Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

6 maja 2013 r.
20:11
Edytuj ten wpis

Obwodnica Piask. Zerwali równy asfalt, żeby był... równiejszy

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 17 A A
Roboty na obwodnicy Piask potrwają do 23 maja. (Maciej Kaczanowski)
Roboty na obwodnicy Piask potrwają do 23 maja. (Maciej Kaczanowski)

Drogowcy sfrezowali najlepszą drogę w regionie – obwodnicę Piask. Kierowcy są w szoku. Pytają: Po co?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pan Łukasz wracał z majówki. Wjechał na obwodnicę Piask. Musiał zwolnić do obowiązkowej "50”. – Co oni zrobili z tą drogą? Przecież jeździło się nią naprawdę komfortowo. Nie było kolein, ani innych nierówności. Ale w niedzielę nawierzchnia była sfrezowana, a dodatkowo w poprzek drogi wycięto fragmenty asfaltu i porobiły się doły. Nawet przy prędkości 50 km/h cierpiało zawieszenie. Kierowcy zwalniali i tworzyły się ogromne korki – opowiada.

Remont trwa od 24 kwietnia. Utrudnienia potrwają miesiąc. Oficjalnie powodem robót jest konieczność przystosowania tej trasy do parametrów drogi ekspresowej S17/12, która na odcinku od węzła Witosa w Lublinie do obwodnicy Piask jest już gotowa.

– Ale po co było frezować całą równiutką jak stół obwodnicę? Przecież to marnowanie publicznych pieniędzy – złości się pan Łukasz.

Drogowcy nie widzą jednak powodu do irytacji, a tym bardziej do wysuwania oskarżeń o wyrzucanie pieniędzy podatników w błoto.

– Aby zastosować oznakowanie poziome – takie samo, jak na budowanych właśnie odcinkach S17 – trzeba by było częściowo frezować nawierzchnię, by usunąć stare linie. A to zmniejszyłoby trwałość wykonanej w 2004 roku obwodnicy Piask – wyjaśnia Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. I dodaje, że lepiej teraz przeprowadzić gruntowne, kompleksowe roboty niż za np. trzy lata usuwać świeżo położone oznakowanie i remontować nawierzchnię.

A skąd się wzięły wyłomy w poprzek drogi? – Wykonawca, zgodnie z technologią naprawy, miał w kilku miejscach usunąć głębszą warstwę nawierzchni i od razu wyrównać masą bitumiczną. Niestety, nie wszędzie zdążył to zrobić i zagłębienia wypełnił doraźnie – dodaje K. Nalewajko.

Co jeszcze czeka kierowców?

Wczoraj rozpoczął się remont drogi przechodzącej pod wiaduktem ekspresówki w okolicach karczmy Bida w Bogucinie. Remontowany jest także wiadukt na "17” w Panieńszczyźnie. Utrudnienia potrwają do 15 maja. Z kolei dziś w południe ruch wahadłowy wprowadzony zostanie na moście przez rzekę Kurówkę na "17” w Kurowie. Remont zakończy się do 12 lipca.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Josef / 8 maja 2013 o 07:46
Ale to są marnotrawcy i złodzieje!!!Kiedy to się skończy ????
Avatar
asd / 7 maja 2013 o 16:38
to standard przecież... ile razy tak było, że najpierw jest kładziona nawierzechnia, gotowa do oddania do użytku, a poźniej dopiero wycinane są w niej dziury na położenie jakiejś instalacji... (bo może komuś się zapomniało)
Avatar
Krzysztof Nalewajko / 7 maja 2013 o 15:18
[color=#222222]Wygląda na to że kierowcy przyzwyczaili się do remontów dróg znajdujących się w fatalnym stanie, a wymiana "teoretycznie dobrej" nawierzchni budzi szok. Tymczasem stanu jakości nawierzchni nie można ocenić wyłącznie na oko lub subiektywne odczucia spod kół samochodu. 9 lat korzystania z obwodnicy Piask przyniosło jej powolną degradację co potwierdziły badania stanu nawierzchni. Mechaniczne usunięcie obecnego oznakowania poziomego dodatkowo zwiększyłoby degradację a w efekcie późniejszy kosztowniejszy remont obejmujący nie tylko warstwę ścieralną ale i kolejne warstwy konstrukcji drogi. [/color]
[color=#222222]Dla przykładu: co jest przyjaźniejszym dla portfela kierowcy działaniem? Wymiana uszkodzonego niewielkiego elementu czy odwlekanie wizyty w serwisie aż do chwili gdy ten niewielki i tani element nie stanie się przyczyną znacznie poważniejszej i kosztowniejszej awarii samochodu?[/color]
[color=#222222]Wygląda na to że kierowcy przyzwyczaili się do remontów dróg znajdujących się w fatalnym stanie, a wymiana "teoretycznie dobrej" nawierzchni budzi szok. Tymczasem stanu jakości nawierzchni nie można ocenić wyłącznie na oko lub subiektywne odczucia spod kół samochodu. 9 lat korzystania z obwodnicy Piask przyniosło jej powolną degradację co potwierdziły badania stanu nawierzchni. Mechaniczne usunięcie obecnego oznakowania poziomego dodatkowo zwiększyłoby degradację a w efekcie późniejszy kosztowniejszy remont obejmując... rozwiń
Avatar
algebra / 7 maja 2013 o 14:05
[size=4][size=5]Jak zwykle w miejscu, gdzie są uskoki, że można urwać zawieszenie nie ma żadnego ostrzeżenia, bo po co... lepiej stawiać znaki 30km/h tam gdzie jedzie się szybko, albo 50km/h przez większość drogi expresowej w stronę Piask.[/size]

