niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Nowy odcinek S17: Miało być ekspresowo, a jest druga Kołbiel

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 czerwca 2013, 18:58
Autor: Paweł Puzio

Przed rondem w Bogucinie tworzą się długie korki – to zmora kierowców w czasie nasilenia weekendoweg
Przed rondem w Bogucinie tworzą się długie korki – to zmora kierowców w czasie nasilenia weekendoweg

W długi weekend okazało się, że nowy odcinek ekspresówki S17 to nie tylko gładki asfalt i szybka podróż. W niedzielę kierowcy stali w gigantycznym korku przed rondem w Bogucinie. – To druga Kołbiel – mówią.

W niedzielę późnym popołudniem węzeł Jastków na nowej S17 był kompletnie zakorkowaany. Kierowcy stali w długiej kolejce, aby wjechać i zjechać z nowej drogi.

– Jechałem do Dęblina. Wyruszyłem z Lublina po godz. 18. Przed rondem w Bogucinie utknąłem w 2-kilometrowym korku. Było tak źle, że policjanci musieli kierować ruchem – mówi pan Robert, kierowca z Lublina.

To samo działo się na zjeździe z S17 od strony Warszawy. – Około godz. 20 wracałem do Lublina. Nowa droga cieszy, ale do czasu. Przed węzłem Jastków był olbrzymi korek – pisze internauta na Alarm 24.

Opisuje, że na zjazd na starą "17” czekał aż 1,5 h! – Tak będzie zawsze? Może nie należało oddawać tego odcinka do użytku, zanim nie zostanie zbudowana cała trasa – uważa rozgoryczony kierowca.

Drogowcy znają problem. Potoki samochodów jadących z Warszawy i z Lublina spotykają się na rondzie przy karczmie Bida. To jest wąskie gardło.

– Codziennie monitorujemy sytuację na węźle Jastków. Spiętrzenie ruchu powodujące zatory występuje tylko podczas weekendowego szczytu, tak było w ostatni dzień długiego weekendu – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– W przypadku zatorów prosimy o pomoc policję, która ręcznie kieruje ruchem. W normalne dni samochody przejeżdżają płynnie.

Taki stan rzeczy potwierdzają pracownicy firm transportowych. – Nasi kierowcy jeżdżący przez Dęblin nie sygnalizują na co dzień problemów z korkami na tym rondzie – mówi Zbigniew Mańka z lubelskiego przedsiębiorstwa BP Tour.

Sytuację mają poprawić światła. – W ciągu miesiąca na nitce zjazdowej z S17 w kierunku Lublina, pojawi się sygnalizacje świetlna. Druga kwestia to zachowanie kierowców. Powinni być bardziej życzliwi dla siebie. Przepuszczając się nawzajem zgodnie z zasadą tzw. zamka błyskawicznego usprawniliby ruch w tych dwóch miejscach – dodaje K. Nalewajko.

– Zrobili nam drugą Kołbiel, gdzie tworzą się gigantyczne korki . Do Dęblina będę teraz jeździć przez Nałęczów, bo szkoda mi czasu na naszą ekspresówkę – dodaje pan Robert.

Drogowcy proszą o cierpliwość. – To jest sytuacja tymczasowa. Wszystko zmieni się po oddaniu do użytku kolejnego odcinka S17 – zapewnia Krzysztof Nalewajko.

Ma to nastąpić jesienią.

NASZA PROPOZYCJA:

Samochody jadące od Warszawy po S17 skierować dalej (200 m) w kierunku Lublina i umożliwić kierowcom zawrócenie na ekspresówce. Wówczas auta pojadą już gotowym zjazdem w kierunku ronda przy karczmie Bida i dalej, w prawo, do Lublina. W ten sposób samochody jadące z Lublina do Warszawy bezkolizyjnie miną się na rondzie z pojazdami zjeżdżającymi z S17

Nasza propozycja

Przejazd po S17 Lublin - Warszawa (węzeł Jastków - Kurów Zachód)


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Mini
Gość
Żal
(46) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mini
Mini (18 czerwca 2013 o 15:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dlaczego żeby wjechać na ekspresówkę w kierunku na Warszawę trzeba jechać na rondzie w lewo??? To jakiś debilizm. Powinien być wjazd z roda w prawo. Taka organizacja ruchu jak jest obecnie zawsze będzie powodować korki!!!

Rozwiń
Gość
Gość (5 czerwca 2013 o 19:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To wyobraź sobie, że na tym właśnie "konkrektnym"  miejscu stoi olbrzymi znak informujący o zasadach ruchu drogowego własnie na tym "konkretnym" odcinku. Jak zechcesz następnym razem spojrzeć dalej niż czubek swojego nosa to z łatwością go zauważysz. Przemyśl go sobie, jak masz problem ze zrozumieniem to popytaj mądrzejszych, a dopiero potem zabieraj głos w dyskusji. Z twojego postu wynika, że to własnie Ciebie tam chyba nie było, jeśli uważasz że ruch po dwóch pasach nie upłynniłby ruchu

To jest znak informacyjny, a nie znak nakazu, więc możesz się wypchać swoim buractwem zwanym jazdą na zamek.

