Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 marca 2016 r.
9:11

Nacisk na patriotyzm i kształtowanie tożsamości narodowej. Co się zmieni w eduakcji?

0 95 A A
Niektórzy pomysły polskiego rządu nazywają "zamachem na edukację"
Niektórzy pomysły polskiego rządu nazywają "zamachem na edukację"

- W lipcu i sierpniu pokażemy założenia zmian ustawy o systemie oświaty - zapowiedziała w Lublinie Anna Zalewska, minister edukacji narodowej. Informacja, która najprawdopodobniej miała uspokoić nastroje wywołała odwrotny efekt. Coraz więcej nauczycieli, ale i rodziców zastanawia się „Co z tą edukacją?”

Zmiany dotyczyć mają miedzy innymi podstaw programowych i wychowawczych, podręczników oraz zasad funkcjonowania systemu edukacji.

Nacisk postawiony ma być na rozwijanie kompetencji związanych z nauką języka polskiego (literatury i kultury) oraz historii, która ma zgodnie z założeniami kształtować patriotyzm, poczucie tożsamości narodowej i świadomości własnego pochodzenia...

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 95

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
forum.janowlubelski.net / 24 marca 2016 o 23:48

Kiedyś słyszałem takie stwierdzenie.

Cyt. Patriota to dla polityka pożyteczny idiota.

I jak się tak nad tym głębiej  zastanowić to można na wiele wydarzeń historycznych spojrzeć od zupełnie innej strony

Pewnie jesteś zwolnionym dyrem stadniny?  masz racje bo patriota nie pozwoli Polski ośmieszać i z niej ostatnia koszulę zdzierać. Jak możliwe było przy takich geniuszach stadniniowych i ekonomicznych dać firmie organizujacej aukcje wiecej niż sami zarabialiście? ....Rozumiem , to nie wasze, to państwowe...Na razie patrzę na zmiany i się cieszę że blady strach padł na tych co jeszcze przed paroma miesiacami zapłacić rachunek w restauracji to wkladał banknot pomiedzy palce stopy i się cieszył jak kelnerka zażenowana nie wiedziała jak się zachować, wszak tam też byli nie tylko swojacy, ale też ludzie z niemiec i francji. Jak takieś coś zobaczył krajanie to to są dyrektorzy czy tylko po prostu bydło?

Miły forumowiczu.

Zauważyłem że pomyliły ci się Janowy ,nie potrafisz  też czytać ze zrozumieniem prezentowanego na forum tekstu.

Jeśli więc geografia regionu jest ci obca to informuje cię że w Janowie Lubelskim nie istnieje stadnina koni ,a w związku z tym ja nie jestem żadnym zwolnionym dyrektorem czegokolwiek ,

Tak więc swoje frustracje i poszukiwanie bydła proszę skierować w inne bliższe sobie  rejony.

A co do cytatu Cyt. Patriota to dla polityka pożyteczny idiota.

To chodzi w nim o wykorzystywanie  patriotów przez polityków i manipulację propagandową w celu zbicia kapitału politycznego i przejęcia władzy.

Miły forumowiczu.

Zauważyłem że pomyliły ci się Janowy ,nie potrafisz  też czytać ze zrozumieniem prezentowanego na forum tekstu.

Jeśli więc geografia regionu jest ci obca to informuje cię że w Janowie Lubelskim nie istnieje stadnina koni ,a w związku z tym ja nie jestem żadnym zwolnionym dyrektorem czegokolwiek ,

Tak więc swoje frustracje i poszukiwanie bydła proszę skierować w inne bliższe sobie  rejony.

A co do cytatu Cyt. Patriota to dla polityka pożyteczny idiota.

To chodzi w nim o wykor... rozwiń

Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 22:05
Zdjęcie do artykułu ilustruje istotę problemu - krzyż na honorowym, centralnym miejscu a godło Polski z boku. Są sale gdzie o godle zapominają zupełnie, wisi za mapą albo tablicą multimedialną. Szkła podstawowa nr. 21 - w holu szkoły, gdzie są prowadzone np. głosowania wyborcze, wisi krzyż wysoki metr... a godła brak. Rekolekcje to 3 dni bez lekcji. Ludzie pozwalają prać mózgi swoim dzieciom.
Avatar
Polonus / 24 marca 2016 o 18:18

