Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 grudnia 2014 r.
17:30
Edytuj ten wpis

Obwodnice Opola Lubelskiego, Bełżyc i Chodla już gotowe. Kiedy otwarcie?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
63 16 A A

Najpóźniej do końca stycznia przyszłego roku kierowcy pojadą nowymi obwodnicami Opola Lubelskiego, Bełżyc i Chodla

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Praktycznie gotowe są już obwodnice Opola i Bełżyc oraz nowa droga od ronda w Elżbiecie do ronda w Kamieniu. Od Bełżyc do Radawca jeździmy już bez tak uciążliwych wahadeł ze światłami. Na przebudowywanej drodze 747 prace trwają jeszcze na obwodnicy Chodla. Opóźnienie jej budowy spowodowane było potrzebą wyłonienia drugiego wykonawcy. Ale i tu drogowcy finiszują. - Prace powinny zakończyć się za kilka dni, do 15 grudnia - mówi Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Mieszkańcy Opola Lubelskiego, Chodla i Bełżyc z niecierpliwością czekają na nowe obwodnice. - Mamy dość ciężarówek jadących przez miasto. Gdy auta pojadą bokiem, to wszyscy odetchniemy - mówi Katarzyna Kurek z Opola Lubelskiego.

- Nie wiem, dlaczego to tak długo trwa. Obwodnica Bełżyc już od dawna jest gotowa i stoi pusta. Auta już dawno powinny po niej jeździć - mówi kierowca z Bełżyc.

Urzędnicy przekonują, że procedury muszą trwać. Na początku grudnia rozpoczęły się odbiory końcowe obwodnic Opola i Bełżyc. Najpierw ZDW musi odebrać inwestycję od wykonawcy i uzyskać wszelkie niezbędne dokumenty, m.in. zatwierdzoną przez starostwo inwentaryzację geodezyjną. Bez niej nie ma pozwolenia na użytkowanie.

- Nie chcemy mówić o terminach, ale ruch puścimy na drugi dzień po tym, jak dostaniemy pozwolenia na użytkowanie. Kierowcy będą mogli skorzystać z nowych obwodnic nie później, niż na koniec stycznia 2015 roku - deklaruje dyrektor Gwozda.

Tymczasem most w Kamieniu, gdzie prowadzi przebudowywana droga, ma pół roku opóźnienia. Przypomnijmy, że w listopadzie odbyło się uroczyste połączenie obu brzegów Wisły poprzez zespawanie ostatnich elementów konstrukcyjnych mostu.

Jest już znany nowy termin uruchomienia przeprawy, uwzględniający poślizg: - Most ma być gotowy w połowie przyszłego roku. Kierowcy skorzystają z nowej przeprawy przez Wisłę na początku wakacji - dodaje dyrektor Gwozda.
Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mirekwalczyk / 3 lipca 2015 o 12:29

Trzeba pogadać z radnym, który chce zabłysnąć to się zaangażuje. Trzeba pomóc agroturystyce, bo mamy naprawdę fajny klimat i w miarę czysty.

Avatar
m / 23 grudnia 2014 o 19:01
Jak czytam tego typu komentarze,to się zastanawiam, czy piszący nie ma możliwości zapoznania z przepisami? Co ma do inwestycji takiej jak droga wojewódzka urząd gminy? Nic. Inwentaryzację geodezyjną przyjmuje i zatwierdza starostwo a odbiera nadzór budowlany. Inwestorem też nie jest gmina - to niby dlaczego obrywa urzędnik z gminy?
Avatar
ślepy / 19 grudnia 2014 o 18:09

A może mi ktoś wyjaśnić czemu od Lublina do Belzyc po obu stronach obwodnicy biegną piękne ścieżki rowerowe a z Belzyc do Opola to tylko pole i pole ...czy nie można było pociągnąć ścieżek do samego Kamienia? Ale to Polska jest właśnie. ..

ale za to na moście w Kamieniu będzie piękny ciąg pieszo-rowerowy,  także nie marudź, pokonasz kawałek od Bełżyc do Kamienia i znowu będzie ścieżka :D

ahoj

rozwiń
Avatar
ja / 19 grudnia 2014 o 12:16

Urzędnicza praca to ciężka i ,, długa '' praca,  bądźmy cierpliwi a może pojedziemy pod koniec stycznia. Gratulacje !

