niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lubelskie

Odwołali przewodniczącego Rady Gminy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 lutego 2008, 15:59

Roman Chudzik został dziś odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Gminy Jastków. Jego następcą został Witold Nakonieczny.

Wszystko odbyło się w nietypowych okolicznościach. Punktu o odwołanie Chudzika nie było w pierwotnym porządku obrad. Został on zgłoszony w trakcie sesji przez radnego Sławomira Wysmulskiego. Tuż po tym przewodniczący wyszedł z sali informując radnych, że źle się poczuł. To samo zrobili jego dwaj zastępcy: Krzysztof Herman i Marek Grzegorczyk.

Na sali zapanowała konsternacja. Ustawa o samorządzie gminnym mówi bowiem, że obrady prowadzi przewodniczący lub jego zastępcy. - Widać jaka jest obywatelska odpowiedzialność tych panów - komentował na gorąco Zbigniew Samoń, wójt gminy Jastków.

Padł wniosek, aby dalej sesji przewodniczył radny senior. - To niezgodne z prawem, w tej sytuacji nie możemy podejmować żadnych decyzji, bo zostaną one zakwestionowane przez wojewodę - mówił wzburzony Dariusz Goral, przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

Większość zgodziła się jednak na to, aby obrady prowadził najstarszy wśród nich Bolesław Rola. W nerwowej atmosferze grupa radnych należących do klubu "Niezależni” przegłosowała proponowane przez siebie punkty. Pozostali radni z klubu "Prawo i Rodzina” nie brali udziału w głosowaniu. Przyglądali się wszystkiemu z boku. - To farsa - skwitował krótko Jan Błaszczak.

Ostatecznie odwołano przewodniczącego Chudzika, w jego miejsce powołano Witolda Nakoniecznego. Stanowiska stracili też wiceprzewodniczący Krzysztof Herman oraz Dariusz Goral. Nowym wiceprzewodniczącym został Jarosław Kawecki, zaś szefostwo w Komisji Rewizyjnej objął Sławomir Wysmulski. Radni zrealizowali też pozostałe punkty będące w porządku obrad.

Więcej o burzliwej sesji Rady Gminy Jastków w poniedziałkowym Dzienniku.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
anonim
z Tomaszowic
allbert77
(37) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

anonim
anonim (15 marca 2008 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
GOśCISKO napisał:
W odniesieniu do postu"gościa",który pisze,że była z-ca wójta zdobywała wykształcenie za nasze pieniądze, to muszę stwierdzić ,że jeżeli ktoś zdobywa to wykształcenie i następnie inwestuje je z wielkim poświęceniem i oddaniem do naszej społeczności to jestem za.Myślę tu o ogromie pracy jaki włożyła w powstanie "Klubu Przedszkolaka",organizacji corocznych festynów dla dzieci,ogromnym zaangażowaniu w życie społeczne gminy,pamiętała o ważnych rocznicach,itd...Nie sposób wszystkiego wymienić.Po za tym pełniąc funkcję z-c wójta zajmowała się referatem oświaty.Jaki to ogrom pracy może świadczyć ilość osób przyjętych po jej odejściu.Nasuwa mi się tylko jedno pytanie czym zajmuje się obecna z-ca wójta oprócz,rzecz jasna,funkcji reprezentacyjnej.


Myślę,że właśnie ktoś taki jak była z-ca wójta był by odpowiednim człowiekiem na reprezentanta wójta.

