Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 grudnia 2008 r.
17:05
Edytuj ten wpis

Miliony na lotnisko i dla rodziny Zamoyskich

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 12 A A

987 mln zł wydadzą w przyszłym roku władze Lubelszczyzny. Sejmik dzisiaj przegłosował jednogłośnie budżet województwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prawie 40 procent wydatków pójdzie na inwestycje m. in. rozbudowę lotniska pod Świdnikiem (12 mln zł), dokończenie Teatru w Budowie i przekształcenie go w Centrum Spotkania Kultur (10 mln zł), centrum konferencyjne w Lublinie (3,2 mln zł). Znajdą się również pieniądze na budowę nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego, ścieżki rowerowej wzdłuż szosy Okuninka-Włodawa, remont budynku teatru z Gardzienic oraz mostu na Krznie w Białej Podlaskiej.

- To budżet rozsądku i inwestycji, nastawiony na wieloletni rozwój Lubelszczyzny - reklamował marszałek województwa Krzysztof Grabczuk (PO). Dodał jednak, że wydatki mogą być niepewne ze względu na kryzys gospodarczy i niepewną wysokość wpływów z podatków. Przekonywał: nowa siedziba UM jest potrzebna, bo na wynajem pomieszczeń co roku idzie 3,2 mln zł.

Radni PiS krytykowali projekt budżetu za nieuwzględnienie ich wniosków i mniejsze niż w tym roku nakłady na drogi. - Nie ma żadnych systemowych rozwiązań w sprawie służby zdrowia - mówił Krzysztof Rusztyn (PiS). Zarząd województwa potwierdził, że szpital przy al. Kraśnickich ma tylko za ten rok 27 mln zł straty i zapewnił, że szuka rozwiązaniem problemu służby zdrowia. - To mało odważny budżet, trzeba było zwiększyć zadłużenie i zrobić więcej z postulatów radnych - mówił Józef Krzyszczak (Samoobrona).

W budżecie województwa znalazło się 17 mln zł dla rodziny Zamoyskich za zrzeczenie się roszczeń do wyposażenie i pałac w Kozłówce. Zgodnie z umową sprzed kilku tygodni pieniądze mają być im wypłacone do końca kwietnia. Majątek Zamoyskim zabrały komunistyczne władze w 1944 r.

- Dlaczego zamiast na istotne zadania mamy płacić tak duże pieniądze za zbrodnie komunistyczne? To państwo dopuściło się tej grabieży - komentował Andrzej Pruszkowski (PiS). Apelował, żeby wszelkimi sposobami doprowadzić do spłaty zobowiązania przez Skarb Państwa. Grabczuk zapewnił, że w tej sprawie trwają "bardzo zaawansowane rozmowy”. - Musieliśmy zawrzeć umowę, bo w sądzie byśmy sprawę z Zamoyskimi przegrali - powiedział marszałek.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
koles / 16 stycznia 2009 o 11:53
jak to jest ze majatki zdrajcow polski naleza sie ich potomkom i nikt nie domaga sie zadoscuczynienia za krzywdy ludzi ktorzy stacili zycie i zdrowie wznoszac te budowle?
Avatar
bwpo / 10 stycznia 2009 o 22:40
qa napisał:
No to wszystko jasne. Jak mój dziadek miał majątek, to w tym czasie twój zajmował się wyrzucaniem końskich gówien - rumaków, z którymi mój dziadek jeździł dorożką do teatru.
A co do majątków, to czy nie jest to dla ciebie kmiocie z plebsu dziwne, że znani towarzysze np. Tito czy Ceausescu również dorobili się majątku? Zapewne ciężką pracą, a nie z "wyzysku biednych"? W Ameryce nigdy nie było komunizmu i jak wiadomo dziś żyją tam sami biedni ludzie. I wszyscy proszą o azyl na bogatej komunistycznej Kubie, gdzie nie ma wyzysku biednych ludzi.
A poza tym naucz się poprawnie pisać po polsku, matole oderwany od pługa.


qa, twój czas po prostu minął


qa, twój czas po prostu minął rozwiń
Avatar
qa / 10 stycznia 2009 o 19:03
TADO napisał:
Odpowiadam głupiemu palantowi. Gdyby nie komuna to pewnie byś dzisiaj pasał krowy na majątkach hrabioskich , chyba że należysz do tego klanu hrabiosko klerykalnego . Te wielkie majątki dorobili się na wyzysku biednych ludzi.


