środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

Obwodnica Lublina coraz bliżej. Powstanie do września 2014 roku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lipca 2012, 18:21
Autor: Dominik Smaga

Nikt nie odwołał się od wyniku przetargu. Nowy wyjazd na Warszawę powstanie do września 2014 roku.

Spełnia się najbardziej optymistyczny scenariusz przetargu na budowę przedłużenia al. Solidarności, czyli miejskiej części drogi dojazdowej do węzła obwodnicy Lublina w Dąbrowicy. Właśnie tą drogą ma się odbywać ruch do i z Warszawy.

W sobotę minął termin na składanie odwołań przez firmy niezadowolone z wyniku lub przebiegu przetargu. Nikt nie wniósł zastrzeżeń. Dlatego już dzisiaj komplet dokumentów pojedzie do Urzędu Zamówień Publicznych w Warszawie, który prześwietli wszystkie procedury, na co ma do 30 dni. Jeśli nie dopatrzy się błędów, miasto będzie mogło podpisać umowę z wykonawcą, a we wrześniu zaczną się prace budowlane.

Nowa dwupasmówka ma być gotowa we wrześniu 2014 r. Sama obwodnica będzie gotowa nieco wcześniej, dlatego przez pewien czas wyjazd z Lublina w kierunku stolicy będzie się nadal odbywać al. Warszawską.

Wykonawca robót został wybrany już 4 lipca – najtańszą ofertę złożył warszawski Budimex. Firma chce za budowę drogi 319 mln zł, podczas gdy Zarząd Dróg i Mostów był przygotowany nawet na 475 mln. Oszczędzone pieniądze mają zasilić inne ważne inwestycje drogowe, m.in. ul. Poligonową.

W ramach budowy nowego odcinka al. Solidarności, na estakadę przeniesiona będzie al. Warszawska, na wiadukty trafią ulice: Mgielna i Główna, przebudowane będą Wądolna i Jaśminowa, powstanie również miejski węzeł "Sławin”, do którego później dotrzeć mają przedłużenia ul. Głębokiej i Bohaterów Monte Cassino. Inwestycja będzie wymagać m.in. przeniesienia Czechówki do nowego koryta.

A Zelwerowicza się kompletuje

W ciągu czterech miesięcy mają być gotowe brakujące części projektu budowy ul. Zelwerowicza. Wczoraj miasto ogłosiło przetarg na ich sporządzenie. Doprojektować trzeba te elementy, których budowa konieczna okazała się ze względu na przepisy ochrony środowiska. To liczący niespełna 30 m długości wiadukt nad wąwozem znajdującym się ok. 430 m od ul. Koncertowej oraz ekrany akustyczne mające stanowić ochronę przed hałasem. Gdy projekty będą gotowe, miasto będzie mogło przystąpić do budowy drogi. Ul. Zelwerowicza w pierwszym etapie ma połączyć ul. Poligonową i Koncertową, odciążając stale korkujący się wyjazd z os. Botanik przez ul. Willową i Ducha.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Karpie
cdc
KK
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Karpie
Karpie (18 lipca 2012 o 11:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='a' timestamp='1342524541' post='651728']
skąd na tej mapie więła sie ulica Głęboka
[/quote]

Będzie kiedyś przedłużona do tego ronda, ale pewnie jeszcze nie w tej pięciolatce.
Rozwiń
cdc
cdc (17 lipca 2012 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Karol' timestamp='1342506091' post='651532']
To nie jest cała obwodnica.
Może pół.
A bez kawałka Dąbrowica-Konopnica dalej ruch tranzytowy północ-południe będzie przez al. Solidarności-Sikorskiego-al. Kraśnicka.
[/quote]
Otóż to - stałem kiedyś na statoilu koło Ronda Krwiodawców i z ciekawości liczyłem TIR-y wjeżdżające do miasta przez Kraśnicką. Przejeżdżało ich po kilka albo i kilkanaście w ciągu każdej minuty. Stając na czerownym każdy zajmował miejsce dla trzech do pięciu osobówek. Póki nie powstanie południowo-zachodnia część obwodnicy nic się nie zmieni i korki w tej części miasta nie znikną - ale co to obchodzi tych, którzy od lat blokują ten odcinek inwestycji.
Rozwiń
KK
KK (17 lipca 2012 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Każda nowa szosa to bardzo dobra wiadomość dla naszego miasta
Rozwiń
a
a (17 lipca 2012 o 13:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
skąd na tej mapie więła sie ulica Głęboka
Rozwiń
jerzy
jerzy (17 lipca 2012 o 12:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Adamek' timestamp='1342507078' post='651539']
A na huja w tej pizdziwulce obwodnica?nieh sie ku*** mecza we korkah
[/quote]

d u r e ń !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!