Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 kwietnia 2013 r.
14:50
Edytuj ten wpis

Nareszcie załatają dziury na drodze Frampol–Wysokie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 8 A A
Droga będzie rozbudowana: zostanie poszerzona i wzmocniona istniejąca nawierzchnia, powstaną drogi s
Droga będzie rozbudowana: zostanie poszerzona i wzmocniona istniejąca nawierzchnia, powstaną drogi s

Lada dzień ruszy remont 27-kilometrowego odcinka wojewódzkiej "835”. Roboty potrwają półtora roku. Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po długiej zimie droga z Wysokiego do Frampola jest dziurawa, jak ser szwajcarski. – Chwała Bogu, że w końcu to wyremontują. Przejazd tym fragmentem "835” to prawdziwa męka dla kierowcy i auta. Często jeżdżę z Lublina do Frampola i czasami wybieram dłuższą drogę przez Kraśnik, aby nie urwać zawieszenia – mówi Piotr Frączek, lubelski kierowca.

10 kwietnia Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie podpisał umowę z wykonawcą modernizacji tej drogi, czyli firmą Doren z Warszawy. Firma wygrała przetarg, do którego stanęło 12 oferentów. Kryterium wyboru była cena. Doren zaproponował kwotę 89,85 milionów złotych brutto.

Drogowcy mają czas do końca tego miesiąca, aby przystąpić do remontu. – Droga będzie rozbudowana: zostanie poszerzona i wzmocniona istniejąca nawierzchnia, powstaną drogi serwisowe, chodniki i ścieżki rowerowe. A w ramach poprawy bezpieczeństwa wszystkie skrzyżowania na tym odcinku otrzymają oświetlenie – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, nadzorującego pracę ZDW.

Warto dodać, że cała droga nr 835 ma ok. 220 km i należy do najdłuższych dróg wojewódzkich w kraju. Przebiega przez dwa województwa – z Sanoka (Podkarpackie) przez Biłgoraj do Lublina. I jest w fatalnym stanie.

– Wąska, bez poboczy, za to z nierównościami i koleinami. Mimo że jest bardzo ruchliwa, to samorządom nie udało się przekonać władz centralnych, by została przekwalifikowana na drogę krajową – mówi Tadeusz Niedźwiecki, burmistrz Frampola. – Dlatego decyzję o remoncie prawie 27 km tej drogi przyjąłem w wielkim zadowoleniem. Przydałoby się także wyremontować fragment od Wysokiego do Lublina, bo tam też są dziury – dodaje burmistrz.

Decyzje o wywłaszczeniu gruntów już zapadły, w tej chwili trwa wypłata odszkodowań. Pas drogowy jest już także wytyczony. Wykonawca ma zakończyć roboty budowlane do 1 października 2014.
– Warto będzie cierpieć przez półtora roku, aby potem jeździć po równej drodze. Tak, jak po wyremontowanym w 2011 roku, 13-kilometrowym fragmencie od Frampola do Biłgoraja – kończy burmistrz Niedźwiecki.

Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój Polski Wschodniej 2007–2013”. Z tego programu sfinansowane będzie ok. 70 proc. kosztów zadania, a reszta z budżetu województwa.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jan / 5 sierpnia 2013 o 09:30

5. sierpnia. nic się nie rozpoczęło.

Avatar
AGB / 31 maja 2013 o 16:45

Dzisiaj kończy się miesiąc maj, a robót nadal nie rozpoczęto. Jak tak dalej pójdzie, to kończone będą tak, jak na obwodnicy Frampola, która mimo oficjalnego oddania jej do użytku nadal jest nieukończona między innymi rowy wokół ronda.  Może redaktor piszący ten artykuł podejmie jeszcze raz temat przebudowy drogi. Dziwi mnie stwierdzenie, że prowadzone są wywłaszczenia pod poszerzenie drogi. Przecież wyraźnie widać jaki jest pas drogowy-posadzone drzewa w latach chyba 60-tych. Być może nie na całej długości.

