Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 stycznia 2016 r.
10:49

Pałac w Garbowie bez lekarzy i pacjentów?

0 59 A A

Urzędnicy z podlubelskiego Garbowa mają pomysł na nowe zagospodarowanie XIX-wiecznego pałacu, w którym mieści się m.in. ośrodek zdrowia. Chcą też odnowić otoczenie zabytku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zespół pałacowo-parkowy w Garbowie został zbudowany w II połowie XIX wieku przez hrabiego Jana Nepomucena Jezierskiego herbu Nowina. Zabytek jest obecnie w rękach gminy. W budynku mieści się ośrodek zdrowia, funkcjonuje też punkt wyjazdowy pogotowia ratunkowego, apteka i Multimedialna Izba Tradycji.

Jednak władze gminy Garbów mają co do tego miejsca inne plany. – Od kilku lat zabiegamy o przejęcie od Agencji Nieruchomości Rolnych trzech stawów, które znajdują się najbliżej pałacu – mówi Kazimierz Firlej, wójt gminy Garbów. – Chcielibyśmy, aby te akweny wyglądały nieco inaczej. Myśleliśmy o zrobieniu plaży, postawieniu pomostu, łódkach, żeby to miejsce służyło celom rekreacyjnym.

Gmina zabiega o przejecie stawów nie tylko z tego powodu. – W momencie sprzedaży stawów, a jest ich więcej niż tylko te trzy, którymi jesteśmy zainteresowani, może się okazać, że nie mamy dojazdu do pałacu – wskazuje Firlej. – Nowy właściciel mógłby się odgrodzić i postawić szlaban, bo teren stanie się prywatny. Takiej ewentualności nie możemy wykluczyć.

Z tych też powodów prośba o przekazanie stawów w najbliższych miesiącach zostanie ponowiona. – Albo jeszcze w styczniu, albo w lutym ponowimy nasze starania dotyczące przejęcia stawów – zapowiada wójt.

Piotr Jelonek, kierownik Sekcji Gospodarowania Zasobem w oddziale terenowym Agencji Nieruchomości Rolnych w Lublinie przyznaje, że był pomysł, aby stawy sprzedać. – Zastanawialiśmy się nad tym, ale od tego zamiaru odstąpiliśmy ze względu na trwające z gminą konsultacje – mówi Jelonek.
Podkreśla, że temat przekazania stawów gminie nie jest zamknięty. – Stawy są w dzierżawie. Umowa obowiązuje jeszcze bodajże 2 lata – tłumaczy Jelonek. – To jest główna przyczyna tego, że sprawa z gminą jest w toku.

Tymczasem wójt zastanawia sięnad znalezieniem nowego miejsca m.in. dla ośrodka zdrowia działającego w XIX-wiecznym zabytku. – W odległości ok. 400 metrów od pałacu mamy działkę z budynkiem, w którym kiedyś był posterunek policji – mówi Firlej. – Tę nieruchomość otrzymaliśmy od policji w drodze darowizny. Planujemy postawić nowy budynek. Projekt wpisaliśmy do budżetu na 2016 r. 

Władze gminy chciałyby, aby w zabytkowym budynku była prowadzona wyłącznie działalność kulturalna.

– Może przenieślibyśmy do pałacu bibliotekę. W sali balowej można by było udzielać ślubów czy też urządzać konferencje – planuje Firlej.

W takiej sytuacji o nowej siedzibie musiałoby też myśleć pogotowie ratunkowe. – Może przeniosłoby się razem z ośrodkiem zdrowia do nowego budynku? – zastanawia się wójt. – Będę jeszcze w tej sprawie rozmawiać z dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.

Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lekarz / 15 maja 2016 o 23:20
Nie popieram wojta,nie jest zwierzchnikiem swoich mieszkancow, robi im tylko na zlosc,w szeregu za nim stoi jego zastepca,calz ta pani...mam nadzieje ze w najblizszych wyborach ludzie wybiora madrze. Jestem tu nowy i jestem w szoku jak ludzie tu sie nie lubia...ODZRADZAM MLODYM LUDZIOM OSIEDLAC SIE W TEJ GMINIE...NACIAGACZE I OSZUSCI w gminie pracuja. Jedna partia i kolesiostwo rzadzi. NUDA W GARBOWIE I W TEJ SZKOLE.Nie posylajcie tu swoich dzieci czasem.
Avatar
bobik / 13 stycznia 2016 o 15:13

