środa, 24 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Mustang do sprzedaży

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lutego 2008, 19:19
Autor: Paweł Puzio

Urząd Miasta Łęczna chce się pozbyć ruin po dawnym zajeździe. W marcu ogłosi przetarg. Cena wywoławcza - 650 tysięcy złotych.

Decyzja już zapadła. Gmina Łęczna chce się pozbyć 1,73-hektarowej działki, na której stoją ruiny byłego zajazdu. Są już trzy firmy chętne do zakupu nieruchomości.
- Już ukazały się ogłoszenia, o tym że "Mustang” jest szykowany do sprzedaży. Po świętach wielkanocnych rozpiszemy przetarg na sprzedaż nieruchomości za 650 tys. zł. To niej, jest zbyt wiele, ale tę kwotę pomniejszono o koszty rozbiórki ruiny - mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej.

Gra idzie bynajmniej nie o zgliszcza po "Mustangu”, ale o działkę położoną tuż przy Starym Mieście. Jest to jedna z najładniejszych działek w Łęcznej. - Można na tej posesji wybudować nieruchomość z przeznaczeniem na hotel, gastronomię, oświatę czy szeroko pojęte usługi. Może też tu powstać sklep, ale w powiązaniu z działalnością przewidzianą dla tego miejsca w planie zagospodarowania przestrzennego, czyli usługi, hotelarstwo, gastronomia - dodaje burmistrz Kowalski.

"Mustang” od 9 lat jest obciążeniem dla gminy. Po pożarze w 1999 r. kilka razy próbowano odbudować obiekt. Gmina chciała postawić nowy budynek, niestety, konserwator zażądał odbudowy w pierwotnej formie, co kosztowałoby kilka milionów złotych. - Na to nas nie stać. Zrobiliśmy kosztorys rozbiórki "Mustanga”, który opiewa na kwotę 640 tys. zł. Kilka firm chciało się podjąć rozbiórki. Zrezygnowali, jak się dowiedzieli, że trzeba wywieźć 4 tys. ton gruzu.

Wiosną ubiegłego roku firma "Parko” musiała rozebrać 1/5 budynku, bo runął komin i część stropu. Roboty musiały być wykonane ze względów bezpieczeństwa. Gmina na ten cel wyłożyła 50 tys. zł.

- "Mustang” nadaje się tylko do rozbiórki. Zachętą dla potencjalnego kupca jest piękna i duża działka - dodaje burmistrz Kowalski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!