymi kwalifikacjami! Teraz drogi będą budowły sie same i za darmo! rozwiń
Avatar
koles / 16 stycznia 2009 o 11:53
jak to jest ze majatki zdrajcow polski naleza sie ich potomkom i nikt nie domaga sie zadoscuczynienia za krzywdy ludzi ktorzy stacili zycie i zdrowie wznoszac te budowle?
Avatar
bwpo / 10 stycznia 2009 o 22:40
qa napisał:
No to wszystko jasne. Jak mój dziadek miał majątek, to w tym czasie twój zajmował się wyrzucaniem końskich gówien - rumaków, z którymi mój dziadek jeździł dorożką do teatru.
A co do majątków, to czy nie jest to dla ciebie kmiocie z plebsu dziwne, że znani towarzysze np. Tito czy Ceausescu również dorobili się majątku? Zapewne ciężką pracą, a nie z "wyzysku biednych"? W Ameryce nigdy nie było komunizmu i jak wiadomo dziś żyją tam sami biedni ludzie. I wszyscy proszą o azyl na bogatej komunistycznej Kubie, gdzie nie ma wyzysku biednych ludzi.
A poza tym naucz się poprawnie pisać po polsku, matole oderwany od pługa.


qa, twój czas po prostu minął


qa, twój czas po prostu minął rozwiń
Avatar
qa / 10 stycznia 2009 o 19:03
TADO napisał:
Odpowiadam głupiemu palantowi. Gdyby nie komuna to pewnie byś dzisiaj pasał krowy na majątkach hrabioskich , chyba że należysz do tego klanu hrabiosko klerykalnego . Te wielkie majątki dorobili się na wyzysku biednych ludzi.


No to wszystko jasne. Jak mój dziadek miał majątek, to w tym czasie twój zajmował się wyrzucaniem końskich gówien - rumaków, z którymi mój dziadek jeździł dorożką do teatru.
A co do majątków, to czy nie jest to dla ciebie kmiocie z plebsu dziwne, że znani towarzysze np. Tito czy Ceausescu również dorobili się majątku? Zapewne ciężką pracą, a nie z "wyzysku biednych"? W Ameryce nigdy nie było komunizmu i jak wiadomo dziś żyją tam sami biedni ludzie. I wszyscy proszą o azyl na bogatej komunistycznej Kubie, gdzie nie ma wyzysku biednych ludzi.
A poza tym naucz się poprawnie pisać po polsku, matole oderwany od pługa.


No to wszystko jasne. Jak mój dziadek miał majątek, to w tym czasie twój zajmował się wyrzucaniem końskich gówien - rumaków, z którymi mój dziadek jeździł dorożką do teatru.
A co do majątków, to czy nie jest to dla ciebie kmiocie z plebsu dziwne, że znani towarzysze np. Tito czy Ceausescu również dorobili się majątku? Zapewne ciężką pracą, a nie z "wyzysku biednych"? W Ameryce nigdy nie było komunizmu i jak wiadomo dziś żyją tam sami biedni ludzie. I wszyscy proszą o azyl na bogatej komunistycznej ... rozwiń
Avatar
TADO / 9 stycznia 2009 o 22:36
Odpowiadam głupiemu palantowi. Gdyby nie komuna to pewnie byś dzisiaj pasał krowy na majątkach hrabioskich , chyba że należysz do tego klanu hrabiosko klerykalnego . Te wielkie majątki dorobili się na wyzysku biednych ludzi.
Avatar
qa / 9 stycznia 2009 o 15:47
krr napisał:
Zapłacicie Zamoyskim, zapłacicie ludziom którzy stracą na budowie lotniska i z pewnością jeszcze wielu innym. Przy takich mądrych politykach jacy są w Lublinie zapłacicie jeszcze wiele odszkodowań! A moja rada brzmi: PRZYZWYCZAJAJCIE SIĘ DO TEGO!!! - albo wynocha.


Palancie jeden, komuna UKRADŁA ludziom domy, majątki, ziemię. Ale przyszły czasy, że trzeba oddać. Dziwne to dla ciebie? Jesteś komuchem czy złodziejem? Bo tylko tacy są oburzeni zwrotem mienia skradzionego przez państwo za komuny albo skradzionego w ogóle.


Palancie jeden, komuna UKRADŁA ludziom domy, majątki, ziemię. Ale przyszły czasy, że trzeba oddać. Dziwne to dla ciebie? Jesteś komuchem czy złodziejem? Bo tylko tacy są oburzeni zwrotem mienia skradzionego przez państwo za komuny albo skradzionego w ogóle. rozwiń
Avatar
m6 / 31 grudnia 2008 o 13:06
meniena napisał:
a po co nowy urząd marszałkowski???Są ważniejsze inwestycje niż to!!!!A drogi???jak czytam takie rzeczy to aż mnie krew zalewa,my ludzie sie nie liczymy,liczy sie zeby urzędasom było wygodnie.Nasze lubelskie drogi proszą o pomstę do nieba,a im sie chce nowego gmachu:(I gdzie tu sprawiedliwość.Dopóki bedzie takie przyzwolenie społeczne to oni będą szastali naszymi pieniędzmi na prawo i na lewo.

