wtorek, 23 maja 2017 r.

Lubelskie

Optymistycznie o cargo

Dodano: 22 kwietnia 2002, 21:06

Premier Leszek Miller oraz minister skarbu Wiesław Kaczmarek zapewnili Franciszka Jerzego Stefaniuka, podlaskiego posła, że wkrótce mogą zapaść pozytywne decyzje w sprawie budowy strefy gospodarczej towarzyszącej portowi cargo w Białej Podlaskiej.
- Jest nadzieja, że w tym miesiącu mogą nastąpić przełomowe decyzje. Minister Kaczmarek zaznaczył, że są jeszcze badane ostatnie dokumenty turecko-polskiej firmy. Najważniejsze są racje społeczne. Cieszy mnie, że sprawa idzie w dobrym kierunku - mówi Franciszek Jerzy Stefaniuk.
Poseł unika jednak oceny decyzji swego klubowego kolegi - szefa resortu środowiska Stanisława Żelichowskiego, który w lutym nie wyraził zgody na tzw. odlesienie ok. 792 ha lasów w gminie Biała Podlaska, czyli przeznaczenie ich pod przyszłą budowę strefy gospodarczej. Prawdopodobnie decyzje rządowe mogą umożliwić ministrowi środowiska ewentualną zmianę stanowiska.
Międzynarodowe konsorcja finansowe zapowiadają możliwość udziału w bialskiej inwestycji dopiero z chwilą uzyskania przez E & K pozwolenia na budowę zarówno portu cargo (co może już nastąpić nawet w czerwcu), jak i strefy gospodarczej (postęp w przygotowaniu planów jest blokowany przez ministra środowiska).
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24