Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 stycznia 2012 r.
14:20
Edytuj ten wpis

Nowe egzaminy na prawo jazdy za rok. Kursanci niezadowoleni

Autor: Zdjęcie autora p.p
0 12 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Nowy system zdawania na prawo jazdy zacznie obowiązywać dopiero od stycznia przyszłego roku, a nie jak wcześniej planowano od 11 lutego tego roku. Kursanci, którzy w pośpiechu zapisywali się na kurs nie są zadowoleni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowy termin obowiązywania przepisów został zaproponowany przez ministerstwo, ponieważ istnieje obawa, iż Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego nie są odpowiednio przygotowane do przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy na nowych zasadach.

– Lepiej dla komfortu zdających na prawo jazdy i działania systemu, by te zmiany weszły w życie później - powiedział minister Sławomir Nowak, szef resortu Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. – Nie chcielibyśmy, aby zdający mieli zbyt mało czasu na dostosowanie się do nowych warunków. W trosce o to, aby zdający nie mieli dyskomfortu zdawania z dnia na dzień w innych warunkach, chcemy aby odbyło się to w bardziej spokojnym tempie – powiedział podczas konferencji Sekretarz Stanu w MTBiGM Tadeusz Jarmuziewicz.

Tymczasem setki osób, które w obawie przed nowymi zasadami egzaminowania w pośpiechu zapisały się na kurs, są rozczarowane. – Wcale nie musiałam teraz robić kursu prawo jazdy. Planowałam go na wakacje, a w zimie, kiedy szybko zapada zmrok i często pada deszcz. W takich warunkach nauka jazdy samochodem nie jest przyjemna. Poza tym szkoły są przeładowane i nie można ustalić terminów, które najlepiej by mi odpowiadały – mówi Anna Jaworska, uczęszczająca na kurs prawa jazdy w Lublinie.

Egzaminy jeszcze przez rok będą przeprowadzane na dotychczasowych zasadach, tak aby WORD-y miały odpowiednio dużo czasu na lepsze przygotowanie i wdrożenie nowego systemu.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 czerwca 2013 o 10:46

ja zrobilam egispkie prawko bez egzaminow,chociaz nie wiem czy powinnam sie tym chwalic ze stronki www.kalifandchapman.co.uk

Kalif and Chapman to oszuści nic nie załatwią.Ostrzegam.