No to wszystko jasne. Jak mój dziadek miał majątek, to w tym czasie twój zajmował się wyrzucaniem końskich gówien - rumaków, z którymi mój dziadek jeździł dorożką do teatru.
A co do majątków, to czy nie jest to dla ciebie kmiocie z plebsu dziwne, że znani towarzysze np. Tito czy Ceausescu również dorobili się majątku? Zapewne ciężką pracą, a nie z "wyzysku biednych"? W Ameryce nigdy nie było komunizmu i jak wiadomo dziś żyją tam sami biedni ludzie. I wszyscy proszą o azyl na bogatej komunistycznej Kubie, gdzie nie ma wyzysku biednych ludzi.
A poza tym naucz się poprawnie pisać po polsku, matole oderwany od pługa.


No to wszystko jasne. Jak mój dziadek miał majątek, to w tym czasie twój zajmował się wyrzucaniem końskich gówien - rumaków, z którymi mój dziadek jeździł dorożką do teatru.
A co do majątków, to czy nie jest to dla ciebie kmiocie z plebsu dziwne, że znani towarzysze np. Tito czy Ceausescu również dorobili się majątku? Zapewne ciężką pracą, a nie z "wyzysku biednych"? W Ameryce nigdy nie było komunizmu i jak wiadomo dziś żyją tam sami biedni ludzie. I wszyscy proszą o azyl na bogatej komunistycznej ... rozwiń
Avatar
TADO / 9 stycznia 2009 o 22:36
Odpowiadam głupiemu palantowi. Gdyby nie komuna to pewnie byś dzisiaj pasał krowy na majątkach hrabioskich , chyba że należysz do tego klanu hrabiosko klerykalnego . Te wielkie majątki dorobili się na wyzysku biednych ludzi.
Avatar
qa / 9 stycznia 2009 o 15:47
krr napisał:
Zapłacicie Zamoyskim, zapłacicie ludziom którzy stracą na budowie lotniska i z pewnością jeszcze wielu innym. Przy takich mądrych politykach jacy są w Lublinie zapłacicie jeszcze wiele odszkodowań! A moja rada brzmi: PRZYZWYCZAJAJCIE SIĘ DO TEGO!!! - albo wynocha.


Palancie jeden, komuna UKRADŁA ludziom domy, majątki, ziemię. Ale przyszły czasy, że trzeba oddać. Dziwne to dla ciebie? Jesteś komuchem czy złodziejem? Bo tylko tacy są oburzeni zwrotem mienia skradzionego przez państwo za komuny albo skradzionego w ogóle.


Palancie jeden, komuna UKRADŁA ludziom domy, majątki, ziemię. Ale przyszły czasy, że trzeba oddać. Dziwne to dla ciebie? Jesteś komuchem czy złodziejem? Bo tylko tacy są oburzeni zwrotem mienia skradzionego przez państwo za komuny albo skradzionego w ogóle. rozwiń
Avatar
m6 / 31 grudnia 2008 o 13:06
meniena napisał:
a po co nowy urząd marszałkowski???Są ważniejsze inwestycje niż to!!!!A drogi???jak czytam takie rzeczy to aż mnie krew zalewa,my ludzie sie nie liczymy,liczy sie zeby urzędasom było wygodnie.Nasze lubelskie drogi proszą o pomstę do nieba,a im sie chce nowego gmachu:(I gdzie tu sprawiedliwość.Dopóki bedzie takie przyzwolenie społeczne to oni będą szastali naszymi pieniędzmi na prawo i na lewo.

po to że roczny czynsz za obecnie zajmowane budynki wynosi 2,5 mln zł, nie ma to jak mieć klapki na oczach i wąskie myślenie (

po to że roczny czynsz za obecnie zajmowane budynki wynosi 2,5 mln zł, nie ma to jak mieć klapki na oczach i wąskie myślenie ( rozwiń
Avatar
krr / 30 grudnia 2008 o 17:17
Zapłacicie Zamoyskim, zapłacicie ludziom którzy stracą na budowie lotniska i z pewnością jeszcze wielu innym. Przy takich mądrych politykach jacy są w Lublinie zapłacicie jeszcze wiele odszkodowań! A moja rada brzmi: PRZYZWYCZAJAJCIE SIĘ DO TEGO!!! - albo wynocha.
Avatar
Orzel / 29 grudnia 2008 o 22:01
Orzel napisał:
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła,
ogonek sobie sparzyła...
Temu dała na miseczkę,
temu dała na łyżeczkę,
temu, bo grzecznie prosił,
temu, bo wodę nosił,
a temu najmniejszemu nic nie dała,
tylko ogonkiem zamieszała,
i frrrr... poleciała
i TU się schowała!

