Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 grudnia 2010 r.
20:45
Edytuj ten wpis

Nowe nazwy miejscowości na Lubelszczyźnie

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 15 A A

Część miejscowości na Lubelszczyźnie od Nowego Roku ma nosić nowe nazwy, część nazw zniknie z mapy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rozporządzenie w tej sprawie ma wydać Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Spodziewane jest ono jeszcze w tym roku i choć do końca 2010 r. zostały dwa dni, to rozporządzenie zacznie obowiązywać już od 1 stycznia.

W gminie Łukowa zamiast Kozaków Osuchowskich będą po prostu Kozaki, w gminie Firlej zamiast Zagród Łukowieckich będą Zagrody Łukówieckie.

Wsie Krzczonów-Folwark, Krzczonów-Sołtysy i Krzczonów-Wójtostwo staną się częścią nowej wsi Krzczonów. – Do tej pory była gmina Krzczonów, ale nie było miejscowości o takiej nazwie – wyjaśnia Małgorzata Tatara z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Podobnie będzie w przypadku Kąkolewnicy – jest taka gmina, choć nie ma takiej wsi, a od stycznia tworzyć ją będą Kąkolewnice: Południowa, Północna i Wschodnia oraz Rudnik.

W Tomaszowie osada Nowosiółki zyska nazwę Nowosiółki-Osada a osada Suszów będzie nosić nazwę Suszów-Osada.

W gminie Łukowa wyznaczona zostanie wieś Szarajówka, w gminie Siedliszcze będzie Chojno Nowe Drugie i Chojno Nowe Pierwsze a zniknie z mapy wieś Nowe Chojno. W gminie Kamionka będą wsie Samoklęski-Kolonia Pierwsza i Samoklęski-Kolonia Druga, zniknie za to nazwa "Dębczyna”.

Mieszkańcy miejscowości objętych zmianami będą musieli też zmienić adres w swoich dokumentach.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 15:00
Gmina SIEDLISZCZE to CHELMSZCZYZNA ,a nie LUBELSZCZYZNA.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 14:20
[quote name='STYX' timestamp='1293713293' post='413873']
Słyszałem jeszcze,że zamiast Lublina będzie Lublin. Ale to jeszcze nic, zamiast Biłgoraja będzie Biłgoraj ! Uwierzycie !
[/quote]
A ja słyszałem,ze zamiast STYX,będzie STYXSA albo RYKSZA.
Avatar
STYX / 30 grudnia 2010 o 13:48
Słyszałem jeszcze,że zamiast Lublina będzie Lublin. Ale to jeszcze nic, zamiast Biłgoraja będzie Biłgoraj ! Uwierzycie !
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 12:42
[quote name='soohy' timestamp='1293703845' post='413765']
Dla tych, którzy nie wiedzą czym się różni woj. lubelskie od Lubelszczyzny polecam odwiedzenie strony
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lubelszczyzna.png&filetimestamp=20090111201218
@xyz
Kamionka to owszem Lubelszczyzna, ale Siedliszcze już nie.
[/quote]
Brawo,brawo Panie Soohy,a mój błąd świadomy do czegoś się przydał.Dzięki za wsparcie.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 12:25
"W gminie Łukowa zamiast Kozaków Osuchowskich będą po prostu Kozaki, w gminie Firlej zamiast Zagród Łukowieckich będą Zagrody Łukówieckie."

Chyba Łukowieckie a nie Łukówieckie haha
Avatar
soohy / 30 grudnia 2010 o 11:10
Dla tych, którzy nie wiedzą czym się różni woj. lubelskie od Lubelszczyzny polecam odwiedzenie strony
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lubelszczyzna.png&filetimestamp=20090111201218
@xyz
Kamionka to owszem Lubelszczyzna, ale Siedliszcze już nie.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 10:36
[quote name='kamionka' timestamp='1293698194' post='413693']
Oczywiście, że wszystkie leżą na Lubelszzyźnie.
[/quote]
Głowy matołkowskie wszystkie leźą na zaborczej lubelszczyznie i dlatego jest tu maniackie zadupie.
Avatar
OO / 30 grudnia 2010 o 09:55
Same nazwy wskazują, że to niezłe zadupia.Nazwy powinny być krótkie i proste a nie jakieś określenia i pierdoły. Urzędnicy zabierzcie się do myślenia a nie do powielania bzdurnych nazw nadanych przez ciemnogród w zamierzchłych czasach.
Avatar
kamionka / 30 grudnia 2010 o 09:36
Oczywiście, że wszystkie leżą na Lubelszzyźnie.
Avatar
abc / 30 grudnia 2010 o 09:35
[quote name='Ja' timestamp='1293696247' post='413670']
Buaachachacha
Autor artykułu coś namotał (kłania się gegrafia Polski): to mają być miejscowości na Lubelszczyźnie?? Od kiedy Międzyrzecz jest na Lubelszczyźnie??
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&biw=1114&bih=732&q=Mi%C4%99dzyrzecz&rlz=1R2GZEF_plPL353&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=Mi%C4%99dzyrzecz&gl=pl&ei=hDscTcbZDYa18QOIoeWcBQ&sa=X&oi=geocode_result&ct=title&resnum=1&ved=0CBoQ8gEwAA
Może chodzi o Międzyrzec???
Niby tylko "jedna" literka, ale różnica znacząca: wschodnia lub zachodnia Polska.
[/quote]

