Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 września 2010 r.
20:05
Edytuj ten wpis

Od dziś policja może karać za złe parkowanie na osiedlach

0 19 A A

Od dziś policjanci i miejscy strażnicy mogą karać mandatami na drogach osiedlowych, parkingach przed sklepami i na placach dworcowych. Zobacz, jaką możesz dostać karę za złe parkowanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tej pory kierowcy mogli się czuć w takich miejscach bezkarni i parkować, gdzie popadnie: na chodniku, przed wejściem do bloku, tarasując śmietnik albo zajmując kopertę dla niepełnosprawnych. Policjanci i miejscy strażnicy mieli związane ręce, bo drogi wewnętrzne i parkingi nie są drogami publicznymi. A tylko tam mogli interweniować.

– Nieraz musiałem zostawiać auto na końcu parkingu przy Tesco czy Leclerc`u, bo koperty dla niepełnosprawnych przy wejściu były zajęte przez samochody osób sprawnych – mówi Marcin Szajewski z Lublina. – Żeby dostać się do sklepu, musiałem pokonać kilkaset metrów. Dla osoby na wózku to duży kłopot.

Teraz to się zmieni. Dziś wchodzą w życie zmiany w przepisach o ruchu drogowym. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wprowadza nowy znak drogowy: "strefa ruchu” (biała tablica, na której jest rysunek samochodu i napis "strefa ruchu”).

– Na drogach wewnętrznych, np. osiedlowych, oznaczonych jako "strefa ruchu” będą obowiązywały te same przepisy, co na drogach publicznych. A my będziemy mogli interweniować – zapowiada Robert Gogola z lubelskiej Straży Miejskiej. – Jeśli samochód zostanie zaparkowany nieprawidłowo, kierowca będzie mógł być ukarany (do 100 zł – red.).

To samo dotyczy parkingów przy marketach, które zostaną oznaczone jako "strefa ruchu”. – Jeśli nieuprawniony kierowca zaparkuje auto w miejscu dla niepełnosprawnych, będzie musiał liczyć się z 500-złotowym mandatem i odholowaniem pojazdu – zaznacza Gogola.

– Często dostajemy skargi od straży pożarnej, że dojazd do jakiegoś bloku jest utrudniony, bo ktoś postawił samochód na chodniku – mówi mł. insp. Janusz Wójtowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Teraz auto będzie można odholować.
– Czekaliśmy na te przepisy z niecierpliwością – podkreśla Anna Adamiak z Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim magistracie. – Jeżeli będą uzasadnione przypadki, znaki "strefa ruchu” będą stawiane.

Nowe znaki chcą postawić m.in. Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa i SM Czechów w Lublinie, niektóre spółdzielnie w Chełmie i Zamościu, a także największe sieci handlowe.

– To bardzo dobre rozwiązanie – komentuje Marek Stępniak z lubelskiej fundacji Fuga Mundi, która pomaga osobom niepełnosprawnym. – Skoro kampanie i akcje promocyjne nie przynoszą efektu, może sankcje go przyniosą.


Inne zmiany

• Pracodawca, który da kluczyki lub wypuści w trasę nietrzeźwego kierowcę, od dziś odpowie karnie. Nawet, jeśli kierowca będzie jechał po osiedlowym parkingu.

• Każdy, kto w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem działania środka odurzającego, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub ruchu np. rower, również odpowie karnie.

• Od dziś na specjalny parking trafi auto (za co się płaci), które: zaparkowano w miejscu, w którym utrudniało ruch, przekraczało dopuszczalne wymiary, utrudniało prowadzenie akcji ratowniczej, jego stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu,
kierowca był pijany, kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy.

Na osiedlu też obowiązuje mandatownik (tam, gdzie znak "strefa ruchu”)

Jazda rowerem po chodniku – 100 zł
Jazda rowerem bez trzymania rąk na kierownicy – 50 zł
Jazda skuterem bez kasku – 100 zł
Jazda autem po chodniku – 250 zł
Jazda bez wymaganych świateł – 100–200 zł
Złamanie zakazu wjazdu – 100–250 zł
Złamanie zakazu postoju – 100 zł
Przekroczenie dozw. prędkości o 31–40 km – 200–300 zł
Zajęcie koperty dla inwalidy – 500 zł.

