czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Na lubelskich drogach bezpieczniej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 września 2003, 10:04

Najwięcej kolizji*<br />
<br />
Pow. lubelski - 4231<br />
Pow. bialski - 965<br />
Pow. zamojski - 843<br />
Pow. chełmski -
Najwięcej kolizji*

Pow. lubelski - 4231
Pow. bialski - 965
Pow. zamojski - 843
Pow. chełmski -

Od początku roku zmniejszyła się liczba wypadków drogowych na Lubelszczyźnie. To dobra wiadomość. Zła - było więcej kolizji niż przed rokiem.
Do końca sierpnia w naszym regionie w 1636 wypadkach zginęło 188 osób, a 2131 zostało rannych. - W ubiegłym roku było gorzej - mówi Ewa Górniak z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie. - Ofiar śmiertelnych było o 16 więcej, rannych o ponad 500.
Według policji poprawa bezpieczeństwa to zasługa nie tylko akcji prowadzonych przez funkcjonariuszy; pomogły również liczne apele. Także w mediach. - Do ideału jeszcze daleko - mówi E. Górniak. - Należy jednak się cieszyć, że kierujący i piesi wzięli sobie do serca nasze prośby o ostrożność na drogach.
Policyjna statystyka może się jednak wkrótce zmienić. - Zbliża się okres jesienno-zimowy - ostrzega podkom. Sławomir Grześ z lubelskiej drogówki. - Dni są krótsze. Coraz częściej pogoda nie będzie sprzyjać zarówno pieszym, jak i kierowcom.
Statystyczny sprawca wypadku na Lubelszczyźnie to kierowca. W czterech przypadkach na pięć to on doprowadza do zdarzenia. Powoduje go w zdecydowanej większości na terenie zabudowanym i na prostym odcinku drogi. Jedzie za szybko lub nie udziela pierwszeństwa przejazdu.
Wypadki powodują też nieletni. Z ich winy doszło w tym okresie do 133 wypadków. Czwórka dzieci zginęła, a 292 doznało obrażeń. - Apeluję do rodziców o zwracanie szczególnej uwagi na dzieci - mówi E. Górniak. - Tych tragedii można było uniknąć. Nie pozwólmy im bawić się w pobliżu jezdni. Zwróćmy uwagę, czy ich ubiory mają elementy odblaskowe. Wiele osób jeździ do szkoły rowerem, wracając wieczorem. Zadbajmy o oświetlenie.
Policja zapowiada, że nadal będzie bezwzględna wobec pijanych kierowców. W ostatnią sobotę funkcjonariusze zatrzymali 105 nietrzeźwych kierujących. - Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie wyłapać wszystkich nietrzeźwych, ale nie będą mieli łatwego życia - zapowiada E. Górniak. - W ubiegłym roku złapaliśmy 16 tys. nietrzeźwych. To krajowy rekord. Z jednej strony świadczy to o naszej skuteczności, ale z drugiej o głupocie tych, którzy decydują się na jazdę po kilku głębszych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!