Avatar
pośrodku / 12 stycznia 2012 o 19:33
Popieram.
Avatar
kierownik / 9 stycznia 2012 o 08:31
Właśnie ITD i Policja powinny przeanalizować te wypowiedzi kursantów i się zastanowić....czy stawiać więcej radarów czy sprawdzać tych z zielonym listkiem.
Większość przerażonych rzuciło się na kursy i egzaminy - pytanie czy przy spadku sprzedazy samochodów będą mieli czym jeździć, czy dopiero po roku od zanego egzaminu siądą za kółko, zastanawiając się czy znak trójkątny to nakaz czy ostrzeżenie, czy rondo to z prawej czy z lewej się objeżdża? To jest zagrożenie- zrobię prawo jazdy, bo teraz jest łatwiej, a samochód kupię jak mnie będzie stać..wykupię najwyżej 2 godziny jazdy lub z kolegą pojeżdżę i już jestem mistrzem kierownicy...a potem łup i stłuczka, łup i wylądował w rowie.... Myślcie ludzie. Praktyka jest potrzebna ciągle. Macie przerwę to wykupcie przynajmniej 10 godzin jad, zróbcie testy raz jeszcze w internecie, przeczytajcie kodeks jazdy - TO CHODZI O WASZE I INNYCH BEZPIECZEŃSTWO. Sprawnymi kierowcami będziecie jak zrobicie 100 tys. kilometrów a nie po zdanym pozytywnie egzaminie. Musi wejść wam kilka nawyków m.in. myślenie za innych, zasada ograniczonego zaufania, kultura jazdy, umiejętność dostosowania szybkości do wrunków jazdy...i dużo innych rzeczy w tym stosowania się do przepisów....Jeżdżę już 20 lat, rocznie robię powyżej 50 tys. km - i widzę, że jest coraz gorzej w miastach się poruszać, głównie przez nieodpowiedzialność i chamstwo - ale to już na etapie nauki jazdy powinno być tępione. Przed szkołami jazdy jeszcze więcej zadań, a godzin na kursie mało. Pytanie - czy po 60 godzinnym kursie można już wykonywać jakiś zawód? Chyba tylko tipsy kleić.... Więcej godzin i więcej praktyki.
Właśnie ITD i Policja powinny przeanalizować te wypowiedzi kursantów i się zastanowić....czy stawiać więcej radarów czy sprawdzać tych z zielonym listkiem.
Większość przerażonych rzuciło się na kursy i egzaminy - pytanie czy przy spadku sprzedazy samochodów będą mieli czym jeździć, czy dopiero po roku od zanego egzaminu siądą za kółko, zastanawiając się czy znak trójkątny to nakaz czy ostrzeżenie, czy rondo to z prawej czy z lewej się objeżdża? To jest zagrożenie- zrobię prawo jazdy, bo teraz jest łatwiej, a samochód kupię jak mnie bę... rozwiń
Avatar
renata / 9 stycznia 2012 o 01:50
ja zrobilam egispkie prawko bez egzaminow,chociaz nie wiem czy powinnam sie tym chwalic ze stronki www.kalifandchapman.co.uk
Avatar
Michał / 8 stycznia 2012 o 19:51
Ja teraz zdaje prawo jazdy ... nie mam problemu z jazdą w zimie czy nie umiesz, jeździsz spokojnie to zahamujesz i nie spowodujesz wypadku jesli jestes wariat to polecam MPK bo wtedy mokra czy wręcz oblodzona nawierzchnia robi różnicę. A co do tego że egzamina są w 2013 zmienione to się cieszę bo może się więcej wolnych terminów teraz zrobi i zdam spokojnie. Pozdrawiam... a co do zdawania to nie polecam Krakowa xD strasznie dużo możliwości oblania
Avatar
koleżanka / 8 stycznia 2012 o 19:29
zdawałam w zimie i zdałam. również uważam że zdawanie i w ogóle nauka jazdy w zimie jest lepsza. na kursie o wiele więcej się wtedy można nauczyć.
a co tej zmiany (kolejnej) w WORD'ach to trochę nas wszystkich w tzw konia, zrobili -.- gdyż ja kończąc kurs musiałam czekać 4 tygodnie na egzamin, a co za tym idzie wykupić troszkę większą ilość godzin jazd doszkalających. eh. ale na szczęście mam to za sobą już.
Avatar
bodek / 8 stycznia 2012 o 17:48
Kurde jak przeczytałem wypowiedź jakieś paniusi której nie pasuje że się w zimie uczy to aż mnie krew zalała. Potem wyjedzie taka na ulice np. w zimie i będzie narzekała że jest ślizgo i mokro. Potem dziwić się że wypadki są jak ludzie nie potrafią w zimie jeździć i jeszcze narzekają jak robią kurs w zimie. Ja robiłem w zimie kurs i teraz nie narzekam. Jeśli boisz się robić w zimie kursu to nie zdawaj prawka bo potem strach na ulice wyjść na jesień albo w zimę bo będzie jechała taka co nie potrafi się dostosować do warunków i będzie...
Avatar
qen / 8 stycznia 2012 o 17:24
zima to najlepszy okres na nauke, mozna doswiadczyc kazdych warunków: deszczu, śniegu, suchej nawierzchni, jazdy po ciemnku i w dzień...
ale cóż, dla panienki to zle ze sie nauczy wiecej...

