poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Nowy rok szkolny w Wilkowie rozpocznie Katarzyna Hall

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 sierpnia 2010, 11:13
Autor: (mb)

Tegoroczna ogólnopolska inauguracja nowego roku szkolnego odbędzie się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilkowie. Gościem specjalnym uroczystości będzie minister edukacji narodowej Katarzyna Hall.

Ministerstwo chciało uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny w jednej z miejscowości, które ucierpiały w wyniku tegorocznych powodzi. W grę wchodziło kilka województw (m.in. świętokrzyskie), ale ostatecznie resort wybrał Wilków w woj. lubelskim – gminę, która bardzo odczuła skutki majowej powodzi.

W Gminie Wilków z powodu powodzi od 24 maja do 18 czerwca zostały zawieszone zajęcia we wszystkich pięciu szkołach. 566 uczniów rozpoczęło wcześniejsze, przymusowe wakacje.

Trzy szkolne budynki zostały zalane: Gimnazjum w Zespole Szkół w Wilkowie, Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Wilkowie i Zespołu Szkół w Zagłobie. W Szkole Podstawowej w Rogowie zorganizowano siedzibę sztabu kryzysowego, a w Szkole Podstawowej w Dobrem udzielano schronienia powodzianom.

Od czerwca we wszystkich zalanych szkołach rozpoczęły się wielkie prace remontowe.

– Zespół Szkół w Wilkowie (w skład którego wchodzi szkoła podstawowa i gimnazjum – red.) otrzymał 309 tys. zł zwiększonej subwencji na remont budynków – informuje Katarzyna Fik z Kuratorium Oświaty w Lublinie. – Dodatkowo pozyskano 244 tys. zł na remont z darowizn.

Z kolei Zespół Szkół w Zagłobie otrzymał 90 tys. zł zwiększonej subwencji na remont budynku. Udało się także zdobyć kwotę ponad 74 tys. zł na remont z darowizn. Zespół otrzymał też 6 tys. zł z programu "Radosna Szkoła”.

Tzw. zasiłek powodziowy na cele edukacyjne (w wysokości 1 tys. zł dla jednej osoby) otrzymało do tej pory 532 dzieci z gminy Wilków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 sierpnia 2010 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta Balbina to niezły szkodnik jej reformy tylko dezorganizują oświatę w Polsce !
Rozwiń
Gość
Gość (30 sierpnia 2010 o 21:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
http://www.youtube.com/watch?v=5XEPrthy06Q&feature=related
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!