Gdzie sens i logika stawiania ostrzeżeń. Stawia się tam gdzie nie trzeba lub zapomina je zabrać. A tam gdzie potrzeba nie ma znaku - uskoków na sfrezowanej drodze koło Piask jest 3 lub więcej. W nocy nie widać nic. A 50km/h przy takim uskoku to co najmniej o 30km/h za dużo.

A co najlepsze, boczne drogi są takie, że nie idzie jechać. Np: droga z Piaski do Żółkiewki i dalej w stronę Szczebrzeszyna. Jak ktoś tamtendy chce jechać, niechaj się zastanowi 100x i wybierze drogę przez Zamość.[/size]
[size=4][size=5]Jak zwykle w miejscu, gdzie są uskoki, że można urwać zawieszenie nie ma żadnego ostrzeżenia, bo po co... lepiej stawiać znaki 30km/h tam gdzie jedzie się szybko, albo 50km/h przez większość drogi expresowej w stronę Piask.[/size]

Gdzie sens i logika stawiania ostrzeżeń. Stawia się tam gdzie nie trzeba lub zapomina je zabrać. A tam gdzie potrzeba nie ma znaku - uskoków na sfrezowanej drodze koło Piask jest 3 lub więcej. W nocy nie widać nic. A 50km/h przy takim uskoku to co najmniej o 30km/h za d... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec Lublina / 7 maja 2013 o 11:16
w Kurowie remont zakończy się do 12 lipca? a w życiu!! nigdy remonty w POlsce nie kończyły sie o czasie! tak było! jest i będzie! Bo zawsze wybierają najtańszą i najwolniejszą ofertę!
Avatar
darek / 7 maja 2013 o 10:34
Raczej napewno viatol, miejscami są zalane fundamenty pewnie pod bramki.
Avatar
jura / 7 maja 2013 o 10:18
[quote name='Gość' timestamp='1367906772' post='766611']
Ciekawe ile milionów to kosztowało
[/quote]
ta naprawka kosztuje 5 000 000 zł ( pięć milionów zł pln) ale to prwdopodobnie unia daje i trzeba szybko wykorzystać (będą premie)
Avatar
driver / 7 maja 2013 o 10:03
Pan Łukasz to pewnie traktorem jeździ... tam już kilka tygodni po oddaniu były koleiny. Wcale nie była taka równa ta nawierzchnia. Zresztą lepili już kilka razy.
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 7 maja 2013 o 09:50
[quote name='killer deb***i' timestamp='1367908930' post='766624']
Od kołków na 17tce to ty się odchrzań. Nie czaisz jaka jest ich rola to nie zabieraj glosu!
Jedyne czego brakuje przy zwezkach "zakolkowanych" to drug technicznych.
[/quote]