Avatar
miastowy / 19 grudnia 2014 o 06:37
A może mi ktoś wyjaśnić czemu od Lublina do Belzyc po obu stronach obwodnicy biegną piękne ścieżki rowerowe a z Belzyc do Opola to tylko pole i pole ...czy nie można było pociągnąć ścieżek do samego Kamienia? Ale to Polska jest właśnie. ..
Avatar
Gonzo / 16 grudnia 2014 o 21:36

Odnośnie nasypu przy Chodelce należy stwierdzić, że wszystko jest zgodnie z projektem.

Czy należy stwierdzić to jest jednoznaczne i wystarczające dla instytucji współfinansującej i Nadzoru Budowlanego by odebrać te roboty zapłacić  i puścić ruch? Ile miało siąś według projektu, a ile siadło czy ktoś coś mądrego napisał powiedział czy to tak ma być może jet to normalne choć 0,5 m to trochę dużo i czy to koniec? Wszyscy o tym gadają i coś jest na rzeczy nikt z z dróg wojewódzkich na ten temat nie udziela informacji pomimo kilku komentaży dot osiadań nasypu i inspektora z ścieżkami rowerowymi i kilku apeli do redaktorów cisza dodatkowo wieść o tych przeciągających się  odbiorach do lutego, marca może nadal osiada i stąd wytłumaczenie że nie można puścić ruchu.

Czy należy stwierdzić że oni nic nie wiedzą czy wiedzą i czekają bo nadal coś osiada?

Czy należy stwierdzić to jest jednoznaczne i wystarczające dla instytucji współfinansującej i Nadzoru Budowlanego by odebrać te roboty zapłacić  i puścić ruch? Ile miało siąś według projektu, a ile siadło czy ktoś coś mądrego napisał powiedział czy to tak ma być może jet to normalne choć 0,5 m to trochę dużo i czy to koniec? Wszyscy o tym gadają i coś jest na rzeczy nikt z z dróg wojewódzkich na ten temat nie udziela informacji pomimo kilku komentaży dot osiadań nasypu i inspektora z ścieżkami rowerowymi i kilku apeli d... rozwiń

Avatar
Gość / 16 grudnia 2014 o 16:33

Obwodnica Bełżyc gotowa jest juz przynajmniej od miesiąca. Ale nic to! Wybudować nowa porządną drogę to nic wielkiego. Dopiero dzięki ciężkiej i wytężonej pracy biurokracji wszelkiej maści będziemy mogli nią jeździć już może nawet pod koniec stycznia. To chyba jakieś kpiny!

czekają z otwarciem całosci ,pewnie na wybory

Avatar
Kermit / 16 grudnia 2014 o 15:37

Odnośnie nasypu przy Chodelce należy stwierdzić, że wszystko jest zgodnie z projektem.

Avatar
Zenon / 16 grudnia 2014 o 07:40

Obwodnica Bełżyc gotowa jest juz przynajmniej od miesiąca. Ale nic to! Wybudować nowa porządną drogę to nic wielkiego. Dopiero dzięki ciężkiej i wytężonej pracy biurokracji wszelkiej maści będziemy mogli nią jeździć już może nawet pod koniec stycznia. To chyba jakieś kpiny!

Avatar
NASYP / 16 grudnia 2014 o 00:36

Osiadanie nasypu przy CHODELCE chyba jest większe = 0,5 metra niż na Ciemiędze =  0,2 metra  gdzie nasyp rozebrano. Czy faktycznie osiada i co z tym dalej czy to jakaś fuszerka czy normalna sprawa takie osiadanie? GDDKiA rozebrało taki nasyp a Drogi Wojewódzkie puszczą ruch i jest ok. do tego jeszcze sprawa z ścieżkami rowerowymi i nikt o tym jakoś nie mówi i nie pisze. Dziwne poczytajcie artykuły i komentaże do nich może ktoś odpowie zajmie się tą sprawą.

Wystarczy wpisać Chodel Nasyp z osiada lub nie i na starszych artykułach kuriera są komentaże to potwierdzające.

