sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Nauczyciele: Nie łączcie nam szkół! Urzędnicy: Brakuje pieniędzy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lutego 2012, 16:08
Autor: (aa)

Do starostwa przyjechali w poniedziałek przeciwnicy łączenia szkół (JACEK ŚWIERCZYŃSKI)
Do starostwa przyjechali w poniedziałek przeciwnicy łączenia szkół (JACEK ŚWIERCZYŃSKI)

– Żadne decyzje jeszcze nie zapadły. Na razie mówimy o planach – tłumaczyli podczas dzisiejszego posiedzenia komisji edukacji i kultury przedstawiciele władz powiatu lubelskiego. Chodzi reorganizację szkół w powiecie. Największe emocje budzi plan łączenia szkół w Bychawie i Bełżycach.

W Bychawie jedną szkołą mają się stać Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr Henryka Dobrzańskiego i Zespół Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego. A w Bełżycach – Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki i Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika.

– Nie likwidujcie nam szkoły – prosił Karol Zalewski, emerytowany nauczyciel z ZSZ nr 1 w Bychawie. – W wyniku połączenia powstanie moloch.

– Kiedy mówi się o łączeniu szkół, to wszyscy pracownicy przechodzą pod jednego dyrektora. Ale budynek szkoły i tak trzeba ogrzać, utrzymać i posprzątać. Nie wiem, gdzie są te oszczędności – pytał Dariusz Ochnik, nauczyciel ZS nr 1 w Bychawie.

Władze starostwa studziły emocje. – Jestem bardzo zaskoczony, że już wydano sądy, nie zapoznając się z naszą argumentacją – dziwił się Paweł Pikula, starosta lubelski.

Podczas przygotowanej prezentacji wskazywano powody reorganizacji szkół. Główne to niż demograficzny. W obu szkołach w Bychawie od 2000 r. aż o połowę spadła liczba uczniów, w Bełżycach o 43 proc.

Do placówek trzeba dokładać. – Teraz jesteśmy pod ścianą – mówił Robert Wójcik, wicestarosta lubelski. – Zabraknie nam od 3 do 4 mln zł, których nie mamy skąd wziąć.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
nauczycielka
HAK
gość
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

nauczycielka
nauczycielka (22 lutego 2012 o 21:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie ma co powtarzać argumentow, że lata nauki, wielka odpowiedzialność ponad 40 godz pracy, niewdzięczność i roszczeniowość uczniów i rodziców, w wakacje i ferie rady, szkolenia i zebrania, nocne sprawdzanie prac, nerwice, dorabianie do byle jakiej pensji, a w czasie wycieczek,ktore niby takie fajne odpowiedzialność 24 godz za co nikt ci nie płaci, a po zakończeniu edukacji nie usłyszysz nawet dzień dobry od swoich wychowanków...ale nie pojmie i nie zrozumie tego nikt kto w szkole nie pracował...cóż ...życie...tylko tak żal, ze taka nienawiść i agresja...ktoś mosiał kogoś bardzo kiedyś skrzywdzić...ZAPRASZAM WIĘĆ WSZYSTKICH CHETNYCH-SZKOŁY CZEKAJĄ POKAŻCIE JACY WY BĘDZIECIE ŚWIETNI W TYM ZAWODZIE...ROBIĘ WAM MIEJSCE.
Rozwiń
HAK
HAK (22 lutego 2012 o 10:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg..."
mjr Henryk Dobrzański HUBAL
Rozwiń
gość
gość (21 lutego 2012 o 16:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Tomasz' timestamp='1329771709' post='600083']
Popieram. Takich roszczeniowych nauczycieli, czyli jak niektórzy nazywają - "bydło nauczycielskie", należy gonić jak najszybciej i jak najdalej od szkół. Dostarczają tylko złych wzorców dla młodych ludzi - postawy roszczeniowej i walki o swoje wbrew potrzebom innych.
Skończyły się złote czasy, potrzeba oszczędności jeśli mają być drogi, chodniki i kanalizacja. Szkoły pochłaniają ogromne pieniądze właśnie przez wynalazek stanu wojennego - Kartę nauczyciela.
[/quote]

Tak jest , kartę nauczyciela należy znieść ,bo to przeżytek PRL-u. Nikt nie zazdrości nauczycielowi ,tylko po co te przywileje , które ruinują budżety gmin.Minister daje im podwyżkę ustawowo 2 lub 3 razy w roku ,na koniec roku dodatki wyrównawcze i jeszcze do tego 3 razy urlopy zdrowotne w czasie kadencji nauczycielskiej, które trwają 1 rok szkolny płatny z budżetu gminy .Jak Wam minister da pieniądze do gminy na wasze przywileje to proszę bardzo , możecie do szkoły nie przychodzić a kasę brać - Tylko nie z Urzędów Gmin. Bo zadaniem Gmin jest prowadzić inwestycje , budować drogi , wodociągi itp.a nie opłacać nauczycieli .
Rozwiń
były
były (21 lutego 2012 o 12:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niczego nie zmienicie ubliżaniem nauczycielom.Gdybym nie była emerytem podpisałabym się
pod 40 godz. dniem pracy bez zastanowienia i niech pracodawca zapewni mi warsztat pracy oraz niezbędne materiały,które wykorzystam tj.komputer,papier
,ksero o innych drobnych nie wspomnę bo to marzenia...zawsze wydawałam własną kasę,a dzisiaj z tego co wiem jest jeszcze gorzej.Zrobiłabym wszystko w szkole,sprawdziłabym zeszyty,karty pracy,sprawdziany,wykonała wszelkie gazetki,dekoracje,przygotowała do zajęć,uroczystości,rad pedagogicznych,zebrań z rodzicami,rozmowy indywidualne etc.
Ciekawa jestem czy to zadowoli organy prowadzące,rodziców i wszystkich krytykantów.Gdybym nie lubiła własnej pracy,dzieci i ludzi z którymi się stykałam to chyba nic innego nie zmotywowałoby mnie do niej,a za pracę należy się godziwe wynagrodzenie każdemu.Ja musiałam robić to w domu i nie wystawiałam nikomu rachunku za zużytą energię,tusze itd. ba nawet uznałam to za normę.Nie chcę by ktokolwiek Wam tak zajadle ubliżał ujadającym na forach jak
nauczycielom.NIKT WAM NIE BRONI RACY W TYM CHARKTERZE i kosmicznych zarobków.
Pozdrawiam gorąco wszystkich nauczycieli i życzę zdrowia oraz wielu sukcesów zawodowych.Uczniowie rodzice odpłacą Wam dobrym słowem. Dobro czynione zawsze do nas powraca ze zdwojoną mocą. Jesteście wielcy.
Rozwiń
HAK
HAK (21 lutego 2012 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='PRAWDA' timestamp='1329819086' post='600263']
NAUCZYCIELE NIE CHCĄ LIKWIDACJI SZKÓŁ ALE ZE SWOICH PRZYWILEI TEŻ NIE CHCĄ ZREZYGNOWAĆ. NIESTETY TAK SIĘ NIE DA. ALBO PRACUJECIE JAK KAŻDY PO 40h. TYGODNIOWO ALBO NIE PRACUJCIE WCALE. WYBÓR NALEŻY DO WAS!!!
[/quote]
Jak zwykle laik ma najwięcej do napisania, pewnie siedzi w pampersie na stołku aby tyłeczka sobie nie odgniótł.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!