po to że roczny czynsz za obecnie zajmowane budynki wynosi 2,5 mln zł, nie ma to jak mieć klapki na oczach i wąskie myślenie (

po to że roczny czynsz za obecnie zajmowane budynki wynosi 2,5 mln zł, nie ma to jak mieć klapki na oczach i wąskie myślenie ( rozwiń
Avatar
krr / 30 grudnia 2008 o 17:17
Zapłacicie Zamoyskim, zapłacicie ludziom którzy stracą na budowie lotniska i z pewnością jeszcze wielu innym. Przy takich mądrych politykach jacy są w Lublinie zapłacicie jeszcze wiele odszkodowań! A moja rada brzmi: PRZYZWYCZAJAJCIE SIĘ DO TEGO!!! - albo wynocha.
Avatar
Orzel / 29 grudnia 2008 o 22:01
Orzel napisał:
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła,
ogonek sobie sparzyła...
Temu dała na miseczkę,
temu dała na łyżeczkę,
temu, bo grzecznie prosił,
temu, bo wodę nosił,
a temu najmniejszemu nic nie dała,
tylko ogonkiem zamieszała,
i frrrr... poleciała
i TU się schowała!

Gdzie sie pochowaja nasi spece od dywersyfikacji inwestycji regionalnych - w parlamencie, spolkach komunalnych czy po raz pierwszy od 1989 na smietniku historii i polityki?
"Zbyt duże rozdrobnienie powoduje, że mamy wszystkiego po trochę, czyli ZOO, jak mówi Warren Buffett."
Dywersyfikacja wydatkow inwestycyjnych w czasie kiedypowstaje gospodarcze tsunami moze skonczyc sie tylko i wylacznie rozciagnieciem cyklu inwestycyjnego. Jeszcze im malo 40 lat "teatru w budowie" i 10 lat w budowie PLL?
Sprawa "Zamojskich" ktora powinna byc zalatwiona juz dawno i z puli srodkow skarbu panstwa nie powinna w zadnym wypadku obciazac budzetu wojewodztwa podobnie zreszta jak nie obciazal budzetu lokalnego zwrot majatku zydom czy tez KK.
"Rekompensaty za żydowskie mienie zostaną wypłacone szybko i sprawnie – zapewnił polski premier Donald Tusk" - co stoi na przeszkodzie zeby to samo zrobic w stosunku do polskich obywateli?


Zapomnialem dodac, ze historycznie rzecz biorac jednoglosnosc zawsze konczyla sie bieda dla podatnikow i wysokimi emeryturami dla "jednomyslnych".
Ani jeden "sprawiedliwy" sie nie znalazl podczas tego budzetowego glosowania-ani jeden...
Czyzby racje mial Andrzej Gwiazda, ze juz na etapie kandydatów nie ma przypadkowych kandydatur?


Zapomnialem dodac, ze historycznie rzecz biorac jednoglosnosc zawsze konczyla sie bieda dla podatnikow i wysokimi emeryturami dla "jednomyslnych".
Ani jeden "sprawiedliwy" sie nie znalazl podczas tego budzetowego glosowania-ani jeden...
Czyzby racje mial Andrzej Gwiazda, ze juz na etapie kandydatów nie ma przypadkowych kandydatur? rozwiń
Avatar
Orzel / 29 grudnia 2008 o 21:53
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła,
ogonek sobie sparzyła...
Temu dała na miseczkę,
temu dała na łyżeczkę,
temu, bo grzecznie prosił,
temu, bo wodę nosił,
a temu najmniejszemu nic nie dała,
tylko ogonkiem zamieszała,
i frrrr... poleciała
i TU się schowała!

Gdzie sie pochowaja nasi spece od dywersyfikacji inwestycji regionalnych - w parlamencie, spolkach komunalnych czy po raz pierwszy od 1989 na smietniku historii i polityki?
"Zbyt duże rozdrobnienie powoduje, że mamy wszystkiego po trochę, czyli ZOO, jak mówi Warren Buffett."
Dywersyfikacja wydatkow inwestycyjnych w czasie kiedypowstaje gospodarcze tsunami moze skonczyc sie tylko i wylacznie rozciagnieciem cyklu inwestycyjnego. Jeszcze im malo 40 lat "teatru w budowie" i 10 lat w budowie PLL?
Sprawa "Zamojskich" ktora powinna byc zalatwiona juz dawno i z puli srodkow skarbu panstwa nie powinna w zadnym wypadku obciazac budzetu wojewodztwa podobnie zreszta jak nie obciazal budzetu lokalnego zwrot majatku zydom czy tez KK.
"Rekompensaty za żydowskie mienie zostaną wypłacone szybko i sprawnie – zapewnił polski premier Donald Tusk" - co stoi na przeszkodzie zeby to samo zrobic w stosunku do polskich obywateli?
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła,
ogonek sobie sparzyła...
Temu dała na miseczkę,
temu dała na łyżeczkę,
temu, bo grzecznie prosił,
temu, bo wodę nosił,
a temu najmniejszemu nic nie dała,
tylko ogonkiem zamieszała,
i frrrr... poleciała
i TU się schowała!

