czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Nowe władze zamierzają bliżej przyjrzeć się dokumentom dotyczącym lotniska w Niedźwiadzie

Zarząd Województwa nie zamierza płacić za "Studium wykonalności” dla lotniska w Niedźwiadzie, które na zlecenie poprzednich władz wykonała hiszpańska firma Ineco Ingenieria y Economia.
Faktura na niebagatelną kwotę 1,4 mln zł, która wpłynęła do urzędu pod koniec 2006 roku została odesłana z powrotem. - Podjęliśmy taką decyzję, ponieważ stoimy na straży publicznych pieniędzy, a ten dokument budzi wiele zastrzeżeń, są w nim błędy - wyjaśnia Krzysztof Grabczuk, członek zarządu województwa. - Zlecimy wykonanie specjalistycznej opinii na temat tego studium.

Decyzją zarządu oburzony jest Marian Starownik, przewodniczący rady nadzorczej spółki Międzynarodowy Port Lotniczy Lublin-Niedźwiada. - Słów mi po prostu brakuje! To podważenie wszystkiego, co do tej pory w sprawie lotniska zostało zrobione. Panowie zdenerwowali się, bo ten dokument nie zostawia suchej nitki na Świdniku. A przecież to najważniejszy dokument. Teraz już tylko dokumentacja techniczna i rusza budowa.
Dotarliśmy do wartego 1,4 mln zł "Studium wykonalności”. Jako "zidentyfikowany problem” dla lotniska w Niedźwiadzie rzeczywiście wskazuje ono projekt budowy lotniska w Świdniku, który "odżywa w kolejnych kampaniach wyborczych”. Jednak na kilkuset stronach trudno doszukać się nowych treści, które już wcześniej nie byłyby publikowane w innych dokumentach, które powstały od 2000 roku w związku z planowaną inwestycją w Niedźwiadzie. Wszystkie one kosztowały w sumie ponad milion złotych.

- I to jest kwestia, która może rodzić pytanie: czy to było gospodarne? Bo o ile wartość wykupionych gruntów będzie rosła, to rola przynajmniej niektórych tych dokumentów jest dyskusyjna - dodaje Grabczuk.
Próbowaliśmy skontaktować się z polskim przedstawicielstwem Ineco, które w przygotowało studium. Żaden z telefonów do firmy w Warszawie nie działał. Podobnie jak polska strona www firmy Ineco.

Lotnisko w Niedźwiadzie, czy w Świdniku? Czytaj w dzisiejszym Magazynie Dziennika Wschodniego.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!