musimy bronic sytemu cywilizacji łacińskiej

Masz rację , zobacz na zamachy w Belgii Paryżu czy Londynie, nie robią to jakieś grupki nowo przybyłych emigrantów, ale tutaj w Europie urodzeni, dobrze zarabiajacy, pracujacy nawet w Elektrowni Atomowej i co? Ano nic, dla muslema wszyscy inni sa gorsi od zwierzat. I tym matołom "naszym róbta co chceta" staje na przeciw wezwanie jakie nie są sobie nawet w snach wyobrazić, jak opisują dziewczyny tz żony dla IS bojownika, to same się podpalaja i kaleczą by być brzydkimi bo tych tortur i upodlenia psychicznego nie wytrzymują. A co myśmy wychować chcieli ? Czytając "wychowawczynię" byłem zdziwoiny czy ona wie w jakim świecie żyje, że ta fala zbliża się do Polski i ona nie jest do tego przygotowana. Ratunek to własnie wiara i wspólna kultura. Bez niej jesteśmy tylko dmuchawcem na wietrze. Wszystkich zdrajców z KOD, swetru-Petru powinno się albo wysłać na banicję, albo pozadzić do szkolnej ławki i ich polskosci nauczyć.

Masz rację , zobacz na zamachy w Belgii Paryżu czy Londynie, nie robią to jakieś grupki nowo przybyłych emigrantów, ale tutaj w Europie urodzeni, dobrze zarabiajacy, pracujacy nawet w Elektrowni Atomowej i co? Ano nic, dla muslema wszyscy inni sa gorsi od zwierzat. I tym matołom "naszym róbta co chceta" staje na przeciw wezwanie jakie nie są sobie nawet w snach wyobrazić, jak opisują dziewczyny tz żony dla IS bojownika, to same się podpalaja i kaleczą by być brzydkimi bo tych tortur i upodlenia psychicznego nie wytrzymują. A... rozwiń

Avatar
Polonus / 24 marca 2016 o 18:09

To ważne aby w polskiej szkole były wyraźnie eksponowane wartości kultury polskiej i patriotyzmu

Tak , wogóle należy zacząć młodzież WYCHOWYWAĆ, bo "róbta co cheta" z nich nam kaleki porobiła. Ale mamy piekną i mądrą młodzież, widać to juz po tradycyjnych klubach i zrzeszeniach historycznych. Aż się serce raduje gdy widzi się młodych ludzi idacych z dumą na Marszach Niepodległosci, tego oficjalne media nie pokazywały....

Avatar
Polonus / 24 marca 2016 o 18:02

Kiedyś słyszałem takie stwierdzenie.

Cyt. Patriota to dla polityka pożyteczny idiota.

I jak się tak nad tym głębiej  zastanowić to można na wiele wydarzeń historycznych spojrzeć od zupełnie innej strony

Pewnie jesteś zwolnionym dyrem stadniny?  masz racje bo patriota nie pozwoli Polski ośmieszać i z niej ostatnia koszulę zdzierać. Jak możliwe było przy takich geniuszach stadniniowych i ekonomicznych dać firmie organizujacej aukcje wiecej niż sami zarabialiście? ....Rozumiem , to nie wasze, to państwowe...Na razie patrzę na zmiany i się cieszę że blady strach padł na tych co jeszcze przed paroma miesiacami zapłacić rachunek w restauracji to wkladał banknot pomiedzy palce stopy i się cieszył jak kelnerka zażenowana nie wiedziała jak się zachować, wszak tam też byli nie tylko swojacy, ale też ludzie z niemiec i francji. Jak takieś coś zobaczył krajanie to to są dyrektorzy czy tylko po prostu bydło?

Pewnie jesteś zwolnionym dyrem stadniny?  masz racje bo patriota nie pozwoli Polski ośmieszać i z niej ostatnia koszulę zdzierać. Jak możliwe było przy takich geniuszach stadniniowych i ekonomicznych dać firmie organizujacej aukcje wiecej niż sami zarabialiście? ....Rozumiem , to nie wasze, to państwowe...Na razie patrzę na zmiany i się cieszę że blady strach padł na tych co jeszcze przed paroma miesiacami zapłacić rachunek w restauracji to wkladał banknot pomiedzy palce stopy i się cieszył jak kelnerka zażenowana nie w... rozwiń

Avatar
Polonus / 24 marca 2016 o 17:55

<<Coraz więcej nauczycieli, ale i rodziców zastanawia się „Co z tą edukacją?”>> - to raczej coraz więcej lewackich gazetek zastanawia się "Co to jeszcze wypisywać żeby napuścić ludzi na rząd, który wreszcie wprowadza w życie postawy propatriotyczne, kultywowanie polskiej tradycji i kultury?" Ciekawe czy te miernoty redaktorzyny pracujące w takich gazetkach każdorazowo dostają dyrektywy z zagranicy co i jak pisać żeby dokopać PiSowi, czy tez mają tak "ambitnych" przełożonych tu u siebie. Jak myślicie?

Dostają dostają, przeciez wystarczy tylko przeczytać do jakiego koncernu nalezy gazeta....W Polsce macie resztki , jakies 5-10%, 80 nalezy do niemców.

