niedziela, 24 maja 2015 r.

Długi weekend na lubelskich drogach. 60 wypadków i 274 pijanych kierowców

Dodano: 6 maja 2012, 13:52
Autor: łm, KWP
Wypadek w miejscowości Krzywostok (pow. zamojski). W piątek zderzyły się tam dwa samochody osobowe.
Wypadek w miejscowości Krzywostok (pow. zamojski). W piątek zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

Od piątku 27 kwietnia do 5 maja lubelscy policjanci zatrzymali 274 pijanych kierowców. Doszło do 60 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a 73 odniosły obrażenia - informuje podkom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Tylko w sobotę w woj. lubelskim doszło do trzech wypadków, w których ranne zostały trzy osoby.

Około godz. 13 w Zamościu przy ul. Peowiaków, kierujący volkswagenem najechał na pieszą przechodzącą przez przejście. 55–latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. 25-letni kierowca auta był trzeźwy.

Do kolejnego zdarzenia doszło kilka minut po godz. 17 w miejscowości Strzakły w powiecie bialskim. 19-letni rowerzysta ręką przytrzymywał się samochodu osobowego, który go ciągnął. W pewnym momencie 19-latek stracił panowanie i przewrócił się. Okazało się, że miał 1,1 promila.

Natomiast około godz. 16:30 doszło do wypadku w miejscowości Lipniak w powiecie radzyńskim. Kierująca VW transporterem, prawdopodobnie wymijając sarny, które wybiegły na drogę, straciła panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał dom rowu i dachował. Kobieta jest w szpitalu.

Policja apeluje o rozwagę na drodze: - Do wypadków najczęściej dochodzi z powodu nadmiernej prędkości i brawury za kierownicą, nieprawidłowego wykonywania manewrów drogowych i nieprzestrzegania zasad ustępowania pierwszeństwa przejazdu dodaje Renata Laszczka-Rusek.
Czytaj więcej o:
0 komentarzy
Skomentuj
Na czas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość
komentowania na naszym forum. Zapraszamy do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.
Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje