piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Nowe przesiadki kadrowe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 marca 2007, 18:42

Przewodniczący Rady Miejskiej w Lubartowie i jego dwóch zastępców zrezygnowali z zajmowanych funkcji. I szykują się do objęcia nowych stanowisk.

W piątek szykuje się interesująca sesja.

Chodzi o przewodniczącego Tadeusza Trąbkę i wiceprzewodniczącego Jacka Zalewskiego. Zrezygnowali z funkcji, bo zajmą inne stanowiska. Niespodzianką jest decyzja Zbigniewa Moskaluka. Nie dość, że nie chce być wiceprzewodniczącym, to jeszcze opuścił swój dotychczasowy klub.
Wywodzący się z ugrupowania Współpraca i Rozwój Tadeusz Trąbka ma zostać sekretarzem miasta. - Takie są ustalenia koalicyjne - mówi. - To stanowisko przypadło WiR i zgodziłem się je objąć.
55-letni Trąbka w poprzedniej kadencji był zastępcą burmistrza miasta. Potem został przewodniczącym rady i przeszedł na nauczycielską emeryturę. Gdy zostanie sekretarzem miasta, przestanie być radnym. Jego miejsce w radzie zajmie Piotr Ziemba.
Nowym przewodniczącym Rady Miasta ma zostać Jacek Zalewski (Platforma Obywatelska), który również wchodzi w skład koalicji popierającej burmistrza. Radni będą głosować nad jego kandydaturą już na piątkowej sesji.
Z nominacji Zalewskiego cieszy się opozycja. - Ma małe doświadczenie, trudno mu będzie poradzić sobie z wygadanymi radnymi - uważa jeden z radnych opozycyjnych.
Innego zdania jest Jerzy Zwoliński, burmistrz Lubartowa. - Myślę, że taki przewodniczący jeszcze zaskoczy opozycję, która tak twierdzi - uważa.
Zalewski może liczyć na co najmniej 11 głosów. Tylu radnych liczy obecnie koalicja.
Ale jeszcze do niedawna było ich 12. Z koalicyjnego Klubu Radnych Nasz Dom, wystąpił Zbigniew Moskaluk. Pisaliśmy o nim przed kilkoma tygodniami, kiedy radni głosowali nad uchwałą likwidującą filię Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie. Moskaluk najpierw powiedział na sesji, że sprzeciwia się temu pomysłowi. Po kilkunastu minutach zmienił zdanie.
- Rezygnuję z funkcji wiceprzewodniczącego, bo ona jest przypisana do klubu Nasz Dom, z którego występuję - mówi Zbigniew Moskaluk, który nie chce natomiast wytłumaczyć dlaczego pożegnał się z klubowymi kolegami. - Jeśli radni będą pytać, uzasadnię to na piątkowej sesji - zapowiada.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!