Dostają dostają, przeciez wystarczy tylko przeczytać do jakiego koncernu nalezy gazeta....W Polsce macie resztki , jakies 5-10%, 80 nalezy do niemców.

rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 17:23
Najważniejsze to likwidacja gimnazjów od września 2017 r. i wprowadzenie szkół 8 + 4
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 17:22
ja bym też postawił na dyscyplinę bo bachory nie maja o niej pojęcia
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 17:21
musimy bronic sytemu cywilizacji łacińskiej
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 17:21
To ważne aby w polskiej szkole były wyraźnie eksponowane wartości kultury polskiej i patriotyzmu
Avatar
forum.janowlubelski.net / 24 marca 2016 o 23:48

Kiedyś słyszałem takie stwierdzenie.

Cyt. Patriota to dla polityka pożyteczny idiota.

I jak się tak nad tym głębiej  zastanowić to można na wiele wydarzeń historycznych spojrzeć od zupełnie innej strony

Pewnie jesteś zwolnionym dyrem stadniny?  masz racje bo patriota nie pozwoli Polski ośmieszać i z niej ostatnia koszulę zdzierać. Jak możliwe było przy takich geniuszach stadniniowych i ekonomicznych dać firmie organizujacej aukcje wiecej niż sami zarabialiście? ....Rozumiem , to nie wasze, to państwowe...Na razie patrzę na zmiany i się cieszę że blady strach padł na tych co jeszcze przed paroma miesiacami zapłacić rachunek w restauracji to wkladał banknot pomiedzy palce stopy i się cieszył jak kelnerka zażenowana nie wiedziała jak się zachować, wszak tam też byli nie tylko swojacy, ale też ludzie z niemiec i francji. Jak takieś coś zobaczył krajanie to to są dyrektorzy czy tylko po prostu bydło?

Miły forumowiczu.

Zauważyłem że pomyliły ci się Janowy ,nie potrafisz  też czytać ze zrozumieniem prezentowanego na forum tekstu.

Jeśli więc geografia regionu jest ci obca to informuje cię że w Janowie Lubelskim nie istnieje stadnina koni ,a w związku z tym ja nie jestem żadnym zwolnionym dyrektorem czegokolwiek ,

Tak więc swoje frustracje i poszukiwanie bydła proszę skierować w inne bliższe sobie  rejony.

A co do cytatu Cyt. Patriota to dla polityka pożyteczny idiota.

To chodzi w nim o wykorzystywanie  patriotów przez polityków i manipulację propagandową w celu zbicia kapitału politycznego i przejęcia władzy.

Miły forumowiczu.

Zauważyłem że pomyliły ci się Janowy ,nie potrafisz  też czytać ze zrozumieniem prezentowanego na forum tekstu.

Jeśli więc geografia regionu jest ci obca to informuje cię że w Janowie Lubelskim nie istnieje stadnina koni ,a w związku z tym ja nie jestem żadnym zwolnionym dyrektorem czegokolwiek ,

Tak więc swoje frustracje i poszukiwanie bydła proszę skierować w inne bliższe sobie  rejony.

A co do cytatu Cyt. Patriota to dla polityka pożyteczny idiota.

To chodzi w nim o wykor... rozwiń

Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 22:05
Zdjęcie do artykułu ilustruje istotę problemu - krzyż na honorowym, centralnym miejscu a godło Polski z boku. Są sale gdzie o godle zapominają zupełnie, wisi za mapą albo tablicą multimedialną. Szkła podstawowa nr. 21 - w holu szkoły, gdzie są prowadzone np. głosowania wyborcze, wisi krzyż wysoki metr... a godła brak. Rekolekcje to 3 dni bez lekcji. Ludzie pozwalają prać mózgi swoim dzieciom.
Avatar
Polonus / 24 marca 2016 o 18:18

musimy bronic sytemu cywilizacji łacińskiej

Masz rację , zobacz na zamachy w Belgii Paryżu czy Londynie, nie robią to jakieś grupki nowo przybyłych emigrantów, ale tutaj w Europie urodzeni, dobrze zarabiajacy, pracujacy nawet w Elektrowni Atomowej i co? Ano nic, dla muslema wszyscy inni sa gorsi od zwierzat. I tym matołom "naszym róbta co chceta" staje na przeciw wezwanie jakie nie są sobie nawet w snach wyobrazić, jak opisują dziewczyny tz żony dla IS bojownika, to same się podpalaja i kaleczą by być brzydkimi bo tych tortur i upodlenia psychicznego nie wytrzymują. A co myśmy wychować chcieli ? Czytając "wychowawczynię" byłem zdziwoiny czy ona wie w jakim świecie żyje, że ta fala zbliża się do Polski i ona nie jest do tego przygotowana. Ratunek to własnie wiara i wspólna kultura. Bez niej jesteśmy tylko dmuchawcem na wietrze. Wszystkich zdrajców z KOD, swetru-Petru powinno się albo wysłać na banicję, albo pozadzić do szkolnej ławki i ich polskosci nauczyć.

