piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Opole Lubelskie: Skwer już po remoncie

Dodano: 30 kwietnia 2015, 14:30
Autor: p.p.

Skwer przy ulicy Strażackiej gruntownie zmienił oblicze (fot. UM Opole Lubelskie)
Skwer przy ulicy Strażackiej gruntownie zmienił oblicze (fot. UM Opole Lubelskie)

Mieszkańcy Opola Lubelskiego już mogą cieszyć się wyremontowanym skwerkiem u zbiegu ulic Strażackiej i Ogrodowej. Kończą się właśnie wiosenne nasadzenia zieleni. Wygląd zmieniła także ulica Strażacka.

Prace w tym obszarze miasta trwały od wiosny ubiegłego roku. – Skwerek oraz przylegająca do niego ul. Strażacka zastały odnowione i zmieniły swoje funkcje, stając się bardziej przyjazne mieszkańcom. Z nieestetycznego miejsca handlu plac zmienił się w miejsce wypoczynku i przestrzeni ekspozycyjnej, a z ulicy Strażackiej zniknęły busy, których przystanek przeniesiony został w ubiegłym roku na Stary Rynek – mówi Dariusz Wróbel, burmistrz Opola Lubelskiego.

Oblicze zmieniła także ulica Strażacka. Położono nową nawierzchnię, chodniki, wykonano nasadzenia. W miejsce starych, chorych drzew zasadzono osiem jesionów kulistych. Powierzchnia wokół drzew została przykryta żeliwnymi kratami. Wszystkie młode drzewka otrzymały również ozdobne osłony.

Równocześnie z pracami drogowymi trwały prace na skwerku. Stara, zrujnowana stacja transformatorowa została wyburzona i zastąpiona nową, mniejszą i bardziej estetyczną. Ułożono nową nawierzchnie z płyt betonowych, ustawiono siedziska i kosze. – Od strony prywatnych posesji stanęło dwumetrowe odgrodzenie. W jego słupkach znajduje się oświetlenie ledowe – opisuje Krzysztof Ryczek z Urzędu Miasta Opole Lubelskie. Plac wyposażony jest również w stoły wystawiennicze, m.in. dla Opolskiego Centrum Kultury i Muzeum Multimedialnego. Przeznaczone są do prezentacji produktów lokalnych i promocji aktualnych wydarzeń w gminie. Całość kosztowała ponad 82 tysiące zł, z czego 50 tys. pochodziło z dofinansowania unijnego.

Planowane są dalsze prace przy zieleni miejskiej w centrum miasta. Zmiany czekają Stary Rynek oraz skwer. Gmina opracowała już projekt budowlany rewitalizacji tego miejsca wraz z zielenią i będzie się starać o dofinansowanie tej inwestycji z UE.

Czytaj więcej o: Opole Lubelskie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!