Avatar
Jacek / 27 kwietnia 2013 o 10:59
Załatają dziury? A kiedy przebudują? To w końcu co będą robić, remont czy przebudowa?
Rozwalą pewnie na całej długości jak z Biłgoraja do Frampola i będą kombinować 2 lata zamiast robić pokolei, a na koniec i tak będzie jak na już istniejącym odcinku Frampol - Biłgoraj, jak się jedzie to czuć, że nie jest równo.
Tylko robić najtańszą tandetę i nic więcej.
Kiedy wygra firma oferująca średnią cene? Pomyślcie, może taka by zrobiła lepiej i nie było by trzeba potem remontować za szybko dzięki czemu wyszło by taniej?
Avatar
Josef / 19 kwietnia 2013 o 07:52
Ta droga będzie robiona wiecznie,bo chodzi o ciągłą reklamę,kto o nią walczy i się zajmuje.Ta droga jest pod wiecznym patronatem pseudo działaczy psl-owskich/płatnych sojuszników liberałów/.!!! Niech Hetman udowodni ,że jest inaczej i zakończy ostatecznie remont Lublin-Biłgoraj????Nie zakończy!
Avatar
III / 18 kwietnia 2013 o 12:58
Oby tylko nie było obciachu. Przetarg wygrała firma, której nikt nie zna, i dała najniższą cenę. Ta droga musi być naprawdę porządnie zrobiona, a boję się że zanosi się na fuszerkę i za kilka lat rozsypie się z powrotem.
Avatar
MOBIL / 18 kwietnia 2013 o 11:51
NARESZCIE!
Avatar
b.k / 18 kwietnia 2013 o 07:59
Przebudowa to nie remont, pismak to nie redaktor
Avatar
AA / 18 kwietnia 2013 o 07:24
Jak dobrze rozpocząć dzień od dobrej informacji
Avatar
jan / 5 sierpnia 2013 o 09:30

5. sierpnia. nic się nie rozpoczęło.

Avatar
AGB / 31 maja 2013 o 16:45

Dzisiaj kończy się miesiąc maj, a robót nadal nie rozpoczęto. Jak tak dalej pójdzie, to kończone będą tak, jak na obwodnicy Frampola, która mimo oficjalnego oddania jej do użytku nadal jest nieukończona między innymi rowy wokół ronda.  Może redaktor piszący ten artykuł podejmie jeszcze raz temat przebudowy drogi. Dziwi mnie stwierdzenie, że prowadzone są wywłaszczenia pod poszerzenie drogi. Przecież wyraźnie widać jaki jest pas drogowy-posadzone drzewa w latach chyba 60-tych. Być może nie na całej długości.

Avatar
Jacek / 27 kwietnia 2013 o 10:59
Załatają dziury? A kiedy przebudują? To w końcu co będą robić, remont czy przebudowa?
Rozwalą pewnie na całej długości jak z Biłgoraja do Frampola i będą kombinować 2 lata zamiast robić pokolei, a na koniec i tak będzie jak na już istniejącym odcinku Frampol - Biłgoraj, jak się jedzie to czuć, że nie jest równo.
Tylko robić najtańszą tandetę i nic więcej.
Kiedy wygra firma oferująca średnią cene? Pomyślcie, może taka by zrobiła lepiej i nie było by trzeba potem remontować za szybko dzięki czemu wyszło by taniej?
Avatar
Josef / 19 kwietnia 2013 o 07:52
Ta droga będzie robiona wiecznie,bo chodzi o ciągłą reklamę,kto o nią walczy i się zajmuje.Ta droga jest pod wiecznym patronatem pseudo działaczy psl-owskich/płatnych sojuszników liberałów/.!!! Niech Hetman udowodni ,że jest inaczej i zakończy ostatecznie remont Lublin-Biłgoraj????Nie zakończy!
Avatar
III / 18 kwietnia 2013 o 12:58
Oby tylko nie było obciachu. Przetarg wygrała firma, której nikt nie zna, i dała najniższą cenę. Ta droga musi być naprawdę porządnie zrobiona, a boję się że zanosi się na fuszerkę i za kilka lat rozsypie się z powrotem.
Avatar
MOBIL / 18 kwietnia 2013 o 11:51
NARESZCIE!
Avatar
b.k / 18 kwietnia 2013 o 07:59
Przebudowa to nie remont, pismak to nie redaktor
Avatar
AA / 18 kwietnia 2013 o 07:24
Jak dobrze rozpocząć dzień od dobrej informacji
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo]
film

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo] 0 0

Miało być święto piłki nożnej, skończyło się walkowerem. Finał ekstraklasy został przerwany po chuligańskich wybrykach pseudokibiców Lecha Poznań. Jednak to co działo się na boisku, miało także swoją kontynuację poza nim

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj"

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj" 0 0

Małaszewicze przyjmują tylko 20 proc. kontenerów z Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Takie informacje otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury poseł Stanisław Żmijan

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 46 12

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 5

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 6

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 43 44

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!