Masz rację , zobacz na zamachy w Belgii Paryżu czy Londynie, nie robią to jakieś grupki nowo przybyłych emigrantów, ale tutaj w Europie urodzeni, dobrze zarabiajacy, pracujacy nawet w Elektrowni Atomowej i co? Ano nic, dla muslema wszyscy inni sa gorsi od zwierzat. I tym matołom "naszym róbta co chceta" staje na przeciw wezwanie jakie nie są sobie nawet w snach wyobrazić, jak opisują dziewczyny tz żony dla IS bojownika, to same się podpalaja i kaleczą by być brzydkimi bo tych tortur i upodlenia psychicznego nie wytrzymują. A... rozwiń

Avatar
Polonus / 24 marca 2016 o 18:09

To ważne aby w polskiej szkole były wyraźnie eksponowane wartości kultury polskiej i patriotyzmu

Tak , wogóle należy zacząć młodzież WYCHOWYWAĆ, bo "róbta co cheta" z nich nam kaleki porobiła. Ale mamy piekną i mądrą młodzież, widać to juz po tradycyjnych klubach i zrzeszeniach historycznych. Aż się serce raduje gdy widzi się młodych ludzi idacych z dumą na Marszach Niepodległosci, tego oficjalne media nie pokazywały....

Avatar
Polonus / 24 marca 2016 o 18:02

Kiedyś słyszałem takie stwierdzenie.

Cyt. Patriota to dla polityka pożyteczny idiota.

I jak się tak nad tym głębiej  zastanowić to można na wiele wydarzeń historycznych spojrzeć od zupełnie innej strony

Pewnie jesteś zwolnionym dyrem stadniny?  masz racje bo patriota nie pozwoli Polski ośmieszać i z niej ostatnia koszulę zdzierać. Jak możliwe było przy takich geniuszach stadniniowych i ekonomicznych dać firmie organizujacej aukcje wiecej niż sami zarabialiście? ....Rozumiem , to nie wasze, to państwowe...Na razie patrzę na zmiany i się cieszę że blady strach padł na tych co jeszcze przed paroma miesiacami zapłacić rachunek w restauracji to wkladał banknot pomiedzy palce stopy i się cieszył jak kelnerka zażenowana nie wiedziała jak się zachować, wszak tam też byli nie tylko swojacy, ale też ludzie z niemiec i francji. Jak takieś coś zobaczył krajanie to to są dyrektorzy czy tylko po prostu bydło?

Pewnie jesteś zwolnionym dyrem stadniny?  masz racje bo patriota nie pozwoli Polski ośmieszać i z niej ostatnia koszulę zdzierać. Jak możliwe było przy takich geniuszach stadniniowych i ekonomicznych dać firmie organizujacej aukcje wiecej niż sami zarabialiście? ....Rozumiem , to nie wasze, to państwowe...Na razie patrzę na zmiany i się cieszę że blady strach padł na tych co jeszcze przed paroma miesiacami zapłacić rachunek w restauracji to wkladał banknot pomiedzy palce stopy i się cieszył jak kelnerka zażenowana nie w... rozwiń

Avatar
Polonus / 24 marca 2016 o 17:55

<<Coraz więcej nauczycieli, ale i rodziców zastanawia się „Co z tą edukacją?”>> - to raczej coraz więcej lewackich gazetek zastanawia się "Co to jeszcze wypisywać żeby napuścić ludzi na rząd, który wreszcie wprowadza w życie postawy propatriotyczne, kultywowanie polskiej tradycji i kultury?" Ciekawe czy te miernoty redaktorzyny pracujące w takich gazetkach każdorazowo dostają dyrektywy z zagranicy co i jak pisać żeby dokopać PiSowi, czy tez mają tak "ambitnych" przełożonych tu u siebie. Jak myślicie?

Dostają dostają, przeciez wystarczy tylko przeczytać do jakiego koncernu nalezy gazeta....W Polsce macie resztki , jakies 5-10%, 80 nalezy do niemców.

Dostają dostają, przeciez wystarczy tylko przeczytać do jakiego koncernu nalezy gazeta....W Polsce macie resztki , jakies 5-10%, 80 nalezy do niemców.

rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 17:23
Najważniejsze to likwidacja gimnazjów od września 2017 r. i wprowadzenie szkół 8 + 4
Avatar