Kto cię odholuje

Lublin Wydział Dróg i Mostów Urzędu Miasta Lublin informuje, że zostały zawarte umowy z wykonawcami wyznaczonymi do usuwania, przemieszczania i przechowywania pojazdów. Miasto zawarło umowy z 5 wykonawcami, a do składania ofert zaproszono 10 firm.

Wyznaczeni wykonawcy: Autopomoc Zielińska Marianna z ul. Leszetyckiego 5 * SABAT z ul. Budowlanej 24* Auto-Expres Pomoc Drogowa Marzena Polska z ul. Ślężan 6 * Help-Car Bis z ul. Wojciechowskiej 5 i Auto-A-Problem z ul. Dworcowej 5.

Czy na twoim osiedlu kierowcy parkują na dziko? Pisz na forum poniżej

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mecenas / 21 kwietnia 2018 o 13:35
oj co niektorym mandat by sie przydał, bo czasami z wózkiem przejsc nie mozna. A z drugiej strony jak jedzie sie z odpalonym Yanosikiem to on nakieruje gdzie jest parking a nie takie stawianie gdziekolowiek byle auto stało
Avatar
Gość / 18 marca 2011 o 13:32
A jeśli ktoś autem zastawi inwalidzie na wózku wyjazd z domu,to jaka go kara spotka?
Avatar
Jaro / 18 marca 2011 o 01:45
Ulica jest dla aut, co łatwiej wyhamować ? Auto czy rower ?! Sam jestem kierowcą i rowerzystą i jak jadę rowerem to poboczem lub chodnikiem, a czasem to zsiadam i prowadzę pieszo bo wiem jak to wygląda z oczu kierowcy auta, dużo pseudo rowerzystów czuje się "Nie śmiertelnym" na drodze. Ja jestem za tym, żeby rowerzyści korzystający z dróg (za przeproszeniem) publicznych, płacili podatek drogowy !
Avatar
weeah / 5 września 2010 o 14:29
Zapraszam na trawanik przy Turniowej 1. Dzień w dzień via a vis sklepu groszek na trawniku parkują samochdy. Wystarczy przyjść po 16-ej lub o dowolnej porze w sobotę czy w niedzielę. Kasa popłynie strumieniem.
Avatar
marek / 5 września 2010 o 14:09
do boju ormowcy
Avatar
Beret / 5 września 2010 o 10:49
[quote name='bambuczko' date='04 wrzesień 2010 - 23:19 ' timestamp='1283635152' post='341694']
Będę za mandatami dopiero wtedy, gdy na moim osiedlu powstanie więcej normalnych parkingów. Bo niema gdzie parkować, więc się staje na trawie itp. CHCEMY PARKINGÓW
[/quote]

To się zrzućcie z sąsiadami i na terenie spółdzielni lub wspólnoty wybudujcie parkingi. Wystarczy przegłosować odpowiednią uchwałę i zebrać lub pożyczyć środki. W czym problem? Przecież miasto nie da wam pieniędzy na budowanie prywatnych parkingów.
Avatar
1,2,3 / 5 września 2010 o 08:48
Aby karać trzeba mieć pdstawy....!!! A co zrobić gdy na ulicy nie ma ani jednego znaku nakazu, zakazu, informacyjnego....??? Samowolka....Tak jest np. na ul. Tymiankowej, "ktoś celowo" je usunął lub umocował na takiej wysokości jak mu pasuje....np. informacja o pieszych....??? Najpierw porządki ze znakami i sensowne ich postawienie a potem.....wymogi ich przestrzegania !!!!
Avatar
goscio / 5 września 2010 o 02:31
co za balwan wymysla te przepisy! dzieki nim policja i straz miejska bedzie sie zajmowac idiotami ktorzy zle zaparkuja pod tesco zamiast lapaniem przestepcow. drogi osiedlowe i tereny prywatne powinny byc obslugiwane tylko przez PRYWATNE FIRMY. oprocz zalet takich jak lepsze wykorzystanie sluzb, po przygotowaniu specjalnych ustaw wlasciciele drog otrzymywali by jakis % z mandatow ktorych wysokosc by takze byla kontrolowana.