Ciekawe, że osoby które atakują dziennikarza i wydawcę naszgarbow.pl nie wydobywają z siebie żadnych merytorycznych argumentów. Nie przypominają, że powstanie serwisu naszagarbow.pl wiąże się ze sprzeciwem wobec wiatraków, od czego środowiska wójta nie chciało się odżegnać ale atakowało tych którzy wiatraki powstrzymywali. Potem wyszyły zaniedbania wójta Firleja w sprawach jawności dokumentacji - łamanie prawa przez 6 lat, ukrywanie wyników kontroli zewnętrznych, niepublikowanie część zeznań majątkowych itp... historie, potem mieliśmy blokadę obywatelskich uchwał przez radnych wójta zmierzających do jawności finansów publicznych co jest przez wójta blokowane do chwili obecnej itd. itd.

Ciekawe, że osoby które atakują dziennikarza i wydawcę naszgarbow.pl nie wydobywają z siebie żadnych merytorycznych argumentów. Nie przypominają, że powstanie serwisu naszagarbow.pl wiąże się ze sprzeciwem wobec wiatraków, od czego środowiska wójta nie chciało się odżegnać ale atakowało tych którzy wiatraki powstrzymywali. Potem wyszyły zaniedbania wójta Firleja w sprawach jawności dokumentacji - łamanie prawa przez 6 lat, ukrywanie wyników kontroli zewnętrznych, niepublikowanie część zeznań majątkowych itp... historie, potem mieliśm... rozwiń

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 10:05
Kazio też się słabo uśmiecha i przeszłość ma nieciekawą, ale nie o przeszłość chodzi, tylko o to co wyrabia teraz ta cała urzędowa .........w Garbowie. A p. Roberta znam i wiem, że wesoły człowiek, choć poważny. Jak ktoś już nazwał Belzebubem, to każde kłamstwo może powiedzieć. Łżecie, więc daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia. Idź człowieku do spowiedzi i zacznij nowe życie, bo nie wiadomo kiedy się skończy i co powiesz Panu Bogu?
Avatar
drak / 12 stycznia 2016 o 23:49

Jak to bywa u nas w Garbowie wójt planuje coś poza i bez zgody mieszkańców. Już raz chciał  nam ,sprawić farmę wiatrakową !!!

Szkoda że nie było konsultacji ...

Avatar
. / 12 stycznia 2016 o 21:33

Ludzie ochłońcie, przyszedł fi***ek to i w swoim czasie sobie pójdzie. Prędzej czy później. Szkoda nerwów i strzępić sobie język. Niech sobie pisze, a wy to olewajcie ciepłym moczem - najbezpieczniej dla zdrowia psychicznego, bo każdy kontakt z tą trucizną jest szkodliwy! Odejść od tego komputera, ksiażkę poczytać, niech sam się tapla w tym co robi. Szkoda nerwów!

Oj, człowieku mądrze napisaleś. Z takim fi...iem to nie chciałabym ani zgubić; ani znaleźć. Ale tak z drugiej strony jaki to musi być nieszczęśliwy człowiek, nigdy nie widziałam go uśmiechniętego, żal go trochę...

Oj, człowieku mądrze napisaleś. Z takim fi...iem to nie chciałabym ani zgubić; ani znaleźć. Ale tak z drugiej strony jaki to musi być nieszczęśliwy człowiek, nigdy nie widziałam go uśmiechniętego, żal go trochę...

rozwiń
Avatar
157 / 12 stycznia 2016 o 19:23

Szczęście, że nie wiecie o jego przeszłości, którą tak skrzętnie ukrywa. Dobra historia...

Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 o 18:50

Przecież ta cała „redakcja” to pan, panie Robercie. A ten kto się dopuścił tego haniebnego występku, to jak ktoś wyżej napisał, człowiek z pańskiego najbliższego otoczenia. Smród został, a pan próbuje bagatelizować cała sprawę. Patrząc na pańskie poczynania wcale się temu nie dziwię. A tak na marginesie, zastanawiam się skąd w takim człowieku jak pan tyle pychy, arogancji i pogardy dla drugiego człowieka?  

