sobota, 17 marca 2018 r.

Lubelskie

Optymistycznie o cargo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 kwietnia 2002, 21:06

Premier Leszek Miller oraz minister skarbu Wiesław Kaczmarek zapewnili Franciszka Jerzego Stefaniuka, podlaskiego posła, że wkrótce mogą zapaść pozytywne decyzje w sprawie budowy strefy gospodarczej towarzyszącej portowi cargo w Białej Podlaskiej.
- Jest nadzieja, że w tym miesiącu mogą nastąpić przełomowe decyzje. Minister Kaczmarek zaznaczył, że są jeszcze badane ostatnie dokumenty turecko-polskiej firmy. Najważniejsze są racje społeczne. Cieszy mnie, że sprawa idzie w dobrym kierunku - mówi Franciszek Jerzy Stefaniuk.
Poseł unika jednak oceny decyzji swego klubowego kolegi - szefa resortu środowiska Stanisława Żelichowskiego, który w lutym nie wyraził zgody na tzw. odlesienie ok. 792 ha lasów w gminie Biała Podlaska, czyli przeznaczenie ich pod przyszłą budowę strefy gospodarczej. Prawdopodobnie decyzje rządowe mogą umożliwić ministrowi środowiska ewentualną zmianę stanowiska.
Międzynarodowe konsorcja finansowe zapowiadają możliwość udziału w bialskiej inwestycji dopiero z chwilą uzyskania przez E & K pozwolenia na budowę zarówno portu cargo (co może już nastąpić nawet w czerwcu), jak i strefy gospodarczej (postęp w przygotowaniu planów jest blokowany przez ministra środowiska).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!