Gdzie sie pochowaja nasi spece od dywersyfikacji inwestycji regionalnych - w parlamencie, spolkach komunalnych czy po raz pierwszy od 1989 na smietniku historii i polityki?
"Zbyt duże rozdrobnienie powoduje, że ma... rozwiń
Avatar
~Jarek~ / 29 grudnia 2008 o 21:19
meniena napisał:
a po co nowy urząd marszałkowski???Są ważniejsze inwestycje niż to!!!!A drogi???jak czytam takie rzeczy to aż mnie krew zalewa,my ludzie sie nie liczymy,liczy sie zeby urzędasom było wygodnie.Nasze lubelskie drogi proszą o pomstę do nieba,a im sie chce nowego gmachu:(I gdzie tu sprawiedliwość.Dopóki bedzie takie przyzwolenie społeczne to oni będą szastali naszymi pieniędzmi na prawo i na lewo.

Spokojnie, mamy teraz specjalistów od dróg z najlepszymi kwalifikacjami! Teraz drogi będą budowły sie same i za darmo!

Spokojnie, mamy teraz specjalistów od dróg z najlepszymi kwalifikacjami! Teraz drogi będą budowły sie same i za darmo! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie
galeria
film

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie 4 0

Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy, planowana będzie na zimę 2019/2020 - poinformował Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę 0 3

Nawet 1700 euro „na rękę” może zarobić w Niemczech opiekunka osób starszych. Zarobki zależą od kwalifikacji i znajomości języka

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw
film

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw 303 44

Między godz. 23 a 6 rano alkohol kupisz tylko w barze. Ograniczenia mają obowiązywać w sklepach monopolowych, hipermarketach i na stacjach paliw. Puławy to jedno z pierwszych miast, które chce skorzystać z nowych uprawnień ustawowych

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia] 7 1

Prace będzie można za kilka dni oglądać na placu Teatralnym w Lublinie

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia]
galeria

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia] 17 3

W poniedziałek arcybiskup Stanisław Budzik konsekrował kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika na ul. Kaczeńcowej, w 22 roku istnienia parafii. Metropolita lubelski poświęcił również pamiątkową tablicę umieszczoną przy wejściu do świątyni.

Pokazy młodych tancerzy z Lublina

Pokazy młodych tancerzy z Lublina 2 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokaz młodych tancerzy z Lublina i regionu, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 17.

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin
25 kwietnia 2018, 18:00

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu T1A Dzielnicowego Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) w kwietniu zobaczymy aż cztery monodramy w wykonaniu różnych artystów. Poszczególne spektakl odbędą się 25 kwietnia o godz. 18 i 19 oraz 26 kwietnia o godz. 18 i 19.15.

S17: Konstrukcja mostu już gotowa

S17: Konstrukcja mostu już gotowa 18 0

6 belek, każda o masie 66 ton, leży na swoim miejscu. Tak wygląda gotowa konstrukcja nowego mostu na Wieprzu, w ciągu S17 w miejscowości Kośmin (gmina Żyrzyn)

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem
galeria

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem 11 3

W poniedziałek wręczono doroczne „Laury konserwatorskie” – nagrody za najlepiej odrestaurowane zabytki.

Ciało kobiety znaleziono w rzece

Ciało kobiety znaleziono w rzece 9 2

Nie żyje 46-latka z gm. Bełżyce. Jej ciało wyłowiono w poniedziałek rano z rzeki, w miejscowości Chmielnik. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta utonęła

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód 3 13

72-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak w Puławach potrącił ją samochód.

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury
25 kwietnia 2018, 19:00

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. Artystyczną produkcję filmową Manifesto z udziałem Cate Blanchett zobaczą goście Warsztatów Kultury w ramach cyklu Miasto movie w środę, 25 kwietnia o godz. 19.

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem 1 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin w ostatnim meczu w tym sezonie przegrali z liderem tabeli KS Acaną Orzeł-Jelcz Laskowice 0:5. „Dziki” zakończyły sezon na ósmym miejscu, a zespół z Laskowic może cieszyć się z awansu do Ekstraklasy

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia]
galeria

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia] 107 4

Ma 186 cm wzrostu, studiował prawo kanoniczne, jest modelem i pasjonatem motoryzacji. 26-letni Patryk Tomaszewski, student KUL będzie reprezentował Polskę na Manhunt International, najstarszym międzynarodowym męskim konkursie piękności.

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ 35 0

Drony stały się bardzo popularnym prezentem. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że loty tymi statkami powietrznymi podlegają prawu. Sprawdź, czy znasz pytania i zdał(a)byś egzamin teoretyczny na operatora drona

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!