I do wszelakiego buraczanego cwaniactwa krzyczącego "zamek, zamek" i niemyślących, ale wierzących w obrazki tłuczków: zamek działa tylko wtedy, gdy obie jego części poruszają sie z jednakową szybkością, Wystarczy, że jedna zwolni, wtedy zamek się zacina. I stąd się biorą korki, a szczególnie w Niemczech o których jakiś tłuczek wspominał.   

Prawie jednego "zamka" dziś przedrapałem, niestety udało się burakowi uciec w ostatniej chwili  :( 

Rozwiń
Żal
Żal (5 czerwca 2013 o 16:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

żyjecie w ułudzie idealnego świata - a to tylko Polska ... i przypominam, że dyskusja jest o KONKRETNYM MIEJSCU, a nie zasadności stosowania tzw. zamka w ruchu drogowym. 

Na zjeździe z S17 na węźle Jastków nie powinno się jechać na zamek, bo to nie jest chwilowe, tylko trwałe zwężenie, a dodatkowo za chwilę i tak trzeba hamować przed drogą z pierwszeństwem przejazdu (DK17). Lewy pas w takich sytuacjach powinien zostać wolny dla ewentualnego przejazdu służb ratunkowych.

Nie trafiałby was szlag, jak wpuściłbyś jednego z lewego pasa, a on przed siebie wpuszcza następnego, a ten jeszcze jednego ? Zamek? Jaki k...a zamek ?  Dodatkowo zanim ten pierwszy zatrybi, że go wpuszczam, to ja bym dwa razy przejechał. 

Tak więc podtrzymuję swoją opinię, że TU płynniejszy ruch jest wtedy, gdy wszyscy przed zwężeniem stoją w jednym rzędzie, a nie w dwóch.  

Widzę, że część dyskutujących tu osób nie jechała tą drogą i snuje teoretyczne dyskusje nad zamkiem błyskawicznym, który W TYM KONKRETNYM MIEJSCU promuje tylko cwaniaczków. 

Rozwiązanie redakcji - byłoby OK, tylko kto sfinansuje tymczasowe utwardzenie pasa zieleni rozdzielającego jezdnie ?

To wyobraź sobie, że na tym właśnie "konkrektnym"  miejscu stoi olbrzymi znak informujący o zasadach ruchu drogowego własnie na tym "konkretnym" odcinku. Jak zechcesz następnym razem spojrzeć dalej niż czubek swojego nosa to z łatwością go zauważysz. Przemyśl go sobie, jak masz problem ze zrozumieniem to popytaj mądrzejszych, a dopiero potem zabieraj głos w dyskusji. Z twojego postu wynika, że to własnie Ciebie tam chyba nie było, jeśli uważasz że ruch po dwóch pasach nie upłynniłby ruchu

Rozwiń
LudzieBłagamMyślcie
LudzieBłagamMyślcie (5 czerwca 2013 o 16:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co za deb***e ci co negują działanie zamka błyskawicznego nie mam pytań :-/ chamstwo i buractwo.....
po to są dwa pasy żeby z nich korzystać do końca, potem każdy niech wpuści jedno auto i ruch odbywa się płynnie.
Zobaczcie głąby nawet w tv że jak jest korek na autostradzie na zachodzie europy to sznur aut jest na dwóch pasach a nie jak u nas wszyscy stoją na jednym i sie robi sznur na 5km ;/
Na gierkówce są znaki nawet żeby stosować tą zasadę, kodeks tak samo zaleca.

Czemu na zachodzie to się sprawdza a u nas taki burak jeden z drugim woli stać dłużej aby tylko nikogo nie wpuścić. 
 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_zamka_błyskawicznego

https://www.youtube.com/watch?v=cgFMJvvGa6U

zgadzam się w 100%. Wam "szanownym kierowcom prawego pasa za wszelką cenę" nie pomogą nawet najlepsze drogi bo po prostu nie potraficie na nich jezdzic i zawsze będziecie gnić w korkach.....Dzięki przy okazji dla myślących i upłynniających ruch kierowców którzy wpuszczają z lewego

Rozwiń
Gość
Gość (4 czerwca 2013 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jakiś głupek projektował ten wjazd ze starej drogi na nową. W normalnej organizacji ruchu wjeżdża się i zjeżdża jadąc w prawo - tu jest odwrotnie.

Asfaltowi też wiele brakuje do zachwalanej "gładkości".

Ktoś tu odwalił lipę.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (46)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!