Ciekawe czy Marszałek Województwa i Urząd dofinansowujący  i Nadzór Budowlany wie o tym i co z tym dalej idzie zima jak osiądzie i będzie kałuża zamarznięta to nietrudno o wypadek zresztą nowa droga żeby osiadała aż tyle czy dostali za to pieniądze i co z gwarancją nikt nic nie widział podczas budowy. Może dlatego tyle trwaja odbiory bo nie wiedza co z tym dalej nie tylko na Chodlu ale i Opolu cos tu smierdzi ­­­O dziwo żaden redaktor nie zajął się sprawą mimo tylu komentaży.

Osiadanie nasypu przy CHODELCE chyba jest większe = 0,5 metra niż na Ciemiędze =  0,2 metra  gdzie nasyp rozebrano. Czy faktycznie osiada i co z tym dalej czy to jakaś fuszerka czy normalna sprawa takie osiadanie? GDDKiA rozebrało taki nasyp a Drogi Wojewódzkie puszczą ruch i jest ok. do tego jeszcze sprawa z ścieżkami rowerowymi i nikt o tym jakoś nie mówi i nie pisze. Dziwne poczytajcie artykuły i komentaże do nich może ktoś odpowie zajmie się tą sprawą.

Wystarczy wpisać Chodel Nasyp z osiada lub nie i na starszych arty... rozwiń

Avatar
mirekwalczyk / 3 lipca 2015 o 12:29

Trzeba pogadać z radnym, który chce zabłysnąć to się zaangażuje. Trzeba pomóc agroturystyce, bo mamy naprawdę fajny klimat i w miarę czysty.

Avatar
m / 23 grudnia 2014 o 19:01
Jak czytam tego typu komentarze,to się zastanawiam, czy piszący nie ma możliwości zapoznania z przepisami? Co ma do inwestycji takiej jak droga wojewódzka urząd gminy? Nic. Inwentaryzację geodezyjną przyjmuje i zatwierdza starostwo a odbiera nadzór budowlany. Inwestorem też nie jest gmina - to niby dlaczego obrywa urzędnik z gminy?
Avatar
ślepy / 19 grudnia 2014 o 18:09

A może mi ktoś wyjaśnić czemu od Lublina do Belzyc po obu stronach obwodnicy biegną piękne ścieżki rowerowe a z Belzyc do Opola to tylko pole i pole ...czy nie można było pociągnąć ścieżek do samego Kamienia? Ale to Polska jest właśnie. ..

ale za to na moście w Kamieniu będzie piękny ciąg pieszo-rowerowy,  także nie marudź, pokonasz kawałek od Bełżyc do Kamienia i znowu będzie ścieżka :D

ahoj

rozwiń
Avatar
ja / 19 grudnia 2014 o 12:16

Urzędnicza praca to ciężka i ,, długa '' praca,  bądźmy cierpliwi a może pojedziemy pod koniec stycznia. Gratulacje !

Avatar
miastowy / 19 grudnia 2014 o 06:37
A może mi ktoś wyjaśnić czemu od Lublina do Belzyc po obu stronach obwodnicy biegną piękne ścieżki rowerowe a z Belzyc do Opola to tylko pole i pole ...czy nie można było pociągnąć ścieżek do samego Kamienia? Ale to Polska jest właśnie. ..
Avatar
Gonzo / 16 grudnia 2014 o 21:36

Odnośnie nasypu przy Chodelce należy stwierdzić, że wszystko jest zgodnie z projektem.

Czy należy stwierdzić to jest jednoznaczne i wystarczające dla instytucji współfinansującej i Nadzoru Budowlanego by odebrać te roboty zapłacić  i puścić ruch? Ile miało siąś według projektu, a ile siadło czy ktoś coś mądrego napisał powiedział czy to tak ma być może jet to normalne choć 0,5 m to trochę dużo i czy to koniec? Wszyscy o tym gadają i coś jest na rzeczy nikt z z dróg wojewódzkich na ten temat nie udziela informacji pomimo kilku komentaży dot osiadań nasypu i inspektora z ścieżkami rowerowymi i kilku apeli do redaktorów cisza dodatkowo wieść o tych przeciągających się  odbiorach do lutego, marca może nadal osiada i stąd wytłumaczenie że nie można puścić ruchu.