Avatar
red. / 12 stycznia 2016 o 14:45

Standard europejski - nazwać kobietę po imieniu - szmatą. Piękne, nowoczesne standardy.

powtarzam, nie ma redakcja nic wspólnego z tym incydentem, a nazwać redaktora naczelnego Belzebubem to jest standard europejski, jesteście obłudni strasznie.

Avatar
Pablo / 12 stycznia 2016 o 14:27

 Jak w mediach głównego nurtu padają krytyczne oceny, to nikt się nie obrusza, ale jak lokalnie ktoś coś nazwie po imieniu, to już jest krzyk. Trzeba się przyzwyczajać na wsi do standardów europejskich.

Standard europejski - nazwać kobietę po imieniu - szmatą. Piękne, nowoczesne standardy.

Avatar
red. / 12 stycznia 2016 o 14:17

Napisałam dzicz spod znaku fi***ka i to jest prawda! Wszystko zgraja pod jednym nadzorem. Redaktor kazał głosować na Włodowskiego, a kobieta się nie posłuchała to po wyborach podłe chamidło z tej zgrai ją zwyzywało. I co to za p. F? Pisz konkretnie, a nie jakieś podchody.

Niedziwię się, bo nie wiem jakim trzeba być imbecylem żeby identyfikować się z tym gnojem, który tam jest wylewany.

Sami Państwo widzą jaki poziom od początku reprezentują osoby broniące wójta. Jakich używają doborowych epitetów mówiąc, że czyjś język jest gorszy od gnojowicy. A te wyzwiska co tu padły to nie rynsztok? Szkoda gadać, ktoś kogoś zwyzywał i redakcja ma odpowiadać za wszystkie osobiste porachunki?

Człowieku nic nie wskórasz takim wulgaryzmem, ośmieszasz się na forum publicznym, a to tylko przyciąga czytelników portalowi naszgarbow.pl, jak widać w ostatnich dniach. Gdyby padły wyzwiska ze strony redakcji, mogli by się przecież bronić w sądzie, a ja widzę, że to zwykły opis patologicznej rzeczywistości w gminie i tyle. Ale duma urażona, bo jak portalu nie było, to można było wszystko załatwiać po cichu. Tak jest w wielu gminach i ludzie się nam skarżą, nie możemy milczeć i nie poddamy się. Jak w mediach głównego nurtu padają krytyczne oceny, to nikt się nie obrusza, ale jak lokalnie ktoś coś nazwie po imieniu, to już jest krzyk. Trzeba się przyzwyczajać na wsi do standardów europejskich.

Sami Państwo widzą jaki poziom od początku reprezentują osoby broniące wójta. Jakich używają doborowych epitetów mówiąc, że czyjś język jest gorszy od gnojowicy. A te wyzwiska co tu padły to nie rynsztok? Szkoda gadać, ktoś kogoś zwyzywał i redakcja ma odpowiadać za wszystkie osobiste porachunki?

Człowieku nic nie wskórasz takim wulgaryzmem, ośmieszasz się na forum publicznym, a to tylko przyciąga czytelników portalowi naszgarbow.pl, jak widać w ostatnich dniach. Gdyby padły wyzwiska ze strony redakcji, mogli by się przecież broni... rozwiń

Avatar
lekarz / 15 maja 2016 o 23:20
Nie popieram wojta,nie jest zwierzchnikiem swoich mieszkancow, robi im tylko na zlosc,w szeregu za nim stoi jego zastepca,calz ta pani...mam nadzieje ze w najblizszych wyborach ludzie wybiora madrze. Jestem tu nowy i jestem w szoku jak ludzie tu sie nie lubia...ODZRADZAM MLODYM LUDZIOM OSIEDLAC SIE W TEJ GMINIE...NACIAGACZE I OSZUSCI w gminie pracuja. Jedna partia i kolesiostwo rzadzi. NUDA W GARBOWIE I W TEJ SZKOLE.Nie posylajcie tu swoich dzieci czasem.
Avatar
bobik / 13 stycznia 2016 o 15:13

Ciekawe, że osoby które atakują dziennikarza i wydawcę naszgarbow.pl nie wydobywają z siebie żadnych merytorycznych argumentów. Nie przypominają, że powstanie serwisu naszagarbow.pl wiąże się ze sprzeciwem wobec wiatraków, od czego środowiska wójta nie chciało się odżegnać ale atakowało tych którzy wiatraki powstrzymywali. Potem wyszyły zaniedbania wójta Firleja w sprawach jawności dokumentacji - łamanie prawa przez 6 lat, ukrywanie wyników kontroli zewnętrznych, niepublikowanie część zeznań majątkowych itp... historie, potem mieliśmy blokadę obywatelskich uchwał przez radnych wójta zmierzających do jawności finansów publicznych co jest przez wójta blokowane do chwili obecnej itd. itd.

