środa, 24 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Nowe inwestycje w Janowie Lubelskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 września 2014, 16:00

W ciągu czterech lat na inwestycję w Janowie Lubelskim zdecydowały się cztery firmy. - Prowadzimy rozmowy z kolejnymi dwiema - podkreśla burmistrz miasta. Bezrobocie w powiecie wynosi 13,2 proc.

We wrześniu szwedzka firma Alucrom otworzyła lakiernię, którą wybudowała na zapleczu podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówi Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego. - Firma działa u nas od dwóch lat, wcześniej wynajmowała pomieszczenia.

Lakiernia jest zlokalizowana w pobliżu dwóch innych zakładów - Fortaco i Caterpillar, z którymi Alucrom współpracuje.

Rozbudowę swojego zakładu niebawem rozpocznie inna firma - VF Concept, która w 2012 r. uruchomiła chłodnię na 2,5-hektarowej działce w Janowskiej Strefie Inwestycyjnej. Zakład skupuje i przetwarza owoce (truskawki, maliny, wiśnie, porzeczki i owoce leśne) oraz warzywa (kalafiory, brokuły, pomidory, pory i rabarbar).

- Jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy - mówi Waldemar Jakubaszek, prezes VF Concept z Janowa Lubelskiego. - Prace budowlane ruszą lada chwila. Istniejący już zakład powiększymy o ok. 4 tys. mkw. To zwiększy nam możliwości składowe do ponad 7 tysięcy ton. Natomiast zdolności przerobowe zakładu wzrosną do ok. 140-150 ton owoców i warzyw na dobę.

Prace budowlane mają potrwać do końca maja przyszłego roku, tak aby rozbudowany zakład ruszył wraz z nowym sezonem. Obecnie w zakładzie pracuje ok. 110 osób, zaś po zakończeniu inwestycji liczba ta wzrośnie do ok. 150.

W ciągu ostatnich czterech lat w Janowie Lubelskim zadomowiły się cztery firmy. - Dwie z nich to są średnie firmy: Alucrom i VF Koncept. Są też dwie małe, lokalne - podaje burmistrz Kołtyś. - Prowadzimy rozmowy z kolejnymi dwiema firmami. Są to średniej wielkości inwestorzy zatrudniający od ok. 50 do ok. 250 osób. Jedna z nich jest z branży maszynowej, druga z sektora przetwórstwa rolnego.

- Do tych zakładów faktycznie wysyłamy sporo osób - przyznaje Ewa Jaskmanicka-Urban, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Janowie Lubelskim. - Ale to kropla w morzu potrzeb. Takich inwestorów chciałoby się więcej, tak żeby połowa bezrobotnych została zatrudniona.

Na koniec 2010 roku w powiecie janowskim stopa bezrobocia była na poziomie 13,9 procent. Pod koniec 2013 r. wynosiła 14,6 procent, zaś w lipcu bieżącego roku - 13,2 procent. - W tym miesiącu mieliśmy zarejestrowanych 3588 bezrobotnych - podaje Jaskmanicka-Urban.
  Edytuj ten wpis
Gość
pytajacy
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 września 2014 o 09:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jakie pieniadze i komu mam oddac.

A obligacje to pikuś? Może nawet nie wiesz co to jest? No to dopytaj.

Rozwiń
pytajacy
pytajacy (27 września 2014 o 08:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zumik, Zumik! Co nie ma o czym pisać? Utopione w zalewie pieniądze, ktore w dodatku spoleczeństwo będzie musialo oddać po wyborach.

Jakie pieniadze i komu mam oddac.

Rozwiń
Gość
Gość (26 września 2014 o 21:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zumik, Zumik! Co nie ma o czym pisać? Utopione w zalewie pieniądze, ktore w dodatku spoleczeństwo będzie musialo oddać po wyborach.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!