Czy należy stwierdzić że oni nic nie wiedzą czy wiedzą i czekają bo nadal coś osiada?

Czy należy stwierdzić to jest jednoznaczne i wystarczające dla instytucji współfinansującej i Nadzoru Budowlanego by odebrać te roboty zapłacić  i puścić ruch? Ile miało siąś według projektu, a ile siadło czy ktoś coś mądrego napisał powiedział czy to tak ma być może jet to normalne choć 0,5 m to trochę dużo i czy to koniec? Wszyscy o tym gadają i coś jest na rzeczy nikt z z dróg wojewódzkich na ten temat nie udziela informacji pomimo kilku komentaży dot osiadań nasypu i inspektora z ścieżkami rowerowymi i kilku apeli d... rozwiń

Avatar
Gość / 16 grudnia 2014 o 16:33

Obwodnica Bełżyc gotowa jest juz przynajmniej od miesiąca. Ale nic to! Wybudować nowa porządną drogę to nic wielkiego. Dopiero dzięki ciężkiej i wytężonej pracy biurokracji wszelkiej maści będziemy mogli nią jeździć już może nawet pod koniec stycznia. To chyba jakieś kpiny!

czekają z otwarciem całosci ,pewnie na wybory

Avatar
Kermit / 16 grudnia 2014 o 15:37

Odnośnie nasypu przy Chodelce należy stwierdzić, że wszystko jest zgodnie z projektem.

Avatar
Zenon / 16 grudnia 2014 o 07:40

Obwodnica Bełżyc gotowa jest juz przynajmniej od miesiąca. Ale nic to! Wybudować nowa porządną drogę to nic wielkiego. Dopiero dzięki ciężkiej i wytężonej pracy biurokracji wszelkiej maści będziemy mogli nią jeździć już może nawet pod koniec stycznia. To chyba jakieś kpiny!

Avatar
NASYP / 16 grudnia 2014 o 00:36

Osiadanie nasypu przy CHODELCE chyba jest większe = 0,5 metra niż na Ciemiędze =  0,2 metra  gdzie nasyp rozebrano. Czy faktycznie osiada i co z tym dalej czy to jakaś fuszerka czy normalna sprawa takie osiadanie? GDDKiA rozebrało taki nasyp a Drogi Wojewódzkie puszczą ruch i jest ok. do tego jeszcze sprawa z ścieżkami rowerowymi i nikt o tym jakoś nie mówi i nie pisze. Dziwne poczytajcie artykuły i komentaże do nich może ktoś odpowie zajmie się tą sprawą.

Wystarczy wpisać Chodel Nasyp z osiada lub nie i na starszych artykułach kuriera są komentaże to potwierdzające.

Ciekawe czy Marszałek Województwa i Urząd dofinansowujący  i Nadzór Budowlany wie o tym i co z tym dalej idzie zima jak osiądzie i będzie kałuża zamarznięta to nietrudno o wypadek zresztą nowa droga żeby osiadała aż tyle czy dostali za to pieniądze i co z gwarancją nikt nic nie widział podczas budowy. Może dlatego tyle trwaja odbiory bo nie wiedza co z tym dalej nie tylko na Chodlu ale i Opolu cos tu smierdzi ­­­O dziwo żaden redaktor nie zajął się sprawą mimo tylu komentaży.

Osiadanie nasypu przy CHODELCE chyba jest większe = 0,5 metra niż na Ciemiędze =  0,2 metra  gdzie nasyp rozebrano. Czy faktycznie osiada i co z tym dalej czy to jakaś fuszerka czy normalna sprawa takie osiadanie? GDDKiA rozebrało taki nasyp a Drogi Wojewódzkie puszczą ruch i jest ok. do tego jeszcze sprawa z ścieżkami rowerowymi i nikt o tym jakoś nie mówi i nie pisze. Dziwne poczytajcie artykuły i komentaże do nich może ktoś odpowie zajmie się tą sprawą.

Wystarczy wpisać Chodel Nasyp z osiada lub nie i na starszych arty... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 30 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 47 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 397 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!