Ciekawe, że osoby które atakują dziennikarza i wydawcę naszgarbow.pl nie wydobywają z siebie żadnych merytorycznych argumentów. Nie przypominają, że powstanie serwisu naszagarbow.pl wiąże się ze sprzeciwem wobec wiatraków, od czego środowiska wójta nie chciało się odżegnać ale atakowało tych którzy wiatraki powstrzymywali. Potem wyszyły zaniedbania wójta Firleja w sprawach jawności dokumentacji - łamanie prawa przez 6 lat, ukrywanie wyników kontroli zewnętrznych, niepublikowanie część zeznań majątkowych itp... historie, potem mieliśm... rozwiń

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 10:05
Kazio też się słabo uśmiecha i przeszłość ma nieciekawą, ale nie o przeszłość chodzi, tylko o to co wyrabia teraz ta cała urzędowa .........w Garbowie. A p. Roberta znam i wiem, że wesoły człowiek, choć poważny. Jak ktoś już nazwał Belzebubem, to każde kłamstwo może powiedzieć. Łżecie, więc daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia. Idź człowieku do spowiedzi i zacznij nowe życie, bo nie wiadomo kiedy się skończy i co powiesz Panu Bogu?
Avatar
drak / 12 stycznia 2016 o 23:49

Jak to bywa u nas w Garbowie wójt planuje coś poza i bez zgody mieszkańców. Już raz chciał  nam ,sprawić farmę wiatrakową !!!

Szkoda że nie było konsultacji ...

Avatar
. / 12 stycznia 2016 o 21:33

Ludzie ochłońcie, przyszedł fi***ek to i w swoim czasie sobie pójdzie. Prędzej czy później. Szkoda nerwów i strzępić sobie język. Niech sobie pisze, a wy to olewajcie ciepłym moczem - najbezpieczniej dla zdrowia psychicznego, bo każdy kontakt z tą trucizną jest szkodliwy! Odejść od tego komputera, ksiażkę poczytać, niech sam się tapla w tym co robi. Szkoda nerwów!

Oj, człowieku mądrze napisaleś. Z takim fi...iem to nie chciałabym ani zgubić; ani znaleźć. Ale tak z drugiej strony jaki to musi być nieszczęśliwy człowiek, nigdy nie widziałam go uśmiechniętego, żal go trochę...

Oj, człowieku mądrze napisaleś. Z takim fi...iem to nie chciałabym ani zgubić; ani znaleźć. Ale tak z drugiej strony jaki to musi być nieszczęśliwy człowiek, nigdy nie widziałam go uśmiechniętego, żal go trochę...

rozwiń
Avatar
157 / 12 stycznia 2016 o 19:23

Szczęście, że nie wiecie o jego przeszłości, którą tak skrzętnie ukrywa. Dobra historia...

Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 o 18:50

Przecież ta cała „redakcja” to pan, panie Robercie. A ten kto się dopuścił tego haniebnego występku, to jak ktoś wyżej napisał, człowiek z pańskiego najbliższego otoczenia. Smród został, a pan próbuje bagatelizować cała sprawę. Patrząc na pańskie poczynania wcale się temu nie dziwię. A tak na marginesie, zastanawiam się skąd w takim człowieku jak pan tyle pychy, arogancji i pogardy dla drugiego człowieka?  

Avatar
red. / 12 stycznia 2016 o 14:45

Standard europejski - nazwać kobietę po imieniu - szmatą. Piękne, nowoczesne standardy.

powtarzam, nie ma redakcja nic wspólnego z tym incydentem, a nazwać redaktora naczelnego Belzebubem to jest standard europejski, jesteście obłudni strasznie.

Avatar
Pablo / 12 stycznia 2016 o 14:27

 Jak w mediach głównego nurtu padają krytyczne oceny, to nikt się nie obrusza, ale jak lokalnie ktoś coś nazwie po imieniu, to już jest krzyk. Trzeba się przyzwyczajać na wsi do standardów europejskich.