dalej.. mandat za jazde po chodniku na drodze osiedlowej.. jak chce wyjechac z bloku na ulice to musze przejechac jakies 50m chodnikiem czyli teoretycznie kwalifikuje sie do 100zl mandatu..
co za balwan wymysla te przepisy! dzieki nim policja i straz miejska bedzie sie zajmowac idiotami ktorzy zle zaparkuja pod tesco zamiast lapaniem przestepcow. drogi osiedlowe i tereny prywatne powinny byc obslugiwane tylko przez PRYWATNE FIRMY. oprocz zalet takich jak lepsze wykorzystanie sluzb, po przygotowaniu specjalnych ustaw wlasciciele drog otrzymywali by jakis % z mandatow ktorych wysokosc by takze byla kontrolowana.

dalej.. mandat za jazde po chodniku na drodze osiedlowej.. jak chce wyjechac z bloku na ulice to musz... rozwiń
Avatar
student / 5 września 2010 o 00:51
Jeśli policja zacznie ścigać rowerzystów za to że jeżdżą po chodnikach a nie po ulicy to pomyślcie sobie jakie będą korki w lublinie przez takich właśnie rowerzystów którzy nie znają przepisów drogowych? Również jestem za mandatami ale najpierw niech zbudują do tego parkingi a nie tak że jak z langiewicza z parkingu dla studentów wyjeżdżam rano samochodem bo pada a mam na skromnej wracam po zajęciach powiedzmy gdzieś o 13 i nie mam gdzie zaparkować bo palanci z lublina co pracują nie opodal akademików parkują sobie w miejscu na parkingach dla studentów. W południe to co drugi samochód na tych parkingach ma rejestracje LU i niby gdzie mam zaparkować na czas kiedy wielcy lubliniacy skończą robotę i przestawią samochody? Niech ktoś kiedyś spróbuje w pażdzierniku zaparkować w południe jeśli mi nie wierzy jaki to problem. Mieszkałem też na czubach na ulicy gościnnej i tam też nie jest za wesoło ale o wiele lepiej niż pod akademikami. Tylko że to tak naprawdę w tych nowych przepisach chodzi o to żeby wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy od kierowców a przy okazji pomóc niepełnosprawnym.Najpierw parkingi bo to paranoja żebym musiał czasami parkować pod leclerciem bo w południe nigdzie na całym miasteczku od langiewicza po racławickie i akademicką cała ten obszar nie było miejsca gdzie zaparkować bo na orlenie na głębokiej jak się zostawi samochód to się przypieprzają za przeproszeniem chociaż jestem ich klientem przynajmniej raz w tygodniu.W południe na langiewicza to nawet nie ma kawałka chodnika nie zajętego przez samochód na rejestracjach LU. Po południu to znaczy po 16 jak już mniej tych samochodów to też nie jest lepiej bo wtedy dziadki jakieś się po robocie zjeżdżają po 3 samochody jak nie lepiej pograć sobie w tenisa.Coraz więcej jest takich sfrustrowanych studentów którzy nie mogą sobie zaparkować na wyznaczonym tylko dla nich parkingu bo jakiś cieć z lublina sobie postawił samochód i jest zadowolony, dlatego ja bałbym się o wasze auta lubliniacy którzy tam się zatrzymujecie.Też wyobraźcie sobie 15 rowerów w różnych odstępach które jada od narutowicza głeboką przez przez sowinskiego i racławickie i nie mogą wjechać na chodnik i to wszystko właśnie w godzinach szczytu.Życzę wszystkim jak i sobie cierpliwości bo jak policja rowerzystów pogoni na ulice to lublin całkiem stanie w korkach
Jeśli policja zacznie ścigać rowerzystów za to że jeżdżą po chodnikach a nie po ulicy to pomyślcie sobie jakie będą korki w lublinie przez takich właśnie rowerzystów którzy nie znają przepisów drogowych? Również jestem za mandatami ale najpierw niech zbudują do tego parkingi a nie tak że jak z langiewicza z parkingu dla studentów wyjeżdżam rano samochodem bo pada a mam na skromnej wracam po zajęciach powiedzmy gdzieś o 13 i nie mam gdzie zaparkować bo palanci z lublina co pracują nie opodal akademików parkują sobie w miejscu na parkingach dl... rozwiń
