wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Nałęczów: Kobiety razem po europejsku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 czerwca 2005, 20:38

Dziś powstanie lubelski oddział Europejskiej Unii Kobiet. Organizatorki zapraszają kobiety o poglądach konserwatywnych, świadome swoich chrześcijańskich i narodowych tradycji.
Europejska Unia Kobiet jest stowarzyszeniem o charakterze pozarządowym. Powstała 52 lat temu. Członkiniami EUK są kobiety, które pragną brać aktywny udział w pracach samorządów lokalnych oraz parlamentu, kobiety prowadzące przedsiębiorstwa oraz kobiety zaangażowane politycznie. EUK ma status doradczy przy Radzie Europy i przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W naszym kraju działa Sekcja Polska EUK.
Jej głównym celem jest jednoczenie kobiet, które poprzez własną pracę i aktywność chcą i potrafią zmienić Polskę na lepsze.
- Chcemy zachęcić panie do aktywnego udziału w życiu publicznym. W EUK jest miejsce dla tych, które nie garną się do polityki, ale i dla tych, które należą do różnych partii. Jest w EUK miejsce dla studentek i kobiet na emeryturze - deklarują działaczki polskiego odłamu stowarzyszenia, którego przewodniczącą jest Nelli Rokita-Arnold.
Dziś w Nałęczowie w pałacu Małachowskich zostanie uroczyście zainicjowanie powstanie lubelskiego oddziału Europejskiej Unii Kobiet Sekcja Polska. Jego celem, jak pozostałych oddziałów będzie wspieranie tych wszystkich kobiet, które chcą robić coś pożytecznego dla swojej gminy i miasta.
Czwartkowego spotkanie w pałacu rozpocznie się o godz. 16 koncertem fortepianowym Marcina Pietrasa. Na 17.40 zaplanowano wystąpienie Nelli Rokity. agdy

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!