Tak a za zastępcę jej będziemy mieli Gorczycę. I wszystko będzie po staremu. A co do fachowości i wiedzy tej Pani pomimo wykształcenia zdobytego za nasze pieniądze to wystarczy spytać czym skończyła się kontrola RIO w przedszkolu i gminie i jakie to "społeczne" działania kierowały panią Kot jako przedstawicielki przedszkola i władz gminy jednocześnie!. Proszę zapytać w gminie ile publicznych pieniędzy nadpłacono za prowadzenie przedszkola i ile gmina musi oddawać Lublinowi pieniędzy z powodu niekompetencji tej Pani.
Rozwiń
z Tomaszowic
z Tomaszowic (8 marca 2008 o 11:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszyscy kręcicie się wokół Jastkowa nie mając pojęcia jak to wygląda od nas.Tomaszowicom obiecana była szkoła, inwestycje na działkach gminnych,przekształcenia działek na budowlane,chodnik i dalsza kanalizacja.To wszystko miało zachęcić do inwestowania na naszym terenie.Wybór pana Chudzika na radnego dawał nam nadzieję że tego dopilnuje.Gdy Rada wybrała go na przewodniczącego byliśmy pewni że to co wójt obiecywał przed wyborami radny dopilnuje.Wójt nie mogąc dotrzymać obietnic przedwyborczych wolał pozbyć się tych którzy wymagają dla społeczeństwa realizacji obietnic,a obstawił się klakierami bez doświadczenia samorządowego,własnego zdania,określającymi się jako "niezależni"-od własnych decyzji.Niepokoi nas budowa szkoły podstawowej u nas , coraz większy zamęt i głoszenie nieprawdy że nie ma dzieci.Jest to ucieczka od realizacji tej inwestycji.Dla wójta ważniejszy jest projekt budowania Urzędu Gminy,na który też pieniędzy nie ma.Jego radni chcą podnieść podatki od naszych nieruchomości żeby się czymkolwiek wykazać i naszym kosztem zbudować swoją chwałę.Jesteśmy przeciwni takim działaniom.Pan Chudzik jest dobrym przedsiębiorcą i godnie nas reprezentuje.Panie wójcie ,uwolnił się pan chwilowo od ludzi którzy patrzyli panu na ręce,ale ich wyborcy nadal obserwują to co się dzieje i skorzystają z dobrodziejstw demokracji,które pan tak wychwala.
Rozwiń
allbert77
allbert77 (7 marca 2008 o 19:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mieszkaniecjastkow napisał:
Nakonieczny się nie nadaje Panie radny x? Jasne, bo miał odwagę przeciwstawić się Chudzikowi, który tej odwagi nie miał uciekając przed odpowiedzialnością i ... demokracją, zwiali z sesji jak tchórze. Jak miał większość pan Chudzik to była demokracja, obsadzili wiceprzewodniczących i wszystkie stanowiska w radzie, a teraz nie umieją przegrywać. Demokracja była jak mieli większość, a jak przestali to juz nie ma demokracji. Nie, to nie była demokracja Pirowcy to była autokracja Chudzika, który pociągał za sznurki wasze ręce i jak go zabrakło na sesji, to chłopaki nie umieli sami głosować, bo guru zabrakło, tak zawsze na Chudzika patrzyli, czy ręka w górze u guru, jak tak to i oni głosowali, biedaczyska.


Chyba Pan/Pani nie wie co pisze . Nie wystarczy przeczytać forum aby wypisywać takie głupoty. Trzeba być nie świadomym tego co się dzieje w gminie.
Jeśli jest Pan/Pani mieszkańcem gminy to proponuje lepiej się zapoznać z faktami , albo nie wypisywać takich bzdur.
Rozwiń
sympatyk PIR
sympatyk PIR (6 marca 2008 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie MATRIX.Dziękuję za życzenia zdrowia bo zdrowie przy takich władzach napewno się przyda,ale z życzeniami zapraszam do siebie swoich znajomych w Listopadzie.Mimo wszystko uważam ,że nowy przewodniczący musi dużo uczyć się aby dorównać umiejętnościom byłego przewodniczącego i odwołanie go to ogromna strata dla całej naszej Gminy.Panu nie będę życzył zdrowia mimo że niedawno obchodził pan imieniny, ale proszę przemyśleć czy warto otaczać się ludzmi którzy nie mają wizji rozwoju gminy za to mają wizję zrobienia kariery.Szanujmy poglądy przeciwników.Władza dzisiaj jest a jutro jej nie ma ,a potem co- znowu wyizolowanie i niemoc? Nie ma powodu mścić się na członkach PIR tylko dlatego że potrafili zorganizowaś się i pomimo że każdy dba o interesy swojej miejscowości to nie skaczą sobie do oczu i nie kopią dołków.Umieją znaleść kompromisowe rozwiązanie problemów i panu proponuję dołączyć do tej grupy i wspierać ich a nie przeszkadzać.To przysłuży się wszystkim.
Rozwiń
MATRIX
MATRIX (5 marca 2008 o 17:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowny sympatyku PiR
O ile mnie nie myli intuicja, chwilę temu były twoje imieniny, więc życzę ci dużo zdrowia
Ponieważ jest to ostatnie moje wejście, pozostałym uczetnikom forum życzę pogodnych świąt i mimo wszystko dużo optymizmu
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (37)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!