w lecie w zamian tego powinny byc wprowadzone dodatkowe godziny na jazde po torze po sliskiej nawierzchni
Avatar
Jagniecha / 8 stycznia 2012 o 15:19
Kierowco masz rację ,ja właśnie teraz kończę kurs i cieszę się, że uczę się jeździć w trudnych warunkach jak pada deszcz lub śnieg i jest ślisko. A co do tego, że szybko robi się ciemno, to można umawiać się na jazdy rano lub w południe, chociaż w nocy też trzeba umieć poruszać się po drogach.
Avatar
dzon / 8 stycznia 2012 o 15:05
droga redakcjo błagam. jak juz pytacie kogos o zdanie nie pytajcie deb***i. "w zimie szybko zapada zmrok, jest slisko, i w ogole jestem nieszczesliwa". Zniszczyla mi myslenie ta odpowiedz calkowicie. Nie dosc ze ktos im idzie na reke bo do tych testow ktore beda obowiazywac od 2013 roku beda podchodzic po nascie razy, to jeszcze placza. A pozniej przez takich kierowcow powstaje masa tematow na DW o zlym parkowaniu, bo sie nie moga miedzy liniami zmiescic.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2013 o 10:46

ja zrobilam egispkie prawko bez egzaminow,chociaz nie wiem czy powinnam sie tym chwalic ze stronki www.kalifandchapman.co.uk

Kalif and Chapman to oszuści nic nie załatwią.Ostrzegam.

Avatar
pośrodku / 12 stycznia 2012 o 19:33
Popieram.
Avatar
kierownik / 9 stycznia 2012 o 08:31
Właśnie ITD i Policja powinny przeanalizować te wypowiedzi kursantów i się zastanowić....czy stawiać więcej radarów czy sprawdzać tych z zielonym listkiem.
Większość przerażonych rzuciło się na kursy i egzaminy - pytanie czy przy spadku sprzedazy samochodów będą mieli czym jeździć, czy dopiero po roku od zanego egzaminu siądą za kółko, zastanawiając się czy znak trójkątny to nakaz czy ostrzeżenie, czy rondo to z prawej czy z lewej się objeżdża? To jest zagrożenie- zrobię prawo jazdy, bo teraz jest łatwiej, a samochód kupię jak mnie będzie stać..wykupię najwyżej 2 godziny jazdy lub z kolegą pojeżdżę i już jestem mistrzem kierownicy...a potem łup i stłuczka, łup i wylądował w rowie.... Myślcie ludzie. Praktyka jest potrzebna ciągle. Macie przerwę to wykupcie przynajmniej 10 godzin jad, zróbcie testy raz jeszcze w internecie, przeczytajcie kodeks jazdy - TO CHODZI O WASZE I INNYCH BEZPIECZEŃSTWO. Sprawnymi kierowcami będziecie jak zrobicie 100 tys. kilometrów a nie po zdanym pozytywnie egzaminie. Musi wejść wam kilka nawyków m.in. myślenie za innych, zasada ograniczonego zaufania, kultura jazdy, umiejętność dostosowania szybkości do wrunków jazdy...i dużo innych rzeczy w tym stosowania się do przepisów....Jeżdżę już 20 lat, rocznie robię powyżej 50 tys. km - i widzę, że jest coraz gorzej w miastach się poruszać, głównie przez nieodpowiedzialność i chamstwo - ale to już na etapie nauki jazdy powinno być tępione. Przed szkołami jazdy jeszcze więcej zadań, a godzin na kursie mało. Pytanie - czy po 60 godzinnym kursie można już wykonywać jakiś zawód? Chyba tylko tipsy kleić.... Więcej godzin i więcej praktyki.
Właśnie ITD i Policja powinny przeanalizować te wypowiedzi kursantów i się zastanowić....czy stawiać więcej radarów czy sprawdzać tych z zielonym listkiem.
Większość przerażonych rzuciło się na kursy i egzaminy - pytanie czy przy spadku sprzedazy samochodów będą mieli czym jeździć, czy dopiero po roku od zanego egzaminu siądą za kółko, zastanawiając się czy znak trójkątny to nakaz czy ostrzeżenie, czy rondo to z prawej czy z lewej się objeżdża? To jest zagrożenie- zrobię prawo jazdy, bo teraz jest łatwiej, a samochód kupię jak mnie bę... rozwiń
Avatar
renata / 9 stycznia 2012 o 01:50
ja zrobilam egispkie prawko bez egzaminow,chociaz nie wiem czy powinnam sie tym chwalic ze stronki www.kalifandchapman.co.uk
Avatar
Michał / 8 stycznia 2012 o 19:51
Ja teraz zdaje prawo jazdy ... nie mam problemu z jazdą w zimie czy nie umiesz, jeździsz spokojnie to zahamujesz i nie spowodujesz wypadku jesli jestes wariat to polecam MPK bo wtedy mokra czy wręcz oblodzona nawierzchnia robi różnicę. A co do tego że egzamina są w 2013 zmienione to się cieszę bo może się więcej wolnych terminów teraz zrobi i zdam spokojnie. Pozdrawiam... a co do zdawania to nie polecam Krakowa xD strasznie dużo możliwości oblania
Avatar
koleżanka / 8 stycznia 2012 o 19:29
zdawałam w zimie i zdałam. również uważam że zdawanie i w ogóle nauka jazdy w zimie jest lepsza. na kursie o wiele więcej się wtedy można nauczyć.
a co tej zmiany (kolejnej) w WORD'ach to trochę nas wszystkich w tzw konia, zrobili -.- gdyż ja kończąc kurs musiałam czekać 4 tygodnie na egzamin, a co za tym idzie wykupić troszkę większą ilość godzin jazd doszkalających. eh. ale na szczęście mam to za sobą już.
Avatar
bodek / 8 stycznia 2012 o 17:48
Kurde jak przeczytałem wypowiedź jakieś paniusi której nie pasuje że się w zimie uczy to aż mnie krew zalała. Potem wyjedzie taka na ulice np. w zimie i będzie narzekała że jest ślizgo i mokro. Potem dziwić się że wypadki są jak ludzie nie potrafią w zimie jeździć i jeszcze narzekają jak robią kurs w zimie. Ja robiłem w zimie kurs i teraz nie narzekam. Jeśli boisz się robić w zimie kursu to nie zdawaj prawka bo potem strach na ulice wyjść na jesień albo w zimę bo będzie jechała taka co nie potrafi się dostosować do warunków i będzie...
Avatar
qen / 8 stycznia 2012 o 17:24
zima to najlepszy okres na nauke, mozna doswiadczyc kazdych warunków: deszczu, śniegu, suchej nawierzchni, jazdy po ciemnku i w dzień...
ale cóż, dla panienki to zle ze sie nauczy wiecej...