Avatar
beduin / 5 września 2010 o 00:01
Trzeba pamiętać to o czym zapomniał ustawodawca a jest istotny element w ruchu drogowym aby poruszać się po drodze publicznej rowerzysta tak jak kierowca musi znać zasady ruchu drogowego znaki drogowe itd.czyli mieć uprawnienia do poruszania się po drodze tak jak każdy inny pojazd a czy wszyscy rowerzyści takowe mają ? czy znają zasady ruchu ? więc jakim sposobem ustawodawca chce wygonić wszystkich rowerzystów bez znajomości przepisów na drogi- kto personalnie odpowie za kolizje z osobami nie przygotowanymi do uczestnictwa w takim ruchu czy ktoś tu aby się nie zagalopował jaki rodzic po za tym pozwoli 14- 15 czy 16 17 latkom jeździć po drodze chyba że tak samo mądry jak pomysłodawca tego bezsensu !? coś takiego mógł wymyślić tylko IDIOTA to tak jakby ktoś chciał lecieć samolotem ale nie było by pilotów zaś kierownik lotniska wyznaczał by losowo osobę która ma wystartować i wylądować czyli ile razy trafi na pilota ??? A w odniesieniu do rowerzystów na chodnikach proszę niech jeżdżą tylko wolniej , rozważnie i z głową bo rowerem też można zrobić krzywdę ale tu pokazuje się brak kultury , rozwagi czy zwykłego myślenia bo te cechy wynosi się z domu od rodziców !.
Trzeba pamiętać to o czym zapomniał ustawodawca a jest istotny element w ruchu drogowym aby poruszać się po drodze publicznej rowerzysta tak jak kierowca musi znać zasady ruchu drogowego znaki drogowe itd.czyli mieć uprawnienia do poruszania się po drodze tak jak każdy inny pojazd a czy wszyscy rowerzyści takowe mają ? czy znają zasady ruchu ? więc jakim sposobem ustawodawca chce wygonić wszystkich rowerzystów bez znajomości przepisów na drogi- kto personalnie odpowie za kolizje z osobami nie przygotowanymi do uczestnictwa w takim ruchu czy... rozwiń
Avatar
mecenas / 21 kwietnia 2018 o 13:35
oj co niektorym mandat by sie przydał, bo czasami z wózkiem przejsc nie mozna. A z drugiej strony jak jedzie sie z odpalonym Yanosikiem to on nakieruje gdzie jest parking a nie takie stawianie gdziekolowiek byle auto stało
Avatar
Gość / 18 marca 2011 o 13:32
A jeśli ktoś autem zastawi inwalidzie na wózku wyjazd z domu,to jaka go kara spotka?
Avatar
Jaro / 18 marca 2011 o 01:45
Ulica jest dla aut, co łatwiej wyhamować ? Auto czy rower ?! Sam jestem kierowcą i rowerzystą i jak jadę rowerem to poboczem lub chodnikiem, a czasem to zsiadam i prowadzę pieszo bo wiem jak to wygląda z oczu kierowcy auta, dużo pseudo rowerzystów czuje się "Nie śmiertelnym" na drodze. Ja jestem za tym, żeby rowerzyści korzystający z dróg (za przeproszeniem) publicznych, płacili podatek drogowy !
Avatar
weeah / 5 września 2010 o 14:29
Zapraszam na trawanik przy Turniowej 1. Dzień w dzień via a vis sklepu groszek na trawniku parkują samochdy. Wystarczy przyjść po 16-ej lub o dowolnej porze w sobotę czy w niedzielę. Kasa popłynie strumieniem.
Avatar
marek / 5 września 2010 o 14:09
do boju ormowcy
Avatar
Beret / 5 września 2010 o 10:49
[quote name='bambuczko' date='04 wrzesień 2010 - 23:19 ' timestamp='1283635152' post='341694']
Będę za mandatami dopiero wtedy, gdy na moim osiedlu powstanie więcej normalnych parkingów. Bo niema gdzie parkować, więc się staje na trawie itp. CHCEMY PARKINGÓW
[/quote]

