niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Niech rząd zarządzi

Dodano: 17 stycznia 2002, 18:44
Autor: (otr)

Wniosek o szybkie zajęcie przez Radę Ministrów stanowiska w sprawie umożliwienia lokalizacji inwestycji „Lotnisko i Strefa Gospodarcza Biała Podlaska” przesłał w środę wieczorem do premiera Leszka Millera poseł Franciszek Stefaniuk. Poparło go siedmiu innych posłów Lubelszczyzny. Wszyscy peeselowscy z naszego województwa i po jednym z SLD oraz PO.
Od kilkunastu miesięcy trwają próby uzyskania zgody na przekazanie gruntów leśnych na terenie gminy Biała Podlaska na lokalizację planowanych obiektów przez spółkę Epit & Korporacja Rozwoju Wschód–Zachód. Zakres planowanych inwestycji szacuje się na 2,3 mld USD. Związana z budową autostrada i szybka kolej z Warszawy do granicy państwa ma kosztować 3,4 miliarda USD.
– To w całości środki zagranicznych inwestorów. Biorąc pod uwagę zaangażowanie tak dużego zagranicznego kapitału, akceptację i rozbudzoną nadzieję społeczeństwa na nowe miejsca pracy, Rada Ministrów powinna wyrazić poparcie. Umożliwiłoby to pokonanie trudności – argumentuje Franciszek Jerzy Stefaniuk.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24