sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Nad jeziora na okrągło

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 listopada 2007, 18:08
Autor: Paweł Puzio

Do 30 czerwca przyszłego roku zniknie przestarzałe skrzyżowanie w Ludwinie. Urzędnicy twierdzą, że rondo rozładuje letnie korki, kierowcy wręcz odwrotnie.Chodzi i skrzyżowanie dróg w kierunku Zezulina i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego - obok posterunku policji. To tu ma powstać rondo.
- Dzięki temu powinno poprawić się bezpieczeństwo pieszych, bo w okolicach skrzyżowania blisko siebie jest kilka przejść - argumentuje Sławomir Czubacki, zastępca wójta gminy Ludwin. - Zdarzało się, że dochodziło do niebezpiecznych sytuacji, bo kierowcy nie przestrzegają ograniczeń prędkości. Nowe rondo ma uspokoić ruch przez Ludwin. Kolejna sprawa to rozładowanie korków w sezonie wakacyjnym. Dzięki temu, że powstanie rondo, kierowcy jadący od Zezulina będą mogli łatwiej włączyć się do ruchu
Gmina Ludwin - z własnej inicjatywy - wykonała projekt oraz wykupiła grunty pod budowę ronda. Z gminnej kasy wydano na ten cel 37 tys. zł - 25 tys. zł na projekt i 12 tys. zł na wykup ziemi.
Nie wszystkim pomysł budowy ronda podoba się.
- Takie rondo tylko spowoduje, że latem będą gigantyczne korki - mówi Aleksander Janiak z Łęcznej. - Proszę popatrzeć, co się dzieje w Kołbieli na trasie Lublin-Warszawa. Podobne cyrk będzie w Żyrzynie, gdzie też budują rondo - dodaje Janiak. - Nie wiem, czy nie lepiej było pomyśleć o innym rozwiązaniu, tak aby skrzyżowania było za lub przed Ludwinem. Moim zdaniem, rondo nie rozładuje w Ludwinie letnich korków.
Inwestycję chwalą jednak policjanci.
- Układ skrzyżowania w Ludwinie jest przestarzały. Rondo upłynni latem ruch oraz zwiększy bezpieczeństwo przejazdu przez Ludwin - mówi komisarz Mariusz Marzec, szef powiatowej drogówki w Łęcznej.
Bez względu na opinie drogowcy już wzięli się do pracy, bo do 30 czerwca przyszłego roku rondo musi być oddane do użytku. W związku z tym wczoraj w Ludwinie była przerwa w dostawie prądu, a niektóre telefony "ogłuchły” - Zaczęliśmy od przekładana kabli telefonicznych, energetycznych i innych sieci - usłyszeliśmy u wykonawcy inwestycji, czyli w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Lublinie. - Koszt budowy ronda to 800 tysięcy złotych - powiedzieli drogowcy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Podatnik
Łęcznianin
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Podatnik
Podatnik (9 listopada 2007 o 20:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy to kolejny szalony pomysł miescowych "rajców" ?Przecież w Ludwinie nawet podczas procesji w Boże Ciało można spokojnie przejechać. Rozsądniej ten 1 mln PLN wydać na poprawę jakości dróg i bezpieczeństwo dojazdudo i z Ludwina.
Rozwiń
Łęcznianin
Łęcznianin (8 listopada 2007 o 10:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może by tak wyremontować drogę prowadzącą nad jeziora łęczyńskie ?!?!?!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!