To się zrzućcie z sąsiadami i na terenie spółdzielni lub wspólnoty wybudujcie parkingi. Wystarczy przegłosować odpowiednią uchwałę i zebrać lub pożyczyć środki. W czym problem? Przecież miasto nie da wam pieniędzy na budowanie prywatnych parkingów.
Avatar
1,2,3 / 5 września 2010 o 08:48
Aby karać trzeba mieć pdstawy....!!! A co zrobić gdy na ulicy nie ma ani jednego znaku nakazu, zakazu, informacyjnego....??? Samowolka....Tak jest np. na ul. Tymiankowej, "ktoś celowo" je usunął lub umocował na takiej wysokości jak mu pasuje....np. informacja o pieszych....??? Najpierw porządki ze znakami i sensowne ich postawienie a potem.....wymogi ich przestrzegania !!!!
Avatar
goscio / 5 września 2010 o 02:31
co za balwan wymysla te przepisy! dzieki nim policja i straz miejska bedzie sie zajmowac idiotami ktorzy zle zaparkuja pod tesco zamiast lapaniem przestepcow. drogi osiedlowe i tereny prywatne powinny byc obslugiwane tylko przez PRYWATNE FIRMY. oprocz zalet takich jak lepsze wykorzystanie sluzb, po przygotowaniu specjalnych ustaw wlasciciele drog otrzymywali by jakis % z mandatow ktorych wysokosc by takze byla kontrolowana.

dalej.. mandat za jazde po chodniku na drodze osiedlowej.. jak chce wyjechac z bloku na ulice to musze przejechac jakies 50m chodnikiem czyli teoretycznie kwalifikuje sie do 100zl mandatu..
co za balwan wymysla te przepisy! dzieki nim policja i straz miejska bedzie sie zajmowac idiotami ktorzy zle zaparkuja pod tesco zamiast lapaniem przestepcow. drogi osiedlowe i tereny prywatne powinny byc obslugiwane tylko przez PRYWATNE FIRMY. oprocz zalet takich jak lepsze wykorzystanie sluzb, po przygotowaniu specjalnych ustaw wlasciciele drog otrzymywali by jakis % z mandatow ktorych wysokosc by takze byla kontrolowana.