No i Miedzyrzecz-Wybudowanie jest wlasnie w tym Miedzyreczu w okolicach Gorzowa Wlkp.
[quote name='Ja' timestamp='1293696247' post='413670']
Buaachachacha
Autor artykułu coś namotał (kłania się gegrafia Polski): to mają być miejscowości na Lubelszczyźnie?? Od kiedy Międzyrzecz jest na Lubelszczyźnie??
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&biw=1114&bih=732&q=Mi%C4%99dzyrzecz&rlz=1R2GZEF_plPL353&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=Mi%C4%99dzyrzecz&gl=pl&ei=hDscTcbZDYa18QOIoeWcBQ&sa=X&oi=geocode_result&ct=title&resnum=1&ved=0CBoQ8gEwAA
Moż... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 15:00
Gmina SIEDLISZCZE to CHELMSZCZYZNA ,a nie LUBELSZCZYZNA.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 14:20
[quote name='STYX' timestamp='1293713293' post='413873']
Słyszałem jeszcze,że zamiast Lublina będzie Lublin. Ale to jeszcze nic, zamiast Biłgoraja będzie Biłgoraj ! Uwierzycie !
[/quote]
A ja słyszałem,ze zamiast STYX,będzie STYXSA albo RYKSZA.
Avatar
STYX / 30 grudnia 2010 o 13:48
Słyszałem jeszcze,że zamiast Lublina będzie Lublin. Ale to jeszcze nic, zamiast Biłgoraja będzie Biłgoraj ! Uwierzycie !
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 12:42
[quote name='soohy' timestamp='1293703845' post='413765']
Dla tych, którzy nie wiedzą czym się różni woj. lubelskie od Lubelszczyzny polecam odwiedzenie strony
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lubelszczyzna.png&filetimestamp=20090111201218
@xyz
Kamionka to owszem Lubelszczyzna, ale Siedliszcze już nie.
[/quote]
Brawo,brawo Panie Soohy,a mój błąd świadomy do czegoś się przydał.Dzięki za wsparcie.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 12:25
"W gminie Łukowa zamiast Kozaków Osuchowskich będą po prostu Kozaki, w gminie Firlej zamiast Zagród Łukowieckich będą Zagrody Łukówieckie."

Chyba Łukowieckie a nie Łukówieckie haha
Avatar
soohy / 30 grudnia 2010 o 11:10
Dla tych, którzy nie wiedzą czym się różni woj. lubelskie od Lubelszczyzny polecam odwiedzenie strony
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lubelszczyzna.png&filetimestamp=20090111201218
@xyz
Kamionka to owszem Lubelszczyzna, ale Siedliszcze już nie.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 10:36
[quote name='kamionka' timestamp='1293698194' post='413693']
Oczywiście, że wszystkie leżą na Lubelszzyźnie.
[/quote]
Głowy matołkowskie wszystkie leźą na zaborczej lubelszczyznie i dlatego jest tu maniackie zadupie.
Avatar
OO / 30 grudnia 2010 o 09:55
Same nazwy wskazują, że to niezłe zadupia.Nazwy powinny być krótkie i proste a nie jakieś określenia i pierdoły. Urzędnicy zabierzcie się do myślenia a nie do powielania bzdurnych nazw nadanych przez ciemnogród w zamierzchłych czasach.
Avatar
kamionka / 30 grudnia 2010 o 09:36
Oczywiście, że wszystkie leżą na Lubelszzyźnie.
Avatar
abc / 30 grudnia 2010 o 09:35
[quote name='Ja' timestamp='1293696247' post='413670']
Buaachachacha
Autor artykułu coś namotał (kłania się gegrafia Polski): to mają być miejscowości na Lubelszczyźnie?? Od kiedy Międzyrzecz jest na Lubelszczyźnie??
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&biw=1114&bih=732&q=Mi%C4%99dzyrzecz&rlz=1R2GZEF_plPL353&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=Mi%C4%99dzyrzecz&gl=pl&ei=hDscTcbZDYa18QOIoeWcBQ&sa=X&oi=geocode_result&ct=title&resnum=1&ved=0CBoQ8gEwAA
Może chodzi o Międzyrzec???
Niby tylko "jedna" literka, ale różnica znacząca: wschodnia lub zachodnia Polska.
[/quote]

No i Miedzyrzecz-Wybudowanie jest wlasnie w tym Miedzyreczu w okolicach Gorzowa Wlkp.
[quote name='Ja' timestamp='1293696247' post='413670']
Buaachachacha
Autor artykułu coś namotał (kłania się gegrafia Polski): to mają być miejscowości na Lubelszczyźnie?? Od kiedy Międzyrzecz jest na Lubelszczyźnie??
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&biw=1114&bih=732&q=Mi%C4%99dzyrzecz&rlz=1R2GZEF_plPL353&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=Mi%C4%99dzyrzecz&gl=pl&ei=hDscTcbZDYa18QOIoeWcBQ&sa=X&oi=geocode_result&ct=title&resnum=1&ved=0CBoQ8gEwAA
Moż... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 0

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 3 0

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 13 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 0 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 3 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 35 1

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 13

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 0 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 7 21

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 3

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!