słuchaj gimbaza, pogadamy jak sie poprawnej polszczyzny dzieciaku nauczysz
Avatar
regan / 7 maja 2013 o 08:47
nie wiecie o co chodzi? jeżeli firma sciągnęła kupę sprzętu to musi sobie wymyślać robotę aby się zwróciło. a takie tłumaczenie to normalny PR PO
Avatar
Josef / 8 maja 2013 o 07:46
Ale to są marnotrawcy i złodzieje!!!Kiedy to się skończy ????
Avatar
asd / 7 maja 2013 o 16:38
to standard przecież... ile razy tak było, że najpierw jest kładziona nawierzechnia, gotowa do oddania do użytku, a poźniej dopiero wycinane są w niej dziury na położenie jakiejś instalacji... (bo może komuś się zapomniało)
Avatar
Krzysztof Nalewajko / 7 maja 2013 o 15:18
[color=#222222]Wygląda na to że kierowcy przyzwyczaili się do remontów dróg znajdujących się w fatalnym stanie, a wymiana "teoretycznie dobrej" nawierzchni budzi szok. Tymczasem stanu jakości nawierzchni nie można ocenić wyłącznie na oko lub subiektywne odczucia spod kół samochodu. 9 lat korzystania z obwodnicy Piask przyniosło jej powolną degradację co potwierdziły badania stanu nawierzchni. Mechaniczne usunięcie obecnego oznakowania poziomego dodatkowo zwiększyłoby degradację a w efekcie późniejszy kosztowniejszy remont obejmujący nie tylko warstwę ścieralną ale i kolejne warstwy konstrukcji drogi. [/color]
[color=#222222]Dla przykładu: co jest przyjaźniejszym dla portfela kierowcy działaniem? Wymiana uszkodzonego niewielkiego elementu czy odwlekanie wizyty w serwisie aż do chwili gdy ten niewielki i tani element nie stanie się przyczyną znacznie poważniejszej i kosztowniejszej awarii samochodu?[/color]
[color=#222222]Wygląda na to że kierowcy przyzwyczaili się do remontów dróg znajdujących się w fatalnym stanie, a wymiana "teoretycznie dobrej" nawierzchni budzi szok. Tymczasem stanu jakości nawierzchni nie można ocenić wyłącznie na oko lub subiektywne odczucia spod kół samochodu. 9 lat korzystania z obwodnicy Piask przyniosło jej powolną degradację co potwierdziły badania stanu nawierzchni. Mechaniczne usunięcie obecnego oznakowania poziomego dodatkowo zwiększyłoby degradację a w efekcie późniejszy kosztowniejszy remont obejmując... rozwiń
Avatar
algebra / 7 maja 2013 o 14:05
[size=4][size=5]Jak zwykle w miejscu, gdzie są uskoki, że można urwać zawieszenie nie ma żadnego ostrzeżenia, bo po co... lepiej stawiać znaki 30km/h tam gdzie jedzie się szybko, albo 50km/h przez większość drogi expresowej w stronę Piask.[/size]

Gdzie sens i logika stawiania ostrzeżeń. Stawia się tam gdzie nie trzeba lub zapomina je zabrać. A tam gdzie potrzeba nie ma znaku - uskoków na sfrezowanej drodze koło Piask jest 3 lub więcej. W nocy nie widać nic. A 50km/h przy takim uskoku to co najmniej o 30km/h za dużo.

A co najlepsze, boczne drogi są takie, że nie idzie jechać. Np: droga z Piaski do Żółkiewki i dalej w stronę Szczebrzeszyna. Jak ktoś tamtendy chce jechać, niechaj się zastanowi 100x i wybierze drogę przez Zamość.[/size]
[size=4][size=5]Jak zwykle w miejscu, gdzie są uskoki, że można urwać zawieszenie nie ma żadnego ostrzeżenia, bo po co... lepiej stawiać znaki 30km/h tam gdzie jedzie się szybko, albo 50km/h przez większość drogi expresowej w stronę Piask.[/size]

Gdzie sens i logika stawiania ostrzeżeń. Stawia się tam gdzie nie trzeba lub zapomina je zabrać. A tam gdzie potrzeba nie ma znaku - uskoków na sfrezowanej drodze koło Piask jest 3 lub więcej. W nocy nie widać nic. A 50km/h przy takim uskoku to co najmniej o 30km/h za d... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec Lublina / 7 maja 2013 o 11:16
w Kurowie remont zakończy się do 12 lipca? a w życiu!! nigdy remonty w POlsce nie kończyły sie o czasie! tak było! jest i będzie! Bo zawsze wybierają najtańszą i najwolniejszą ofertę!
Avatar
darek / 7 maja 2013 o 10:34
Raczej napewno viatol, miejscami są zalane fundamenty pewnie pod bramki.
Avatar
jura / 7 maja 2013 o 10:18
[quote name='Gość' timestamp='1367906772' post='766611']
Ciekawe ile milionów to kosztowało
[/quote]
ta naprawka kosztuje 5 000 000 zł ( pięć milionów zł pln) ale to prwdopodobnie unia daje i trzeba szybko wykorzystać (będą premie)
Avatar
driver / 7 maja 2013 o 10:03
Pan Łukasz to pewnie traktorem jeździ... tam już kilka tygodni po oddaniu były koleiny. Wcale nie była taka równa ta nawierzchnia. Zresztą lepili już kilka razy.
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 7 maja 2013 o 09:50
[quote name='killer deb***i' timestamp='1367908930' post='766624']
Od kołków na 17tce to ty się odchrzań. Nie czaisz jaka jest ich rola to nie zabieraj glosu!
Jedyne czego brakuje przy zwezkach "zakolkowanych" to drug technicznych.
[/quote]

słuchaj gimbaza, pogadamy jak sie poprawnej polszczyzny dzieciaku nauczysz
Avatar
regan / 7 maja 2013 o 08:47
nie wiecie o co chodzi? jeżeli firma sciągnęła kupę sprzętu to musi sobie wymyślać robotę aby się zwróciło. a takie tłumaczenie to normalny PR PO
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 34 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 33 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 415 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!