poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Nareszcie załatają dziury na drodze Frampol–Wysokie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 kwietnia 2013, 14:50
Autor: Paweł Puzio

Droga będzie rozbudowana: zostanie poszerzona i wzmocniona istniejąca nawierzchnia, powstaną drogi s
Droga będzie rozbudowana: zostanie poszerzona i wzmocniona istniejąca nawierzchnia, powstaną drogi s

Lada dzień ruszy remont 27-kilometrowego odcinka wojewódzkiej "835”. Roboty potrwają półtora roku. Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia.

Po długiej zimie droga z Wysokiego do Frampola jest dziurawa, jak ser szwajcarski. – Chwała Bogu, że w końcu to wyremontują. Przejazd tym fragmentem "835” to prawdziwa męka dla kierowcy i auta. Często jeżdżę z Lublina do Frampola i czasami wybieram dłuższą drogę przez Kraśnik, aby nie urwać zawieszenia – mówi Piotr Frączek, lubelski kierowca.

10 kwietnia Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie podpisał umowę z wykonawcą modernizacji tej drogi, czyli firmą Doren z Warszawy. Firma wygrała przetarg, do którego stanęło 12 oferentów. Kryterium wyboru była cena. Doren zaproponował kwotę 89,85 milionów złotych brutto.

Drogowcy mają czas do końca tego miesiąca, aby przystąpić do remontu. – Droga będzie rozbudowana: zostanie poszerzona i wzmocniona istniejąca nawierzchnia, powstaną drogi serwisowe, chodniki i ścieżki rowerowe. A w ramach poprawy bezpieczeństwa wszystkie skrzyżowania na tym odcinku otrzymają oświetlenie – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, nadzorującego pracę ZDW.

Warto dodać, że cała droga nr 835 ma ok. 220 km i należy do najdłuższych dróg wojewódzkich w kraju. Przebiega przez dwa województwa – z Sanoka (Podkarpackie) przez Biłgoraj do Lublina. I jest w fatalnym stanie.

– Wąska, bez poboczy, za to z nierównościami i koleinami. Mimo że jest bardzo ruchliwa, to samorządom nie udało się przekonać władz centralnych, by została przekwalifikowana na drogę krajową – mówi Tadeusz Niedźwiecki, burmistrz Frampola. – Dlatego decyzję o remoncie prawie 27 km tej drogi przyjąłem w wielkim zadowoleniem. Przydałoby się także wyremontować fragment od Wysokiego do Lublina, bo tam też są dziury – dodaje burmistrz.

Decyzje o wywłaszczeniu gruntów już zapadły, w tej chwili trwa wypłata odszkodowań. Pas drogowy jest już także wytyczony. Wykonawca ma zakończyć roboty budowlane do 1 października 2014.
– Warto będzie cierpieć przez półtora roku, aby potem jeździć po równej drodze. Tak, jak po wyremontowanym w 2011 roku, 13-kilometrowym fragmencie od Frampola do Biłgoraja – kończy burmistrz Niedźwiecki.

Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój Polski Wschodniej 2007–2013”. Z tego programu sfinansowane będzie ok. 70 proc. kosztów zadania, a reszta z budżetu województwa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jan
AGB
Jacek
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jan
jan (5 sierpnia 2013 o 09:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

5. sierpnia. nic się nie rozpoczęło.

Rozwiń
AGB
AGB (31 maja 2013 o 16:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dzisiaj kończy się miesiąc maj, a robót nadal nie rozpoczęto. Jak tak dalej pójdzie, to kończone będą tak, jak na obwodnicy Frampola, która mimo oficjalnego oddania jej do użytku nadal jest nieukończona między innymi rowy wokół ronda.  Może redaktor piszący ten artykuł podejmie jeszcze raz temat przebudowy drogi. Dziwi mnie stwierdzenie, że prowadzone są wywłaszczenia pod poszerzenie drogi. Przecież wyraźnie widać jaki jest pas drogowy-posadzone drzewa w latach chyba 60-tych. Być może nie na całej długości.

Rozwiń
Jacek
Jacek (27 kwietnia 2013 o 10:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Załatają dziury? A kiedy przebudują? To w końcu co będą robić, remont czy przebudowa?
Rozwalą pewnie na całej długości jak z Biłgoraja do Frampola i będą kombinować 2 lata zamiast robić pokolei, a na koniec i tak będzie jak na już istniejącym odcinku Frampol - Biłgoraj, jak się jedzie to czuć, że nie jest równo.
Tylko robić najtańszą tandetę i nic więcej.
Kiedy wygra firma oferująca średnią cene? Pomyślcie, może taka by zrobiła lepiej i nie było by trzeba potem remontować za szybko dzięki czemu wyszło by taniej?
Rozwiń
Josef
Josef (19 kwietnia 2013 o 07:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta droga będzie robiona wiecznie,bo chodzi o ciągłą reklamę,kto o nią walczy i się zajmuje.Ta droga jest pod wiecznym patronatem pseudo działaczy psl-owskich/płatnych sojuszników liberałów/.!!! Niech Hetman udowodni ,że jest inaczej i zakończy ostatecznie remont Lublin-Biłgoraj????Nie zakończy!
Rozwiń
III
III (18 kwietnia 2013 o 12:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oby tylko nie było obciachu. Przetarg wygrała firma, której nikt nie zna, i dała najniższą cenę. Ta droga musi być naprawdę porządnie zrobiona, a boję się że zanosi się na fuszerkę i za kilka lat rozsypie się z powrotem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!