Gdzie sie pochowaja nasi spece od dywersyfikacji inwestycji regionalnych - w parlamencie, spolkach komunalnych czy po raz pierwszy od 1989 na smietniku historii i polityki?
"Zbyt duże rozdrobnienie powoduje, że mamy wszystkiego po trochę, czyli ZOO, jak mówi Warren Buffett."
Dywersyfikacja wydatkow inwestycyjnych w czasie kiedypowstaje gospodarcze tsunami moze skonczyc sie tylko i wylacznie rozciagnieciem cyklu inwestycyjnego. Jeszcze im malo 40 lat "teatru w budowie" i 10 lat w budowie PLL?
Sprawa "Zamojskich" ktora powinna byc zalatwiona juz dawno i z puli srodkow skarbu panstwa nie powinna w zadnym wypadku obciazac budzetu wojewodztwa podobnie zreszta jak nie obciazal budzetu lokalnego zwrot majatku zydom czy tez KK.
"Rekompensaty za żydowskie mienie zostaną wypłacone szybko i sprawnie – zapewnił polski premier Donald Tusk" - co stoi na przeszkodzie zeby to samo zrobic w stosunku do polskich obywateli?


Zapomnialem dodac, ze historycznie rzecz biorac jednoglosnosc zawsze konczyla sie bieda dla podatnikow i wysokimi emeryturami dla "jednomyslnych".
Ani jeden "sprawiedliwy" sie nie znalazl podczas tego budzetowego glosowania-ani jeden...
Czyzby racje mial Andrzej Gwiazda, ze juz na etapie kandydatów nie ma przypadkowych kandydatur?


Zapomnialem dodac, ze historycznie rzecz biorac jednoglosnosc zawsze konczyla sie bieda dla podatnikow i wysokimi emeryturami dla "jednomyslnych".
Ani jeden "sprawiedliwy" sie nie znalazl podczas tego budzetowego glosowania-ani jeden...
Czyzby racje mial Andrzej Gwiazda, ze juz na etapie kandydatów nie ma przypadkowych kandydatur? rozwiń
Avatar
Orzel / 29 grudnia 2008 o 21:53
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła,
ogonek sobie sparzyła...
Temu dała na miseczkę,
temu dała na łyżeczkę,
temu, bo grzecznie prosił,
temu, bo wodę nosił,
a temu najmniejszemu nic nie dała,
tylko ogonkiem zamieszała,
i frrrr... poleciała
i TU się schowała!

Gdzie sie pochowaja nasi spece od dywersyfikacji inwestycji regionalnych - w parlamencie, spolkach komunalnych czy po raz pierwszy od 1989 na smietniku historii i polityki?
"Zbyt duże rozdrobnienie powoduje, że mamy wszystkiego po trochę, czyli ZOO, jak mówi Warren Buffett."
Dywersyfikacja wydatkow inwestycyjnych w czasie kiedypowstaje gospodarcze tsunami moze skonczyc sie tylko i wylacznie rozciagnieciem cyklu inwestycyjnego. Jeszcze im malo 40 lat "teatru w budowie" i 10 lat w budowie PLL?
Sprawa "Zamojskich" ktora powinna byc zalatwiona juz dawno i z puli srodkow skarbu panstwa nie powinna w zadnym wypadku obciazac budzetu wojewodztwa podobnie zreszta jak nie obciazal budzetu lokalnego zwrot majatku zydom czy tez KK.
"Rekompensaty za żydowskie mienie zostaną wypłacone szybko i sprawnie – zapewnił polski premier Donald Tusk" - co stoi na przeszkodzie zeby to samo zrobic w stosunku do polskich obywateli?
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła,
ogonek sobie sparzyła...
Temu dała na miseczkę,
temu dała na łyżeczkę,
temu, bo grzecznie prosił,
temu, bo wodę nosił,
a temu najmniejszemu nic nie dała,
tylko ogonkiem zamieszała,
i frrrr... poleciała
i TU się schowała!