Standard europejski - nazwać kobietę po imieniu - szmatą. Piękne, nowoczesne standardy.

Avatar
red. / 12 stycznia 2016 o 14:17

Napisałam dzicz spod znaku fi***ka i to jest prawda! Wszystko zgraja pod jednym nadzorem. Redaktor kazał głosować na Włodowskiego, a kobieta się nie posłuchała to po wyborach podłe chamidło z tej zgrai ją zwyzywało. I co to za p. F? Pisz konkretnie, a nie jakieś podchody.

Niedziwię się, bo nie wiem jakim trzeba być imbecylem żeby identyfikować się z tym gnojem, który tam jest wylewany.

Sami Państwo widzą jaki poziom od początku reprezentują osoby broniące wójta. Jakich używają doborowych epitetów mówiąc, że czyjś język jest gorszy od gnojowicy. A te wyzwiska co tu padły to nie rynsztok? Szkoda gadać, ktoś kogoś zwyzywał i redakcja ma odpowiadać za wszystkie osobiste porachunki?

Człowieku nic nie wskórasz takim wulgaryzmem, ośmieszasz się na forum publicznym, a to tylko przyciąga czytelników portalowi naszgarbow.pl, jak widać w ostatnich dniach. Gdyby padły wyzwiska ze strony redakcji, mogli by się przecież bronić w sądzie, a ja widzę, że to zwykły opis patologicznej rzeczywistości w gminie i tyle. Ale duma urażona, bo jak portalu nie było, to można było wszystko załatwiać po cichu. Tak jest w wielu gminach i ludzie się nam skarżą, nie możemy milczeć i nie poddamy się. Jak w mediach głównego nurtu padają krytyczne oceny, to nikt się nie obrusza, ale jak lokalnie ktoś coś nazwie po imieniu, to już jest krzyk. Trzeba się przyzwyczajać na wsi do standardów europejskich.

Sami Państwo widzą jaki poziom od początku reprezentują osoby broniące wójta. Jakich używają doborowych epitetów mówiąc, że czyjś język jest gorszy od gnojowicy. A te wyzwiska co tu padły to nie rynsztok? Szkoda gadać, ktoś kogoś zwyzywał i redakcja ma odpowiadać za wszystkie osobiste porachunki?

Człowieku nic nie wskórasz takim wulgaryzmem, ośmieszasz się na forum publicznym, a to tylko przyciąga czytelników portalowi naszgarbow.pl, jak widać w ostatnich dniach. Gdyby padły wyzwiska ze strony redakcji, mogli by się przecież broni... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 59

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie 1 0

Nie można zaliczyć do udanych tegorocznego otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie sezon zaczął się w sobotę.

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie 0 0

Działa już hala do jazdy na wrotkach i rolkach otwarta w miejscu lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. W piątek była darmowa i tego dnia odwiedziło ją 250 osób.

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:1 [NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:1 [NA ŻYWO] 5 0

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumwoanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumwoanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 7 9

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 22 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 2 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

Lublin: Szkoła podstawowa na Felinie za ciasna

Lublin: Szkoła podstawowa na Felinie za ciasna 0 0

Uczniowie z Felina mogą być dowożeni na lekcje na Kośminek.

Sukces młodych mechaników z Zamościa

Sukces młodych mechaników z Zamościa 1 0

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu zajęli V miejsce w klasyfikacji drużynowej XXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych. Oprócz pucharu Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymali też nagrody rzeczowe.

Setki rowerów w jednym miejscu. Okolice Lubartowa przejęte przez rowerzystów [zdjęcia]
galeria

Setki rowerów w jednym miejscu. Okolice Lubartowa przejęte przez rowerzystów [zdjęcia] 18 4

Do przejechania było aż siedem wariantów tras. Najkrótsza miała 17 km, a najdłuższa 62 km. W Lubartowie już po raz 25. odbyło się się Święto Roweru.

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych
25 czerwca 2018, 18:00

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 25 czerwca o godz. 18 w Empiku Tarasy Zamkowe (al. Unii Lubelskiej 2) odbędzie się spotkanie autorskie z popularnym twórcą literatury fantasy - Jakubem Ćwiekiem. Autor będzie promował swoją najnowszą powieść - Stróże.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!