w lecie w zamian tego powinny byc wprowadzone dodatkowe godziny na jazde po torze po sliskiej nawierzchni
Avatar
Jagniecha / 8 stycznia 2012 o 15:19
Kierowco masz rację ,ja właśnie teraz kończę kurs i cieszę się, że uczę się jeździć w trudnych warunkach jak pada deszcz lub śnieg i jest ślisko. A co do tego, że szybko robi się ciemno, to można umawiać się na jazdy rano lub w południe, chociaż w nocy też trzeba umieć poruszać się po drogach.
Avatar
dzon / 8 stycznia 2012 o 15:05
droga redakcjo błagam. jak juz pytacie kogos o zdanie nie pytajcie deb***i. "w zimie szybko zapada zmrok, jest slisko, i w ogole jestem nieszczesliwa". Zniszczyla mi myslenie ta odpowiedz calkowicie. Nie dosc ze ktos im idzie na reke bo do tych testow ktore beda obowiazywac od 2013 roku beda podchodzic po nascie razy, to jeszcze placza. A pozniej przez takich kierowcow powstaje masa tematow na DW o zlym parkowaniu, bo sie nie moga miedzy liniami zmiescic.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 0 1

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 1

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 6 3

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 5

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 68 17

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 6 8

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej
Alarm 24

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej 5 27