Gdzie sie pochowaja nasi spece od dywersyfikacji inwestycji regionalnych - w parlamencie, spolkach komunalnych czy po raz pierwszy od 1989 na smietniku historii i polityki?
"Zbyt duże rozdrobnienie powoduje, że ma... rozwiń
Avatar
~Jarek~ / 29 grudnia 2008 o 21:19
meniena napisał:
a po co nowy urząd marszałkowski???Są ważniejsze inwestycje niż to!!!!A drogi???jak czytam takie rzeczy to aż mnie krew zalewa,my ludzie sie nie liczymy,liczy sie zeby urzędasom było wygodnie.Nasze lubelskie drogi proszą o pomstę do nieba,a im sie chce nowego gmachu:(I gdzie tu sprawiedliwość.Dopóki bedzie takie przyzwolenie społeczne to oni będą szastali naszymi pieniędzmi na prawo i na lewo.

Spokojnie, mamy teraz specjalistów od dróg z najlepszymi kwalifikacjami! Teraz drogi będą budowły sie same i za darmo!

Spokojnie, mamy teraz specjalistów od dróg z najlepszymi kwalifikacjami! Teraz drogi będą budowły sie same i za darmo! rozwiń
Avatar
koles / 16 stycznia 2009 o 11:53
jak to jest ze majatki zdrajcow polski naleza sie ich potomkom i nikt nie domaga sie zadoscuczynienia za krzywdy ludzi ktorzy stacili zycie i zdrowie wznoszac te budowle?
Avatar
bwpo / 10 stycznia 2009 o 22:40
qa napisał:
No to wszystko jasne. Jak mój dziadek miał majątek, to w tym czasie twój zajmował się wyrzucaniem końskich gówien - rumaków, z którymi mój dziadek jeździł dorożką do teatru.
A co do majątków, to czy nie jest to dla ciebie kmiocie z plebsu dziwne, że znani towarzysze np. Tito czy Ceausescu również dorobili się majątku? Zapewne ciężką pracą, a nie z "wyzysku biednych"? W Ameryce nigdy nie było komunizmu i jak wiadomo dziś żyją tam sami biedni ludzie. I wszyscy proszą o azyl na bogatej komunistycznej Kubie, gdzie nie ma wyzysku biednych ludzi.
A poza tym naucz się poprawnie pisać po polsku, matole oderwany od pługa.


qa, twój czas po prostu minął


qa, twój czas po prostu minął rozwiń
Avatar
qa / 10 stycznia 2009 o 19:03
TADO napisał:
Odpowiadam głupiemu palantowi. Gdyby nie komuna to pewnie byś dzisiaj pasał krowy na majątkach hrabioskich , chyba że należysz do tego klanu hrabiosko klerykalnego . Te wielkie majątki dorobili się na wyzysku biednych ludzi.


No to wszystko jasne. Jak mój dziadek miał majątek, to w tym czasie twój zajmował się wyrzucaniem końskich gówien - rumaków, z którymi mój dziadek jeździł dorożką do teatru.
A co do majątków, to czy nie jest to dla ciebie kmiocie z plebsu dziwne, że znani towarzysze np. Tito czy Ceausescu również dorobili się majątku? Zapewne ciężką pracą, a nie z "wyzysku biednych"? W Ameryce nigdy nie było komunizmu i jak wiadomo dziś żyją tam sami biedni ludzie. I wszyscy proszą o azyl na bogatej komunistycznej Kubie, gdzie nie ma wyzysku biednych ludzi.
A poza tym naucz się poprawnie pisać po polsku, matole oderwany od pługa.


