piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Odmówiono wszczęcia dochodzenia

Dodano: 12 listopada 2001, 22:13

- Brak jest uzasadnionych podstaw do podejrzenia, iż refundacja 39 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na utworzenie stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej w zakładzie ubezpieczeniowym "Asekuracja”, prowadzonym przez synów starosty hrubieszowskiego Zdzisława Kosakowskiego, była wynikiem przestępstwa - powiedziano nam wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Hrubieszowie.
Przypomnijmy, że "Asekuracja”, prowadzona przez synów hrubieszowskiego starosty, wystąpiła 4 grudnia ub.r. z wnioskiem, a dziesięć dni później podpisano z nim umowę, zaś pierwszego lutego br. ze środków PFRON przekazano jej 39 086 zł. Pieniądze dzieliło starostwo.
Według prokuratury, nie zostało naruszone rozporządzenie ministra pracy i polityki socjalnej. Zresztą sam starosta nie podpisywał osobiście umowy ze swymi synami, tylko jego zastępca. W efekcie prokurator wydał postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania.
Toczy się natomiast śledztwo w innej sprawie związanej z PFRON, w której starosta miał zatwierdzić umowę na refundację kosztów dla fikcyjnie utworzonego stanowiska pracy, również dla osoby niepełnosprawnej.
- Zgromadziliśmy materiały, przesłuchiwani są świadkowie - usłyszeliśmy w prokuraturze. (s-ów)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!