niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Oskarżeni o zabójstwo maturzystów w barze Miś znowu staną przed sądem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 czerwca 2010, 15:23
Autor: (er)

Sędziowie z Sądu Okręgowego w Lublinie znowu nie potrafili prawidłowo przeprowadzić procesu oskarżonych o zabójstwo maturzystów w barze Miś w Chełmie. Uniewinniający wyrok znowu został uchylony. Proces rozpocznie się po raz trzeci.

W nocy z 31 maja na 1 czerwca 2000 roku 20-letni Adam i o rok starszy Artur świętowali w chełmskim barze "Miś” zdaną maturę. Strzał padł tuż przed godziną 2 w nocy. Kula, która trafiła w plecy Adama, przeszyła jego ciało i ugodziła Artura. Obaj zginęli na miejscu.

Szybko okazało się, że maturzyści zostali ofiarami gangsterskich porachunków przez pomyłkę. Prokuratura uważała, że zginąć miał Ireneusz K., ps. "Gibas”, który prowadził w Chełmie agencję towarzyską. Oskarżyła czterech mężczyzn o zlecenie, namawianie i dokonanie zabójstwa.

Pierwszy wyrok Sąd Okręgowy w Lublinie wydał w 2004 roku. Uniewinnił oskarżonych. Orzeczenie uchylił lubelski Sąd Apelacyjny. Wytknął m.in., że sąd nie przesłuchał świadka anonimowego, którego dane są utajnione.

Sprawa ponownie toczyła się w Sądzie Okręgowym w Lublinie, który w ubiegłym roku znowu wydał wyrok uniewinniający. Zaskarżyła go prokuratura. Skutecznie.

Dzisiaj Sąd Apelacyjny w Lublinie uchylił orzeczenie. Wytknął to samo co za pierwszym razem: nie przesłuchanie podczas procesu świadka anonimowego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Aneta
2Pac
nikitka
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Aneta
Aneta (14 maja 2013 o 16:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W SPRAWIE ZABÓJSTWA W BARZE MIŚ ZGŁOSIŁ SIĘ NOWY ŚWIADEK O KTÓRYM NIE WIE SĄD APELACYJNY E W LUBLINIE ŚWIADEK TEN PISZE W SWOIM PIŚMIE ŻE JEJ KONKUBENT DOKONAŁ ZABÓJSTWA I WYSTĘPUJE W SPRAWIE ZABÓJSTWA W BARZE MIŚ JAKO ŚWIADEK INKOGNITO W SPRAWIE TEJ NIC NIE WIEDZIAŁ WOGÓLE ALE PROKURATOR W ZAMIAN ZA TO ŻE ZŁOŻYŁ OBCIĄŻAJĄCE ZEZNANIA ZATUSZOWAŁ WIELE JEGO PRZESTĘPSTW CIEKAWE CZY MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI I PROKURATURA ZLECĄ PRZESŁUCHANIE TEGO ŚWIADKA PROKURATURZE Z INNEGO KOŃCA KRAJU CZY W LUBLINIE ABY ZAMIOTŁA SPRAWE POD DYWAN ABY KRYĆ PROKURATORA I FAŁSZYWEGO ŚWIADKA ANONIMOWEGO ZEZNANIA TEGO ŚWIADKA SĄ BARDZO NIEWYGODNE DLA PROKURATURY W LUBLINIE BO UJAWNIAJĄC JAK PROKURATOR FABRYKOWAŁ FAŁSZYWE DOWODY OSKARŻENIA I TUSZOWAŁ PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE . NIEBAWEM W INTERNECIE UKARZE SIĘ SIE KSEROKOPIA ZEZNAŃ TEGO ŚWIADKA WYSŁANYCH DO MINISTERSTWA SPRAWIEDLIWOŚCI I PROKURATURY GENERALNEJ W WARZSZAWIE PO UPRZEDNIM OKAZANIU PISMA TEGO ŚWIADKA SĄDOWI APELACYJNEMU W LUBLINIE I PRZESŁUCHANIE GO
Rozwiń
2Pac
2Pac (3 sierpnia 2010 o 23:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak kamień w wodę. Wszyscy oskarżeni pochodzą ze starej ekipy. Siedzą już około 8 lat i nic. Gdyby trafiło na młodych to już dawno by się posypali i odsiadywali by wyroki po 25.
Rozwiń
nikitka
nikitka (3 czerwca 2010 o 08:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jeżeli wyroki są wydawane tak uczciwie jak przeprowadzane konkursy w okręgu lubelskim, to w lubelskim jest przerąbane.
Rozwiń
beduin
beduin (2 czerwca 2010 o 21:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oto flagowy przykład kompetencji oraz wiedzy prawniczej a także społecznej odpowiedzialności Lubelskich sędziów ! W trybie natychmiastowy wzorem USA należało by wprowadzić instytucje Sędziów Przysięgłych nie musi ich być 12 czy 15 ale załóżmy 5 i to czy winny czy nie oni by decydowali sędzia zawodowy wydać by miał tylko wyrok zapisany w kodeksie ! albo nadal będziemy mieli takie CYRKI bo nie prawo tu winę ponosi a ponoszą prawnicy czyli sędzia !Tyle że takich rozwiązań oni panicznie się boją bo zbyt wiele by tracili !.
Rozwiń
dw
dw (2 czerwca 2010 o 21:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
anty! napisał:
Skończy się tym że gangsterzy dostaną odszkodowanie za bezprawne aresztowanie, normalne to w kraju rządzonym przez bandę nieudaczników z peło

Tak dla jasności od 200roku w RP rządzili: SLD,PO,SOLIDARNOŚĆ, PiS, SAMOOBRONA i cała swołocz polityczna.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!