dalej.. mandat za jazde po chodniku na drodze osiedlowej.. jak chce wyjechac z bloku na ulice to musz... rozwiń
Avatar
student / 5 września 2010 o 00:51
Jeśli policja zacznie ścigać rowerzystów za to że jeżdżą po chodnikach a nie po ulicy to pomyślcie sobie jakie będą korki w lublinie przez takich właśnie rowerzystów którzy nie znają przepisów drogowych? Również jestem za mandatami ale najpierw niech zbudują do tego parkingi a nie tak że jak z langiewicza z parkingu dla studentów wyjeżdżam rano samochodem bo pada a mam na skromnej wracam po zajęciach powiedzmy gdzieś o 13 i nie mam gdzie zaparkować bo palanci z lublina co pracują nie opodal akademików parkują sobie w miejscu na parkingach dla studentów. W południe to co drugi samochód na tych parkingach ma rejestracje LU i niby gdzie mam zaparkować na czas kiedy wielcy lubliniacy skończą robotę i przestawią samochody? Niech ktoś kiedyś spróbuje w pażdzierniku zaparkować w południe jeśli mi nie wierzy jaki to problem. Mieszkałem też na czubach na ulicy gościnnej i tam też nie jest za wesoło ale o wiele lepiej niż pod akademikami. Tylko że to tak naprawdę w tych nowych przepisach chodzi o to żeby wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy od kierowców a przy okazji pomóc niepełnosprawnym.Najpierw parkingi bo to paranoja żebym musiał czasami parkować pod leclerciem bo w południe nigdzie na całym miasteczku od langiewicza po racławickie i akademicką cała ten obszar nie było miejsca gdzie zaparkować bo na orlenie na głębokiej jak się zostawi samochód to się przypieprzają za przeproszeniem chociaż jestem ich klientem przynajmniej raz w tygodniu.W południe na langiewicza to nawet nie ma kawałka chodnika nie zajętego przez samochód na rejestracjach LU. Po południu to znaczy po 16 jak już mniej tych samochodów to też nie jest lepiej bo wtedy dziadki jakieś się po robocie zjeżdżają po 3 samochody jak nie lepiej pograć sobie w tenisa.Coraz więcej jest takich sfrustrowanych studentów którzy nie mogą sobie zaparkować na wyznaczonym tylko dla nich parkingu bo jakiś cieć z lublina sobie postawił samochód i jest zadowolony, dlatego ja bałbym się o wasze auta lubliniacy którzy tam się zatrzymujecie.Też wyobraźcie sobie 15 rowerów w różnych odstępach które jada od narutowicza głeboką przez przez sowinskiego i racławickie i nie mogą wjechać na chodnik i to wszystko właśnie w godzinach szczytu.Życzę wszystkim jak i sobie cierpliwości bo jak policja rowerzystów pogoni na ulice to lublin całkiem stanie w korkach
Jeśli policja zacznie ścigać rowerzystów za to że jeżdżą po chodnikach a nie po ulicy to pomyślcie sobie jakie będą korki w lublinie przez takich właśnie rowerzystów którzy nie znają przepisów drogowych? Również jestem za mandatami ale najpierw niech zbudują do tego parkingi a nie tak że jak z langiewicza z parkingu dla studentów wyjeżdżam rano samochodem bo pada a mam na skromnej wracam po zajęciach powiedzmy gdzieś o 13 i nie mam gdzie zaparkować bo palanci z lublina co pracują nie opodal akademików parkują sobie w miejscu na parkingach dl... rozwiń
Avatar
beduin / 5 września 2010 o 00:01
Trzeba pamiętać to o czym zapomniał ustawodawca a jest istotny element w ruchu drogowym aby poruszać się po drodze publicznej rowerzysta tak jak kierowca musi znać zasady ruchu drogowego znaki drogowe itd.czyli mieć uprawnienia do poruszania się po drodze tak jak każdy inny pojazd a czy wszyscy rowerzyści takowe mają ? czy znają zasady ruchu ? więc jakim sposobem ustawodawca chce wygonić wszystkich rowerzystów bez znajomości przepisów na drogi- kto personalnie odpowie za kolizje z osobami nie przygotowanymi do uczestnictwa w takim ruchu czy ktoś tu aby się nie zagalopował jaki rodzic po za tym pozwoli 14- 15 czy 16 17 latkom jeździć po drodze chyba że tak samo mądry jak pomysłodawca tego bezsensu !? coś takiego mógł wymyślić tylko IDIOTA to tak jakby ktoś chciał lecieć samolotem ale nie było by pilotów zaś kierownik lotniska wyznaczał by losowo osobę która ma wystartować i wylądować czyli ile razy trafi na pilota ??? A w odniesieniu do rowerzystów na chodnikach proszę niech jeżdżą tylko wolniej , rozważnie i z głową bo rowerem też można zrobić krzywdę ale tu pokazuje się brak kultury , rozwagi czy zwykłego myślenia bo te cechy wynosi się z domu od rodziców !.
Trzeba pamiętać to o czym zapomniał ustawodawca a jest istotny element w ruchu drogowym aby poruszać się po drodze publicznej rowerzysta tak jak kierowca musi znać zasady ruchu drogowego znaki drogowe itd.czyli mieć uprawnienia do poruszania się po drodze tak jak każdy inny pojazd a czy wszyscy rowerzyści takowe mają ? czy znają zasady ruchu ? więc jakim sposobem ustawodawca chce wygonić wszystkich rowerzystów bez znajomości przepisów na drogi- kto personalnie odpowie za kolizje z osobami nie przygotowanymi do uczestnictwa w takim ruchu czy... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 1

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 2

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 21

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!