niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Najlepsi wychowawcy w regionie nagrodzeni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 czerwca 2009, 11:43

Chciałbym mieć takich wychowawców jak Wy, albo żeby moje dzieci miały takich - mówił wczoraj lubelski kurator oświaty do finalistów naszego plebiscytu na Wychowawcę Roku 2009. Wszyscy otrzymali w środę w kuratorium specjalne dyplomy.

Na ogłoszony przez nas konkurs przyszło ponad 1,3 tysiąca kuponów i SMS-ów. Zwyciężyła Alina Malik z I Społecznej Szkoły Podstawowej w Lublinie. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Janicka z I LO im. Ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach, a trzecie Arkadiusz Potocki z SP nr 3 im. Jana Brzechwy w Puławach.

W środę w lubelskim kuratorium oświaty spotkała się cała finałowa "10” plebiscytu.

- Jesteście najlepszymi z najlepszych - mówił do finalistów Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego. - Wasi uczniowie, ich rodzice i inni nauczyciele przysłali na nasz plebiscyt mnóstwo zgłoszeń. A Państwo znaleźliście się w najlepszej dziesiątce.

- To była pierwsza edycja konkursu, ale mam nadzieję, że będą kolejne - dodał kurator Krzysztof Babisz. - On pokazuje wspaniałą pracę nauczycieli - to, co w szkołach jest najlepsze.

Podobnie uważają sami pedagodzy. - Do tej pory nauczyciel mógł zostać nagrodzony za osiągnięcia uczniów w olimpiadach czy konkursach. Ale jeżeli ktoś trafił na "gorszą” klasę, o wyróżnieniach mógł zapomnieć - mówi Jadwiga Czerkas, dyrektor szkoły, w której pracuje nasza laureatka. - Tu jest inaczej. Każdy może zostać doceniony. Nieważne jakich ma uczniów, ważne jakim on jest wychowawcą.

- Trudno połączyć rolę wychowawcy i nauczyciela, bo oczekiwania młodzieży są różne. Czasami trzeba być dobrym i ciepłym, a czasami bardzo stanowczym - zauważa Agnieszka Janicka z I LO w Puławach, jedna z finalistek. A jej kolega z pracy, Zbigniew Charytanowicz, dodaje. - Czasami można pomyśleć, że współczesna młodzież to pokolenie e-maili i sms-ów, które nie potrafi mówić po polsku. Ale w wielu klasach, na tej pustyni oglądaczy seriali, trafiają się dzieci, które chcą coś zrobić.

- Idealny wychowawca to moim zdaniem to przyjaciel uczniów. Ktoś, kto jak w tytule serialu jest z nimi na dobre i na złe - podkreśla Wiejak. - Jeden z uczniów, zgłaszając swojego wychowawcę napisał w uzasadnieniu, że jest dla niego jak ojciec. Czy nauczyciela może spotkać większe wyróżnienie?

Program "Szkoła bez przemocy” prowadzi Dziennik Wschodni wraz z Fundacją Grupy Telekomunikacji Polskiej. Patronem honorowym jest prezydent RP.

Oto cała finałowa "10"

* Zbigniew Charytanowicz - I LO w Puławach
* Agnieszka Janicka - I LO w Puławach
* Edyta Łukasik - SP w Gołąbkach
* Alina Malik - Pierwsza Społeczna SP w Lublinie
* Małgorzata Płatek - Gimnazjum nr 12 w Lublinie
* Anna Poleszak - SP w Zemborzycach Ter.
* Arkadiusz Potocki - SP nr 3 w Puławach
* Marzena Salińska - SP w Grabowcu
* Artur Szefler - Gimnazjum Nr 1 w Świdniku
* Urszula Tokarz - Gminny ZS w Dubience

Nasza laureatka

Wychowawcą Roku 2009 została Alina Malik (na zdjęciu) z I Społecznej Szkoły Podstawowej w Lublinie. Nie mogła być wczoraj w kuratorium, bo obowiązki wychowawcy zobowiązują - pani Alina jest z klasą w Pieninach. Ale jutro, w Dniu Szkoły bez Przemocy, nasza laureatka spotka się ze zwycięzcami z pozostałych 15 województw w warszawskim Belwederze. Nagrody wręczy im prezydent Lech Kaczyński.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
uczen
Użytkownik niezarejestrowany
edimora
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

uczen
uczen (20 czerwca 2016 o 15:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ja nie znam czesci nauczycieli ktorzy brali udzial w tym konkursie, ale pani Janicka moim zdaniem jest najfajniejsza nauczycielka jaka poznalem. pozdrawiam...
Rozwiń
Gość
Gość (16 czerwca 2016 o 15:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sorka Agnieszka Janicka jest najukochańszą nauczycielką na świecie. Co prawda dużo wymaga, ale to chyba nawet lepiej. Dzięki niej bardzo polubiłam dotąd najnudniejszy dla mnie przedmiot. Pozdrawiam sorkę!
Rozwiń
edimora
edimora (3 listopada 2015 o 16:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

u mnie najlepszy wycgowca jest ;]

Rozwiń
Gość
Gość (3 listopada 2015 o 16:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przepraszam, iż tak późno skomentowałam, jednakże teraz przypadkiem znalazłam tę stronę. Według mnie, pani Agnieszka Janicka jest naprawdę dobrą wychowawczynią i nauczycielką oraz myślę, że dobrze wychowuje uczniów.
Rozwiń
Gość
Gość (3 listopada 2015 o 15:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Według mnie to dobrze, że pani Agnieszka Janicka zajęła drugie miejsce, choć mogłaby zająć i pierwsze, ponieważ jest wspaniałą wychowawczynią i nauczycielką dbającą o bezpieczeństwo i wychowanie uczniów. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!