No to wszystko jasne. Jak mój dziadek miał majątek, to w tym czasie twój zajmował się wyrzucaniem końskich gówien - rumaków, z którymi mój dziadek jeździł dorożką do teatru.
A co do majątków, to czy nie jest to dla ciebie kmiocie z plebsu dziwne, że znani towarzysze np. Tito czy Ceausescu również dorobili się majątku? Zapewne ciężką pracą, a nie z "wyzysku biednych"? W Ameryce nigdy nie było komunizmu i jak wiadomo dziś żyją tam sami biedni ludzie. I wszyscy proszą o azyl na bogatej komunistycznej ... rozwiń
Avatar
TADO / 9 stycznia 2009 o 22:36
Odpowiadam głupiemu palantowi. Gdyby nie komuna to pewnie byś dzisiaj pasał krowy na majątkach hrabioskich , chyba że należysz do tego klanu hrabiosko klerykalnego . Te wielkie majątki dorobili się na wyzysku biednych ludzi.
Avatar
qa / 9 stycznia 2009 o 15:47
krr napisał:
Zapłacicie Zamoyskim, zapłacicie ludziom którzy stracą na budowie lotniska i z pewnością jeszcze wielu innym. Przy takich mądrych politykach jacy są w Lublinie zapłacicie jeszcze wiele odszkodowań! A moja rada brzmi: PRZYZWYCZAJAJCIE SIĘ DO TEGO!!! - albo wynocha.


Palancie jeden, komuna UKRADŁA ludziom domy, majątki, ziemię. Ale przyszły czasy, że trzeba oddać. Dziwne to dla ciebie? Jesteś komuchem czy złodziejem? Bo tylko tacy są oburzeni zwrotem mienia skradzionego przez państwo za komuny albo skradzionego w ogóle.


Palancie jeden, komuna UKRADŁA ludziom domy, majątki, ziemię. Ale przyszły czasy, że trzeba oddać. Dziwne to dla ciebie? Jesteś komuchem czy złodziejem? Bo tylko tacy są oburzeni zwrotem mienia skradzionego przez państwo za komuny albo skradzionego w ogóle. rozwiń
Avatar
m6 / 31 grudnia 2008 o 13:06
meniena napisał:
a po co nowy urząd marszałkowski???Są ważniejsze inwestycje niż to!!!!A drogi???jak czytam takie rzeczy to aż mnie krew zalewa,my ludzie sie nie liczymy,liczy sie zeby urzędasom było wygodnie.Nasze lubelskie drogi proszą o pomstę do nieba,a im sie chce nowego gmachu:(I gdzie tu sprawiedliwość.Dopóki bedzie takie przyzwolenie społeczne to oni będą szastali naszymi pieniędzmi na prawo i na lewo.

po to że roczny czynsz za obecnie zajmowane budynki wynosi 2,5 mln zł, nie ma to jak mieć klapki na oczach i wąskie myślenie (

po to że roczny czynsz za obecnie zajmowane budynki wynosi 2,5 mln zł, nie ma to jak mieć klapki na oczach i wąskie myślenie ( rozwiń
Avatar
krr / 30 grudnia 2008 o 17:17
Zapłacicie Zamoyskim, zapłacicie ludziom którzy stracą na budowie lotniska i z pewnością jeszcze wielu innym. Przy takich mądrych politykach jacy są w Lublinie zapłacicie jeszcze wiele odszkodowań! A moja rada brzmi: PRZYZWYCZAJAJCIE SIĘ DO TEGO!!! - albo wynocha.
Avatar
Orzel / 29 grudnia 2008 o 22:01
Orzel napisał:
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła,
ogonek sobie sparzyła...
Temu dała na miseczkę,
temu dała na łyżeczkę,
temu, bo grzecznie prosił,
temu, bo wodę nosił,
a temu najmniejszemu nic nie dała,
tylko ogonkiem zamieszała,
i frrrr... poleciała
i TU się schowała!

Gdzie sie pochowaja nasi spece od dywersyfikacji inwestycji regionalnych - w parlamencie, spolkach komunalnych czy po raz pierwszy od 1989 na smietniku historii i polityki?
"Zbyt duże rozdrobnienie powoduje, że mamy wszystkiego po trochę, czyli ZOO, jak mówi Warren Buffett."
Dywersyfikacja wydatkow inwestycyjnych w czasie kiedypowstaje gospodarcze tsunami moze skonczyc sie tylko i wylacznie rozciagnieciem cyklu inwestycyjnego. Jeszcze im malo 40 lat "teatru w budowie" i 10 lat w budowie PLL?
Sprawa "Zamojskich" ktora powinna byc zalatwiona juz dawno i z puli srodkow skarbu panstwa nie powinna w zadnym wypadku obciazac budzetu wojewodztwa podobnie zreszta jak nie obciazal budzetu lokalnego zwrot majatku zydom czy tez KK.
"Rekompensaty za żydowskie mienie zostaną wypłacone szybko i sprawnie – zapewnił polski premier Donald Tusk" - co stoi na przeszkodzie zeby to samo zrobic w stosunku do polskich obywateli?


Zapomnialem dodac, ze historycznie rzecz biorac jednoglosnosc zawsze konczyla sie bieda dla podatnikow i wysokimi emeryturami dla "jednomyslnych".
Ani jeden "sprawiedliwy" sie nie znalazl podczas tego budzetowego glosowania-ani jeden...
Czyzby racje mial Andrzej Gwiazda, ze juz na etapie kandydatów nie ma przypadkowych kandydatur?


Zapomnialem dodac, ze historycznie rzecz biorac jednoglosnosc zawsze konczyla sie bieda dla podatnikow i wysokimi emeryturami dla "jednomyslnych".
Ani jeden "sprawiedliwy" sie nie znalazl podczas tego budzetowego glosowania-ani jeden...
Czyzby racje mial Andrzej Gwiazda, ze juz na etapie kandydatów nie ma przypadkowych kandydatur? rozwiń
Avatar
Orzel / 29 grudnia 2008 o 21:53
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła,
ogonek sobie sparzyła...
Temu dała na miseczkę,
temu dała na łyżeczkę,
temu, bo grzecznie prosił,
temu, bo wodę nosił,
a temu najmniejszemu nic nie dała,
tylko ogonkiem zamieszała,
i frrrr... poleciała
i TU się schowała!

Gdzie sie pochowaja nasi spece od dywersyfikacji inwestycji regionalnych - w parlamencie, spolkach komunalnych czy po raz pierwszy od 1989 na smietniku historii i polityki?
"Zbyt duże rozdrobnienie powoduje, że mamy wszystkiego po trochę, czyli ZOO, jak mówi Warren Buffett."
Dywersyfikacja wydatkow inwestycyjnych w czasie kiedypowstaje gospodarcze tsunami moze skonczyc sie tylko i wylacznie rozciagnieciem cyklu inwestycyjnego. Jeszcze im malo 40 lat "teatru w budowie" i 10 lat w budowie PLL?
Sprawa "Zamojskich" ktora powinna byc zalatwiona juz dawno i z puli srodkow skarbu panstwa nie powinna w zadnym wypadku obciazac budzetu wojewodztwa podobnie zreszta jak nie obciazal budzetu lokalnego zwrot majatku zydom czy tez KK.
"Rekompensaty za żydowskie mienie zostaną wypłacone szybko i sprawnie – zapewnił polski premier Donald Tusk" - co stoi na przeszkodzie zeby to samo zrobic w stosunku do polskich obywateli?
Tu, tu sroczka kaszkę warzyła,
ogonek sobie sparzyła...
Temu dała na miseczkę,
temu dała na łyżeczkę,
temu, bo grzecznie prosił,
temu, bo wodę nosił,
a temu najmniejszemu nic nie dała,
tylko ogonkiem zamieszała,
i frrrr... poleciała
i TU się schowała!

Gdzie sie pochowaja nasi spece od dywersyfikacji inwestycji regionalnych - w parlamencie, spolkach komunalnych czy po raz pierwszy od 1989 na smietniku historii i polityki?
"Zbyt duże rozdrobnienie powoduje, że ma... rozwiń
Avatar
~Jarek~ / 29 grudnia 2008 o 21:19
meniena napisał:
a po co nowy urząd marszałkowski???Są ważniejsze inwestycje niż to!!!!A drogi???jak czytam takie rzeczy to aż mnie krew zalewa,my ludzie sie nie liczymy,liczy sie zeby urzędasom było wygodnie.Nasze lubelskie drogi proszą o pomstę do nieba,a im sie chce nowego gmachu:(I gdzie tu sprawiedliwość.Dopóki bedzie takie przyzwolenie społeczne to oni będą szastali naszymi pieniędzmi na prawo i na lewo.

Spokojnie, mamy teraz specjalistów od dróg z najlepszymi kwalifikacjami! Teraz drogi będą budowły sie same i za darmo!

Spokojnie, mamy teraz specjalistów od dróg z najlepszymi kwalifikacjami! Teraz drogi będą budowły sie same i za darmo! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 21 9

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 10 2

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 5 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 3

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 31 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!